Постанова № 3384186, 03.02.2009, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.02.2009
Номер справи
2-а-1711/08/2170
Номер документу
3384186
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

u

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-1711/08/2170

                                                        Кат. 2.11.5 

3 лютого 2009 року                              Херсонський окружний адміністративний суд

у складі головуючого                                                 Варняка С.О.;

секретар судового засідання                                     Роман О.С. 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Херсоні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Херсонська пересувна механізована колона-10 до державної податкової інспекції у Білозерському районі Херсонської області про скасування податкових рішень-повідомлень,

 в с т а н о в и в :

Звернувшись до суду, позивач посилається на те, що 19.12.2007 року відповідачем проведено камеральну перевірку позивача з питань дотримання встановлених чинним законодавством граничних строків сплати по податку з власників транспортних засобів, про що складено акт за № 257/17-0-28/2138300. На підставі складеного акту, відповідачем податковими повідомленнями-рішеннями від 19 грудня 2007 року за № 0002601701/0; №0002611701/0; № 0002621701/0 накладено на позивача штрафні санкції.

Однак, всі граничні терміни стягнення податкового боргу витекли, а самі визначені податковим повідомленнями - рішеннями № 0002611701/0, № 0002611701/0, 0002611701/0 суми, підлягають списанню, так як відносно них минув строк позовної давності (1095 днів).

26.12.2007 року відповідачем проведено камеральну перевірку позивача, за якою складено акт № 353/15/ 02138300. Перевіркою встановлено ряд порушень граничного строку сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку з юридичних осіб та узгоджених сум податкових зобов'язань по комунальному податку. На підставі складеного акту, відповідачем податковими повідомленнями - рішеннями від 26 грудня 2007 року за № 0006361501/0 та № 0006381501/0 також накладено на позивача штрафні санкції.

Однак, всі граничні терміни стягнення податкового боргу витекли, а самі визначені податковими повідомленнями - рішеннями за № 0006361501/0 та № 00063 81501/0  суми, підлягають списанню, так як відносно них минув строк позовної давності (1095 днів).

Законом України “Про Державний бюджет на 2007 рік”передбачено зупинення дії підпункту 15.1.1. пункту 15.1. статті 15 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”. Але, оскільки Закон України "Про державний бюджет на 2007 рік" не є спеціальним податковим законом, його положення не були опубліковані за 6 місяців, ним не може вноситися змін до законів, які регулюють фіскальну політику та порядок нарахування і сплати податків та податкових зборів.

Просить суд скасувати повному обсязі податкові повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Білозерському районі від 19 грудня 2007 року за № 0002601701/0 на суму штрафних санкцій 772,36 грн., від 26.12.2007 року за № 0006381501/0 на суму штрафних санкцій 204,52 грн., від 26.12.2007 року за № 0006361501/0 на суму штрафних санкцій 956,11 грн.

Скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Білозерському районі від 19 грудня 2007 року за № 0002611701 /0 в частині штрафних санкцій, відносно яких минув термін позовної давності (1095 днів), а саме;

- за невідомим документом № - без дати на суму штрафних санкцій 2475,81 грн. за розрахунком № 294 від 29.01 . 03 року на суму штрафних санкцій 5,60 грн.

- за розрахунком № 294 від 29.01. 03 року на суму штрафних санкцій 89,60 грн.

- за розрахунком № 294 від 29.01 . 03 року на суму штрафних санкцій 89,41 грн.- за розрахунком № 933 від 01.03.04року на суму штрафних санкцій 87,73 грн., а всього на суму 2748,15 грн.

 Скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у Білозерському районі від 19 грудня 2007 року за №0002621701/0 в частині штрафних санкцій, відносно яких минув термін позовної давності (1095 днів), а саме:

- за розрахунком № 294 від 29.01.03року на суму штрафних санкцій 44,06 грн.

- за розрахунком № 933 від 01.03.04року на суму штрафних санкцій 43,02 грн.

- за розрахунком № 933 від 01.03.04року на суму штрафних санкцій 42,97 грн.

- за розрахунком № 933 від 01,03.04року на суму штрафних санкцій 44,90 грн.

а всього на суму 174,95 грн.

            У судовому засіданні представник позивача наполягав задоволенні позовних вимог, просив  позов задовольнити.

            Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги  не визнав вважає їх необґрунтованими  та такими що не підлягають задоволенню. Просить суд у задоволенні позову відмовити.

            Заслухавши сторони, дослідивши докази у справі, суд встановив такі обставини.

19.12.2007 року відповідачем проведено камеральну перевірку позивача з питань дотримання встановлених чинним законодавством граничних строків сплати по податку з власників транспортних засобів, про що складено акт № 257/17-0-28/2138300. На підставі складеного акту, відповідачем податковими повідомленнями-рішеннями від 19 грудня 2007 року за № 0002601701/0; №0002611701/0; № 0002621701/0 накладено на позивача штрафні санкції.

26.12.2007 року відповідачем проведено камеральну перевірку позивача, за якою складено акт № 353/15/ 02138300. Перевіркою встановлено ряд порушень граничного строку сплати узгоджених сум податкових зобов'язань по земельному податку з юридичних осіб та узгоджених сум податкових зобов'язань по комунальному податку. На підставі складеного акту, відповідачем податковими повідомленнями - рішеннями від 26 грудня 2007 року за № 0006361501/0 та № 0006381501/0 також накладено на позивача штрафні санкції.

За податковим повідомленням - рішенням № 0002611701/0 від 19.12.2007 за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку з юридичних осіб -власників транспортних засобів та на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17,1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% - всього в сумі 2839 грн. 63 коп.

За податковим повідомленням - рішенням № 0002601701/0 за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку з юридичних осіб - власників транспортних засобів та на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17,1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 50% - у сумі 772 грн. 36 коп.

За податковим повідомленням - рішенням № 0002621701/0 за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку з юридичних осіб - власників транспортних засобів та на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17,1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 10% - у сумі 279 грн. 46 коп.

За податковим повідомленням - рішенням №0006361501/0 за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з земельного податку з юридичних осіб та на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17,1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% - в сумі 956 грн. 11 коп.

За податковим повідомленням - рішенням №0006381501/0 за порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобов'язання з комунального податку та на підставі підпункту 17.1.7 пункту 17,1. ст. 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" позивача зобов'язано сплатити штраф у розмірі 20% - в сумі 204 грн. 52 коп.

Відповідно до пп. "в" пп. 18.2.1. ст. 18  Закону України від 21.12.2000  № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" підлягає списанню безнадійний податковий борг, у тому числі пеня, нарахована на такий податковий борг, а також штрафні санкції. Під терміном "безнадійний" слід розуміти: податковий борг юридичних та фізичних осіб, стосовно якого минув строк позовної давності, встановлений цим Законом.

Згідно пп. 15.1.1. Закону № 2181-III за винятком випадків, визначених підпунктом 15.1.2 цього пункту, податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Законом, не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку податковий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

Підпунктом 7 ст. 75 Закону України від 23.12.2004 № 2285-IV “Про Державний бюджет України на 2005 рік”зупинено на 2005 рік дію  підпунктів "в" і "г" підпункту 18.2.1 пункту 18.2 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Підпунктом 6 ст. 77 Закону України від 20.12.2005 № 3235-IV “Про Державний бюджет України на 2006 рік”зупинено на 2006 рік дію  підпунктів "в" і "г" підпункту 18.2.1 пункту 18.2 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Підпунктом 9 п. 3 р. II “Прикінцеві положення”Закону України від 03.11.2006 р. № 398-V"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування" зупинено на 2007 рік дію  підпунктів "в" і "г" підпункту 18.2.1 пункту 18.2 статті 18 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Ці норми законів на момент винесення спірних рішень не змінені, не визнані неконституційними, тому борг не підлягає списанню, а стягується. З урахування строку дій зазначених норм законів, строк позовної давності не минув.

Щодо твердження позивача про те, що законом про Державний бюджет України не можуть вноситись зміні до податкового законодавства суд виходить з такого.

Пунктом 1 ч. 1 ст. 2 Бюджетного кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що бюджет - план формування та використання фінансових ресурсів для забезпечення завдань і функцій, які здійснюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування протягом бюджетного періоду.

Зі змісту п. 3 ч. 1 ст. 4 Кодексу випливає, що нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні, є, зокрема, закон про Державний бюджет України.

Згідно з п. 19 ч. 1 ст. 2 Кодексу доходи бюджету - усі податкові, неподаткові та інші надходження на безповоротній основі, справляння яких передбачено законодавством України (включаючи трансферти, дарунки, гранти).

Закон про Державний бюджет України на поточний рік регулює бюджетні відносини, зокрема, у сфері наповнення бюджету через механізми справляння податків. Отже, дія зазначеного закону поширюється, у тому числі, і на податкові правовідносини, оскільки одним із джерел формування доходної частини Державного бюджету на поточний рік є податки, які справляються за встановленими ставками. Закон про Державний бюджет України на поточний рік передбачає розмір кожної доходної статті бюджету, зокрема шляхом визначення розміру податкових ставок, зупинення дії податкових зобов'язань для визначеного кола суб'єктів і звільнення окремих суб'єктів господарювання від сплати певних видів податків.

Таким чином, закон про Державний бюджет України встановлює, зокрема, основи регулювання податкових відносин у частині спрямування податків до Державного бюджету як елементу його доходної частини. Виходячи із зазначеного, цим Законом може зупинятися дія окремих положень податкових законів, вводитися податкові пільги та інше.

Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 94, 158, 159, 161, 162, 163  КАС України,

п о с т а н о в и в :

            У задоволені позову відмовити.

            Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАСУ набирає законної сили протягом десяти днів після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

            Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів, чи в порядку ч 5 ст. 186 КАС України.

                       

Суддя                                                                                                                               С.О.Варняк

u

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а-1711/08/2170                                                        Кат. 2.11.5 

3 лютого 2009 року                              Херсонський окружний адміністративний суд

у складі головуючого                                                 Варняка С.О.;

секретар судового засідання                                     Роман О.С. 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Херсоні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Херсонська пересувна механізована колона-10 до державної податкової інспекції у Білозерському районі Херсонської області про скасування податкових рішень-повідомлень,

 в с т а н о в и в :

Зважаючи на необхідність витрачання значного часу для викладення повного тексту рішення суду,  пов’язаного з потребою обґрунтувань всіх доводів сторін, суд вважає за необхідне проголосити його вступну та резолютивну частини.

Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд-

 п о с т а н о в и в :

            У задоволені позову відмовити.

            Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАСУ набирає законної сили протягом десяти днів після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

            Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів, чи в порядку ч 5 ст. 186 КАС України.

                       

Суддя                                                                                                                              С.О.Варняк