Ухвала суду № 33884545, 23.04.2013, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2013
Номер справи
9101/179809/2012
Номер документу
33884545
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" квітня 2013 р. справа № 2а/0470/8403/12

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Дадим Ю.М.

суддів: Богданенка І.Ю. Уханенка С.А.

за участю секретаря судового засідання: Горшкова В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2012 року у справі за адміністративним позовом Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Криворізький міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка» про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені, -

В С Т А Н О В И В :

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2012 року у задоволенні позовних вимог Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - відмовлено.

В апеляційній скарзі Дніпропетровське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову постанову, якою задовольнити його позовні вимоги.

Сторони в судове засідання не з'явились, були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи, тому у відповідності до положення ст. 41 КАС України фіксування судового процесу не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, суд приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи видно та судом першої інстанції встановлено, що КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка» (код ЄДРПОУ 02224749) зареєстроване у якості юридичної особи, що підтверджується Спеціальним витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який був зроблений за електронним запитом від 01.08.2012 за № 14390236 (а.с. 13-15).

КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка» подало до Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2011 рік по формі №10-ПІ, відповідно до положень якого на підприємстві:

кількість штатних працівників облікового складу - 159 осіб;

кількість штатних працівників, яким відповідно до законодавства встановлена інвалідність - 4 особи;

кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 7 осіб;

фонд оплати праці штатних працівників - 20886,16 тис. грн. (а.с. 4).

З відповіді Криворізького міського центру зайнятості за вих. № 05-14/2996 від 17.08.2012 судом встановлено, що КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка» здавало до центру зайнятості населення Звіти про наявність вакансій по формі №3-ПН за період з січня по грудень 2011 року (а.с. 29). За 2011 рік для працевлаштування на КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка» Криворізьким міським центром зайнятості було направлено 2 особи, які самостійно відмовились від запропонованої роботи.

Виконавчим комітет Центрально-міської районної у місті ради було надано на виконання ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду інформацію про те, що протягом 2011 року інваліди до КП «Криворізький академічний міський театр драми та музичної комедії імені Тараса Шевченка» для працевлаштування виконкомом не направлялись (а.с. 26).

Статтею 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлено, що працевлаштування інвалідів здійснюється центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів.

Згідно ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до ст. 20 Закону України « Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

З огляду на зазначене, суд першої інстанції вірно зазначає, що відповідач здійснив всі залежні від нього заходи для забезпечення необхідної кількості робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Як встановлено ст. 69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення…

З урахуванням наведеного, суд першої інстанції дійшов вірного висновку стосовно того, що позивачем позовні вимоги не доведені.

За таких обставин, суд вважає, що рішення суду першої інстанції викладене достатньо повно, обґрунтовано та мотивовано з посиланням на конкретні пункти законів України, які регулюють спірні правовідносини, що свідчить про відсутність підстав для його скасування.

З огляду на встановлені судом першої інстанції фактичні обставини справи та обрану правову позицію, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.

Керуючись п.1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Дніпропетровського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення.

Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 01 жовтня 2012 року - залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена відповідно до ст. 212 КАС України.

Головуючий: Ю.М. Дадим

Суддя: І.Ю. Богданенко

Суддя: С.А. Уханенко