копія ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2013 р. Справа № 804/7430/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Ляшко О.Б., розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю "Юрпак" про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» 29 травня 2013 року звернулося до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ТОВ «Юрпак» про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики в сумі 10200,00 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач посилається на те, що підставою для накладення штрафу є ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів Держенергонагляду.
Сторони у судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, тому у відповідності до ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки суду не повідомив.
Відповідно ч.ч. 4, 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. Якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене судом було ухвалено перейти в письмове провадження.
Дослідивши матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються вимоги позову, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні обставини справи та надав їм правову оцінку.
З матеріалів справи вбачається, що у період з 21 серпня 2012 року по 28 серпня 2012 року старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Марголіною О.Ф. та державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Анісімовим В.С. проведено позаплановий захід з державного енергетичного нагляду за зверненням фізичних та юридичних осіб до органів державної влади щодо порушення суб'єктами господарювання вимог законодавства - за повторним зверненням ТОВ ВТК «Ера» до Міненерго вугілля України щодо дотримання ТОВ «Юрпак» вимог чинного законодавства в галузі електроенергетики при організації експлуатації та технічному обслуговуванні електроустановок ТП35/6 кВ «ПСМ». При цьому виявлені порушення законодавства у галузі електроенергетики, що зафіксовано Актом здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю) від 28 серпня 2012 року № 01110-04-0796-А.
На підставі Акту здійснення заходу з державного енергетичного нагляду (контролю) від 28 серпня 2012 року № 01110-04-0796-А, з метою усунення виявлених порушень, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Марголіною О.Ф. Відповідачеві видано обов'язковий для виконання Припис від 28 серпня 2012 року № 01110-04-0388-Пр.
При перевірці 03 жовтня 2012 року ТОВ «Юрпак» на предмет виконання Припису від 28 серпня 2012 року № 0111 0-04-0388-Пр встановлено факти його невиконання, зокрема не виконані вимоги пунктів 1, 2 вищевказаного Припису, про що складено Акт перевірки (протокол) від 03 жовтня 2012 року № 01/10-23-0899-А, направлений відповідачеві разом з супровідним листом від 15 жовтня 2012 року № 47/2656 (отримано 17 жовтня 2012 року представником ТОВ «Юрпак» Топчій, про що свідчать опис вкладення у цінний лист (ф. 107), фіскальний чек від 16.10.2012 та повідомлення про вручення поштового відправлення (ф.119) з датою подання листа 16 жовтня 2012 року.
Відповідно до статті 27 Закону України «Про електроенергетику», пунктів 7, 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року N21312, старший державний інспектор Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Дніпропетровській області Єременко О.М. прийняв Постанову від 26 жовтня 2012 року № 01110-01-15-94-П про накладення на ТОВ «Юрпак» штрафу у розмірі 10200,00 грн.
Постанова від 26 жовтня 2012 року № 01/10-01-15-94-П надіслана відповідачу з супровідним листом від 06 листопада 2012 року № 47/2858 та отримана його уповноваженою особою (Топчій) 28 листопада 2012 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (ф. 119).
Згідно ч.7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, який складено за результатами здійснення планового заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, протягом п'яти робочих днів з дня завершення заходу складається припис, розпорядження або інший розпорядчий документ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.
Відповідно до ч. 9 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» невиконання приписів, розпоряджень та інших розпорядчих документів органу державного нагляду (контролю) тягне за собою застосування штрафних санкцій до суб'єкта господарювання згідно із законом. В даному випадку згідно п.2 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції: за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З огляду на викладені обставини, враховуючи, що відповідачем були порушені строки та повнота виконання припису, виданого позивачем, суд приходить до висновку, що штраф за невиконання припису був накладений правомірно, в межах повноважень та у відповідності до вимог Закону України «Про теплопостачання».
Згідно з положеннями ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики на підставі акта перевірки, оформленого в установленому порядку, за наявності порушень, передбачених цією статтею, видають у межах своєї компетенції суб'єктам господарської діяльності постанови або розпорядження про накладення штрафів за встановленою формою.
Відповідно до п.10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 №1312 суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач постанову про накладення штрафу отримав 28 листопада 2012 року, в судовому порядку не оскаржував, однак, штраф протягом 30 днів не сплатив, заперечень проти цього відповідачем не надано.
Враховуючи, що штраф в добровільному порядку в установлений строк відповідачем не сплачений, доказів сплати боргу відповідачем не надано, суд, враховуючи норми ст. 27 Закону України «Про електроенергетику», п. 10 Положення №1312, приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 4-12, 41, 94, 128, 158-163, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні» до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрпак» про стягнення штрафу - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрпак» (код ЄДРПОУ 34983526) на користь Державного бюджету України (р/р 31111106700010 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області, код ЄДРПОУ 37989295, МФО 805012, одержувач - УДКСУ у Індустріальному районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (Самарський район), код бюджетної класифікації 21081100) штраф у розмірі 10200,00 грн. (десять тисяч двісті гривень 00 копійок).
Судові витрати по справі не стягуються.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) З оригіналом згідно. Постанова не набрала законної сили 26.07.2013 р. СуддяО.Б. Ляшко О.Б. Ляшко