ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 вересня 2013 р. Справа № 821/2517/13-а
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Хом'якової В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Херсонській області до Комунального підприємства "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1" про зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Державна фінансова інспекція в Херсонській області (далі - позивач, ДФІ) звернулась до адміністративного суду з позовом до комунального підприємства "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1" (далі - відповідач, КП "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1"), у якому просить, з урахуванням наданих уточнень до позовної заяви, зобов'язати відповідача виконати вимогу від 25.03.2013 №43-29/396 "Про усунення порушень виявлених ревізією в комунальному підприємстві "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1" (далі - вимога), а саме:
- п. 3 вимоги в частині відображення дебіторської заборгованості в обліку комунального підприємства за оренду майна ФОП "ОСОБА_1." в сумі 27369,00 грн. Провести претензійно-позовну роботу щодо надходження коштів від оренди майна;
- п. 4 вимоги - зобов'язати відобразити дебіторську заборгованість в обліку комунального підприємства на загальну суму 9984,67 грн. Провести претензійно-позовну роботу щодо надходження коштів від орендарів;
- п. 7 вимоги в частині відображення дебіторської заборгованості за юридичною особою, щодо якої здійснено безпідставні витрати на загальну суму 2500,00 грн. Провести претензійно-позовну роботу щодо відшкодування коштів.
Представник позивача надав заяву щодо розгляду справи в порядку письмового провадження, позовні вимоги підтримав.
Відповідач надіслав суду клопотання щодо розгляду справи без участі представника КП "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1" та зазначив, що проти позовних вимог не заперечує, частково вимоги ДФІ в Херсонській області виконуються.
Згідно з ч. 4 ст. 122 КАС України, суд здійснює розгляд справи на підставі наявних доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд приходить до висновку про повне задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.
Згідно Закону України від 26.01.1993 № 2919-ХІІ "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.
Відповідно до ст. 4 вказаного Закону інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб. Результати ревізії викладаються в акті. Процедура проведення інспектування та порядок складення документів за її наслідками передбачено Порядком проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.06р. № 550. Відповідно до п. 35 Порядку результати ревізії викладаються в акті. Пунктом 40 Порядку визначено, що у разі наявності заперечень (зауважень) щодо змісту акта ревізії керівник, головний бухгалтер чи інші особи підписують його із застереженням.
З матеріалів справи вбачається, що спірні відносини між сторонами виникли внаслідок проведення ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1" за період з 01.04.2007 по 01.01.2013 (акт від 22.03.2013 № 43-27/4). Акт ревізії підписаний начальником та головним бухгалтером КП "Генічеська ЖЕК-1", начальнику вручено один примірник акту 25.03.13. Зауважень щодо висновків акту ревізії підприємством не викладено.
Пунктом 46 Порядку передбачено, що якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, органом служби у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.
Згідно з ч. 2 ст. 15 Закону законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Таким чином, на підставі акту ревізії, Державною фінансовою інспекцією в Херсонській області були пред'явлені до відповідача вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень від 25.03.2013 №43-29/396, а саме:
- п. 2 - в частині відображення дебіторської заборгованості в обліку комунального підприємства в сумі 155984,26 грн. Провести відрахування 50 % отриманих коштів за оренду нежитлових приміщень місцевого бюджету;
- п. 3 - в частині відображення дебіторської заборгованості в обліку комунального підприємства в сумі 27369,00 грн. Провести претензійно-позовну роботу щодо нарахування коштів від оренди майна;
- п. 4 - відображення дебіторської заборгованості в обліку комунального підприємства. Провести претензійно-позовну роботу щодо надходження коштів від орендарів;
- п. 7 - в частині відображення дебіторської заборгованості в сумі 8000 грн. за юридичною особою, щодо якої здійснено безпідставні витрати. Провести претензійно-позовну роботу щодо відшкодування коштів.
В ході розгляду справи відповідачем КП "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1" частково виконано пункти вимоги від 25.03.2013 №43-29/396, а саме, підприємством виконано п. 2 вимоги, проведено відрахування 50 % отриманих коштів за оренду нежитлових приміщень до місцевого бюджету в сумі 55984,26 грн., п. 3 вимог виконано в частині відкриття виконавчого провадження щодо стягнення з ФОП ОСОБА_1 коштів за орендоване майно в сумі 27 369,00 грн., п. 4 вимоги направлено претензії щодо орендарів ФОП Волкової та ФОП ОСОБА_1 про сплату пені за несвоєчасну сплату орендної плати та по п. 7 вимог ТПФ "Прибой" до бюджету перераховано 7500,00 грн., з чого слідує повне визнання заявлених позовних вимог та часткове їх виконання.
Виходячи з вищевикладеного, суд задовольняє позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Херсонській області заявлені з урахуванням поданих до суду уточнень. Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись ст.ст. 122, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Задовольнити позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Херсонській області.
Зобов'язати комунальне підприємство "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1" (код ЄДРПОУ 03355695) виконати вимогу Державної фінансової інспекції в Херсонській області від 25.03.2013 №43-29/396 "Про усунення порушень виявлених ревізією в комунальному підприємстві "Генічеська житлово-експлуатаційна контора-1":
п. 3 - в частині відображення дебіторської заборгованості в обліку комунального підприємства за оренду майна ФОП "ОСОБА_1." в сумі 27369,00 грн.;
п. 4 - відобразити дебіторську заборгованість в обліку комунального підприємства на загальну суму 9984,67 грн.;
п. 7 - в частині відображення дебіторської заборгованості за юридичною особою, щодо якої здійснено безпідставні витрати на загальну суму 2500,00 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 9.3