ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601 м. Київ, вул. К. Каменєва, 8, корпус 1 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
місто Київ
26 вересня 2013 року №826/15053/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пісоцька О.В., перевіривши матеріали
за позовною заявоюОСОБА_1доРеєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києвіпровизнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, ВСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві (далі - Реєстраційна служба, відповідач), в якій просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №2499227 від 23 травня 2013 року про відмову ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, в реєстрації права власності на квартиру АДРЕСА_1;
- зобов'язати відповідача зареєструвати право власності на квартиру АДРЕСА_1 за ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.
Позов та додані матеріали обліковуються Окружним адміністративним судом міста Києва за №826/15053/13-а і передані на розгляд судді 25 вересня 2013 року.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини 1) та чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Однак зазначена позовна заява ОСОБА_1 підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частина 2 вказаної статті Кодексу встановлює, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до частини 1 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач, а згідно з пунктом 9 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України останній є суб'єктом владних повноважень, а у випадках передбачених законом, або іншою особою, до якої звернена вимога позивача.
Згідно з частиною 1 статті 48 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
ОСОБА_1 звернулась з позовними вимогами до Реєстраційної служби. Разом з тим, визначений позивачем відповідач не має статусу юридичної особи, а входить до складу Головного управління юстиції у м. Києві як структурний підрозділ останнього.
Отже, проаналізувавши статті 2, 48 Кодексу адміністративного судочинства України, врахувавши предмет спірних правовідносин та судову практику з розгляду відповідних адміністративних справ, є наявним висновок про необхідність залучення до участі у даній справі Головного управління юстиції у м. Києві як другого відповідача.
Встановлене передбачає направлення копії позовної заяви ОСОБА_1 та доданих матеріалів на адресу Головного управління юстиції у м. Києві.
Разом з тим, до позову ОСОБА_1 не додано копії позовного матеріалу для другого відповідача.
Крім того, у частині 4 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (частина 5).
Згідно з частинами 3, 7 статті 56 Кодексу адміністративного судочинства України представники беруть участь в адміністративному процесі на основі договору або закону. Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Частиною 2 статті 58 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють.
Дана позовна заява підписана ОСОБА_2 як представником ОСОБА_1
Водночас, до позовного матеріалу не додано документу, який би свідчив про наявність у ОСОБА_2 відповідних повноважень як представника ОСОБА_1, і - завірених у встановленому законом порядку копій такого документу у відповідній кількості.
Наявна у позовному матеріалі світлокопія довіреності від 23 липня 2013 року не завірена у встановленому законом порядку, а тому врахуванню не підлягає.
Встановлене є недоліками заяви, які підлягають усуненню.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених у статті 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, зазначені вище недоліки є підставою для залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху з наданням п'ятиденного строку з дня отримання копії даної ухвали суду для їх усунення шляхом подання до відділу документального обігу та контролю Окружного адміністративного суду міста Києва (01601 м. Київ, вул. К.Каменєва, 8, корпус 1, блок «Б»):
- копій позову та доданих документів для надіслання їх другому відповідачу;
- документу, який би свідчив про наявність у ОСОБА_2 відповідних повноважень як представника ОСОБА_1, і завіреної у встановленому законом порядку копії (для надіслання відповідачам).
Керуючись статями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва
УХВАЛИЛА:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, - встановивши п'ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали суду.
Попередити ОСОБА_1 про наслідки недотримання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію даної ухвали суду направити на адресу ОСОБА_1 та ОСОБА_2.
Ухвала набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) О.В. Пісоцька