ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 вересня 2013 р. Справа №801/7815/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Ольшанської Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні за участю секретаря судового засіданні Ківа А.С., позивача- ОСОБА_2 паспорт НОМЕР_1, адміністративну справу
за позовом ОСОБА_2
до Військового комісаріату АР Крим
про спонукання до виконання певних дій,
Обставини справи: ОСОБА_2 звернувся до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Військового комісаріату АР Крим про спонукання до виконання певних дій.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 24.09.2013 роз'єднано позовні вимоги у справі за позовом ОСОБА_2 до Військового комісаріату АР Крим про спонукання до виконання певних дій, а саме:
-з позовних вимог ОСОБА_2 про зобов'язання військового комісаріату АР Крим нарахувати та направити головному розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги в розмірі 27-місячного грошового забезпечення у відповідності до підпункту 2 пункту 2 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №499 де врахувати одноразові додаткові види грошового забезпечення, які зазначені у довідці фінансового органу військової частини А0235 від 18.10.2012 №465 та витягу з наказу військового прокурора ВМС України від 14.08.2012 №437 із врахуванням раніше здійсненої виплати; визнання неправомірними дії посадових осіб військового комісаріату АР Крим щодо відмови у нарахуванні та виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, які зазначені у довідці фінансового органу військової частини А0235 від 18.10.2012 №465 та у витягу з наказу військового прокурора ВМС України від 14.08.2012 №437 із врахуванням раніше здійсненої виплати; про визнання права на отримання одноразової грошової допомоги за ОСОБА_2 із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, які зазначені у довідці фінансового органу військової частини А0235 від 18.10.2012 №465 та у витягу з наказу військового прокурора ВМС України від 14.08.2012 №437 із врахуванням раніше здійсненої виплати, у справі №801/7815/13-а.;
- з позовних вимог з позовних вимог ОСОБА_2 про стягнення з військового комісаріату АР Крим на користь ОСОБА_2 одноразову грошову допомогу в розмірі 27-місячного грошового забезпечення у відповідності до підпункту 2 пункту 2 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 №499 із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення, які визначені у довідці фінансового органу військової частини А0235 від 18.10.2012 №465 та у витягу з наказу військового прокурора ВМС України від 14.08.2012 №437, а саме 1682527,14 грн., привласнивши справі номер №801/9264/13-а.
Позивач у судовому засіданні наполягав на задоволенні адміністративного позову у повному обсязі, надав пояснення по суті спору.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про час, дату та місце його проведення повідомлений належним чином.
Вислухавши пояснення позивача, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд
ВСТАНОВИВ:
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей, встановлює єдину систему їх соціального та правового захисту, гарантує військовослужбовцям та членам їх сімей в економічній, соціальній, політичній сферах сприятливі умови для реалізації їх конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни та регулює відносини у цій галузі Закон України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 №2011-ХП.
У відповідності до частини 2 статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю під час виконання ним обов'язків військової служби, а також інвалідності, що настала в період проходження військової служби, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби, залежно від ступеня втрати працездатності, йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.
На виконання статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" прийнята постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб" від 28 травня 2008 р. № 499 (далі - Постанова № 499).
Відповідно пункту 2 зазначеної Постанови встановлено, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги у разі інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, що сталися після 1 січня 2007, здійснюється згідно з Порядком, затвердженим цією постановою.
Згідно підпункту 2 пункту 2 Порядку одноразова грошова допомога виплачується військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) у разі настання інвалідності в період проходження військової служби та особам, звільненим з військової служби, у разі настання інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення з такої служби чи після закінчення зазначеного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період її проходження, - у розмірі 27- місячного грошового забезпечення - інвалідам Ш групи.
Грошове забезпечення визначається: для військовослужбовців, які перебувають на кадровій військовій службі або проходять військову службу за контрактом, - за останньою посадою, яку вони займали на день втрати працездатності, а для звільнених з військової служби - на день звільнення виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія), одноразових додаткових видів грошового забезпечення. Судом встановлено, ОСОБА_2 проходів дійсну військову службу на посаді старшого слідчого відділу нагляду за додержаннями законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства у військовому званні майор у військовій частині А0235.
Наказом Міністра оборони України від 30.07.2012 №606 ОСОБА_2 було звільнено з військової служби у зв'язку із скороченням штатів за пунктом «Г» частини 6 статті 26 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу». Наказом Військової прокуратури Військово-Морських Сил України від 14.08.2012 №437 майора юстиції ОСОБА_2 вважанно таким, що здав 14.08.2012 справи та посаду, знято з усіх видів забезпечення, виключено зі списків особового складу та направлено на постановку на військовий облік до Севастопольського ОМВК АР Крим.
05.10.2012 на підставі акту огляду МСЕК позивачу встановлена Ш група інвалідності, у зв'язку із травмою, пов'язаною із виконанням обов'язків військової служби, про що видана довідка серія КР-11 №017871.
Військовою частиною А0235 сформована довідка від 25.09.2012 №429 про розмір грошового забезпечення майора юстиції ОСОБА_2 станом на 14.08.2012 для виплати одноразової грошової допомоги на суму 6995,76 грн. до якої включені таки види грошового забезпечення: оклад за військовим званням, посадовий оклад, відсоткова надбавка за вислугу років, надбавка за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи, надбавка за роботу, що передбачає доступ до державної таємниці, надбавка за роботу слідчих, премія.
У лютому 2013 року позивачем була отримана вказана допомога.
13.05.2013 відповідач отримав звернення позивача про перерахування та додаткову виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з отримання інвалідності, що пов'язана з виконанням обов'язків військової служби з урахуванням додаткових одноразових видів грошового забезпечення, які не були враховані раніше, на підставі довідки військової частини А0235 від 18.10.2012, а саме: компенсація за невикористані дні щорічної чергової відпуски, грошова допомога при звільненні, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога.
Листом від 03.06.2013 №676 Військовий комісаріат АР Крим відмовив позивачу у перерахуванні розміру одноразової грошової допомоги посилаючись на статтю 15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та члені їх сімей», оскільки допомога при звільненні не включається до складу грошового забезпечення, а компенсація за невикористанні дні щорічної чергової відпустки. матеріальна допомога та грошова допомога на оздоровленні не включені до відомостей розрахункової книжки.
Відповідно до статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних суддів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом (стаття 6 КАС України).
Відповідно до частини першої статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Частиною 2 статті 8 КАС України встановлено, що суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Законом України "Про ратифікацію Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини 1950, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції" (пункт 1) України визнала обов'язковою юрисдикцію Європейського суду з прав людини в усіх питаннях, що стосуються тлумачення та застосування Конвенції.
Європейський суд з прав людини розкриває принцип верховенства права через формулювання вимог, які він виводить з цього принципу.
Суд у справі «Кечко проти України» вважає, що держава на власний розсуд визначає, які доплати надавати своїм працівникам із державного бюджету. Держава може ввести, призупинити або припинити їх виплату, вносячи відповідні законодавчі зміни. Однак, якщо законодавча норма, яка передбачає певні доплати, є чинною, а передбачені умови- дотриманими, державні органи не можуть відмовляти у їх наданні, доки законодавче положення залишається чинним.
Склад грошового забезпечення визначений статтею 9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", де зазначено, що до складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад, оклад за військовим званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення виплачується у розмірах, що встановлюються Кабінетом Міністрів України, та повинно забезпечувати достатні матеріальні умови для комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів кваліфікованим особовим складом, враховувати характер, умови служби, стимулювати досягнення високих результатів у службовій діяльності.
Порядок виплати грошового забезпечення визначається Міністром оборони України, керівниками центральних органів виконавчої влади, що мають у своєму підпорядкуванні утворені відповідно до законів України військові формування та правоохоронні органи, керівниками розвідувальних органів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу Збройних Сил, МВС, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, Управління державної охорони, СБУ, Служби зовнішньої розвідки та інших розвідувальних органів визначено додатком 25 Постанови №1294. Згідно додатку визначені одноразові додаткові види грошового забезпечення: одноразова допомога на початкове обзаведення, посадовий оклад і оклад за військовим званням, Винагорода за тривалість безперервної військової служби, посадовий оклад і оклад за військовим званням, Винагорода за розшук, піднімання, розмінування та знешкодження вибухових предметів, відсотків мінімального посадового окладу командира взводу, Винагорода за тралення і знешкодження мін, відсотків посадового окладу, Винагорода за дозаправку літаків у повітрі, відсотків посадового окладу, Винагорода за проведення випробувань і досліджень, Одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Разом з тим, суд зазначає, у пункті 5 Постанови №1294 встановлено, що керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення;
надавати військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу для оздоровлення при щорічній основній відпустці у розмірі, що не перевищує їх місячного грошового забезпечення.
Далі, у пункті 6 Постанови №1294 наказано виплачувати грошову допомогу військовослужбовцям строкової військової служби, звільненим з військової служби, - в розмірі восьми, а зазначеним особам із числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, - в розмірі 12 посадових окладів.
На підставі наведеного суд робить висновок, що вказані види складових грошового забезпечення враховані у відповідному нормативно-правовому акті, а спосіб їх визначення - безпосередньо у тексті постанови Кабінету Міністрів України, або у вигляді окремого додатку, не позбавляє їх статусу складової частини грошового забезпечення.
Судом встановлено, що наказом Військової прокуратури Військово-морських сил України від 14.08.2012 №437 визначено. Виплатити ОСОБА_2 компенсацію за невикористану частину відпуски за 34 календарних днів, грошову допомогу при звільненні з військової служби у запас за 12 календарних років в розмірі 50% місячного грошового забезпечення, грошову допомогу на оздоровлення, грошову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань - отримав.
Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженою наказом Міноборони України від 11.06.2008 № 260, врегульовані правила виплати грошової допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги, грошової компенсації за невикористані дні щорічної основної відпустки, грошової допомоги військовослужбовцям у разі звільнення з військової служби.
Таким чином, не внесення вказаних видів складових грошового забезпечення до розрахункової книжки військовослужбовця, не спростовує факту їх наявності у складі грошового забезпечення на час звільнення позивача з військової служби.
На підставі наведеного суд вважає обґрунтованим адміністративний позов ОСОБА_2 в частині визнання неправомірними дії Військового комісаріату АР Крим щодо відмови у нарахуванні йому одноразової грошової допомоги із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення: компенсація за невикористані дні щорічної чергової відпуски, грошова допомога при звільненні, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога.
Відповідно до пункту 7 Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, затвердженому Постановою №499, керівник уповноваженого органу подає в 15-денний строк з дня реєстрації документів головному розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в пунктах 3 і 4 цього Порядку.
Головний розпорядник коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів на їх підставі рішення про призначення одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або в разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
З наведеного слідує, що одноразова грошова допомога виплачується уповноваженим органом після отримання рішення Головного розпорядника коштів про призначення одноразової грошової допомоги та видання відповідного наказу.
Оскільки перерахунок відповідачем - проведений не був, висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги до Головного розпорядника коштів не спрямовувався, суд вважає що в відповідача були відсутні підстави для виплати позивачу одноразової грошової допомоги із врахування одноразових додаткових видів грошового забезпечення, а тому вимоги позивача щодо визнання протиправними дій Військового комісаріату АР Крим в частині відмови у виплаті ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги є передчасними та задоволенню не підлягають.
Так, відповідно до пункту 2.8.6. Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей у Міністерстві оборони України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 15.02.2010 №61, обов'язок оформлення та подання до Департаменту фінансів документи для виплати одноразової грошової допомоги особам, звільненим з військової служби і визнаним інвалідами, та членам сімей військовослужбовців, які загинули (померли) під час виконання обов'язків військової служби покладається на обласні військові комісаріати.
Суд зазначає, що правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003).
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
При цьому під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Таким чином, ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
На підставі зазначеного суд вважає, що ефективним способом захисту порушених прав позивача буде зобов'язання Військовий комісаріат АР Крим нарахувати та направити головному розпоряднику бюджетних коштів висновок щодо виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги в розмірі 27-місячного грошового забезпечення з врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення: компенсація за невикористані дні щорічної чергової відпуски, грошова допомога при звільненні, грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога, із врахуванням раніше здійсненої виплати.
Суд вважає, що визнання протиправними дій відповідача та зобов'язання його вчинити певні дії є належним та достатнім способом захисту порушених прав позивача.
З урахуванням статті 162 КАС України суд відмовляє у задоволенні позову в частині визнання за позивачем права на отримання одноразової грошової допомоги із врахуванням одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Відповідно до частини 2 статті 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За змістом частини 3 статті 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Суд зазначає, що за змістом другого речення частини 3 статті 99 КАС України, зазначена норма встановлює місячний строк звернення до суду з позовами щодо порушених прав та інтересів особи, пов'язаних з прийняттям громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, тобто стосується виключно спорів, пов'язаних з трудовими правовідносинами особи.
За визначенням понять, що даються у статті 3 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування (пункт 15 частини першої).
Таким чином, поняття публічної служби є ширшим за державну службу, ним охоплюються як державна служба, так і види служби, що не є державними, але створені для захисту публічного інтересу.
Відповідно до вимог частини 1 статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як вже зазначалося вище, заява позивача про перерахунок одноразової грошової допомоги була отримана відповідачем 13.05.2013, відповідь оформлена листом від 03.06.2013. Адміністративний позов надійшов до Окружного адміністративного суду АР Крим 07.08.2013.
Аналізуючи зазначене, суд вказує, що питання перерахування раніше призначеної одноразової грошової допомоги не тотожні спорам щодо порушених прав та інтересів особи, пов'язаних з прийняттям громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Враховуючи викладене, суд вважає, що до строків подачі позовної заяви про порушення прав та інтересів позивача при прийнятті відповідачем рішення про визнання протиправними дій з не проведення перерахунку одноразової грошової допомоги необхідно застосовувати вимоги частини 2 статті 99 КАС України, яким встановлено шестимісячний строк звернення до суду, та який позивачем не пропущений.
Суд, відповідно до частини 1 статті 267 КАС України, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Європейський суд з прав людини повторює, що ефективний доступ до суду включає право на те, щоб рішення суду було виконане без невиправданих затримок ("Іммобільяре Саффі проти Італії", заява N 22774/93, § 66, ЄСПЛ 1999-V).
На підставі наведеного суд вважає необхідним зобов'язати відповідача надати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня, наступного за днем набуття судовим рішенням по вказаній справі законної сили.
Під час судового засідання, яке відбулось 24.09.2013 були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до статті 163 Кодексу адміністративного судочинства України постанову складено 30.09.2013.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160-163, 167, 267 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити частково.
2.Визнати протиправними дії Військового комісаріату АР Крим щодо неврахування додаткових видів грошового забезпечення (матеріальна допомога при звільненні; компенсацію за невикористані дні щорічної чергової відпустки. грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога) для перерахунку ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги при звільненні.
3.Зобов'язати Військовий комісаріат АР Крим нарахувати та направити головному розпоряднику бюджетних коштів висновок щодо виплати ОСОБА_2 одноразової грошової допомоги в розмірі 27-місячного грошового забезпечення із включенням одноразових додаткових видів грошового забезпечення (матеріальна допомога при звільненні; компенсацію за невикористані дні щорічної чергової відпустки. грошова допомога на оздоровлення, матеріальна допомога) із врахуванням раніше здійсненої виплати.
4.В іншій частині позовних вимог -відмовити.
5.Зобов'язати Військовий комісаріат АР Крим надати звіт про виконання судового рішення протягом 1 місяця з дня, наступного за днем набуття судовим рішенням по вказаній справі законної сили.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Т.С.Ольшанська