Постанова № 3371940, 31.03.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
31.03.2009
Номер справи
6/140
Номер документу
3371940
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 Вн. № 6/140

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

31.03.2009 р.                                                                                 № 6/140

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу

Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м.Києва

до Товариство з обмеженою відповідальністю "Інвестиційний альянс"

простягнення заборгованості в розмірі 6077,85 грн.

Представники:

від позивача: Юхименко М.С.(довіреність №51/08 від 08.01.09р.)

від відповідача: не прибув

          На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 31.03.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м.Київа звернулось до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційний альянс» про стягнення заборгованості на суму 6077,85 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що у ТОВ «Інвестиційний альянс» існує заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Відповідач порушив вимоги ст. ст. 46, 48 Конституції України, ст.ст. 14, 15, п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 р. № 1058-IV (далі Закон № 1058-IV).

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень на позовну заяву не надав, хоча про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Інвестиційний альянс»є платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 р. № 400/97-ВР та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-IV.

Підприємство має заборгованість перед позивачем, яка виникла в зв’язку з несплатою відповідачем внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 6077,85 грн.

Відповідно до частини 1 статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2004р. №1058, страхові внески до солідарної системи нараховуються:

для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності;

Базовим звітним періодом для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 вказаного Закону, є календарний місяць.

Як визначає п. 6 ст. 20 цього Закону, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.

Відповідно до п. 1 ст. 19 Закону №1058-IV, страхові внески до солідарної системи нараховуються:

для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Необхідно також зазначити про те, що у 2008 році збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у пунктах 1, 2, 3 статті 4 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» становить 33,2 відсотка.

Відповідачем подавалися до позивача розрахунки сум страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, згідно яких нараховані страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за лютий 2008р., березень 2008р. квітень 2008р. в розмірі 6717,92 ( 6336,22 –нарахування страхових внесків (32%, 4%, 42%) згідно звітності +381,70 грн. –утримання (1% - 5%) згідно звітності).

Також, згідно картки особового рахунку відповідачем сплачено внески на суму 640,07грн.

Обчислення та сплата страхових внесків у 2008 році здійснюється у порядку та відповідності до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" та Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Згідно п. 1 та п. 2 ст. 106 цього Закону, у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 Закону № 1058-IV, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 зазначеного Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Як встановлює п. 12 ст. 20 Закону № 1058-IV, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

У разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами, то зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань щодо виплати заробітної плати (доходу).

Відповідно до п. 8 Постанова правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року N 21-1 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за N 64/8663, суми страхових внесків, своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені пунктами 5.1, 5.2, 5.3 цієї Інструкції, у тому числі обчислені органами Пенсійного фонду, уважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках:

а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків;

б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків;

в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.

У випадку а) вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки.

На підставі вищевказаних актів, позивачем були винесені вимоги про сплату боргу:

№ 237 від 02.04.2008 р. в сумі 2628,25 грн., № 340 від 06.05.2008 р. на суму 1724,80 грн., вимога №427 від 03.06.2008р. на суму 1724,80 грн.

Вимоги №237 від 02.04.2008р., вимога №340 від 06.05.2008р. були отримані відповідачем, про що свідчать підписи уповноважених осіб на поштовому повідомленні.

Станом на 04.11.2008 р. заборгованість по внесках на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування становить –6077,85 грн.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обгрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування податкового боргу у відповідача.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. Суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі та примусово стягнути в рахунок погашення боргу ТОВ «Інвестиційний альянс».

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.          Позов задовольнити.

2.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Інвестиційний альянс»(02002, м. Київ, вул. М. Раскової, 11 к.516, ЄДРПОУ 32960067, р/р 26006401056161, МФО 322904 в Київський регіональній дирекції АППБ «Аваль») суму заборгованості по страхових внесках у розмірі 6077,85 грн. (шість тисяч сімдесят сім грн. 85 коп.) на користь Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва (МФО 322669, р/р 2560830126 в Головному управлінні Ощадбанку по Києву та Київській області ВАТ «Державний Ощадбанк України»ЄДРПОУ 228969069.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 Добрянська Я.І.