Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про встановлення способу і порядку виконання судового рішення
24 вересня 2013 року Справа № 805/11386/13-а
приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Комунального підприємства «Дружківський трамвай» м. Дружківка про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дружківці
до відповідача: Комунального підприємства «Дружківський трамвай» м. Дружківка
про: стягнення суми боргу у розмірі 59408,51 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в м. Дружківці, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Комунального підприємства «Дружківський трамвай» м. Дружківка про стягнення суми боргу у розмірі 59408,51 грн.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 вересня 2013 року позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Дружківці до Комунального підприємства «Дружківський трамвай» м. Дружківка про стягнення суми боргу у розмірі 59408,51 грн. – задоволені.
Стягнено з Товариства з обмеженою відповідальністю «Альтком-Мост» м. Донецьк на користь Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька суму боргу єдиного внеску на загальну суму 76066,79 грн.
24.09.2013 року відповідач через канцелярію суду надав клопотання про розстрочення виконання рішення суду відповідно до якого ВИЗНАВ ПОЗОВНІ ВИМОГИ ТА просив суд розстрочити виконання рішення суду до 01.11.2016 року, стягуючи щомісячно суму 1650,24 грн. з 01.10.2013 до 01.11.2016 року, в зв’язку з тяжким фінансовим становищем на підприємстві.
Відповідно приписів ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
В обґрунтування клопотання про розстрочення виконання судового рішення заявник посилається на те, що на даний час підприємство не отримало кошти з державного бюджету компенсаційних виплат за пільговий проїзд міським електротранспортом окремих категорій громадян.
Крім цього зазначено, що відносно КП «Дружківський трамвай» відкрито виконавче провадження з виконавчими листами № 2а-0570-11131 від 02.08.2011 року на суму 87678,93 грн., № 2а-0570-69-2012 від 27.03.2013 року на суму 54614,67 грн., № 805/1284/13-а від 10.04.2013 року на суму 69030,91 грн.
Ознайомившись з вищевказаним клопотанням відповідача та матеріалами справи, суд зазначає, що підприємством не надано доказів на підтвердження обставин, зазначених у клопотанні. Так відповідачем не надано суду доказів тяжкого фінансового становища на підприємстві, не надано доказів відкриття виконавчих проваджень, на які посилається відповідно до клопотання.
Також суд зазначає, що відповідно до ст. 263 КАС України до суду із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення повинна звернутись особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження. В цієї частині відсутній вибір заявника клопотання. Заявником повинна бути особа, яка бере участь у справі та є стороною виконавчого провадження.
Підтвердженням такої точки зору є перше речення ч. 2 ст. 263 КАС України, яким встановлено, що суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
Як вбачається з наведеного, законодавець відокремив осіб, що звернулись із поданням (заявою), визначив їх як державного виконавця та сторону виконавчого провадження.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що для вирішення питання про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення потрібна наявність виконавчого провадження, яка підтверджується постановою державного виконання про відкриття виконавчого провадження.
Відсутність таких доказів є підставою для відмови у задоволенні заяви про надання відстрочення або розстрочення виконання судового рішення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні заяви про розстрочення виконання постанови Донецького окружного адміністративного суду від 24.09.2013 року в адміністративній справі № 805/11386/13-а.
Керуючись статями 165, 185, 186, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви Комунального підприємства «Дружківський трамвай» м. Дружківка про розстрочення виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Дружківці до Комунального підприємства «Дружківський трамвай» м. Дружківка про стягнення суми боргу у розмірі 59408,51 грн. - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Олішевська B.В.