Постанова № 33843958, 06.06.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.06.2013
Номер справи
804/6701/13-а
Номер документу
33843958
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2013 р. Справа № 804/6701/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддяЛяшко О.Б., при секретаріСтавицькому О.В., за участю: представника позивача представника відповідача Акімової Т.С., Книжник Т.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Техсервісмонтаж" до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

ТОВ «Техсервісмонтаж» 16 травня 2013 року звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області у якому просило скасувати податкове повідомлення-рішення № 0099081501 від 21.12.2012, яким ТОВ «Техсервісмонтаж» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток приватних підприємств за основним платежем 0,00 грн. за штрафними санкціями 170,00 грн.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що за результатами перевірки встановлено, що ТОВ «Техсереісмднтаж» порушено термін подання податкової звітності з податку на прибуток, а саме декларація з податку на прибуток за 9 місяців 2012 року ТОВ «Техсервісмонтаж» не була надана до ДПІ в строк подання 09.11.2012, проте, позивач вважає такі висновки відповідача протиправними.

ТОВ «Техсервісмонтаж» вважає, що воно повинно було подати податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 3 квартали 2012 року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, тобто до 09.11.2012 та надіслати податкову звітність не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації. ТОВ «Техсервісмонтаж» 30.10.2012 було надіслано поштою податкову декларацію з податку на прибуток за 3 квартали 2012 року та додатки до неї. Декларація з податку на прибуток за 3 квартали 2012 року ТОВ «Техсервісмонтаж» була отримана ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська Державної податкової служби 01.11.2012, про що свідчить підпис співробітника ДПІ Куль.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі, на їх задоволенні наполягала, посилаючись на обставини, які викладені у позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні позов не визнала, посилаючись на те, що ТОВ «Техсервісмонтаж» не надало під час перевірки та до заперечення документів, які б підтверджували факт відправлення поштою податкової звітності та фактичне отримання зазначеної звітності саме повноважним представником ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська, а саме в документах наданих товариством відсутні такі дані як посада та інформація щодо пред'явленого документу повноважної особі ДПІ у Бабушкінському районі м.Дніпропетровська.

Заслухавши думку сторін, дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.

З матеріалів справи вбачається, що Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області було проведено камеральну перевірку ТОВ «Техсервісмонтаж» за результатами якої складено акт камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток № 3662/151/33669840 від 23 листопада 2012 року, яким встановлено порушення строків подання податкової декларації за 9 місяців 2012 року.

Державною податковою інспекцією у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області 21 грудня 2012 року було винесено податкове повідомлення-рішення № 0099081501, яким збільшено суму податкового зобов'язання ТОВ «Техсервісмонтаж» за платежем податок на прибуток приватних підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами).

ТОВ «Техсервісмонтаж» 29 жовтня 2012 року склало податкову декларацію з податку на прибуток підприємства.

Судом встановлено, що дана податкова декларація направлена на адресу Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області 30 жовтня 2012 року, що підтверджується копією опису вкладення у лист Ф.107, копією квитанції 4900002536710 та рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення.

Відповідно до інформації з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення судом встановлено, що листа 4900002536710 Державна податкова інспекція у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, в особі Куль, отримала 01 листопада 2012 року, що також підтверджується копією листа Дніпропетровської дирекції Поштамт Центр поштового зв'язку № 1 за вих. № 3-01-ю-2 від 17.01.2013.

Аналізуючи зміст позовних вимог суд прийшов до наступних висновків.

Виходячи зі змісту п.1.1. ст.1 Податкового кодексу України відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства з 01.01.2011 врегульовано положеннями Податкового кодексу України.

Згідно ст. 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Податковий контроль здійснюється органами, зазначеними у стаття 41 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пп. 41.1.1 п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.

Статтею 62 Податкового кодексу України встановлено, що податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності органів державної податкової служби; перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

У відповідності до ст. 21 Податкового кодексу України посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з Податковим кодексом та іншими законами і нормативними актами.

Згідно із п 20.1.4. Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до п. 75.1 ст. 75 Податкового Кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.

Підпунктом 75.1.1 пункту 75.1 статті 75 Податкового Кодексу України визначено, що камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Відповідно до п.п. 49.1 та 49.2 ст. 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Пунктом 49.5 статті 49 Податкового кодексу України передбачено, що у разі надсилання податкової декларації поштою, платник податку зобов'язаний здійснити таке відправлення на адресу відповідного органу державної податкової служби не пізніше ніж за десять днів до закінчення граничного строку подання податкової декларації, визначеного цією статтею, а при поданні податкової звітності в електронній формі, - не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк.

Відповідно до підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

З огляду на викладене, суд наголошує, що податкова декларація за третій квартал 2012 року повинна була бути надіслана поштою саме до 30 жовтня 2012 року включно.

У п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Пунктом 86.8 статті 86 Податкового кодексу України визначено, що податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Згідно п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, оскільки судом встановлено, що позивач направив поштою податкову декларацію з податку на прибуток за третій квартал 2012 року 30 жовтня 2012 року, тобто в останній день граничного строку для подання даної податкової звітності, судом не встановлено зі сторони ТОВ «Техсервісмонтаж» порушень строків подання податкової звітності, за яке на нього було накладено штрафні санкції на підставі п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України.

Заперечуючи проти позову, відповідач, який відповідно до норм Податкового кодексу України та за визначенням Кодексу адміністративного судочинства України є суб'єктом владних повноважень, правомірність вчинення спірних дій/рішення належним чином не довів.

Оскільки, вчиняючи оскаржувані дії, відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Податковим кодексом України, суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити.

Згідно з частиною 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст.ст. 2, 8-12, 69, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженої відповідальністю "Техсервісмонтаж" - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби від 21.12.2012 року № 0099081501, яким визначено суму грошового зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 170,00 грн., в тому числі за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними санкціями - 170,00 грн.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Товариства з обмеженої відповідальністю "Техсервісмонтаж" судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 114 грн. 70 коп. (сто чотирнадцять грн. 70 коп.).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили в порядку та у строки, визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено 11 червня 2013 року.

Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 11.06.2013 р. СуддяО.Б. Ляшко О.Б. Ляшко