У Х В А Л А
Справа № 116/5715/13-п
Провадження № 3/116/1596/13
27.09.2013 року м. Сімферополь
Суддя Сімферопольського районного суду Автономної Республіки Крим Кулішов А.С., розглянувши справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 12.09.2013 року громадянин ОСОБА_1, 12.09.2013 року о 07:15 годині, здійснював перевезення пасажирів на автодорозі за плату в сумі 6,00 грн. без дозвільних документів, а саме свідоцтва про державну реєстрацію, свідоцтва про сплату єдиного податку, ліцензії, ліцензійної картки, чим порушив вимоги статті 58 Господарського кодексу України пункту 25 статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт».
ОСОБА_1 у судове засідання зявився, вину визнав, підтвердив факт здійснення регулярної діяльності з перевезення пасажирів.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, вважаю, що в діях ОСОБА_1, про які вказано в протоколі, міститься склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164 КУпАП.
Частиною першою статті 164 КУпАП передбачена відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом.
Відповідно до статті 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність. Господарська діяльність, що здійснюється для досягнення економічних і соціальних результатів та з метою одержання прибутку, є підприємництвом, а суб'єкти підприємництва - підприємцями. Статтею 42 цього кодексу визначено, що підприємництво це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.
Статтею 58 ГК України встановлено обовязковість державної реєстрації субєкта господарювання, в тому числі фізичної особи підприємця.
Враховуючи доведеність факту здійснення ОСОБА_1 діяльності з ознаками підприємництва без державної реєстрації, суд вважає, що дії правопорушника вірно кваліфіковані за частиною першою статті 164 КУпАП.
Згідно із пунктом 25 статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» такий вид господарської діяльності як надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським, автомобільним, залізничним транспортом підлягає ліцензуванню відповідно до вимог цього Закону.
Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі:
для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Таким чином здійснення ОСОБА_1 відповідного виду господарської діяльності за відсутності ліцензії також утворює склад правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164 КУпАП.
Враховуючи викладене, суд вважає можливим, відповідно до частини першої статті 164 КУпАП, застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340,00 грн.
Керуючись статтями 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною першою статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення і притягнути його до адміністративної відповідальності з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340,00 грн. без конфіскації виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
Штраф сплачувати: номер рахунку 31117149700268, код бюджетної класифікації 21081300, отримувач: УК УТР в Сімферопольському районі, ЄГРПОУ 37978655, БАНК ГУ ДКСУ в АР Крим м. Сімферополь, МФО 824026.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, протест прокурора, подані після закінчення цього строку, повертаються апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до Апеляційного суду Автономної Республіки Крим через Сімферопольський районний суд Автономної Республіки Крим.
Суддя