ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 жовтня 2013 рокум. Ужгород№ 807/3594/13-а Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до КП "ЖРЕР- 4" про застосування заходів реагування у сфері господарської діяльності, -
В С Т А Н О В И В:
Територіальне управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до КП "ЖРЕР- 4", яким просить: 1. Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до КП "ЖРЕР - 4" м. Ужгорода, а саме, заборонити КП "ЖРЕР - 4" експлуатацію ліфтів пасажирських в м. Ужгороді по вул. Л.Толстого, 33, реєстраційні номера ліфтів: № з-159, № з-160, № з-206; по вул. Л..Толстого, 46, реєстраційні номера ліфтів: № з-17, № з-18, оскільки така експлуатація цих ліфтів створює загрозу життю працівників та громадян, які користуються ліфтами, до усунення зазначених вище порушень та отримання у встановленому порядку рішення на відновлення роботи; 2. Звернути постанову до негайного виконання; 3. Видати виконавчий лист; 4. Застосувати норму пункту 7, частини 1, статті 5 Закону України "Про судовий збір" та звільнити від судового збору Територіальне управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області, що звертається з позовом в порядку реалізації державно-наглядових функцій Держгірпромнагляду та захистом прав працюючих.
Відповідно до статті 183-2 частини 1 пункту 5 КАС України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.
Територіальним управлінням Держгірпромнагляду у Закарпатській області до позовної заяви не долучено документ, який би свідчив про сплату судового збору, що, на думку суду, свідчить про неналежне виконання вимог процесуального закону при зверненні до суду.
Відповідно до статті 107 частини 1 пункту 3 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до вимог статті 106 частини 3 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674 (далі по тексту - Закон України № 3674).
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674 судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Водночас, відповідно до статті 4 частини 2 пункту 3 Закону України № 3674, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2013 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2013 року становить 1147 грн..
Виходячи з вищевикладеного, позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 34,41 грн. як за подання позову немайнового характеру.
Позивач у своїй позовній заяві посилається на статтю 5 частини 1 пункт 7 Закону України № 3674, як підставу для звільнення його від сплати судового збору, однак, дана норма не передбачає звільнення від сплати судового збору позивача по даній справі, оскільки такий звертається як самостійний позивач на виконання власних повноважень.
Таким чином, позивачу при усуненні недоліків належить надати суду докази сплати судового збору.
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: банк одержувача - ГУДКСУ у Закарпатській області; МФО - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; отримувач - УК у м. Ужгороді/м. Ужгород/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; призначення платежу - "судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
Відповідно до статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтями 106, 160,183-2 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області до КП "ЖРЕР- 4" про застосування заходів реагування у сфері господарської діяльності - залишити без руху.
Надати Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Закарпатській області строк до 11 жовтня 2013 року для усунення вищезазначених недоліків, що вказані в описовій та мотивувальній частинах ухвали.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.Є. Гаврилко