Ухвала суду № 33725411, 23.09.2013, Господарський суд Харківської області

Дата ухвалення
23.09.2013
Номер справи
922/166/13-г
Номер документу
33725411
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41

_____________

УХВАЛА

"23" вересня 2013 р.Справа № 922/166/13-г

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Чистякової І.О.

при секретарі судового засідання Ягнюк О.В.

за участю сторін:

представника заявника - Супрун В.О., довіреність № 1440/9/10.0-13 від 21.08.2013 р. (Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів);

представника кредитора - Барішевського О.В., довіреність № б/н від 26.03.2013р. (Товариство з обмеженою відповідальністю "КУП'ЯНСЬК-АГРОІНВЕСТ");

ліквідатора - арбітражного керуючого Антоненка Д.О., свідоцтво НОМЕР_2 від 23.05.2013 р.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби, правонаступником якої є Індустріальна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління Міндоходів з вимогами до банкрута на загальну суму 9833,75 грн. (вх.22188 від 17.06.2013 р.), а також клопотання про зупинення провадження у справі та зобов`язання банкрута надати заявнику документи для проведення документальної позапланової перевірки (вх.22133 від 17.06.2013 р.)

По справі за заявою фізичної особи - підприємця ОСОБА_4, м. Харків

до Товариства з обмеженою відповідальністю "АПК "Надія ЛТД", м. Харків

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Харківської області від 03 квітня 2013 року визнано юридичну особу - товариство з обмеженою відповідальністю "АПК "НАДІЯ ЛТД" (ідентифікаційний код 35972274), банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Антоненка Дмитра Олександровича, ліцензія на право здійснення діяльності арбітражного керуючого НОМЕР_3 від 12.05.2009 р., якого зобов'язано в строк до 03 жовтня 2013 року виконати ліквідаційну процедуру.

17 червня 2013 року на розгляд до господарського суду надійшла заява від Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Державної податкової служби з вимогами до банкрута на загальну суму 9833,75 грн.

Крім того, 17 червня 2013 р. від Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Державної податкової служби надійшло клопотання про зупинення провадження у справі (вх. №22133), в якому вона просить суд зупинити провадження у справі та зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "АПК "Надія ЛТД" надати документи для перевірки до Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Державної податкової служби.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 02 липня 2013 року прийнято до розгляду заяву Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Державної податкової служби з вимогами до банкрута, клопотання Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Державної податкової служби про зупинення провадження у справі (вх. №22133) та призначено їх розгляд в судовому засіданні на "22" липня 2013 р. о 10:30 год.

За клопотаннями учасників у справі про банкрутство розгляд справи неодноразово відкладався.

В судовому засіданні 17 вересня 2013 р. було оголошено перерву до 23 вересня 2013 р. о 10-00 для надання представником заявника доказів правонаступництва Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів.

До господарського суду Харківської області 23 вересня 2013 р. заявником подано клопотання (вх. № 34666) про заміну Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби на її правонаступника Індустріальну об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління Міндоходів.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 23 вересня 2013 р. задоволено клопотання заявника і замінено Індустріальну міжрайонну державну податкову інспекцію м. Харкова Харківської області Державної податкової служби на її правонаступника Індустріальну об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління Міндоходів.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення осіб, які з'явилися в судове засідання, суд встановив наступне.

Згідно з направленнями на перевірку № 467 від 14 лютого 2013 р. і № 468 від 14 лютого 2013 р. на підставі наказу від 14 лютого 2013 р. службові особи Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби вийшли на позапланову перевірку ТОВ "АПК "НАДІЯ".

При проведенні перевірки ТОВ "АПК "НАДІЯ" від підприємства листами від 20.02.2013р. № 2250/10/22.1-15, від 28.02.2013 р. № 2462/10/22.1-15, від 01.03.2013 р. № 2480/10/22.1-15, від 04.03.2013 р. № 2567/10/22.1-15 контролюючий орган вимагав надати документи щодо здійснення бухгалтерського обліку на паперових носіях.

Однак, вказані документи ТОВ "АПК "НАДІЯ" не були надані, в зв'язку з чим службовими особами Індустріальної міжрайонної державної податкової інспекції м. Харкова Харківської області Державної податкової служби було складено акт про неможливість перевірки від 04.03.2013 р. № 227/22.1-06/35972274.

З клопотання вбачається, що інші документи (окрім зазначених в клопотанні заявника), зокрема первинні документи підприємства були надані для здійснення перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства.

Також заявник в клопотанні про зупинення провадження у справі вказує, що старшим слідчим СВ Ленінського РВ ХМУ УМВСУ в Харківській області капітаном міліції Пупунь Л. С. було вчинено виїмку бухгалтерських документів ТОВ "АПК "НАДІЯ", що перешкоджає проведенню перевірки.

До клопотання заявником надано копію протокола виїмки від 30 грудня 2011 року.

У зв'язку із зазначеним Індустріальна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління Міндоходів просить зупинити провадження у справі про банкрутство ТОВ "АПК "НАДІЯ" і зобов'язати ТОВ "АПК "НАДІЯ" надати документи для перевірки згідно із п.п. 78.1.7. п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України.

В ч. 2 ст. 4-1 ГПК України зазначено, що господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч. 1 ст. 79 ГПК України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

В ч. 2 ст. 79 ГПК України вказано, що господарський суд має право зупинити провадження у справі за клопотанням сторони, прокурора, який бере участь в судовому процесі, або за своєю ініціативою у випадках: 1) призначення господарським судом судової експертизи; 2) надсилання господарським судом матеріалів прокурору або органу досудового розслідування; 3) заміни однієї з сторін її правонаступником.

Вказаний перелік є вичерпним і розширеному тлумаченню судом не підлягає.

Ненадання боржником (ТОВ "АПК "НАДІЯ"), тим більше до моменту його визнання банкрутом, документів для здійснення перевірки з питань дотримання податкового законодавства не віднесено ст. 79 ГПК України до обставин, у зв'язку з якими господарський суд зобов'язаний або може зупинити провадження у справі про банкрутство.

Постановою господарського суду Харківської області від 03 квітня 2013 р. визнано ТОВ "АПК "НАДІЯ ЛТД" (ідентифікаційний код 35972274) банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру. Призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Антоненка Д. О.

Згідно ч.2 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та, розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

Відповідно до ч.2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута.

Однак, як було встановлено в судовому засіданні, контролюючий орган не звертався із вимогою про надання документів для здійснення перевірки до ліквідатора банкрута.

Крім того, господарський суд зазначає, що Податковим кодексом України вичерпно врегульовані наслідки ненадання платником податків документів для здійснення перевірки з питань дотримання податкового законодавства.

Так, в п. 85.9 ст. 85 ПК України вказано, що у разі коли до початку або під час проведення перевірки оригінали первинних документів, облікових та інших регістрів, фінансової та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів, а також виконання вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, були вилучені правоохоронними та іншими органами, зазначені органи зобов'язані надати для проведення перевірки контролюючому органу копії зазначених документів або забезпечити доступ до перевірки таких документів. Такі копії, засвідчені печаткою та підписами посадових (службових) осіб правоохоронних та інших органів, якими було здійснено вилучення оригіналів документів, або яким було забезпечено доступ до перевірки вилучених документів, повинні бути надані протягом трьох робочих днів з дня отримання письмового запиту контролюючого органу. У разі якщо документи, зазначені в абзаці першому цього пункту, було вилучено правоохоронними та іншими органами, терміни проведення такої перевірки, у тому числі розпочатої, переносяться до дати отримання вказаних копій документів або забезпечення доступу до них.

У випадку ненадання платником податків частини документів для проведення перевірки, зокрема документів щодо здійснення бухгалтерського обліку, про які зазначає заявник, Податковий кодекс України не забороняє контролюючому органу визначити податкові зобов'язання платника податків виходячи з наявних у контролюючого органу відомостей і наданих для здійснення перевірки документів.

З урахуванням зазначеного господарський суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів про зупинення провадження у справі про банкрутство і зобов'язання ТОВ "АПК НАДІЯ ЛТД" надати документи для проведення перевірки (вх. № 22133 від 17 червня 2013 р.).

Представник Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів в судовому засіданні підтримав заяву з вимогами до банкрута в сумі 9833,75 грн.

Ліквідатор відмовив в повному обсязі у визнанні поточних грошових вимог Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів (заява від 13.06.2013 р. вих.№ 4723/9/10-18) до банкрута - ТОВ "АПК "НАДІЯ ЛТД" в сумі 9833,75 грн., про що заявнику 16 вересня 2013 р. вручено відповідне повідомлення. Примірник повідомлення з відміткою про отримання заявником долучено до матеріалів справи в судовому засіданні 17 вересня 2013 р.

Заява кредитора з поточними вимогами обґрунтована наступним.

Посадовими особами Індустріальної міжрайонної Державної податкової інспекції у м. Харкові було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих ТОВ "АПК "Надія ЛТД" у податковій звітності з податку на додану вартість.

За результатами перевірки було складено акт від 07.02.2013р. № 619/15.3-19/35972274.

У висновках акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 619/15.3-19/35972274 від 07.02.2013 р. вказано, що дані перевірки свідчать про завищення залишку від'ємного значення травня 2012 р. у сумі 13 596,00 грн., що призвело до завищення залишку від'ємного значення червня 2012р. та до заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за липень 2012 р. у сумі ПДВ 51667,00 грн. Також дані перевірки свідчать про завищення податкового кредиту листопада 2012 р. на суму ПДВ 36 021,00 грн., що призвело до заниження суми податку на додану вартість, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за листопад 2012 р. у сумі ПДВ 36021,00 грн.

25 березня 2013 року Індустріальною міжрайонною ДПІ у м. Харкові на підставі зазначеного акта перевірки було складено податкове повідомлення-рішення № НОМЕР_1, яким ТОВ "АПК "Надія ЛТД" було визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість у сумі 131 532,00 грн., з яких за основним платежем - 87 688,00грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 43 844,00грн.

Відповідно до підп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - це сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

В підп. 14.1.179 п. 14.1 ст. 14 ПК України вказано, що податкове зобов'язання для цілей розділу V цього Кодексу - загальна сума податку на додану вартість, одержана (нарахована) платником податку в звітному (податковому) періоді.

Податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу (підп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

В абз. 2 п. 31.1 ст. 31 ПК України закріплено, що момент виникнення податкового обов'язку платника податків, у тому числі податкового агента, визначається календарною датою.

Згідно з приписами п. 37.2 ст. 37 ПК України податковий обов'язок виникає у платника податку з моменту настання обставин, з якими цей Кодекс та закони з питань митної справи пов'язує сплату ним податку.

З вищезазначених норм Податкового кодексу України і змісту акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 619/15.3-19/35972274 від 07.02.2013 р. вбачається, що обставини, з якими вказаний Кодекс пов'язує сплату ТОВ "АПК "НАДІЯ ЛТД" ПДВ мали місце в липні і листопаді 2012 р.

Відповідно, в податкових періодах липня 2012 р. і листопада 2012 р. виникли і вимоги, які Індустріальна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління Міндоходів просить визнати як поточні вимоги кредитора.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 16 січня 2013 р. порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "АПК "НАДІЯ".

П. 6 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов'язань" від 2 жовтня 2012 року № 5405-VI у Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 32 - 33, ст. 413) розділі X "Прикінцеві та перехідні положення" доповнено п. 1-1, відповідно до якого положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Відповідно, господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено до набрання чинності вказаним Законом, застосовуються положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка діяла до набрання чинності змінами згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI.

В інформаційному листі Вищого господарського суду України від 27.12.2012 р. № 01-06/1941/2012 про Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання господарських зобов'язань" зазначено, що Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у редакції Закону України від 22.12.2011 р. № 4212-VI набирає чинності 19.01.2013 р.

Тому при розгляді реєстру вимог кредиторів і вимог конкурсних кредиторів застосовувалися положення Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка діяла до набрання чинності змінами згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI.

Згідно із абз. 6 ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка діяла до набрання чинності змінами згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI, конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство. До конкурсних кредиторів відносяться також кредитори, вимоги яких до боржника виникли внаслідок правонаступництва за умови виникнення таких вимог до порушення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в зазначеній редакції конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.

В ч. 2 ст. 14 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції, яка діяла до набрання чинності змінами згідно із Законом України від 22 грудня 2011 року № 4212-VI, вказано, що вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

У зв'язку із зазначеним ухвалою господарського суду Харківської області від 27.03.2013 р. було визнано вимоги конкурсних кредиторів боржника, що не були заявлені в тридцятиденний строк з моменту публікації оголошення в газеті "Голос України" № 29 (5529) від 13.02.2013 р. про порушення господарським судом Харківської області ухвалою від 16.01.2013 р. справи № 922/166/13-г про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "АПК "НАДІЯ ЛТД", м. Харків, ІК 35972274, погашеними.

Тому вимоги Індустріальної міжрайонної ДПІ м. Харкова Харківської області ДПС, правонаступником якої є Індустріальна об'єднана державна податкова інспекція м. Харкова Головного управління Міндоходів, зі сплати податкового зобов'язання з ПДВ в сумі 131532,00 грн., з яких за основним платежем - 87688,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 43844,00 грн. є конкурсними і погашеними в силу наведених приписів законодавства, а не за рахунок переплати ТОВ "АПК "НАДІЯ ЛТД" з ПДВ в сумі 121 698,25 грн.

В п. 11.2.2 Порядку обліку платників податків і зборів, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, вказано, що при проведенні заходів, пов'язаних з припиненням платника податків, органи державної податкової служби організовують та планують їх таким чином, щоб вимоги щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснюють органи державної податкової служби, були сформовані і отримані особою, відповідальною за погашення грошових зобов'язань або податкового боргу платника податків, не пізніше строку, визначеного для заявлення кредиторами своїх вимог.

Таким чином, обов'язок щодо своєчасного вжиття заходів з виявлення конкурсних кредиторських вимог покладено на контролюючий орган.

Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 619/15.3-19/35972274 від 07.02.2013 р., яким було виявлено конкурсні кредиторські вимоги заявника до боржника, було складено на підставі наявної у контролюючого органу інформації і документів, внаслідок чого жодних перешкод для того, щоб виявити і заявити вказані конкурсні кредиторські вимоги контролюючий орган не мав.

Крім того, господарський суд зазначає, що кредиторські вимоги Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів спростовуються документами банкрута, які були надані до матеріалів справи.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними або оформлені з порушенням вимог чи не підтверджені митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з пунктом 201.11 ст. 201 цього Кодексу). У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, які попередньо віднесені до податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність відповідно до Закону.

Відповідно до п. 201.6 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна є податковим документом і одночасно відображається у податкових зобов'язаннях і реєстрі виданих податкових накладних продавця та реєстрі отриманих податкових накладних покупця.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну після реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше п'ятнадцяти календарних днів, наступних за датою їх складання. Відсутність факту реєстрації платником - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України, у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарі/послуг.

Таким чином, оскільки продавцем товару - ТОВ "ТРАНС ЕКСПРЕС ЛТД" і.п.н. 359871004629 не було зареєстровано в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, які були надані ТОВ "АПК "Надія ЛТД", з боку останнього до податкової інспекції було спрямовано заяву зі скаргою на вказаного продавця товару з доданими до неї розрахунковими документами, які засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг та копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.

Факт отримання вказаних документів визнається в акті про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 619/15.3-19/35972274 від 07.02.2013 р. та не заперечується заявником при розгляді його вимог.

У заявника відсутні заперечення щодо фактичного здійснення господарської операції та сплати ТОВ "АПК "Надія ЛТД" на користь ТОВ "ТРАНС ЕКСПРЕС ЛТД" відповідних сум ПДВ.

Отже, господарським судом встановлено, що з моменту подачі до податкової інспекції заяви зі скаргою на продавця товару - ТОВ "ТРАНС ЕКСПРЕС ЛТД", ТОВ "АПК "Надія ЛТД" правомірно у відповідності з п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України віднесено до податкового кредиту суми ПДВ за податковими накладними, виписаними ТОВ "ТРАНС ЕКСПРЕС ЛТД": № 32 від 30.03.2012 р. на суму ПДВ 13595,83 грн., № 12 від 12.06.2012 р. на суму ПДВ 16359,93 грн., № 9 від 11.06.2012 р. на суму ПДВ 21711,07 грн., № 18 від 30.04.2012 р. на суму ПДВ 36020,83 грн.

Вказані обставини підтверджуються податковими деклараціями з ПДВ за відповідні періоди і первинними документами, засвідчені копії яких долучені до матеріалів справи.

Таким чином, Індустріальна міжрайонна ДПІ м. Харкова Харківської області ДПС не мала підстав для визначення ТОВ "АПК НАДІЯ ЛТД" податкового зобов'язання з ПДВ в сумі 131532,00 грн., з яких за основним платежем - 87 688,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями - 43 844,00 грн.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що у визнанні вимог Індустріальної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів до банкрута - ТОВ "АПК "НАДІЯ ЛТД" в сумі 9 833,75 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів слід відмовити.

Керуючись ст. ст. 38, 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 79, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити в задоволенні клопотання про зупинення провадження у справі та зобов`язання банкрута надати заявнику документи для проведення документальної позапланової перевірки (вх.22133 від 17.06.2013 р.).

Відмовити Індустріальній об'єднаній державній податковій інспекції м. Харкова Головного управління Міндоходів у визнанні поточних вимог до банкрута - ТОВ "АПК "НАДІЯ ЛТД" в сумі 9833,75 грн. та включення їх до реєстру вимог кредиторів.

Ухвалу направити кредиторам, що не були присутні у судовому засіданні.

Суддя Чистякова І.О.