ПОСТАНОВА
Іменем України
24 грудня 2008 року Справа 2а-2779/08
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ушакова Т.С.
при секретарі судового засідання Фенічевій О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Комунального підприємства «Жилсервіс» про стягнення суми економічних санкцій
За участю сторін:
від позивача: Карасьова О.С., за довіреністю №34-03/111 від 14.01.2008 року,
від відповідача: не прибув,
ВСТАНОВИВ:
У грудні 2007 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Жилсервіс» про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 6511, 53 грн., в якому вказав, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 23.07.2007 року по 27.07.2007 року проводилась перевірка Комунального підприємства «Жилсервіс» з питань дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлові послуги, за результатами якої складено акт за № 06367 від 27.02.2007 року та застосовано економічні санкції у сумі 6511, 53 грн.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив суд їх задовольнити, дав пояснення щодо суті позовних вимог.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області у період з 23.07.2007 року по 27.07.2007 року проводилась перевірка Комунального підприємства «Жилсервіс» з питань дотримання порядку встановлення та застосування цін (тарифів) на житлові послуги, за результатами якої складено акт за № 06367 від 27.02.2007 року.
В результаті перевірки встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування цін, а саме: у період з 01.01.2007 по 01.07.2007 при стягненні плати з населення, що мешкає у житлових будинках з благоустроєм, підприємством завищено розмір тарифу за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій на 0, 032 грн. за 1 м2 загальної площі (застосовано тариф у розмірі 0, 54 грн./м2 замість обґрунтованого - 0, 508 грн.\м2), за рахунок включення вартості послуги «Обслуговування димовентиляційних каналів» при фактичному ненаданні цієї послуги.
Згідно з п. 5 ч. 1 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги" споживач має право на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.
Згідно п. 6 ч.2 ст. 21 Закону виконавець зобов'язаний розглядати у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проводити відповідні перерахунки розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необгрунтовано одержана підприємством сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін, підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства. Крім того, стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної виручки.
20.08.2007 рішенням Держінспекціі з контролю за цінами в Луганській області №152 за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 65611, 53 грн., які складаються з:
·штрафу в сумі 4341, 02 грн.;
·вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 2170, 51 грн.
20.08.2007 рішення від 20.08.2007 № 152, претензія від 20.08.2007 № 152 і припис від 20.08.2007 №34-08/3287 були направлені на адресу відповідача, які були отримані ним 23.08.2007 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення № 209194.
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 17, 87, 89, 94, 98, 158 -163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Жилсервіс» (94406, Луганська область, Первомайський район, м. Золоте, вул. Н.Петровського, 2а, р/р 23003641254 у СФ АБ «Укркомунбанк» м. Сєвєродонецьк, МФО 304740, IK31780487) економічні санкції в сумі 6511, 53 грн. на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет м. Первомайськ, код 24053509, р/р 31112106700054.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.