Категорія № 66
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 листопада 2008 року справа № 2а-5935/08
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Ушакова Т. С.
при секретарі: Ігнатович О.А.,
за участю сторін:
прокурор: Дядіна Ю.В., посвідчення № 497,
представник позивача: Лапіна Н.В., довіреність від 06.05.2008 року, представник відповідача: не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Прокурора м. Ровеньки Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення суми штрафу у сумі 1700 грн., -
ВСТАНОВИВ:
15 лютого 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора м. Ровеньки Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення суми штрафу у сумі 1700 грн., в якому зазначено, що постановою від 11.04.2007 року на відповідача було накладено штраф за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 1700 грн. Суму штрафу відповідачем не сплачено.
Державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України «Про електроенергетику» здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (Держенергонагляд), яка підпорядкована безпосередньо Мінпаливенерго в частині виконання функцій, покладених на Держенергонагляд Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної та теплової енергії, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 929 від 07.08.1996 р., та діє у складі державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» та його структурних підрозділів.
Відповідно до п. 1.2 Статуту ДП НЕК «Угренерго» воно засновано на державній власності та підпорядковується Мінпаливенерго відповідно до Указу Президента України від 14.04.2000 №598/2000.
Головною метою діяльності ДП НЕК „Укренерго" є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи України, задоволення інтересів держави у сфері енергопостачання, здійснення централізованого оперативно-технологічного управління ОЕС, запобігання порушенням режимів і аваріям системного значення та ліквідація можливих аварій у країні (абзаци 1-4 пункту 2.1 Статуту), до основних напрямків діяльності віднесено здійснення державного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії відповідно до Закону України „Про електроенергетику" та Положення (п.п. 2.2.16 п. 2.2. Статуту).
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлявся.
Вислухавши прокурора та представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що 15.11.2006 року Краснолучським відділенням Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Луганській області на ім'я директора відокремленого підрозділу «Шахта ім. Фрунзе» Державного підприємства «Ровенькиантрацит» винесено припис JIK184 № 836, який містить 9 пунктів-вимог.
Згідно акту обстеження від 23.03.2007 року ЛК 184 № 930 виконання вимог припису ЛК 184 № 836 від
15.11.2006 року встановлено невиконання вимог п.п 1, 3, 4 зазначеного припису.
2
Відповідно до акту перевірки ЛК 184 № 169 Краснолучського відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Луганській області також встановлено невиконання п.п 1, 3, 4 припису ЛК 184 № 836 від 15.11.2006 року.
Постановою Державної інспекції з енергонагляду за режимами споживання електричної енергії в Луганській області ЛК 184 № 169 від 11.04.2007 року на Державне підприємство «Ровенькиантрацит» за порушення ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», яке полягає у невиконанні п.п 1, 3, 4 припису від 15.11.2006 року ЛК 184 № 836 накладено штраф у розмірі 1700 грн.
Копію постанови відповідач отримав 16.04.2007 p., що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення № 618660.
До теперішнього часу штраф відповідачем не сплачено.
Частиною 1 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, визначеному законодавством України. Частиною 5 ст. 9 зазначеного Закону Інспекції надано повноваження щодо застосування, у встановленому порядку, санкцій до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів у сфері ПЕК.
Так, відповідно до ч.3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Інспекції та порушення умов ліцензування у вигляді штрафу.
Пунктом 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312, передбачено, що суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови, а у разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Відповідно до положення ч. 6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» визначено, що суми штрафів повинні сплачуватися до Державного бюджету України.
Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони- суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як прокурор м. Ровеньки Луганської області звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року та при поданні заяви не сплачував судовий збір.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора м. Ровеньки Луганської області в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Луганській області до Державного підприємства «Ровенькиантрацит» про стягнення суми штрафу у сумі 1700 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Ровенькиантрацит» (ЄДРПОУ 32320704, р/р 26008301230607 у АК ПІБ м. Ровеньки МФО 304502) на користь держави (п/р 31117106700059, найменування казначейства Держбюджет м. Ровеньки, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 804013, ід. код 24046930) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у сумі 1700 грн.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом,
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.