Постанова № 33860699, 17.09.2013, Новозаводський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
17.09.2013
Номер справи
751/8301/13-а
Номер документу
33860699
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа№751/8301/13-а

Провадження №2-а/751/270/2013

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 вересня 2013 року м. Чернігів

Новозаводський районний суд міста Чернігова

у складі: головуючого-судді Овсієнко Ю.К.,

при секретарі Шевченко К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної в м. Чернігові ради до ОСОБА_1 про стягнення коштів, -

в с т а н о в и в :

19 серпня 2013 р. Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно виплачених коштів у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3289 грн. 69 коп. Свої вимоги мотивує тим, що ОСОБА_1 зверталась до управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради із заявами про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 06.11.2007 року, 04.11.2008 року, 02.11.2009 року, 09.09.2010 року. Згідно з наданими документами відповідачу була призначена субсидія з 01.11.2007 року по 30.04.2008 року, з 01.11.2008 року по 30.04.2009 року, з 01.11.2009 року по 30.04.2010 року, з 01.11.2010 року по 30.04.2011 року. Відповідно до абз. 4 п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою КМ України від 21 жовтня 1995 року № 848 громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру. Відповідно до п. 5.4 Положення субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії. Відповідно до листа Чернігівського ВРЕР Чернігівської області № 8/6-2114 від 20.02.2013 року, ОСОБА_1 має у власності 3 автомобілі. При зверненні за призначенням субсидії в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії, форма якої затверджена наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 202 від 22.07.2010 року, ОСОБА_1 вказувала, що транспортних засобів не має. Таким чином ОСОБА_1 не мала права на призначення субсидії за періоди з 01.11.2007 року по 30.04.2008 року, з 01.11.2008 року по 30.04.2009 року, з 01.11.2009 року по 30.04.2010 року, з 01.11.2010 року по 30.04.2011 року. Управлінням праці та соціального захисту населення районної у місті ради на адресу ОСОБА_1 було направлене повідомлення № 249 від 11.06.2013 року, відповідно до якого вона повинна була сплатити надміру перераховану субсидію в розмірі 3289 грн. 69 коп. до 11 липня 2013 року. Станом на 16 серпня 2013 року належні до повернення кошти на рахунок позивача не надходили.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, через канцелярію суду надав заяву про розгляд справи у його відсутність де також зазначив, що позов підтримує та просить задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'явилась, про час та місце слухання справи повідомлена належним чином. Надіслала суду клопотання про відкладення розгляду справи в зв'язку з неможливістю прибуття в судове засідання її представника. Причини своєї неявки в судове засідання не повідомила. Будь-які поважні причини неявки її представника в судове засідання також не повідомила. Документів, що підтверджують повноваження будь-якого певного представника відповідача суду не надано.

Через канцелярію суду відповідач надала клопотання про залучення в якості третіх осіб без самостійних вимог Чернігівське відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи УДАІ в Чернігівській області та Чернігівській міській відділ УМВС України в Чернігівській області.

Також через канцелярію суду відповідач надала письмові заперечення, зміст яких зводиться до того, що коли їй стало відомо про реєстрацію на її ім'я трьох легкових автомобілів транспортні засоби, які були зареєстровані на її ім'я в 1993 році були зняті з обліку за її заявою і що станом на 26 червня 2013 року зареєстрованих транспортних засобів на її ім'я не значиться.

Згідно ч.2 ст.128 КАС України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причину неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Оскільки всі особи, що беруть участь у справі в судове засідання не з'явились, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Ухвалою суду відмовлено в задоволенні клопотання відповідача про залучення в якості третіх осіб без самостійних вимог на стороні відповідача Чернігівське відділення реєстраційно-екзаменаційної роботи УДАІ в Чернігівській області та Чернігівській міській відділ УМВС України в Чернігівській області, оскільки рішення у справі щодо стягнення коштів з ОСОБА_1 не може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у м. Чернігові ради зверталась із заявами про призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 06.11.2007 року, 04.11.2008 року, 02.11.2009 року, 09.09.2010 року. Згідно з наданими документами відповідачу була призначена субсидія з 01.11.2007 року по 30.04.2008 року, з 01.11.2008 року по 30.04.2009 року, з 01.11.2009 року по 30.04.2010 року, з 01.11.2010 року по 30.04.2011 року (а.с. 8-39).

Відповідно до листа Чернігівського ВРЕР Чернігівської області № 8/6-2114 від 20.02.2013 року за ОСОБА_1 зареєстровані три транспортні засоби, а саме: Mersedes-Benz, 1992 р.в., д.н.з. НОМЕР_1; BMW, 1992 р.в., д.н.з. НОМЕР_2; BMW, 1992 р.в., д.н.з. НОМЕР_3, зареєстровані відповідно 06.07.1993р, 13.07.1993 р., 07.12.1993 р. (а.с. 7).

Відповідно до п. 5.4 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (у редакції від 12.12.2006 року), субсидія не призначається, якщо уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). При цьому не враховуються транспортні засоби, які згідно із законодавством не є об'єктами оподаткування (крім тракторів на гусеничному ходу). Наявність (відсутність) у власності або володінні зазначених осіб більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії.

Таким чином ОСОБА_1 не мала права на призначення субсидії в той період коли вона зверталась із заявами про призначення субсидії і отримувала її, внаслідок чого були надміру перераховані бюджетні кошти у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг у сумі 3289 грн. 69 коп. за періоди з 01.11.2007 року по 30.04.2008 року, з 01.11.2008 року по 30.04.2009 року, з 01.11.2009 року по 30.04.2010 року, з 01.11.2010 року по 30.04.2011 року.

Управлінням праці та соціального захисту населення районної у місті ради на адресу ОСОБА_1 було направлене повідомлення № 249 від 11 червня 2013 року, відповідно до якого вона повинна була сплатити переплачені кошти в розмірі 3289 грн. 69 коп. до 11 липня 2013 року (а.с. 3-5). Станом на 16 серпня 2013 року належні до повернення кошти на рахунок управління не надходили.

Відповідно до абз. 3 п. 13 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Відповідно до п. 20 Положення сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями, повертається ним за вимогою органу, що призначив субсидію. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидію вирішують у судовому порядку.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку за необхідне позов задовольнити і стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради суму надмірно перерахованих бюджетних коштів у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3289 грн. 69 коп.

Керуючись ст.ст. 3, 11, 17, 69-71, 94, 99, 100, 122, 158-163, 167 КАС України, Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива затвердженого Постановою КМ України від 21 жовтня 1995 року № 848 (у редакції від 12.12.2006 року), -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Новозаводської районної у місті Чернігові ради суму надмірно перерахованих бюджетних коштів у вигляді субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг в сумі 3289 грн. (три тисячі двісті вісімдесят дев'ять) гривень 69 коп. на розрахунковий рахунок 35416026000825 в ГУДКСУ в Чернігівській області, МФО 853592, код 03196208.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Новозаводський районний суд міста Чернігова шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. Уразі проголошення в судовому засіданні вступної та резолютивної частини постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Ю.К. Овсієнко