Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2013 р. Справа № 805/13245/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Шинкарьової І.В.,
при секретарі - Заднепровської В.О.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Прокурора Петровського району м.Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Петровському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення суми податкового боргу з земельного податку у розмірі 54508,19 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Прокурор Петровського району м.Донецька, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Петровському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області з позовом до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення суми податкового боргу з земельного податку у розмірі 54508,19 грн.
В обґрунтування позову посилається на те, що підприємство є платником плати за землю як власник так і землекористувач земельних ділянок, у зв’язку з чим ним подаються податкові декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності). Однак, обов’язки по своєчасній сплаті виконуються підприємством не в повному обсязі. Станом на 31 серпня 2013 року по особовим рахункам відповідача обліковується податковий борг з земельного податку з юридичних осіб в сумі 127661,71 грн., в тому числі який виник у результаті не сплати узгодженої чуми податкових зобов’язань самостійно задекларованих платником податків згідно податкових декларацій №9005619231 від 12 лютого 2013 року, №9030212406 від 24 травня 2013 року, уточнюючої декларацій №9030212406 від 24 травня 2013 року. Заходи прийняті податковим органом для погашення суми боргу не привели до позитивного результату.
Просить суд стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в рахунок погашення податкової заборгованості з земельного податку в розмірі 54508,19 грн. з рахунків боржника у банках, обслуговуючих такого платника податків на користь бюджету.
Представник відповідача до судового засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином, надав заяву, в якій визнає позовні вимоги в повному обсязі та просить розглянути справу за відсутності представника.
Приймаючи до уваги, що всі особи які беруть участь у справі не прибули у судове засідання та належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України суд розглядає справу у письмовому провадженні.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного./P>
Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Донецької міської ради 02 вересня 2004 року за №12661080001000843, ідентифікаційний код юридичної особи 33161769, про що свідчить Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.8), перебуває на податковому обліку у Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Донецьку з 10 вересня 2004 року за №683, що підтверджено довідкою про взяття на облік платника податків (а.с.9), перебуває на обліку за неосновним місцем обліку у Державній податковій інспекції в Петровському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області.
Відповідачем до Державної податкової інспекції в Петровському районі подані:
податкова декларація №9005619231 від 12 лютого 2013 року з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2013 рік, якою нараховано земельного податку на 2013 рік у загальній сумі 788568,92 грн., у тому числі щомісячно починаючи з січня по листопад у сумі 65714,11грн. та в грудні 65713,71грн. (а.с.10) Граничний термін сплати щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Відповідачем податкове зобов’язання за липень 2013 самостійно не сплачено, що призвело до виникнення податкового боргу у розмірі 65714,11грн.
уточнююча податкова декларація з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) №9030212406 від 24 травня 2013 року за 2013 рік з урахуванням уточнень з 01 травня 2013 року, якою зменшено податкові зобов’язання по земельного податку на суму 11205,92 грн. з травня по листопад 2013 року, та в грудні на 11205,80 грн. (а.с.13) Граничний термін сплати щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідачем податкове зобов’язання за липень 2013 року самостійно не сплачено, що призвело до виникнення податкового боргу у розмірі 54508,19грн.
Відповідно до ст.67 Конституції України зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пп.16.1.3 та пп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до ст.285 Податкового кодексу України (далі ПК України) базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
В п.285.2 ст.285 ПК України базовий податковий (звітний) рік починається 1 січня і закінчується 31 грудня того ж року (для новостворених підприємств та організацій, а також у зв'язку із набуттям права власності та/або користування на нові земельні ділянки може бути меншим 12 місяців).
Згідно ст.286 Податкового кодексу підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.
Відповідні органи виконавчої влади з питань земельних ресурсів за запитом відповідного органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки подають інформацію, необхідну для обчислення і справляння плати за землю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Керуючись п.286.2 ст.286 цього кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Але відповідачем податкове зобов’язання по земельному податку самостійно не сплачено. Таким чином, за позивачем обліковується податковий борг у розмірі 54508,19грн., що підтверджено зворотнім боком облікової картки по земельному податку з юридичних осіб станом на 30 серпня 2013 року (а.с.6).
Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
З метою погашення податкового боргу відповідачу була відправлена податкова вимога форми «Ю» від 19 січня 2012 року №11, яка була отримана відповідачем 30 січня 2012 року (а.с.16,17).
Таким чином, заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли, про що свідчать матеріали справи./P>
Згідно п.п.31.1 ст.31 кодексу строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Згідно із п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Підпунктом 14.1.175 п.14.1 ст.14 Кодексу встановлено, що суми грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання вважаються податковим боргом.
Пунктом 38.1 ст.38 Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
В порушення вищевказаних вимог Податкового кодексу України відповідач, у строки визначені законодавством, не сплатив в повному обсязі узгоджену суму податкового зобов’язання з земельного податку.
Відповідно до ст.50 Бюджетного кодексу України податки, збори (обов’язкові платежі) та інші доходи до державного бюджету визнаються зарахованими в доход державного бюджету з моменту зарахування на єдиний казначейський рахунок державного бюджету.
Згідно ст.95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків, зокрема, шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Пунктом 95.3 статті 95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків, здійснюється за рішенням суду.
У відповідача в банках відкриті розрахункові рахунки, що підтверджено випискою з даними про банківські рахунки Державної податкової інспекції у Петровському районі.
Крім того, відповідач визнає позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач – визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст.136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв’язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно вимог ст.112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги податкового органу підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Прокурора Петровського району м.Донецька в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції в Петровському районі м.Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення суми податкового боргу з земельного податку у розмірі 54508,19 грн. – задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» в рахунок погашення податкової заборгованості з земельного податку в розмірі 54508,19 грн. з рахунків боржника у банках, обслуговуючих такого платника податків на користь бюджету.
Постанова може бути оскаржена через Донецький окружний адміністративний суд в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Шинкарьова І.В.