ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА NT>
про залишення позовної заяви без руху
30 вересня 2013 року №813/7304/13-а
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Клименко О.М., перевіривши матеріали адміністративного позову Дрогобицької міської ради до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області про скасування постанови про накладення штрафу, –
В С Т А Н О В И В:
Дрогобицька міська рада звернувся до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області, в якому просить скасувати постанову про накладення штрафу від 25.06.2013 року ВП №37768135.
Позовна заява не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
Згідно з ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 цього ж Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Відповідно до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України №165/11/13-12 від 18.01.2012 року адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов’язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивач просить скасувати постанову про накладення штрафу від 25.06.2013 року ВП №37768135 на загальну суму 1360,00 грн. За подання вказаного позову позивачем сплачено судовий збір лише у розмірі 34,41 грн., що є меншим, ніж передбачено п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Дана позовна заява підписана представником Дрогобицької міської ради, проте в позовній заяві не зазначено ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти.
Крім того, слід зазначити, що ст. 99 КАС України передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Статтею 181 КАС України встановлено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
З урахуванням наведеного, позивачу слід обґрунтувати обставини та надати докази поважності причин пропуску строку звернення до суду з позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом:
- подання до суду документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх майнового характеру) у розмірі, визначеному п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»;
- зазначення імені представника, його поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є;
- зазначення обґрунтування обставин та надання доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з позовом.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу терміну для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, –
У Х В А Л И В:
Позовну заяву залишити без руху.
Позивачу надати строк до 15 жовтня 2013 року року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків шляхом:
- подання до суду документу про сплату судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх майнового характеру) у розмірі, визначеному п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»;
- зазначення імені представника, його поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адресу електронної пошти, якщо такі є;
- зазначення обґрунтування обставин та надання доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Клименко О.М.