Справа № 379/1597/13-а
2-а/379/45/13
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23.09.2013 року м.Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого: Василенко Олег Михайлович
при секретарі - Сальник О.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Тараща справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області про визнання неправомірними дії відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції щодо винесення постанови про закінчення виконавчого провадження ,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
В судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить суд визнати дії начальника ВДВС Таращанського РУЮ Лисаченко Л.А., які виявилися у винесенні постанови від 30.08.2013 р. про закінчення виконавчого провадження неправомірними, скасувати дану постанову та зобов'язати поновити виконавче провадження та виконати рішення суду.
Представниця відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала.
Судом встановлено, що 06.01.2011 року Таращанським районним судом Київської області винесено постанову № 2-а-34/11 в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до УПФУ в Таращанському районі Київської області про зобов'язання провести перерахунок пенсії та доплат. Згідно даної постанови позовні вимоги задоволено частково: визнано неправомірними дії УПФУ в Таращанському районі Київської області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, з розрахунку 15 % від мінімальної пенсії за віком відповідно до ч. 3 ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Зобов'язано УПФУ в Таращанському районі Київської області провести перерахунок та виплату ОСОБА_1 додаткової пенсії відповідно до ч. 3 ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з розрахунку 15 % від мінімальної пенсії за віком за період з 22.06.2010 року з урахуванням фактично виплачених сум.
06.01.2011 року на підставі даної постанови Таращанським районним судом Київської області був виданий виконавчий лист.
05 серпня 2013 року старшим державним виконавцем ВДВС Таращанського РУЮ Київської області Айдиновою В.О. було відкрито виконавче провадження по виконавчому листу № 2-а-34/11, виданому Таращанським районним судом Київської області про зобов'язання Управління пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області провести з 22.06.2010 року перерахунок та виплатити позивачу додаткової пенсії відповідно до ч. 3 ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з розрахунку 15% мінімальної пенсії за віком з урахуванням фактично виплачених сум.
30.08.2013 року начальник ВДВС Таращанського РУЮ Київської області Лисаченко Л.А. винесла постанову про закінчення вищезазначеного виконавчого провадження, яку позивач отримав поштою 05.09.2013 року.
Державний виконавець, обґрунтовуючи своє рішення, посилається на відмітку УПФУ в Таращанському районі Київської області, зроблену останнім на даному виконавчому лист.
Згідно Інструкції з діловодства в місцевому загальному суді, якою затверджена форма виконавчого листа (додаток 44) та Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом
Мін'юсту України від 02.04.2012 № 512/5, відмітку про виконання рішення суду повинен здійснювати державний виконавець а не боржник. Фактично боржник - Управління Пенсійного фонду України в Таращанському районі Київської області своєю відміткою підтвердив, що виконання по виконавчому листу проведено лише частково - по 31.10.2011р.
Стаття 49 ЗУ "Про виконавче провадження" надає вичерпний перелік обставин, які дають право ДВС закінчити виконавче провадження. В диспозиції п. 8 ч. 1 ст. 49 вищезазначеного закону зазначено, що виконавче провадження підлягає закінченню лише після фактичного виконання в повному обсязі згідно з виконавчим документом. В виконавчому листі від 06.01.2011 року, виданому Таращанським районним судом Київської області по справі № 2-а-34/11р кінцевий період виплат не зазначений.
Розмір доплати до пенсії, який зазначений в ст. 39 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" залежить від мінімальної заробітної плати, яка неодноразово змінювалася. Тому УПФУ в Таращанському районі Київської області повинно здійснювати відповідний перерахунок пенсії позивача, але цього не роблено.
У постанові суду зазначено, що позивачеві відповідач УПФУ в Таращанському районі Київської області зобов'язаний виплатити додаткову пенсію відповідно до ч. 3 ст. 51 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", з розрахунку 15% мінімальної пенсії за віком з урахуванням фактично виплачених сум, починаючи з 22.06.2010 року.
В даній постанові не визначено кінцевого періоду виплати пенсії, оскільки остання припиняється у разі смерті особи, або у разі припинення виплати пенсії чи її зміни у передбачених законом випадках.
Проте, згідно відмітки у виконавчому листі вбачається, що дії вказані у виконавчому листі виконані по 31.10.2011 року.
Таким чином, постанова суду виконана лише частково, а саме з 22.06.2010 року по 31.10.2011 року. Надалі виплата пенсії позивачу не здійснювалася.
Припинення виплати пенсії УПФУ в Таращанському районі Київської області мотивує тим, що 25.06.2011 року набрав чинності ЗУ № 3491 від 14.06.2011 року "Про внесення змін до Державного бюджету України в 2011 році".
Однак, постанова суду набрала чинності і ніким не скасована.
Вказані обставини встановлено з яснень позивача та представниці відповідача, матеріалів справи, досліджених в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.
Отже, дії відповідача у винесенні постанови про закінчення виконавчого провадження є неправомірними та не відповідають вимогам ЗУ "Про виконавче провадження", оскільки рішення суду повністю не виконано, тому постанова про закінчення виконавчого провадження підлягає скасуванню.
Судові витрати суд покладає на відповідача.
Керуючись ст.ст. 6,9, 14,17,41,71,89,99,100,158-163,185,186 КАС України, ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ЗУ "Про виконавче провадження", ЗУ "Про судовий збір", Конституцією України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Визнати неправомірними дії відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області щодо винесення 30.08.2013 року постанови про закінчення виконавчого провадження по виконавчому листу № 2-а-34/11 року, виданому Таращанським районним судом Київської області 06.01.2011 року на підставі п. 8 ч. 1 ст. 49 ЗУ "Про виконавче провадження".
Скасувати постанову начальника відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області про закінчення виконавчого провадження від 30.08.2013 року по виконавчому листу № 2-а-34/11 року виданому Таращанським районним судом Київської області 06.01.2011 року.
Зобов'язати відділ Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області поновити виконавче провадження по виконавчому листу № 2-а-34/11 року виданому Таращанським районним судом Київської області 06.01.2011 року.
Стягнути з відділу Державної виконавчої служби Таращанського районного управління юстиції в Київській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 34 грн. 41 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови. У разі якщо постанову було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Василенко О. М.