Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2013 р. Справа №805/2585/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11год.15хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мозгової Н.А.,
при секретарі Проніні Д.С.,
за участю:
представника позивача не з’явився,
представника відповідача не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Донецький хлібозавод № 14» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 5100,00 грн., –
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Донецький хлібозавод № 14» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в сумі 5100,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що в порушення вимог ст.40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 31.01.2006року за №3480 та вимог «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006року за №1591 відповідачем не розміщено в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну річну інформацію за 2011рік, розміщення якої здійснюється в строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; не опубліковано у офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2011рік, опублікування якої здійснюється в строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; не подано до комісії регулярної річної інформації за 2011рік, подання якої здійснюється не пізніше 01 червня року, наступного за звітним, про що складено постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №655-ДО-1-Е від 31.08.2012року в розмірі 1700,00грн., №656-ДО-1-Е від 31.08.2012року в розмірі 1700,00грн. та №657-ДО-1-Е від 31.08.2012року в розмірі 1700,00грн. відповідно.
Зазначені постанови згідно з вимогами Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених наказом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 09.01.1997 року № 2, мали бути виконані відповідачем у строк не пізніше як через 15 днів з дня отримання постанов шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України. Оскільки відповідач у встановлені законом строки штраф не сплатив, позивач просив стягнути з нього в дохід Державного бюджету зазначену суму штрафної санкції у розмірі 5100,00 грн.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Надав суду письмові заперечення проти позовної заяви, в яких зазнаав про неможливість розгляду даної справи в одному провадженні та необхідність в зупинення справи до розгляду по суті позовних вимог відповідача щодо оскарження постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №655-ДО-1-Е від 31.08.2012року в розмірі 1700,00грн., №656-ДО-1-Е від 31.08.2012року в розмірі 1700,00грн. та №657-ДО-1-Е від 31.08.2012року в розмірі 1700,00грн.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, дослідивши докази, суд встановив наступне.
Відповідач - Відкрите акціонерне товариство «Донецький хлібозавод № 14» - перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України (ЄДРПОУ 00374539).
20.08.2012року позивачем була проведена перевірка Відкритого акціонерного товариства «Донецький хлібозавод № 14», про що складено акт № 657-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.
На підставі зазначеного акта 31.08.2012року Донбаськім територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову № 657-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: за не подання до комісії регулярної річної інформації за 2011рік, подання якої здійснюється не пізніше 01 червня року, наступного за звітним, в розмірі 1700,00грн./P>
20.08.2012року позивачем була проведена перевірка Відкритого акціонерного товариства «Донецький хлібозавод № 14», про що складено акт № 656-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.
На підставі зазначеного акта 31.08.2012року Донбаськім територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову № 656-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: за не опубліковання у офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2011рік, опублікування якої здійснюється в строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, в розмірі 1700,00грн.
20.08.2012року позивачем була проведена перевірка Відкритого акціонерного товариства «Донецький хлібозавод № 14», про що складено акт № 655-ДО-1-Е про правопорушення на ринку цінних паперів.
На підставі зазначеного акта, 31.08.2012року Донбаськім територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанову № 655-ДО-1-Е про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, а саме: за не розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну річну інформацію за 2011рік, розміщення якої здійснюється в строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, в розмірі 1700,00грн.
Вищезазначені документи справи про правопорушення на ринку цінних паперів були надіслані відповідачеві, про що свідчать відповідні списки на відправлення рекомендованої кореспонденції за № 118.
Згідно із ст. 1 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996 № 448 (надалі – Закон N 448) державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Відповідно до ст. 5 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Таким чином, позивач у справі є органом владних повноважень, якому чинним законодавством України надані владні управлінські функції у сфері державного регулювання на ринку цінних паперів.
Пунктом 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ч.1, 2 ст. 40 Закону України “Про цінні папери та фондовий ринок” № 3480-ІУ від 23.02.2006 року (далі – Закон № 3480) регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Звітним періодом для складанні річної інформації про емітента є календарний рік.
Згідно п.1 глави 7 розділу 5 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006року за №1591 розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до абз. 1 п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з абз. 1 п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону № 448 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або не своєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів – у розмірі від тисячі до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Абз. 1 ч. 3 ст. 11 Закону N 475 юридичним особам надане право оскаржити рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу в суді.
Суду не надано доказів скасування рішень позивача про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у судовому порядку.
Так, ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 15.02.2013року по справі №805/382/13-а позов ВАТ «Донецький хлібозавод №14» про скасування постанови №655-ДО-1-Е від 31.08.2012року було повернуто позивачеві.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 03.07.2013року по справі №805/3916/13а позов ВАТ «Донецький хлібозавод №14» про скасування постанови №655-ДО-1-Е від 31.08.2012року було повернуто позивачеві.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 25.04.2013року по справі №805/3918/13а позов ВАТ «Донецький хлібозавод №14» про скасування постанови №656-ДО-1-Е від 31.08.2012року було повернуто позивачеві.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12.04.2013року по справі №2а/0570/13501/2012 відмовлено ВАТ «Донецький хлібозавод №14» в поновленні строку на апеляційне оскарження постанови суду від 12.11.2012року про відмову в позовних вимогах ВАТ «Донецький хлібозавод №14» про скасування постанови №657-ДО-1-Е від 31.08.2012року.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 11 Закону № 448 у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Оскільки відповідачем суми санкцій у добровільному порядку та у встановлений строк не сплачені, позивач звернувся до адміністративного суду із позовною заявою про стягнення таких сум.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Таким чином, оскільки відповідачем не надані докази в обґрунтування сплати суми заборгованості, визначеної йому постановами про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, у зв’язку з чим, суд, враховуючи наведені норми законодавства, вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України суму санкцій у розмірі 5100,00грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11,69-72,94,159, 160, 161, 162, 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Донецький хлібозавод № 14» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 5100,00 грн. – задовольнити.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Донецький хлібозавод № 14» (ЄДРПОУ 00374539, 83112, м. Донецьк, вул. Адигейська, буд. 13а) в доход Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРПОУ 38033949, банк отримувач – Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100) фінансову санкцію у розмірі 5100,00грн. згідно Постанов про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів №655-ДО-1-Е від 31.08.2012року, №656-ДО-1-Е від 31.08.2012року та №657-ДО-1-Е від 31.08.2012року.
Постанову прийнято у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частини у судовому засіданні 20.09.2013 року. Повний текст постанови у відповідності з вимогами ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України складений 25.09.2013 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст.160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанови, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Мозговая Н. А.