Постанова № 33820467, 19.09.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.09.2013
Номер справи
821/2650/13-а
Номер документу
33820467
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 вересня 2013 р. Справа № 821/2650/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Центральної міської лікарні м. Нова Каховка про стягнення штрафу,

встановив:

Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до центральної міської лікарні міста Нова Каховка (далі-відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 7500, 00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що інспекцією Держенергонагляду проведено позапланову перевірку виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, а саме: Припис від 22.11.2011 р. № 05/32-02-0454, про що складено акт (протокол) перевірки від 22.10.2012 р., на підставі якого видано припис від 22.10.2012 р. про усунення порушень. Однак, перевіркою, проведеною позивачем 10.04.2013 р., встановлено факт невиконання вимог припису від 22.10.2012 р., на підставі чого позивачем винесено постанову від 15.04.2013 р. про накладення на комунальний заклад "Центральна міська лікарня міста Нова Каховка" штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 7500,00 грн.

Відповідач не сплатив у встановлені законодавством строки суму 7500,00 грн., а тому дана сума підлягає стягненню в судовому порядку.

Відповідач, відповідно до наданих заперечень, в задоволенні адміністративного позову просить відмовити у зв'язку з тим, що комунальний заклад "Центральна міська лікарня міста Нова Каховка" фінансується з місцевого бюджету та видатки на проведення заходів по усуненню порушень вимог законодавства про електроенергетику передбачені в обсязі, який є недостатнім для виконання вимог Припису.

Представник позивача та представник відповідача до суду не прибули. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Відповідач до суду надав заперечення та просив справу розглядати за його відсутності.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.

Врахувавши правову позицію позивача та відповідача, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов до наступного: відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.

Відповідно до акту перевірки № 05/31-05-0002 від 10.04.2013 р., складеного старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Савичем В.В. за результатами проведення перевірки на предмет виконання відповідачем вимог припису від 22.10.2012 р. № 05/32-02-0045, позивачем встановлено факт невиконання вказаного припису. За ухилення від виконання вимог припису від 22.10.2012 р. відповідачем винесено постанову від 15.04.2013 р. № 05/32-01-0001 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики у розмірі 7500,00 грн.

Відповідно до пп. 2 п. 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02. 2006 р. № 131 (далі - Положення про державний енергетичний нагляд) одним із завдань та функцій Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції контролю за усуненням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії виявлених порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Статтею 27 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 р. № 575/97 - ВР передбачено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підпунктом 1 п. 11 Положення про державний енергетичний нагляд встановлено, що Держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312 (далі - Положення № 1312) штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Пунктом 7 Положення № 1312 визначено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Згідно п. 10 Положення про порядок накладення штрафів суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Вищенаведену постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання отримано відповідачем 19.04.2013 р., що підтверджується підписом уповноваженого представника відповідача на поштовому повідомленні.

Оскільки постанова про накладення штрафу від 15.04.2013 р. відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржена, сума штрафу у розмірі 7500,00 грн. у тридцятиденний термін не сплачена, суд вважає, що дану суму штрафу підлягає стягненню. При цьому, не погоджується з посиланнями відповідача на відсутність фінансування, оскільки, по перше, дана обставина нічим, крім заперечень, не підтверджена. По друге, таке твердження не може бути підставою для невиконання постанови про накладення штрафу.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" та їх задоволення.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 19, 128, 158-163, 167, КАС України, суд, -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Центральної міської лікарні міста Нова Каховка (код ЄДРПОУ 02004108) штраф у розмірі 7500 (сім тисяч п'ятсот) грн. 00 коп. на р/р 31117106700012 одержувач Держбюджет м. Нова Каховка, 21081100, код ЄДРПОУ 24103977, банк отримувач ГУДКУ у Херсонській області, МФО 852010.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 5.8.2