Ухвала суду № 33851748, 02.10.2013, Донецький апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.10.2013
Номер справи
0551/13460/2012
Номер документу
33851748
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Головуючий у 1 інстанції -

Суддя-доповідач - Сухарьок М.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2013 року справа №0551/13460/2012 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Сухарька М.Г., суддів Гаврищук Т.Г., Білак С.В.,

розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні Донецького апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької обл. від 17 червня 2013 р. у справі № 0551/13460/2012 за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Виконкому Горлівської міської ради, третя особа Приватне акціонерне товариство "Горлівськтепломережа" про визнання дій неправомірними, -

ВСТАНОВИЛА:

Позивачі звернулися до суду з позовом до Виконкому Горлівської міської ради, третя особа Приватне акціонерне товариство "Горлівськтепломережа" про визнання дій неправомірними.

Постановою Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької обл. від 17 червня 2013 р. в задоволенні позову відмовлено.

Позивачі не погодилися з постановою суду і подали апеляційну скаргу в якій просили скасувати постанову, так як вона постановлена з порушення норм матеріального та процесуального права та постановити нове, яким позовні вимоги задовольнити.

Всі особи, які беруть участь у справі, у судове засідання не прибули, хоча були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, тому відповідно до п.2 ч.1 ст. 197 КАС України, суд апеляційної інстанції розглянув справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційних скарг, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, вважає за необхідне в задоволенні вимог викладених в апеляційній скарзі відмовити, виходячи з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивачі є співвласниками квартири АДРЕСА_2

Рішенням Микитівського районного суду м. Голівки від 20.12.2011 року позивачів зобов*язано відновити систему опалення у квартирі АДРЕСА_2 шляхом встановлення нагрівальних приладів. Ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 21.03.2012 року рішення Микитівського районного суду м. Голівки залишено без змін. Рішення суду від 20.12.2011 року набрало законної сили.

31.05.2011 року ОСОБА_5 відмовлено у дозволі відключення від системи центрального опалення.

За п.6 ч.1 ст.26 Закону України №1875-ІУ від 24.06.2004 року "Про житлово-комунальні послуги", який є загальним, у разі зникнення потреби в отриманні послуги або відмови споживача від користування послугою виконавця/виробника споживач має право розірвати договір у порядку, встановленому законом.

Згідно ч.4 ст. 25 відповідного Закону у разі якщо виконавець не є виробником, відносини між ним та виробником регулюються окремим договором, який укладається відповідно до вимог цієї статті.

Як вбачається з положень ст.24 Закону України №2633- IV від 02.06.2005року "Про теплопостачання", який є спеціальним до спірних правовідносин, споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.

Пунктом 24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №630 від 21.07.2005року, зі змінами затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007р. №1268 від (далі - Правила), передбачено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.

Згідно п.25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Пунктом 26 Правил передбачає, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" (2633-15) схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки, державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Пунктом 27 передбачено, що витрати, пов'язані з відключенням від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, відшкодовуються споживачем відповідно до калькуляції, складеної виконавцем.

Законодавством врегульовані спірні правовідносини таким чином, що дозволяється відключати вказані мережі теплопостачання лише цілим будинкам, а можливість відключення окремої квартири (приміщення) виключена.

Пунктом 2.1 Правил, затверджених наказом Міністерства з питань

житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. N 169 передбачено, що для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП.

У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Пункт 2.2 Правил передбачає, що комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї.

Комісія, після вивчення наданих власником (власниками) документів, у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.

При цьому обов'язково враховуються технічні можливості існуючих мереж газопостачання, водопостачання та електропостачання даного населеного пункту або окремого мікрорайону щодо забезпечення живлення запропонованої власником (власниками) системи теплопостачання. Комісією, у разі необхідності, можуть розглядатися питання збільшення потужностей та можуть розроблятися пропозиції щодо їх фінансування, а також заміни систем внутрішньоквартальних, а в деяких випадках і магістральних мереж газо-, водо-, теплопостачання.

Стосовно повноважень безпосередньо виконкому Дружківської міської ради в вирішенні питання про надання дозволу на встановлення індівідуального опалювального приладу колегія суддів зазначає наступне.

Згідно з ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", встановлені повноваження в галузі житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, громадського харчування, транспорту і зв'язку, які віднесені до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.

Питання відключення мереж централізованого опалення та постачання гарячої води в багатоповерхових житлових будинках регулюється Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі - Правила), та Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі - Порядок), який затверджено наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово - комунального господарства від 22 листопада 2005 року № 4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспа від 6 листопада 2007 року № 169), які зареєстровані в Міністерстві юстиції України відповідно 9 грудня 2005 року за № 1478М1758 та 28 листопада 2007 року за № 1320М4587.

Зазначений Порядок визначає процедуру надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання (далі ІДО і ГВП) житлового будинку при відмові споживачів від ЦО і ГВП.

Відносини між споживачем та виконавцем (виробником) комунальних послуг ( в даному випадку послуги з централізованого опалення) згідно зі ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", здійснюються виключно на договірних засадах.

Згідно пункту 29 Правил встановлено, що споживач має право на зменшення розміру плати у разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та або якісних показників від затверджених нормативів (норм)споживання.

Відповідно до п. 24-26 Правил, споживачі можуть відмовитися від отримання послуг централізованого опалення та постачання гарячої води. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Тому, на підставі викладеного, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції відповідає вимогам матеріального та процесуального права і не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції перевірено доводи сторін, дано їм вірну оцінку, постанова суду є законною і обґрунтованою, доводами апеляційних скарг висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.

З урахуванням викладеного, керуючись статтями 2, 11, 21, 70, 71, 159, 160, 184, 195, 196, 198 - 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 на постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької обл. від 17 червня 2013 р. у справі № 0551/13460/2012 за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Виконкому Горлівської міської ради, третя особа Приватне акціонерне товариство "Горлівськтепломережа" про визнання дій неправомірними - залишити без задоволення.

Постанову Центрально-Міського районного суду м. Горлівки Донецької обл. від 17 червня 2013 р. у справі № 0551/13460/2012 - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п*ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі. Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суд у апеляційної інстанції.

Головуючий: Сухарьок М.Г.

Судді: Білак С.В.

Гаврищук Т.Г.