u
ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а-1469/08/2170
Кат.6.11
02 лютого 2009 року Херсонський окружний адміністративний суд
у складі головуючого Варняк С.О.;
секретар судового засідання Роман О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Херсоні справу за позовом Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю “Санель”про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені.
представників сторін:
від позивача: Лагута В.А.
від відповідача: не з’явився.
Звернувшись до суду із зазначеним позовом, позивач посилається на те, що відповідно до звіту за формою 10-ПІ № 789 від 15.02.2008р. за 2007 рік за 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інвалідів і не зайняте інвалідами, відповідач до 15.04.2008р. повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі: 3768,75грн. Оскільки вищезазначена сума відповідачем не сплачена, позивачем нарахована пеня 170,63грн. Просить суд стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Санель”на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції у розмірі 3768,75грн., пеню за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 170,63грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, позов просив задовольнити.
Представник відповідача на судове засідання не з’явився , про час та місце судового засідання належним чином повідомлений.
Заслухавши представника позивача, дослідивши докази, суд,
в с т а н о в и в
15.02.2008р до позивача надійшов звіт відповідача за формою 10-ПІ № 789 “Про зайнятість та працевлаштування інвалідів”від 14.02.2008р. за 2007 рік в якому зазначена самостійно визначена сума адміністративно-господарських санкцій у 3768,75 грн.
Відповідно до пункту 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.09.2002 № 1434 Фонд є урядовим органом державного управління, який діє у складі Міністерства праці та соціальної політики і підпорядковується йому.
Згідно з пунктом 9 зазначеного Положення для реалізації покладених на Фонд завдань за погодженням з Мінпраці утворюються територіальні відділення Фонду в межах граничної чисельності його працівників.
Основним завданням Фонду, відповідно до пункту 3 цього Положення є, зокрема контроль за виконанням роботодавцями нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, установленого Законом. Фонд також відповідно до покладених на нього завдань здійснює контроль за сплатою роботодавцями адміністративно-господарських санкцій і пені (підпункт 3 пункту 4 зазначеного Положення).
Частиною дев’ятою статті 20 Закону УРСР від 21.03.1991, № 875-XII "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"(далі Закону № 875-XII) встановлено, що спори, які виникають із правовідносин за статтями 19, 20 Закону, вирішуються відділеннями Фонду в судовому порядку.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 19 Закону № 875-XII того ж закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Статтею 20 Закону № 875-XII встановлено, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Відповідно до ст. 86 КАСУ суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Судом встановлено неналежне виконання відповідачем вимог закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, а саме не створення робочого місця для інваліда, не сплата адміністративно-господарської санкції самостійно.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 9,12, 19, 158, 159, 161, 162, 163 КАС України,
п о с т а н о в и в :
Позов Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до товариства з обмеженою відповідальністю “Санель”про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Санель”( ЄДРПОУ 32809501, 73000, м. Херсон, вул. Пугачова, 6-а, кв. 1, р.р 26004004433 Банк “Захід інкомбанк”, МФО 352327) на користь Херсонського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (73000, м. Херсон, вул. 40 –річчя Жовтня, 5а, отримувач УДК у м. Херсоні, банк отримувача ГУДКУ по Херсонській області код 2410423012801, банк отримувача ГУДКУ по Херсонській області рахунок 3121923070002 МФО 852010) адміністративно-господарські санкції у розмірі 3768,75 грн. та пеню у розмірі 170,63грн. ( всього на суму 3939,38грн.)
Постанова відповідно до ч.1 ст.254 КАСУ набирає законної сили протягом десяти днів після закінчення строку подання заяви про апеляційне, оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів, чи в порядку ч 5 ст. 186 КАС України.
Суддя С.О. Варняк