Справа № 212/2322/13-а
2-а/212/120/13
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 вересня 2013 року м. Кривий Ріг
Жовтневий районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:
Головуючого судді : Тимошенко Т.І.,
при секретарі : І.О. Мариненко
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кривому Розі справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Жовтневої районної у місті Ради міста Кривого Рогу Дніпропетровської області до ОСОБА_2 про повернення надміру виплачених коштів до державного бюджету, -
В С Т А Н О В И В :
До Жовтневого районного суму міста Кривого Рогу з адміністративним позовом звернулось Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Жовтневої районної у місті Ради міста Кривого Рогу, Дніпропетровської області до ОСОБА_2 про повернення надміру виплачених коштів до державного бюджету.
В обґрунтування позову, позивач суду у своєму адміністративному позові зазначив, що 20 вересня 2012 року до управління праці та соціального захисту населення виконкому Жовтневої районної у місті ради звернулась за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям ОСОБА_2. При зверненні надала декларацію про доходи та майно, де вказала, що з 01 березня 2012 року по 01 вересня 2012 року доходів окрім пільг у розмірі 520,33 грн., зарплати чоловіка ОСОБА_3 у розмірі 12031,80 грн. її сім'я не має. Допомогу було призначено з 01 вересня 2012 року по 28лютого 2013 року.
Відповідно до пункту 27 Порядку спеціалістами управління було проведено вибіркову перевірку матеріального становища отримувачів державних соціальних допомог, шляхом надання запиту до Північної Міжрайонної ДПІ. У відповідь на запит Північна Міжрайонна ДПІ надала акт від 19 грудня 2012 року № 10, де вказано, що відповідач отримала дохід за кодом ознаки доходу « 102» від Криворізького представництва ТОВ «МСЛ» у розмірі 754,68 грн. 24 грудня 2012 року, ОСОБА_2 надала довідку про доходи від 25 вересня 2012 року №177 ТОВ «МСЛ» відповідно до якої, вона отримала дохід за червень-серпень 2012 у розмір 3814,68 грн., який не задекларувала.
Враховуючи зазначене, виникла переплата допомоги у розмірі 3529,49 грн.:
Місяць, рокуФактично виплачено грн. Повинно бути виплачено з урахуванням виходу на роботу, грн.Надміру виплачена сума, грн. :Вересень 20121484,95849,17635,78Жовтень 20121530,45894,67635,78Листопад 20121530,45894,67635,78Грудень 20121622,15-1622,15Всього:6168,002638,513529,49
Відповідно до абзацу 4 п.28 Порядку, у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Тому позивач просить суд постановити рішення яким стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціально захисту населення виконкому Жовтневої районної у місті ради надміру виплачену сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 3529 гривень 49 копійок.
Представник позивачка у судове засідання не з'явився заздалегідь надавши суду заяву про розгляд справи у його відсутність у якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідачка у судове засідання не з'явилась про час та місце розгляду справи вона була сповіщена належним чином, про причину неявки до суду вона не сповістила, у попередньому засіданні відповідачка надала заперечення у якому суду зазначила що, вона з даною позовною заявою не згодна, просить залишити її без задоволення із наступних підстав.
Відповідно до п. 12 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.
В порушення своїх посадових обов'язків, спеціаліст Позивача, що вів прийом її як отримувача соціальної допомоги, а саме - ОСОБА_4, не забажала взяти до уваги ту обставину, що вона деякий час працювала за строковим контрактом на ТОВ «МСЛ», сказавши, що це не потрібно.
Лише згодом, її було викликано до приміщення установи Позивача та змушено написати під загрозою позбавлення коштів записку про те, що вона буцімто забула повідомити важливі для оформлення соціальної допомоги обставин стосовно свого колишнього трудового контракту, що на час призначення виплат давно вже не діяв. Вважає, що ситуація, що описана у позовній заяві Позивача, виникла через посадову недбалість співробітників Позивача, які несумлінно виконують свої службові функції - так, відповідно до матеріалів Позивача, вбачається недбалість його співробітників, що взагалі не опрацьовують документи громадян належним чином, оскільки вона жодним чином не подавала фальшиві документи та не робила фальшивих свідчень щодо майнового стану своєї сім'ї.
Заслухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи суд прийшов до висновку що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав, згідно ст. 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.
Статтею 5 вищезазначеного Закону передбачено, що розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, який обчислюється за методикою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, але цей розмір не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї.
Статтею 4 цього ж Закону передбачено, що Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги встановлюється Кабінетом Міністрів України. Таким нормативно-правовим документом є Порядок призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250.
Пунктом 6 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, який затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250 визначено, що для призначення допомоги заявник заповнює декларацію про доходи та майно (на підставі довідок про доходи кожного члена сім'ї), пунктом 12 передбачено, що у разі коли особами, які входять до складу сім'ї, навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців починаючи з першого числа місяця виявлення порушення.
Відповідно до абзацу 4 п.28 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250, у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Оскільки відповідачка ОСОБА_2 приховала від Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Жовтневої районної у місті Ради міста Кривого Рогу, Дніпропетровської області факт отримання доходу, в наслідок чого виникла переплата допомоги у розмірі 3529,49 грн., тому суми надміру виплачених коштів підлягає поверненню до державного бюджету.
Керуючись Конституцією України, абзацом 4 п.28 Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250, ст. 8-12, 69,71, 99,163, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Жовтневої районної у місті Ради міста Кривого Рогу, Дніпропетровської області задовольнити у повному обсязі, та стягнути з ОСОБА_2 на користь управління праці та соціально захисту населення виконкому Жовтневої районної у місті ради надміру виплачену сум державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у розмірі 3529 гривень 49 копійок.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з отримання копії постанови сторонами у справі а також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, до Апеляційного Адміністративного суду Дніпропетровської області.
Суддя Т.І. Тимошенко