Постанова № 33793674, 24.09.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2013
Номер справи
805/12011/13-а
Номер документу
33793674
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 вересня 2013 р. Справа №805/12011/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10-45

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Хохленкова О. В.,

за участі секретаря судового засідання Проніна Д. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом державного підприємства «Артемвугілля» до управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області про визнання дій незаконними та скасування рішень № 2693/32270533, № 2694/32270533 від 24.05.2013 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

за участю: представника позивача: Бабаєва В.В.,

представник відповідача: Сєрякової О.О.,

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство «Артемвугілля» звернулося до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області про визнання дій незаконними та скасування рішень № 2693/32270533, № 2694/32270533 від 24.05.2013 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що управління Пенсійного фонду незаконно застосувало штрафні санкції та нарахувало пеню за несвоєчасно сплачений єдиний внесок за період з 28.03.2013 р. по 08.04.2013 р., та за період з 29.04.2013 р. по 16.05.2013 р. На думку позивача, оскільки він сплатив 1/3 частини недоїмки єдиного внеску, то відповідач, неправомірно погашав недоїмку, штрафи та пеню, які виникли раніше всупереч Закону України № 2464.

Просив дії відповідача визнати незаконними та скасувати рішення № 2693/32270533, № 2694/32270533 від 24.05.2013 р.

Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення, аналогічним у позові, просив позов задовольнити.

Відповідач надав письмові заперечення в яких вказав, що він діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464.

Просив в задоволенні позову відмовити.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, суд встановив наступне.

Державне підприємство «Артемвугілля» є юридичною особою, код ЄДРПОУ 32270533, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (а.с.18,19).

Як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування позивач зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області, що не заперечується сторонами.

Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області є суб'єктом владних повноважень - органом виконавчої влади, який в цих правовідносинах здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Згідно з пунктом 1 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра соціальної політики України.

Відповідно до пункту 7 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 р. № 8-2 (у редакції постанови правління Пенсійного фонду України від 25 лютого 2008 р. № 5-5) затверджено Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

Згідно із підпунктом 1.1 цього Положення управління Пенсійного фонду України у районах, містах і районах у містах є органами Фонду, підвідомчими відповідно головним управлінням Фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, що разом з цими управліннями утворюють систему органів Фонду.

Спірним питанням цієї справи є застосування фінансових санкцій та нарахування пені стосовно позивача за порушення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Верховною Радою України 08 липня 2010 року прийнято Закон України №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності 01 січня 2011 року.

Правовідносини, що склалися між сторонами з 01 січня 2011 року регулюються Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування». Виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та стягнення цього внеску.

Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» позивач є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та несе обов'язки з нарахування, обчислення, сплати єдиного внеску в установлені Законом України № 2464-VI строки в повному обсязі.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема:

підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

У відповідності до ч.2, 7 ст. 9 Закону України № 2464-VI обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Обчислення єдиного внеску здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.

Сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування.

Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Згідно із частиною 8 статті 9 Закону України № 2464-VI платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Базовим звітним періодом відповідно до ч. 8 ст. 9 цього Закону є календарний місяць.

Позивач посилається на те, що управління Пенсійного фонду незаконно застосувало штрафні санкції та нарахувало пеню за несвоєчасно сплачений єдиний внесок за період з 28.03.2013 р. по 08.04.2013 р., та за період з 29.04.2013 р. по 16.05.2013 р. Позивач сплатив 1/3 частини недоїмки єдиного внеску, а відповідач, неправомірно, на його думку погашав недоїмку, штрафи та пеню, які виникли раніше всупереч Закону України № 2464.

Рішенням Управління пенсійного фонду України в Центрально-Міського району м. Горлівки № 2693/32270533 від 24.05.2013 року до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 439288,48 грн., та пеню у розмірі 48161,84 грн. (0,1 % на суми недоїмки) (а.с.25).

Рішенням Управління пенсійного фонду України в Центрально-Міського району м. Горлівки № 2694/32270533 від 24.05.2013 року до відповідача було застосовано штрафні санкції у розмірі 388834,56 грн., та пеню у розмірі 65841,09 грн. (0,1 % на суми недоїмки) (а.с.26).

Позивач звернувся зі скаргою на вищевказані рішення Управління пенсійного фонду України в Центрально-Міського району м. Горлівки до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Рішенням про результати розгляду скарги головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області від 26.06.2013 р. № 5250/08 скаргу позивача на рішення відповідача про застосування фінансових санкцій та пені залишено без задоволення (а.с.23).

Відповідно до платіжного доручення № 355 від 08.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 11900258,49 грн. (а.с.32).

Відповідно до платіжного доручення № 474 від 16.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 12100825,65 грн. (а.с.33).

Відповідно до платіжного доручення № 2945 від 03.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 878,24 грн. (а.с.34).

Відповідно до платіжного доручення № 2940 від 03.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 1217,58 грн. (а.с.35).

Відповідно до платіжного доручення № 2946 від 03.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 12640,87 грн. (а.с.36).

Відповідно до платіжного доручення № 2941 від 03.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 16809,42 грн. (а.с.37).

Відповідно до платіжного доручення № 2952 від 04.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 542,40 грн. (а.с.38).

Відповідно до платіжного доручення № 3487 від 30.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 521,50 грн. (а.с.39).

Відповідно до платіжного доручення № 3488 від 30.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 7200,00 грн. (а.с.40).

Відповідно до платіжного доручення № 4107 від 30.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 56,50 грн. (а.с.41).

Відповідно до платіжного доручення № 4109 від 30.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 3880,80 грн. (а.с.42).

Відповідно до платіжного доручення № 4109 від 30.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 3880,00 грн. (а.с.68).

Відповідно до платіжного доручення № 4274 від 13.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 200,00 грн. (а.с.43).

Відповідно до платіжного доручення № 4275 від 13.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 3000,00 грн. (а.с.69).

Відповідно до платіжного доручення № 4281 від 13.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 668,16 грн. (а.с.44).

Відповідно до платіжного доручення № 4282 від 13.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 9224,84 грн. (а.с.70).

Відповідно до платіжного доручення № 4285 від 14.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 1137,46 грн. (а.с.45).

Відповідно до платіжного доручення № 4286 від 14.05.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 15546,26 грн. (а.с.71).

Відповідно до платіжного доручення № 355 від 08.04.2013 р. позивач сплатив єдиний соціальний внесок на рахунок УПФУ в Ц- Міському районі м. Горлівки, в розмірі 11900258,49 грн. (а.с.58).

Обставини щодо перерахування позивачем 1/3 частини недоїмки з єдиного внеску не заперечувалися представником відповідача.

В той же час, представником позивача не заперечувалася і та обставина, що після сплати 1/3 частини недоїмки в нього залишалася недоїмка по сплаті єдиного внеску.

Відповідно до вимог ч. 10 статті 9 Закону України № 2464-VI днем сплати єдиного внеску вважається:

1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду - день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду;

2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі.

Частинами 11,12 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено що, у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно другого абзацу пункту 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники, зазначені у пункті 1 частини 1 статті 4 Закону України № 2464 під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) на суми якого нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення).

Пунктом 6 ч.1 ст. 13 вищевказаного Закону Пенсійному фонду та його територіальним органам надано право застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом.

Згідно із вимогами ч.11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції:

1) у разі ухилення від взяття на облік або несвоєчасного подання заяви про взяття на облік платниками єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

2) за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум;

3) за донарахування територіальним органом Пенсійного фонду або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску накладається штраф у розмірі 5 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний базовий звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску;

4) за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої цим Законом, територіальним органом Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

5) за неналежне ведення бухгалтерської документації, на підставі якої нараховується єдиний внесок, накладається штраф у розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату суми єдиного внеску одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів), накладається штраф у розмірі 10 відсотків таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум.

Згідно із вимогами ч.13 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

У разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки нарахування пені зупиняється з дня подання скарги до територіального органу Пенсійного фонду або позову до суду.

Відповідно до вимог частини 6 статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки. Штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Тобто, погашення заборгованості відповідно календарної черговості її виникнення не залежно від того, яка саме заборгованість - недоїмка, штрафи чи пеня виникла раніше прямо встановлено Законом України № 2464.

Щодо посилання позивача про необхідність узгодження територіальним органом Пенсійного фонду України рішення про застосування штрафних санкцій та пені з центральним органом виконавчої влади у сфері труда та соціальної політики, суд зазначає наступне.

Відповідно до абзацу першого частини 4 ст.25 Закону № 2464, територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.

В цієї норми права йде мова про те що погоджуватися повинен порядок нарахування і сплати єдиного внеску, який встановлюється Пенсійним фондом.

Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5 було затверджено Інструкцію про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Порядок №21-5), який і був узгоджений з центральними органами виконавчої влади.

Посилання позивача про необхідність узгодження територіальним органом Пенсійного фонду України кожного приймаємого ним рішення про застосування штрафних санкцій та пені з центральним органом виконавчої влади у сфері труда та соціальної політики, є помилковим.

Відносно строків прийняття рішення про застосування штрафних санкцій та пені, суд зазначає наступне.

Згідно ч.16 ст.25 Закону № 2464, строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

Тобто, прийняття рішення про застосування штрафних санкцій та пені територіальним управлінням Пенсійного фонду певним строком не обмежено.

Триденний термін, встановлено Порядком № 21-5 для надіслання платнику єдиного внеску рішення про застосування фінансових санкцій.

Тому, посилання позивача про необхідність територіальним управлінням Пенсійного фонду в триденний термін після виникнення недоїмки приймати рішення про застосування штрафних санкцій до платника єдиного внеску, також є помилковим.

Згідно з пп. 1,2 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою повноваження надано.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Зважаючи на встановлені обставини у справі, виходячи із вказаних норм Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», суд приходить до висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а вимоги позивача про скасування рішень № 2693/32270533, № 2694/32270533 від 24.05.2013 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування не підлягають задоволенню.

Згідно зі ст..94 КАС України, судовий збір на користь позивача стягненню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 94, 158-163, 167, 185, 186, 254, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

У позові державного підприємства «Артемвугілля» до управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Горлівки Донецької області про визнання дій незаконними та скасування рішень № 2693/32270533, № 2694/32270533 від 24.05.2013 р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - відмовити повністю.

Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та її вступна та резолютивна частини проголошено у судовому засіданні в присутності представників сторін 24 вересня 2013 року.

Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складений 27 вересня 2013 року.

Суддя Хохленков О.В.