УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2013 р. Справа № 2116/10/9104
Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючої судді Хобор Р.Б.
суддів: Сапіги В.П., Яворського І.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження в м. Львові апеляційну скаргу ДПІ у м. Івано - Франківську на постанову Івано - Франківського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2009 року по справі № 2а-2349/09/0970 за позовом АТЗТ "Рембудкомплект" до ДПІ у м. Івано - Франківську про скасування рішення, -
В C Т А Н О В И В:
Акціонерне товариство закритого типу "Рембудкомплект" звернулося з адміністративним позовом до державної податкової інспекції в м. Івано - Франківську про визнання податкового повідомлення - рішення нечинним. Позовні вимоги мотивувало тим, що оскаржуване рішення №0001412302/0 від 13.08.2009 року є незаконним та таким, що прийнято з порушенням норм матеріального права України.
На підтвердження позовних вимог покликається на те, що оскаржуваним рішенням підприємству неправомірно донараховано зобов'язання із земельного податку в розмірі 23646,92 грн. та штрафні санкції в розмірі 11823,46 грн. Вважають, що позивач не здійснював самостійного перерахунку податку за землю, так як нормативно - грошова оцінка не змінювалась, а тільки правомірно здійснив коригування неправильно нарахованих податків за попередні роки, підставою для чого була довідка земельних ресурсів від 2008 року, яка до того ж є витягом із технічної документації.
Постановою Івано - Франківського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2009 року позов задоволено. Визнано недійсним податкове повідомлення -рішення державної податкової інспекції в м. Івано - Франківську за №0001412302/0 від 13 серпня 2009 року.
Не погодившись із вказаною постановою, її оскаржив відповідач, ДПІ у м. Івано - Франківську, який покликаючись на те, що вказана постанова прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить постанову Івано - Франківського окружного адміністративного суду від 23 лютого 2009 року скасувати та прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити.
В обґрунтування апеляційних вимог покликається на те, що відповідачем правомірно донараховано зобов'язання із земельного податку та застосовано штрафні санкції. При визначені податкового зобов'язання жодних порушень чинного законодавства податковою інспекцією не допущено. Вказує на те, що протягом періоду, за який проводилась перевірка, не відбулась жодна зміна елементів податкових баз, а також на неправомірність подання позивачем уточнюючих розрахунків, так як підставою для подання таких розрахунків є самостійно визначені помилки. Вважають, що в даному випадку позивачу необхідно було у встановленому порядку вирішувати питання щодо повернення надмірно сплачених податкових платежів.
Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення, з наступних підстав.
Судом першої інстанції вірно встановлено те, що державною податковою інспекцією в м. Івано - Франківську проведено виїзну планову перевірку АТЗТ "Рембудкомплект" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 жовтня 2006 року по 31 березня 2009 року.
За результатами перевірки виявлено порушення вимог ст. 23 ЗУ "Про плату за землю", про що складно акт за №2796/23-2/13657546 від 30 липня 2009 року. Внаслідок допущеного порушення, на думку податкового органу, відбулось заниження податкового зобов'язання із плати за землю на суму 26226,99 коп., що і стало підставою для визначення податкового зобов'язання та застосування штрафних санкцій.
На підставі вказаного акту ДПІ в м. Івано - Франківську прийняла оскаржуване рішення від 13 серпня 2009 року № 0001412302/0, яким позивачу визначено суму зобов'язання по земельному податку в розмірі 23646,92 грн. та штрафних санкціях в розмірі 11823,46 грн.
При розгляді справи апеляційним судом встановлено наступне.
Статтею 23 Закону України "Про плату за землю" передбачено що, грошова оцінка земельної ділянки проводиться Державним комітетом України по земельних ресурсах за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України. Грошова оцінка земельної ділянки щороку за станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно - правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться:
розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років;
розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7-10 років.
Згідно з п. 5 Порядку подання податкового розрахунку земельного податку у разі зміни протягом року грошової оцінки землі, функціонального використання землі, настання іншої зміни чи виявлення помилок, що змінюють суму земельного податку за звітний(і) місяць(і), платник податку подає новий звітний Розрахунок з виправленими показниками за такий(і) звітний(і) місяць(і) у строки, установлені підпунктом 4.1.4 "а" пункту 4.1 статті 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", без застосування штрафів, установлених пунктом 17.2 статті 17 цього Закону.
Як вбачається з матеріалів справи, під час складання розрахунків по сплаті за землю та обчисленні розміру податку за землю за 2006-2009 роки позивачем використовувалась довідка міського управління земельної ресурсів за №226/1-4 від 30.06.2000 року, згідно з якою грошова оцінка земельної ділянки складала 1432242 грн. Вказана довідка містила грошову оцінку земельної ділянки станом на 2000 рік за результатами проведеної нормативно - грошової оцінки землі в м. Івано - Франківську, затвердженою сесією Івано-Франківської міської ради 19.03.1999 року. Довідка надана підприємству з коефіцієнтами на функціональне використання землі з цільовим призначенням промисловість, які склались у час проведення грошової оцінки землі, тобто станом на 19.03.1999 року.
Згідно з технічним витягом з грошової оцінки земельної ділянки за №05/1-1/129 від 07.02.2009 року та відповідної довідки управління земельних ресурсів у м. Івано -Франківську №03-05-18/236 від 15.02.2008 року нормативно - грошова оцінка 1 кв.м належної позивачу ділянки у 2005 році становила 115,84 грн., а у 2006 році 119,88 грн.
Розбіжність у наданих органами земельних ресурсів відомостями про вартість земельної ділянки АТЗТ "Рембудкомплект" згідно з листом управління земельних ресурсів у м. Івано - Франківську №585/210-07/757 від 26.0.2009 року пояснюється тим, що внаслідок допущеної спеціалістом помилки розрахунок, вказаний у довідці №226/1-4 від 30.06.2000 є невірним.
Беручи до уваги зазначене, апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що викладені у вищезгаданому акті перевірки висновки відповідача, які були підставою для прийняття оскаржуваного рішення, не відповідають фактичним обставинам справи, так як, ні позивач, ні управління земельних ресурсів у спірних правовідносинах не здійснювали переоцінку вартості земель, а довідка від 2008 року містила тільки уточнену інформацію про нормативно грошову оцінку з врахуванням коефіцієнтів індексації, що передбачено ст. 23 Закону України "Про плату за землю".
Враховуючи вищенаведене, апеляційний суд приходить до висновку про те, що спірне податкове - повідомлення рішення винесено всупереч вимогам чинного законодавства, а тому його слід визнати протиправним та скасувати.
З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і в повному обсязі встановив обставини справи, прийняв обґрунтоване рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, апеляційний суд вважає доводи апеляційної скарги безпідставними, та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.
Керуючись ст. 160, ст.ст. 195, 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. ст. 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ДПІ у м. Івано - Франківську залишити без задоволення, а постанову Івано - Франківського окружного адміністративного суду від 23 листопада 2009 року по справі № 2а-2349/09/0970 - без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, що беруть участь у справі та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.
Головуюча суддя Р.Б. Хобор
Судді В.П. Сапіга
І.О. Яворський