Постанова № 33775487, 24.09.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.09.2013
Номер справи
821/2575/13-а
Номер документу
33775487
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2013 р. Справа № 821/2575/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Публічного акціонерного товариства "Херсонський електромашинобудівний завод" про стягнення штрафних санкцій,

встановив:

Заступник прокурора Київського району м. Одеси (далі по тексту - заступник прокурора) в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" (далі по тексту - ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" звернувся до суду з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства "Херсонський електромашинобудівний завод" (далі по тексту - ПАТ "Херсонський електромашинобудівний завод" про стягнення штрафних санкцій.

Позовні вимоги мотивує тим, що інспекцією Держенергонагляду проведено обстеження з питань технічного стану, організації експлуатації електроустановок та режимів споживання електричної енергії, про що складено акт здійснення заходу з державного енергетичного контролю від 17.12.2012 р., на підставі якого видано припис від 17.12.2012 р. про усунення порушень. Однак, перевіркою, проведеною позивачем 18.04.2013 р., встановлено факт невиконання вимог припису від 17.12.2012 р., на підставі чого позивачем винесено постанову від 23.04.2013 р. про накладення на Публічне акціонерне товариство "Херсонський електромашинобудівний завод" штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 15000,00 грн.

Від прокурора надійшла заява про розгляд справи про розгляд справи за його відсутності.

Представник ДП "Національна енергетична компанія "Укренерго" та представник відповідача до суду не прибули. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Заперечення на адміністративний позов відповідач до суду не надав.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами.

Відповідач не сплатив у встановлені законодавством строки суму 15000,00 грн., а тому дана сума підлягає стягненню в судовому порядку.

Врахувавши правову позицію позивача, за відсутності правової позиції відповідача, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов до наступного: відповідно до ст. 9 Закону України "Про електроенергетику", державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики.

Відповідно до акту перевірки № 05/31-07-0001 від 18.04.2013 р., складеного старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Нестеренком С.Г. за результатами проведення перевірки на предмет виконання відповідачем вимог припису від 17.12.2012 р. № 05/31-07-0031, позивачем встановлено факт невиконання вказаного припису. За ухилення від виконання вимог припису від 17.12.2012 р. відповідачем винесено постанову від 23.04.2013 р. № 05/30-01-0003 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики у розмірі 15000,00 грн.

Відповідно до пп. 2 п. 4 Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.08.1996 р. № 929, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.02. 2006 р. № 131 (далі - Положення про державний енергетичний нагляд) одним із завдань та функцій Держенергонагляду є здійснення в межах своєї компетенції контролю за усуненням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання і споживачами електричної енергії виявлених порушень законодавства у сфері виробництва, постачання та споживання енергії.

Статтею 27 Закону України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 р. № 575/97 - ВР передбачено, що правопорушення в електроенергетиці тягне за собою встановлену законодавством України цивільну, адміністративну і кримінальну відповідальність.

Суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі електроенергетики та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підпунктом 1 п. 11 Положення про державний енергетичний нагляд встановлено, що Держенергонагляд має право застосовувати до суб'єктів господарювання штрафні санкції у порядку, визначеному законодавством.

Відповідно до п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 р. № 1312 (далі - Положення № 1312) штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

Пунктом 7 Положення № 1312 визначено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Згідно з п. 10 Положення про порядок накладення штрафів суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

Вищенаведену постанову про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання отримано відповідачем 25.04.2013 р., що підтверджується підписом уповноваженого представника відповідача на поштовому повідомленні.

Оскільки постанова про накладення штрафу від 23.04.2013 р. відповідачем у встановленому законом порядку не оскаржена, сума штрафу у розмірі 15000,00 грн. у тридцятиденний термін не сплачена, суд вважає, що дану суму штрафу належить стягнути.

Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" та їх задоволення.

Керуючись ст.ст. 8, 9, 19, 128, 158-163, 167, КАС України, суд, -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Херсонський електромашинобудівний завод" (код ЄДРПОУ 05808988) в державний бюджет України 15000 (п'ятнадцять тисяч) грн. 00 коп. штрафних санкцій та перерахувати на р/р 31116106700002 (одержувач УК у м. Херсоні /м. Херсон/, 21081100, код ОКПО 37959779, банк одержувача ГУДКСУ у Херсонській області, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 5.8.2