8.1.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
23 вересня 2013 року Справа № 812/7795/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Солоніченко О. В.
при секретарі: Калашнікові Д.О.,
за участю
представника позивача: Костіна Д.І. (дов. № 94/10/10-013 від 03.07.2013),
представника позивача: Спиридонова П.М. (дов. № 595/10/10-013 від 04.01.2013),
представника відповідача: Клюєвої О.В. (дов. №1-1/24 від 02.01.2013),
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток у сумі 8055906,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
09 вересня 2013 року Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів звернулась до суду з позовом до Державного підприємства «Донбасантрацит» про стягнення податкового боргу у сумі 8055906,00 грн., в якому зазначила, що відповідач станом на 31.07.2013 року має заборгованість податку на прибуток підприємства. Оскільки добровільно відповідачем борг не сплачено, позивач просив стягнути з відповідача зазначену суму.
Представники позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві та просили задовольнити позов у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що Державне підприємство «Донбасантрацит» є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Краснолуцької міської ради Луганської області 30.04.2003 року за № 04051945ю0010253, внесено до ЄДРПОУ та перебуває на податковому обліку в Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів з 13.05.2003 року за № 29.
Станом на 31.07.2013 року відповідач має податковий борг у розмірі 8055906,00 грн., який складається з самостійно узгоджених зобов'язань з податку на прибуток підприємства та підтверджуються податковою декларацією від 08.02.2013 року № 9087273851 та актом від 01.08.2013 року.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України передбачає, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 року (далі - ПКУ) платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 ПКУ до прав органів Державної податкової служби України, зокрема входить звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п.п. 14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового Кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.2 ст. 95 Податкового Кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Виходячи з вказаних вимог закону відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/127 від 11.07.2003 року та друга податкова вимога №2/131 від 18.08.2003 року. Відомостей щодо оскарження податкової вимоги суду не надано.
Таким чином, оскільки сума податкового боргу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 8055906,00 грн.
Крім того відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ст. 136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
Згідно ч. 3 ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
На підставі вищевикладеного у суду немає підстав для неприйняття визнання адміністративного позову, так як дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Представником відповідача у судовому засіданні заявлено клопотання про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення виконання рішення суду в сумі 8055906,00 грн. строком на шістдесят місяців згідно графіку розстрочення.
В обґрунтування представник відповідача зазначив, що фінансове становище підприємства не дозволяє сплатити борг одним платежем. Заборгованість виникла внаслідок важкого фінансового становища підприємства. Неможливість своєчасного та повного виконання судового рішення пов'язана з відчуженням збагачувальних фабрик, які раніше входили до складу ДП «Донбасантрацит». Крім того, з метою виконання рішень суду про стягнення з ДП «Донбасантрацит» заборгованості на користь соціальних фондів на загальну суму 111016 тис. грн. виконавчою службою прийнята постанова про накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно підприємства. Проте, із введенням в експлуатацію нової лави в 1 кварталі 2013 року, збільшиться обсяг видобутку вугільної продукції, зростуть обсяги реалізації та надходження коштів за вугільну продукцію. Це дозволить підприємству сплачувати суми заборгованості до бюджету щомісячно, не порушуючи строків, встановлених графіком.
Представники позивача у судовому засіданні проти встановлення способу та порядку виконання судового рішення шляхом його розстрочення не заперечували про що надали відповідну заяву.
Відповідно до пункту 100.2 статті 100 ПКУ платник податків має право звернутися до контролюючого органу із заявою про розстрочення та відстрочення грошових зобов'язань або податкового боргу. Платник податків, який звертається до контролюючого органу із заявою про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
Суд, враховуючи фінансове становище відповідача, вважає, що заява про встановлення порядку та способу виконання рішення шляхом розстрочення сплати податкового боргу в сумі 8055906,00 грн. підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального Головного управління Міндоходів до Державного підприємства «Донбасантрацит» задовольнити повністю.
Стягнути з наявних у Державного підприємства «Донбасантрацит» (і.к. 32446546) рахунків у банках податковий борг з податку на прибуток підприємства у сумі 8055906,00 грн. (вісім мільйонів п'ятдесят п'ять тисяч дев'ятсот шість грн. 00 коп.) на р/р 31112158799002 відкритий у ГУДКСУ в Луганській області, МФО 804013, одержувач УДКСУ у м. Луганську, і.к. 37991503.
Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Донбасантрацит» податкового боргу з податку на прибуток підприємства у сумі 8055906,00 грн. строком на шістдесят місяців згідно з графіком розстрочення зі сплатою рівними частками починаючи з 25.09.2013 р. по 20.08.2015 р. по 10000 грн., з 20.09.2015 р. по 20.08.2016 р. по 20000 грн., з 20.09.2016 р. по 20.07.2018 р. по 315662 грн. щомісячно та сплатою 20.08.2018 року 315680 грн.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів після її проголошення а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанову в повному обсязі складено 30 вересня 2013 року.
Суддя О.В. Солоніченко