Ухвала суду № 33744800, 26.09.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.09.2013
Номер справи
822/3766/13-а
Номер документу
33744800
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/3766/13-а

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

26 вересня 2013 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду Шевчук О.П., ознайомившись з позовною заявою Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дїй незаконними та скасування постанови,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд із позовом до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання незаконними дій державного виконавця та скасування постанови ВП №37245370 від 11.09.2013 року про накладення штрафу у розмірі 680,00 грн.

Дослідивши подану заяву, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, враховуючи наступне.

В ч.7 ст.56 КАС України зазначено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.

Відповідно до ч.2 ст.58 КАС України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду.

Згідно ч.4 та ч.5 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що позовну заяву від імені позивача підписано ОСОБА_1, та зазначено, що він являється начальником управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради. Разом з тим до позовної заяви не додано доказ, який би підтверджував його повноваження на підписання позовної заяви.

Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно п.20 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" органи праці та соціального захисту населення звільняються від сплати судового збору за подання позовів щодо призначення і виплати всіх видів державної соціальної допомоги, компенсації, виплат та доплат, установлених законодавством; однак щодо визнання незаконними дій державного виконавця та скасування постанови звільнення від сплати судового збору не передбачено.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат. Немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 № 5515-VI, з 01 січня 2013 року мінімальна заробітна плата становить 1147,00 грн.

За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яка впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Так, оглядом даної позовної заяви та доданих до неї матеріалів, встановлено, що позивач не надав доказу сплати судового збору в розмірі 114,70 грн. за позовні вимоги майнового характеру щодо скасування постанови головного державного виконавця про накладення штрафу . Окрім того, позивач не надав доказ про сплату судового збору в розмірі 34,41 грн. за позовні вимоги немайнового характеру щодо визнання незаконними дії державного виконавця щодо накладення штрафу.

При зверненні до Хмельницького окружного адміністративного суду судовий збір сплачується за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК у м. Хмельницькому/м. Хмельницький/22030001, рахунок отримувача 31217206784002, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38045529, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Хмельницькій області, код банку отримувача 815013, призначення платежу: судовий збір за позовом (ПІБ позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158.

Нормами ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України визначені вимоги щодо позовної заяви, зокрема, частиною 3 передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Як видно з адміністративного позову, позивачем не надано копії доданих документів, що приєднуються до адміністративного, відповідно до кількості відповідачів.

Окрім того, у справах з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, у зв'язку з тим, що структурний підрозділ органу державної виконавчої служби, а саме відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області - не визначений Законом України "Про державну виконавчу службу" як самостійний орган державної виконавчої служби, що виключає можливість його участі як відповідача у такій справі. Таким чином, позивач невірно зазначив відповідача, оскільки належним відповідачем в даних спірних правовідносинах є управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області.

Згідно ч.1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

З врахуванням того, що позивач не додав до позовної заяви доказ на підтвердження того, що ОСОБА_1 є начальником управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради; не надав оригінал документу про сплату судового збору за позовну вимогу майнового і немайнового характеру; не додав копії позову з додатками, та невірно вказав відповідача, суд, відповідно до ч.1 ст.108 КАС України залишає позовну заяву без руху і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради до Відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області про визнання дїй незаконними та скасування постанови, залишити без руху.

Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 09 жовтня 2013 року.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/О.П. Шевчук"Згідно з оригіналом" Суддя О.П. Шевчук