ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/3151/13-а
19 вересня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Кравчук Т.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Відділу Державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції провизнання протиправними та скасування постанов державного виконавця , -в с т а н о в и в :
До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Відділу державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції про визнання протиправними та скасування постанов державного виконавця від 16.08.2013 року про відкриття виконавчого провадження ВП №39375667 з примусового виконання вимоги про сплату недоїмки від 11.06.2013 року №Ф-49 та про відкриття виконавчого провадження ВП №39375409 з примусового виконання вимоги про сплату недоїмки від 07.03.2013 року №Ф-85.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані постанови старшого державного виконавця відділу державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції є протиправними тому, як вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську про сплату недоїмки від 11.06.2013 року №Ф-49 та від 07.03.2013 року №Ф-85, відповідно до яких ОСОБА_1 зобов'язано сплатити суми недоїмки зі сплати єдиного внеску, штрафів та пені на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 1194,03 грн. (вимога Ф-49) та 4572,42 грн. (вимога Ф-48) позивач оскаржив до Рівненського окружного адміністративного суду, а тому відповідач не мав право відкривати виконавче провадження на підставі виконавчих документів, які не набрали законної сили.
Представники сторін повідомлені належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явились.
Позивач надіслав суду клопотання про відкладення розгляду справи та завчасне його повідомлення про такий розгляд, однак після повідомлення про передбачені Кодексом адміністративного судочинства України скорочені строки розгляду даної справи надіслав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача, надіслав суду клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату в зв'язку з участю державного виконавця, який прийняв оскаржувані постанови, у засіданні в іншому суді, станом на 19.09.2013 року доказів в обґрунтування клопотання суду не надав. Надіслав суду факсимільним зв'язком письмові заперечення на адміністративний позов, зазначив, що діяв згідно з законом, крім того відповідач зазначив, що про оскарження вимог Управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську, на підставі яких відкрито виконавче провадження, дізнався лише після отримання інформації з Рівненського окружного адміністративного суду про скасування постанов про відкриття виконавчого провадження, просив суд відмовити в задоволені позовних вимог.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши інші матеріали справи суд дійшов висновку, що позов задоволенню не підлягає, з таких підстав.
14.08.2013 року Управління Пенсійного фонду України звернулось до відділу державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції з заявою про відкриття виконавчого провадження на підставі вимоги про сплату недоїмки від 07.03.2013 року №Ф-85 про стягнення з ОСОБА_1 недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 4572,83 грн. та вимоги про сплату недоїмки від 11.06.2013 року №Ф-49 про стягнення з ОСОБА_1 недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1194,03 грн.
16.08.2013 року у відповідності до статті 19 Закону України «Про виконавче провадження» на підставі заяв Управління Пенсійного фонду України в м. Кузнецовську про відкриття виконавчого провадження на підставі вимоги про сплату недоїмки від 07.03.2013 року №Ф-85 та від 11.06.2013 року №Ф-49 про стягнення з ОСОБА_1 недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Кузнецовського міського управління юстиції Семенютою І.М. 16.08.2013 року було винесено постанову про відкриття виконавчого провадження №39375409 та №39375667.
Відповідно до частини другої статті 17 Закону України від 04.11.2010 року №2677-V (в новій редакції Закону України від 04.11.2010 року №2677-V Закон України від 21.04.1999 №606-ХІV «Про виконавче провадження») підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи:
1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті;
2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних, кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;
3) судові накази;
4) виконавчі написи нотаріусів;
5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій;
6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом;
7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу;
8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу;
9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" ( 3477-15 ).
Тобто, виконавчі документи - вимоги про сплату недоїмки, що були пред'явлені до відповідача, відносяться до рішень, що підлягають примусовому виконанню державною виконавчою службою.
Статтею 18 Закону України від 04.11.2010 року №2677-V (в новій редакції Закону України від 04.11.2010 року №2677-V Закон України від 21.04.1999 №606-ХІV «Про виконавче провадження») встановлені вимоги до виконавчого документа. А саме, у виконавчому документі зазначаються:
1) назва і дата видачі документа, найменування органу, прізвище та ініціали посадової особи, що його видали;
2) дата прийняття і номер рішення, згідно з яким видано документ;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, власне ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) стягувача і боржника, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код суб'єкта господарської діяльності стягувача та боржника (для юридичних осіб), індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера, офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України, а також інші дані, якщо вони відомі суду чи іншому органу, що видав виконавчий документ, які ідентифікують стягувача та боржника чи можуть сприяти примусовому виконанню, зокрема, дата народження боржника та його місце роботи (для фізичних осіб), місцезнаходження майна боржника, рахунки стягувача та боржника тощо;
4) резолютивна частина рішення;
5) дата набрання законної (юридичної) сили рішенням;
6) строк пред'явлення виконавчого документа до виконання.
У разі якщо рішення ухвалено на користь кількох позивачів або проти кількох відповідачів, а також якщо належить передати майно, що перебуває в кількох місцях, у виконавчому документі зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати таке рішення, або зазначається, що обов'язок чи право стягнення є солідарним. Виконавчий документ повинен бути підписаний уповноваженою посадовою особою із зазначенням її прізвища та ініціалів і скріплений печаткою. Скріплення виконавчого документа гербовою печаткою є обов'язковим у разі, якщо орган (посадова особа), який видав виконавчий документ, за законом зобов'язаний мати печатку із зображенням Державного Герба України. Законом можуть бути встановлені також інші додаткові вимоги до виконавчих документів.
Відповідно до статті 25 Закону України від 04.11.2010 року №2677-V (в новій редакції Закону України від 04.11.2010 року №2677-V Закон України від 21.04.1999 №606-ХІV «Про виконавче провадження») державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.
Як встановлено з матеріалів справи, вимоги про сплату недоїмки від 07.03.2013 року №Ф-85 та від 11.06.2013 року №Ф-49, що були пред'явлені до виконавчої служби відповідають вимогам статті 18 Закону України «Про виконавче провадження», державним виконавцем у відповідності до статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» правомірно відкрито виконавче провадження протягом трьох робочих днів з дня надходження виконавчого документа. Як зазначив в запереченнях представник відповідача, інформація щодо оскарження вимог про сплату недоїмки від 07.03.2013 року №Ф-85 та від 11.06.2013 року №Ф-49 до нього поступила тільки під час звернення позивача до суду про скасування постанов про відкриття виконавчого провадження, жодних звернень щодо зупинення, закриття виконавчого провадження ані від Управління Пенсійного фонду в м. Кузнецовську, ані від позивача до відповідача не надходило. Таким чином, суд вважає дії відповідача правомірними та такими, що не підлягають скасуванню.
Крім того, на час прийняття рішення по справі у суду є наявна інформація, що рішення Рівненського окружного адміністративного суду щодо оскарження позивачем вимоги від 07.03.2013 року №Ф-85 набрало законної сили (справа 817/2998/13-а).
Щодо рішення про скасування вимоги від 11.06.2013 року №Ф-49, то суд звертає увагу на факт того, що відповідач знов таки не мав жодної інформації щодо її оскарження, а тому позивач діяв відповідно до вимог Закону України від 04.11.2010 року №2677-V (в новій редакції Закону України від 04.11.2010 року №2677-V Закон України від 21.04.1999 №606-ХІV «Про виконавче провадження»).
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
У задоволенні адміністративного позову, - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні, - протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Кравчук Т.О.
Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови - 19 вересня 2013 року.