Центральний районний суд м. Миколаєва
_______________
Справа № 3-4-1005/2009р.
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 лютого 2009 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Селіванова О.О., при секретарі Бєсєді Н.Б., за участю прокурора Ширяєва С.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з відділу БК та ОЗ Управління СБ України в Миколаївській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянки ІНФОРМАЦІЯ_3 , займає посаду голови ІНФОРМАЦІЯ_4 ідентифікаційний код не відомий, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією» ,-span>
В С Т А Н О В И В:
11.02.2009 року оперуповноваженим відділу БК та ОЗ Управління СБ України в Миколаївській області старшим лейтенантом Бичковським А.М. був складений адміністративний протокол №1 про скоєння адміністративного правопорушення пов’язаного з корупцією, передбаченого п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією». span>
ОСОБА_1 на зазначену посаду обрано 26.03.2006 року.
ОСОБА_1 , перебуваючи особою, уповноваженою на виконання функцій держави по додержанню Конституції України та інших актів законодавства України, в порушення вимог ст. 24 Закону України “Про оренду землі”, не надала в органи державної податкової служби інформацію щодо фактів укладення нею договорів оренди земельних ділянок, що знаходяться в межах території ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Так, в ході перевірки встановлено, що головою ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_1 23.12.2008 р. був укладений договір оренди земельної ділянки з ІНФОРМАЦІЯ_5 . (загальна площа 21 кв. м), який діє по теперішній час та має юридичну силу.
Згідно вимог ст. 24 Закону України “Про оренду землі”: “Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого надавати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний орган державної податкової служби про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни”.
Крім того, питання необхідності надання селищними та сільськими радами Баштанського району відомостей щодо укладених договорів оренди землі, внесення змін до існуючих договорів та їх розірвання, до Державної податкової інспекції у Баштанському районі, підіймалося на відповідних семінарах та нарадах, які проводилися співробітниками податкової інспекції на протязі 2008-2009 рр. (відповідь ДПІ у Баштанському районі № 934/10/17/15-015 від 03.02.2009 р.).
Проте, згідно пояснень ОСОБА_1 , вона достовірно знаючи про зазначені вимоги ст. 24 Закону України “Про оренду землі”, не проінформувала Державну податкову інспекцію у Баштанському районі про укладання зазначеного договору, так як з зазначеною особою перебуває у дружніх стосунках та усвідомлювала, що ненадання даної інформації в деякій мірі призведе до неможливості контролю з боку податкових органів за своєчасним справлянням з неї орендних плат та накладанням у випадку порушення податкового законодавства відповідних штрафних санкцій.
Крім того, факт ненадання з боку ІНФОРМАЦІЯ_4 інформації щодо укладеного договору оренди землі також підтверджується відповіддю ІНФОРМАЦІЯ_4 № 36/02-15-2 від 10.02.2009 р. та відповіддю ДПІ у Баштанському районі № 934/10/17/15-015 від 03.02.2009 р.
Внаслідок недодержання ОСОБА_1 вимог Закону України “Про оренду землі” були створені передумови до можливості безкарного ухилення ІНФОРМАЦІЯ_5 . від обов’язковості виконання вимог податкового законодавства, в частині своєчасності сплати орендних плат (податку на землю) та надання декларацій (звітів) у відповідні строки.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про інформацію”, під інформацією розуміються документовані або вселюдно оголошені відомості про події і явища, що відбуваються в суспільстві, державі і навколишньому природному середовищі. Усі громадяни, юридичні особи і державні органи у відповідності зі ст. 9 Закону України “Про інформацію” мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання поширення і зберігання зведень, необхідних для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення задач і функцій. Право на одержання інформації ДПІ в Баштанському районі Миколаївської області регламентовано ст. 24 Закону України “Про оренду землі”.span>
Відповідно до ст. 47 Закону України “Про інформацію”, порушення законодавства України про інформацію, у тому числі ненадання інформації, тягне за собою адміністративну відповідальність відповідно до законодавства України.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилась, про дату та місце слухання справи її було сповіщено належним чином. В матеріалах справи є заяви, особи яка притягається до адміністративної відповідальності, відповідно до якої ОСОБА_1 повністю визнає свою вину у вчиненні зазначеного правопорушення, просить розглянути справу без її участі.
Вивчивши матеріали справи, заслухав думку прокурора, який просив притягти ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, вважаю що ОСОБА_1 , будучи посадовою особою – як посадова особа місцевого самоврядування та голова ІНФОРМАЦІЯ_4 , уповноважена на виконання функцій держави, у зв’язку з виконанням таких функцій, достовірно знаючи про вимоги ст. 24 Закону України “Про оренду землі”, не надала в офіційному порядку до Державної податкової інспекції в Баштанському районі інформацію щодо укладеного нею з ІНФОРМАЦІЯ_5 . договору оренди землі, чим скоїла адміністративне правопорушення пов’язане з корупцією, передбачене п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”.span>
Керуючись п. “г” ч. 1 ст. 5, ст. 8 ч. 1 Закону України «Про боротьбу з корупцією», ст.ст. 283-286 КУпАП,суд,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушень, передбачених п. “г” ч. 1 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією” і застосувати до неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 225 грн.
Вилучені при виконанні кошти перерахувати на р/р 31412542700006, банк УДК в Миколаївській області, ОКПО 23626096, МФО 826013, КЕКА 23030300, одержувач держбюджет Центрального району м. Миколаєва.
Постанова в порядку провадження по справам про адміністративні правопорушення може бути оскаржена протягом 10 діб з дня винесення постанови.
Суддя О.О. Селіванова