Провадження № 2/235/1746/2013
Справа № 235/4444/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2013 року Красноармійський міськрайонний суд Донецької області
в складі: головуючого судді Стоілової Т.В.
при секретарі Ковальовій В.М.
за участю представника позивача Рамазанова Р.Р.
відповідачки ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Красноармійську справу за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" до ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією,-
В С Т А Н О В И В:
17.07.2013р. позивач ВАТ «ДТЕК Донецькобленерго» звернувся до суду з позовом до відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією в сумі 2849грн. 76коп. Ухвалою суду від 02.10.2013р. в зв'язку зі смертю ОСОБА_3 провадження по справі в частині позову до неї закрито.
В обґрунтування своїх позовних вимог зазначив, що між ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» та відповідачем ОСОБА_2, що мешкає по АДРЕСА_1, виникли цивільні правовідносини, а саме: з боку позивача Селидівського РЕМ - це постачання відповідачеві електроенергії, контроль її споживання шляхом зняття показів приладу обліку, а з боку відповідача - споживання електроенергії». З метою незалежного обліку вказаних правовідносин позивачем на ім'я відповідача відкрито особистий рахунок НОМЕР_2.
28.02.2012 року у відповідачки, за її адресою, працівниками Селидівського РЕМ була проведена перевірка виконання вимог ЗУ «Про електроенергетику» та Правил користування електричною енергією для населення.
В ході контрольної перевірки виявлено факт порушення відповідачем ПКЕЕН, а саме: «самовільне підключення електропроводки до електричної мережі, яка не є власністю споживача, минуючи розрахункові засоби(лічильника), а саме лампи освітлення двору. електрична енергія споживається, але електролічильником не враховується, про що було складено акт № 165871 від 21.08.2012 року.
Згідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електричною енергією» ствердженою постановою НКРЕ № 562 від 04.05.2006 року, відповідачу по справі було назначено розмір заборгованості за безоблікове користування електричною енергією на загальну суму 2849грн. 76коп.
Статтями 26, 27 ЗУ «Про електроенергетику» передбачено, що правопорушеннями в електроенергетиці, за яке споживачі несуть відповідальність відповідно до діючого законодавства є: розкрадання електричної енергії, в т.ч. самовільне підключення до електричних мереж, споживання електроенергії без приладів обліку; пошкодження приладів обліку; порушення Правил користування електричною енергією;
На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути з відповідача ОСОБА_2 збитки, заподіяні самовільним підключенням до електричних мереж, у сумі 2849грн. 76коп. та судові витрати 229,40грн. на користь ВАТ «Донецькобленерго».
Представник позивача Рамазанов Р.Р. в судовому засіданні повністю підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та пояснила, що будинок по АДРЕСА_1, це будинок її батьків, які померли. В ньому вона постійно не мешкає, приходить туди періодично, для того, щоб доглядати за будинком і в цей час користується послугами позивача(електроенергією), сплачує за них. Вона не знає, хто підключив лампу у дворі поза приладами обліку, вона цього не робила, але користувалась нею під час відвідування дому.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що відповідачка ОСОБА_2 без реєстрації мешкає по АДРЕСА_1. Зазначений будинок належав її батькам, які померли: ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1, батько ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2(а.с.17, 20).
З метою незалежного обліку вказаних правовідносин позивачем на ім'я власника будинку ОСОБА_3, відкрито особистий рахунок НОМЕР_2. Відповідачка ОСОБА_2 не зареєстрована, але фактично мешкає за цією адресою і є споживачем електричної енергії.(а.с.6, 16).
28.02.2012 р. в ході перевірки працівниками Селидівського РЕМ у ОСОБА_2, виявлено порушення Правил користування електроенергією, а саме: «самовільне підключення електроприладів, токоприймачів чи електричної проводки до електричної мережі без порушення схеми обліку, а саме лампи освітлення двору. електрична енергія споживається, але електролічильником не враховується, про що було складено акт № 165871 від 28.02.2012 року.(а.с.4-5).
На підставі акту згідно з Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення Правил користування електроенергією для населення, відповідачеві нарахована сума збитків, згідно розрахунку, у розмірі 2849грн. 76коп. Обчислення проводилось за період з 01.04.2011р. по 28.02.2012р..(л.с.6-7).
Відповідно до ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними діями особистим немайновим правам фізичною або юридичної особи відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Суд вважає необґрунтованим посилання відповідачки на те, що вона не знала про порушення нею правил користування електроенергією, оскільки розрахунок збитків проводилось за період з 01.04.2011р. по 28.02.2012р., на цей період батьки відповідачки ОСОБА_2 вже померли і вона з її 25-річним сином були єдиними користувачами електроенергії, а тому суд вважає, що саме відповідачкою були порушені правила користування електроенергією. Саме вона користувалася електричною енергією, яка не обліковувалась електролічильником, шляхом самовільного підключення до електричних мереж.
Враховуючи викладене, а саме те, що самовільним підключенням до електричних мереж, споживання електроенергії без приладів обліку, відповідачкою ОСОБА_2 позивачу була спричинена майнова шкода та це підтверджено актом перевірки та розрахунком збитків, суд вважає, що вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, з відповідачки ОСОБА_2 слід стягнути суму збитків в повному обсязі.
Також згідно ст.88 ЦПК України з відповідачки ОСОБА_2 на користь ВАТ «ДТЕК Донецькобленерго» необхідно стягнути витрати по сплаті судового збору сумі 229,40грн. (а.с.2).
З урахуванням викладеного, керуючись ст.1166 ЦК України, ст.ст.26, 27 ЗУ "Про електроенергетику", п.п.37, 42, 48, 53 Правил користування електричною енергією для населення, ст.ст10, 11, 88, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" до ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІН НОМЕР_1 на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" р/р 260333251560 в Донецькому обласному управлінні АТ „Ощадбанк" МФО 335106 ЄДРПОУ - 00131268 заподіяні безобліковим користуванням електроенергією збитки у сумі 2849(дві тисячі вісімсот сорок дев'ять)грн.. 76коп.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, ІН НОМЕР_1 на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго" р/р 260081250 в ПАТ "ПУМБ" МФО 334851 код ЄДРПОУ 00131268 судовий збір в розмірі 229(двісті двадцять дев'ять)грн.. 40коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку в Апеляційний суд Донецької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення, апеляційної скарги.
Суддя:
Судове рішення № 33871661, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області) було прийнято 02.10.2013. Форма судочинства - Цивільне, форма рішення - Рішення. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми забезпечуємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних охоплює повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 235/4444/13-ц. Організації, які зазначені в тексті цього судового документа: