Постанова № 33918264, 01.10.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2013
Номер справи
803/1908/13-а
Номер документу
33918264
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2013 року Справа № 803/1908/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сороки Ю.Ю.,

при секретарі судового засідання Шепталовій А.П.,

за участю представника позивача Бойка І.А.,

представника відповідача Гейзера С.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Приватного акціонерного товариства "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", Реєстраційної служби Любомльського районного управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" звернулося з позовом до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 23.09.2013 року залучено до участі у справі як відповідача - Реєстраційну службу Любомльського районного управління юстиції, оскільки з 01.01.2013 року державна реєстрація прав на нерухоме майно та їх обтяжень проводиться державним реєстратором прав на нерухоме майно органу державної реєстрації.

Позові вимоги обґрунтовані тим, що 02.08.2011 року Волинським окружним адміністративним судом було винесено ухвалу про вжиття заходів забезпечення позову шляхом заборони Волинській філії ПП "Спеціалізоване підприємство Юстиція" та Комунальному підприємству "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації/реєстрації майна позивача, а саме: будівлі столової загальною площею 311, 9 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2. Проте, 26.08.2011 року Комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", всупереч вимогам ухвали суду від 02.08.2011 року, було проведено реєстрацію майна, а саме приміщення столової площею 311, 9 м.кв. на ОСОБА_4, чим на думку позивача порушено майнові права та інтереси товариства. Позивач вважає, що у Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" не було законних підстав та прав, в період дії судового рішення, проводити реєстрацію майна товариства на ОСОБА_4, оскільки ухвала про вжиття заходів забезпечення позову від 02.08.2011 року підлягала негайному виконанню та була подана представником позивача через канцелярію відповідача 04.08.2011 року особисто. Враховуючи вищевикладене, позивач просить визнати реєстрацію майна ПАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" Комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" №184/2604 від 26.08.2011 року на ОСОБА_4, на підставі свідоцтва про право власності на майно від 01 серпня 2011 року з моменту проведення реєстрації недійсною, поновити записи про державну реєстрацію права власності за рішенням суду ПАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство", у зв'язку з визнанням недійсним рішення реєстратора - КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" про право власності на нерухоме майно, витрати пов'язані з проведенням державної реєстрації та інші витрати, пов'язані з установленням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, витрати по видачі витягів з реєстру прав виданих "Укрдержреєстром" та видачі технічного паспорту покласти на відповідача - КП "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", зобов'язати реєстраційну службу Любомльського районного управління юстиції провести перереєстрацію/реєстрацію та здійснити видачу всіх необхідних документів за рахунок КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації", зобов'язати КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" провести розрахунки за послуги реєстратора, визнати неправомірними та незаконними дії комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" по проведенню реєстрації майна товариства на ОСОБА_4, жителя АДРЕСА_1 в період дії судового рішення про заборону вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації/реєстрації майна позивача, а саме приміщення столової площею 311, 9 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав викладених у позовній заяві. Додатково пояснив, що у реєстраційну службу Любомльського районного управління юстиції та до КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" із заявою про поновлення запису про державну реєстрацію права власності за ПрАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" на приміщення столової за рішенням суду, не звертався.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав. В поданих до суду письмових запереченнях акцентував увагу суду на тому, що ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 16.08.2011 року адміністративний позов ПрАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до ВДВС Любомльського РУЮ про визнання неправомірними дій державного виконавця та зобов'язання вчинити дії залишено без розгляду, а заходи забезпечення позову, вжиті згідно ухвали суду від 02.08.2011 року, скасовано. Таким чином, реєстратором правомірно прийнято рішення про державну реєстрацію прав, оскільки підстав для відмови у задоволені заяви про державну реєстрацію прав або зупинення її розгляду, на той час не було.

Крім того зазначив, що відповідно до пункту 3.2.4 Порядку ведення Реєстру прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 28.01.2003 року №7/5, у випадку скасування на підставі рішення суду рішення реєстратора БТІ про державну реєстрацію прав або визнання недійсним чи скасування на підставі рішення суду правовстановлюючого документа, на підставі якого проводилась державна реєстрація права власності на об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації, чи іншого речового права на нерухоме майно, змінені записи про право власності на об'єкт підлягають поновленню на підставі заяви заінтересованої особи.

Проте, заяв про поновлення записів про державну реєстрацію прав, з рішенням суду про скасування рішення реєстратора БТІ про державну реєстрацію прав або визнання недійсним чи скасування правовстановлювального документа до КП "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" не надходило, в зв'язку з чим зміни до Реєстру прав не вносились.

У зв'язку з чим, вважає, що реєстратор БТІ діяв у межах та у спосіб передбачені законодавством, яке діяло на момент проведення державної реєстрації, а твердження представника позивача про незаконність дій КП "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" є необгрунтованими та такими, що не відповідають дійсності.

На підставі вищевикладеного, представник відповідача КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" просить відмовити в задоволені позовних вимог повністю.

Відповідач Реєстраційна служба Любомльського районного управління юстиції в судове засідання свого повноваженого представника не направила, хоча належним чином повідомлялася про час, дату і місце розгляду справи, клопотання про відкладення розгляду справи не подавала.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи положення ч.4 ст.128 КАС України, справу вирішено у відсутності відповідача Реєстраційної служби Любомльського районного управління юстиції.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, з'ясувавши обставини справи, дослідивши наявні у справі письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Правові, економічні, організаційні засади проведення державної реєстрації речових та інших прав, які підлягають реєстрації за цим Законом, та їх обтяжень і спрямований на забезпечення визнання та захисту державою цих прав, створення умов для функціонування ринку нерухомого майна визначені Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01 липня 2004 року №1952-IV (далі - Закон №1952-IV).

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону №1952-IV обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема право власності на нерухоме майно.

Частиною 1 статті 15 Закону №1952-IV визначено порядок проведення державної реєстрації прав та їх обтяжень: прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; внесення записів до Державного реєстру прав; видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження.

Згідно ч.1 ст.19 Закону України №1952-IV державна реєстрація прав проводиться на підставі: договорів, укладених у порядку, встановленому законом; свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Крім того, згідно із частинами 2, 12 ст.15 Закону №1952-IV, порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, а також перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Відповідно до п.7 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 червня 2011 року № 703, для проведення державної реєстрації прав заявник подає органові державної реєстрації прав, нотаріусові заяву про державну реєстрацію, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Мін'юст.

З матеріалів справи вбачається, що 04.08.2011 року до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" подано заяву про реєстрацію права власності ОСОБА_4 на будівлю столової загальною площею 311, 9 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, згідно свідоцтва про право власності від 01.08.2011 року.

Судом встановлено, що під час розгляду даної заяви до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" надійшла ухвала Волинського окружного адміністративного суду від 02.08.2011 року про вжиття заходів забезпечення позову, шляхом заборони Волинській філії ПП "Спеціалізоване підприємство Юстиція" та Комунальному підприємству "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації/реєстрації майна позивача, а саме: будівлі столової загальною площею 311, 9 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, що була винесена в ході розгляду адміністративної справи №2а/0370/2136/11 за позовом ПрАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до ВДВС Любомльського РУЮ про визнання неправомірними дій державного виконавця та зобов'язання вчинити дії.

09.08.2011 року реєстратором Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" було прийнято рішення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію права власності на приміщення столової за ОСОБА_4, у зв'язку з надходженням ухвали суду від 02.08.2011 року.

Як встановлено судом, ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 16.08.2011 року адміністративний позов ПрАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до ВДВС Любомльського РУЮ про визнання неправомірними дій державного виконавця та зобов'язання вчинити дії було залишено без розгляду. Разом з тим, даною ухвалою про залишення позовної заяви без розгляду, було скасовано заходи забезпечення позову вжиті ухвалою суду від 02.08.2011 року.

З огляду на те, що вжиті ухвалою суду від 02.08.2011 року заходи забезпечення позову, які слугували підставою для зупинення розгляду заяви про реєстрацію права власності, скасовано, реєстратором Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" було прийнято рішення про поновлення розгляду заяви про реєстрацію права власності ОСОБА_4 на будівлю столової загальною площею 311, 9 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

26.08.2011 року реєстратором Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" прийнято рішення про державну реєстрацію права власності ОСОБА_4 на будівлю столової загальною площею 311, 9 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2.

Суд не приймає до уваги твердження представника позивача про те, що 26.08.2011 року на момент проведення реєстрації права власності на приміщення столової існувала заборона вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації/реєстрації майна ПрАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство", оскільки згідно вимог частини 4 статті 118 КАС України суд може одночасно з прийняттям постанови або після цього постановити ухвалу про скасування заходів забезпечення адміністративного позову або заміну одного способу забезпечення адміністративного позову іншим.

Частинами 5, 6 ст. 118 КАС України передбачено, що виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно, оскарження ухвали не зупиняє її виконання.

Враховуючи те, що ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 16.08.2011 року, вжиті ухвалою суду від 02.08.2011 року заходи забезпечення позову були скасовані, а тому проведення 26.08.2011 року державної реєстрації права власності на будівлю столової загальною площею 311, 9 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 було правомірним.

З огляду на вищевикладене, суд вважає, що реєстратор Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" при проведенні 26.08.2011 року реєстрації права власності ОСОБА_4 на будівлю столової загальною площею 311, 9 м.кв., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, діяв у межах та у спосіб передбачені законодавством, яке діяло на момент проведення державної реєстрації, а тому твердження представника позивача про незаконність дій Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" є необґрунтованим та безпідставним.

Таким чином, позовні вимоги позивача щодо визнання неправомірними та незаконними дій Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації" по проведенню реєстрації майна товариства на ОСОБА_4, жителя АДРЕСА_1 в період дії судового рішення про заборону вчиняти будь-які дії щодо перереєстрації/ реєстрації майна позивача, а саме приміщення столової площею 311, 9 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 та визнання реєстрації майна ПАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" Комунальним підприємством "Волинське обласне бюро технічної інвентарзації" №184/2604 від 26.08.2011 року на ОСОБА_4, на підставі свідоцтва про право власності на майно від 01 серпня 2011 року з моменту проведення реєстрації недійсною до задоволення не підлягають.

Щодо позовних вимог позивача про зобов'язання поновити записи про державну реєстрацію права власності за рішенням суду ПАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство", у зв'язку з визнанням недійсним рішення реєстратора - КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" про право власності на нерухоме майно, витрати пов'язані ї проведенням державної реєстрації та інші витрати, пов'язані з установленням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, витрати по видачі витягів з реєстру прав виданих "Укрдержреєстром" та видачі технічного паспорту покласти на відповідача - КП "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", зобов'язати реєстраційну службу Любомльського районного управління юстиції провести перереєстрацію/реєстрацію та здійснити видачу всіх необхідних документів за рахунок КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації", зобов'язати КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" провести розрахунки за послуги реєстратора судом встановлено наступне.

Відповідно до ч.1 ст.26 Закону №1952-IV записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.

Частиною 2 статті 26 Закону №1952-IV визначено, що у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Процедура внесення інформації до Реєстру прав власності на нерухоме майно, а також пошуку і надання інформації з нього до 01.01.2013 року визначались Порядком ведення Реєстру прав власності на нерухоме майно, який затверджено наказом Міністерства юстиції України від 28.01.2003 року №7/5, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 січня 2003 року за №67/7388, далі-Порядок) та положення якого підлягали застосуванню до спірних правовідносин, враховуючи, що вони виникли до 01.01.2013 року.

Відповідно до пункту 1.5 даного Порядку внесення записів до розділу Реєстру прав, відкритого реєстратором бюро технічної інвентаризації, внесення змін та скасування записів або закриття розділу Реєстру прав проводяться реєстратором того БТІ, реєстратором якого він був відкритий.

Згідно з пунктом 3.2.4 Порядку внесення до Реєстру прав запису про перехід права власності на об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації та суб'єкта цього права проводиться шляхом зміни запису про право власності на об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації та суб'єкта цього права.

У випадку скасування на підставі рішення суду рішення реєстратора БТІ про державну реєстрацію права або визнання недійсним чи скасування на підставі рішення суду право встановлювального документа, на підставі якого проводилася державна реєстрація права власності на об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації, чи іншого речового права на нерухоме майно, змінені записи про право власності на об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації, та суб'єкта цього права; про інші речові права на нерухоме майно та суб'єкта цих прав підлягають поновленню на підставі заяви заінтересованої особи, до якої додається відповідне рішення суду.

Поновлення проводиться шляхом внесення до відповідного розділу Реєстру прав запису про право власності на об'єкт, права щодо якого підлягають державній реєстрації, та суб'єкта цього права відповідно до вимог підпункту 3.2.2 пункту 3.2 цього розділу та у разі наявності запису про інші речові права на нерухоме майно та суб'єкта цих прав відповідно до вимог підпункту 3.2.3 пункту 3.2 цього розділу.

Разом з тим, відповідно до пункту 2 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України" встановлено, що державна реєстрація прав на нерухоме майно, в порядку визначеному Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та іншших законодавчих актів України" здійснюється з 01 січня 2013 року, в зв'язку з чим повноваження щодо проведення державної реєстрації прав власності на нерухоме майно та видача витягів з Реєстру прав передаються до "Укрдержреєстру".

Відповідно до п.41 "Порядку ведення Державного реєстру речових прав нерухоме майно" затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 26.10.2011 року №1141 державний реєстратор скасовує записи Державного реєстру прав у разі скасування на підставі рішення суду рішення державного реєстратора про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, про взяття на облік безхазяйного нерухомого майна або про внесення змін до запису Державного реєстру прав. Скасування записів Державного реєстру прав проводиться державним реєстратором за заявою, форму та вимоги до заповнення якої встановлює Мін'юст.

Із аналізу наведених норм вбачається, що поновлення запису про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно здійснюється державним реєстратором і у разі скасування правовстановлюючого документа, на підставі якого було здійснено запис про реєстрацію права власності або скасування рішення реєстратора БТІ про державну реєстрацію прав, змінені записи підлягають поновленню за заявою заінтересованої особи.

Однак, як встановлено судом, Приватне акціонерне товариство "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" з відповідними заявами про поновлення записів про державну реєстрацію прав, з рішенням суду про скасування рішення реєстратора БТІ про державну реєстрацію прав або визнання недійсним чи скасування право встановлювального документа, а ні до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", а ні до Реєстраційної служби Любомльського районного управління юстиції не зверталося, що також підтвердив представник позивача в судовому засіданні.

А відтак, будь-якого рішення щодо відмови у поновленні записів про державну реєстрацію прав щодо позивача не приймалося.

З огляду на викладене, будь-які підстави для зобов'язання поновити записи про державну реєстрацію права власності за рішенням суду ПАТ "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство", у зв'язку з визнанням недійсним рішення реєстратора - КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" про право власності на нерухоме майно та зобов'язати реєстраційну службу Любомльського районного управління юстиції провести перереєстрацію/реєстрацію та здійснити видачу всіх необхідних документів відсутні, оскільки дані вимоги є передчасними.

Крім того, представником позивача ні в позовній заяві, ні в судовому засіданні необґрунтовано позовні вимоги щодо зобов'язання покласти витрати пов'язані ї проведенням державної реєстрації та інші витрати, пов'язані з установленням державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, витрати по видачі витягів з реєстру прав виданих "Укрдержреєстром" та видачі технічного паспорту на відповідача - КП "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", а також провести перереєстрацію/ реєстрацію та здійснити видачу всіх необхідних документів за рахунок КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" та зобов'язати КП "Волинське обласного бюро технічної інвентаризації" провести розрахунки за послуги реєстратора, у зв'язку з чим у задоволені даних вимог слід також відмовити.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Однак, покладений на суб`єкта владних повноважень даною нормою обов'язок доказування правомірності своїх дій не звільняє позивача від обов`язку доказування своїх позовних вимог.

Таким чином, з урахуванням обставин встановлених під час розгляду справи, пояснень представників сторін, з урахуванням наявних у матеріалах справи письмових доказів, суд вважає, що позивач не надав суду належних та допустимих доказів на підтвердження обґрунтованості своїх позовних вимог до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", Реєстраційної служби Любомльського районного управління юстиції, а тому суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог Приватного акціонерного товариства "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", Реєстраційної служби Любомльського районного управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, слід відмовити повністю.

Керуючись частиною 3 статті 160, статтями 162, 163 КАС України, на підставі Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень", Порядку ведення реєстру прав власності на нерухоме майно, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову Приватного акціонерного товариства "Любомльське ремонтно-транспортне підприємство" до Комунального підприємства "Волинське обласне бюро технічної інвентаризації", Реєстраційної служби Любомльського районного управління юстиції про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 05 жовтня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Ю.Ю. Сорока