ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"29" серпня 2013 р. Справа № 809/2456/13-a
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Микитин Н.М.
при секретарі судового засідання Жовнірович О.С.
за участю: представника позивача Тирського В.В.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Яремчому до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкової заборгованості в сумі 1298,92 грн,-
ВСТАНОВИВ:
08.08.2013 року Державна податкова інспекція у м. Яремче звернулася до суду з адміністративним позовом до суб'єкта господарської діяльності ОСОБА_2 про стягнення заборгованості в сумі 1298,92 грн.
Позов мотивовано тим, що за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 облікувався податковий борг перед бюджетом в сумі 1298,92 грн., з них 1007,59 грн. збір за користування радіочистотними ресурсами та збір за місця паркування транспортних засобів в розмірі 291,33 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити.
Відповідач в судовому засіданні проти позову заперечив. Суду пояснив, що перебуває в скрутному матеріальному становищі та не має фінансової можливості оплатити заборгованість. Крім того зазначив, що не займається підприємницькою діяльність та фактично припинив її оскільки доглядає за братом, який є інвалідом та потребує стороннього догляду. Просив в задоволені позову відмовити.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представника позивача, відповідача, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрований як фізична особа - підприємець 08.11.2006 року, про що свідчить копія витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 25.07.2013 року (а.с.17-18). Згідно довідки №183 від 08.11.2006 року ОСОБА_2 являється платником податків (а.с. 13).
Порядок адміністрування податків і зборів з 01.01.2011 року визначають положення Податкового кодексу України.
У відповідності до припису п.п 266.1.1. п. 266.1 ст. 266 Податкового кодексу України, платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи - підприємці, які згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках.
Як вбачається з копії рішення Яремчанської міської ради від 22.09.2011 року № 135-6/2011 та додатку до нього за таксі «ІНФОРМАЦІЯ_1» (СПД ОСОБА_2) закріплено місця для паркування п'яти транспортних засобів на зупинці санаторій «Прикарпатський» (стоянка таксі) загальною площею 66 м.кв.(а.с.34)
Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням сільської, селищної або міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів, передбачених статтею 30 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (п.п.266.2.1 п. 266.2 ст. 266 ПК України).
Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу (п.п. 266.5.3 п. 266.5 ст. 266 Податкового Кодексу України).
Згідно п.п.49.18.2 п.49.18 ст.49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Судом встановлено, що 21.12.2012 року старшим державним податковим інспектором Демник Г.В. проведено камеральну перевірку ОСОБА_2 з питань подання податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за перший квартал 2012 року та податкового розрахунку збору за користування радіочистотним ресурсом України за липень 2012 року (а.с. 7-8).
Перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 в порушення вимог 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового Кодексу України несвоєчасно подано податкову декларацію збору за місця для паркування транспортних засобів за перший квартал 2012 року. Відповідальність за дане порушення передбачена п. 120.1 ст. 120 ПК України.
21.12.2012 року, за результатами перевірки, ДПІ в м. Яремче складено акт камеральної перевірки щодо несвоєчасного подання податкової декларації збору за місця для паркування транспортних засобів за перший квартал 2012 року та податкового розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за липень 2012 року №6-79/15-3/НОМЕР_1.
21.12.2012 року працівниками ДПІ в м. Яремче складено акт №674/15-0/НОМЕР_1 про те, що ОСОБА_2 від дня отримання рекомендованого повідомлення поштового відправлення не з'явився в ДПІ м. Яремче для підписання актів перевірки.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення - рішення №0001961503 від 29.12.2012 року, яким збільшено суму грошового зобов'язання за штрафними фінансовими санкціями на 1020,00 грн.(а.с.11)
Згідно пункту 120.1 статті 120 кодексу неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Оскільки, відповідачем не була порушена процедура апеляційного узгодження податкового зобов'язання визначеного податковим повідомленням - рішенням, то сума вказаного податкового зобов'язання відповідача із збору за місця для паркування транспортних засобів за перший квартал 2012 року з урахуванням переплати за попередній період становить 291,33 грн. у відповідності до норм Податкового кодексу України, є узгодженою.
За відповідачем також рахується заборгованість по збору за користування радіочастотним ресурсом України з урахуванням переплати за попередній період, сума боргу становить 1007,59 грн.
Пунктом 318.1 статті 318 встановлено, що платниками збору є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування.
Статтею 319 ПК України визначено, що об'єктом оподаткування збором є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм.
Розрахунки збору подаються платниками збору до органів державної податкової служби у строки, визначені для місячного податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації. (п. 321.5 ст. 321 ПК України)
В акті камеральної перевірки №679/13-3/НОМЕР_1 від 21.12.2012 року зафіксовано, що відповідачем порушено п.п. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 ПК України, а саме несвоєчасно подано податковий розрахунок збору за користування радіочистотним ресурсом України за липень 2012 року.
Підпунктом 49.18.1 пунктом 49.18 статті 49 Податкового кодексу України встановлено, що податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
На підставі акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення - рішення №0001971503, яким збільшено відповідачу суму грошового зобов'язання в розмірі 1020,00 грн.(а.с.11)
Відповідачем не була порушена процедура апеляційного узгодження податкового зобов'язання визначеного податковим повідомленням - рішенням, отже сума вказаного податкового зобов'язання відповідача із збору за користування радіочастотним ресурсом України із урахуванням переплати за попередній період становить 1007,59 грн. у відповідності до норм Податкового кодексу України, є узгодженою.
На час судового розгляду грошове зобов'язання з збору за користування радіочастотним ресурсом України в розмірі 1007,59 грн. застосоване податковим повідомленням-рішенням від 29.12.2012 року відповідачем до бюджету не сплачено.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Приписами статті 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначені зобов'язання платників податків, один з яких зобов'язує, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п. 110.1 ст. 110 ПК України), зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПК України).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПК України).
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Станом на момент звернення до суду з адміністративним позовом та розгляду справи судом, зазначене податкове зобов'язання не сплачене відповідачем. Таким чином, загальна сума не погашеного, узгодженого податкового боргу становить 1298,92 грн., що підтверджується податковими повідомленнями-рішеннями та довідкою про податковий борг (а.с.11,12,19,20-22).
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Суд не бере до уваги заперечення відповідача щодо припинення підприємницької діяльності, оскільки належних доказів в обґрунтування сказаного ОСОБА_2 суду не надано. Натомість, представником позивача вказано, що заяви про прининення підприємницької діяльності від відповідача на адресу ДПІ в м.Яремче не надходило, крім того, жодних записів у витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних-осіб підприємців щодо припинення підприємницької діяльності відповідача чи перебування його у стані припинення немає (а.с.17-18). Також, суд звертає увагу відповідача, що скрутне матеріальне фінансове становище особи не є підставою для звільнення такої від сплати податків та зборів.
Судом встановлено, що ДПІ в м. Яремче надсилала відповідачу податкову вимогу №1 від 26.02.2013 року, яка отримана ним 01.03.2013 року, що підтверджується підписом ОСОБА_2 на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення, копія якого міститься в матеріалах справи (а.с. 15).
Відповідачем податкова вимога про сплату штрафних (фінансових) санкцій залишена без реагування, відповідно ДПІ в м. Яремче прийнято претензію №53/11/19-04 від 26.02.2013 року про сплату податкового боргу, яка надсилалась відповідачу.
Згідно пп.20.1.18 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ч.95.1 ст. 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності.
Таким чином, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (податковий номер НОМЕР_1) в дохід Державного бюджету м.Яремче (р/р 31113121700017, код 38006907, банк ГУДК в Івано-Франківській області, МФО 836014) заборгованість по збору за користування радіочистотним ресурсом України в сумі 1007,59 грн.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (податковий номер НОМЕР_1) в дохід місцевого бюджету м.Яремче (р/р 33215889700017, код 38006907, банк ГУДК в Івано-Франківській області, МФО 836014) заборгованість по збору за місця паркування транспортних засобів в сумі 291,33 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Микитин Н.М.
Постанова складена в повному обсязі 03.09.2013 року.