Постанова № 3367985, 07.04.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
07.04.2009
Номер справи
2а-794/09/4/0170
Номер документу
3367985
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

07.04.09Справа №2а-794/09/4/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: Головуючого судді Циганової Г.Ю. при секретарі судового засідання Заєвській Н.В.

За участю представників сторін:

від позивача не зявився,

від відповідача не зявився,

розглянув адміністративну справу

за позовом Управління ПФУ в Джанкойському районі

до відповідача Джанкойського районного госпрозрахункового медично-виробничого підприємства «Профілактична дезінфекція»

про стягнення заборгованості в сумі 7556,65 грн.

Суть спору: Управління ПФУ в Джанкойському районі (далі - позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Джанкойського районного госпрозрахункового медично-виробничого підприємства «Профілактична дезінфекція» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 7556,65 гривень.

Представник позивача у судове засідання не зявився, направив на адресу суду клопотання про розгляд справи без участі представника, на позовних вимогах наполягав.

Відповідач у судове засідання не зявився, про час, місце і дату слухання справи належним чином повідомлений, рекомендованою кореспонденцією.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представника відповідача.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд

ВСТАНОВИВ

Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003, із змінами і доповненнями (далі Закон), всі відносини, які виникають між субєктами системи загальнообовязкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообовязкового державного пенсійного страхування.

Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до пункту 7 частини 1 статті 64, абз. 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки

Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.

Відповідач зареєстрований як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування в Управління ПФУ в Джанкойському районі, тобто є страхувальником та платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.

Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобовязаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Згідно з п.п.2 п.9 ст.106 Закону за несплату (несвоєчасну сплату) або неперерахування (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу. Одночасно на суми своєчасно несплачених (неперерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 % зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

Джанкойське районне госпрозрахункове медично-виробниче підприємство «Профілактична дезінфекція» не сплачувало у повному обсязі загальнообовязкові платежі за жовтень 2008р. у сумі 719,41 грн., погашено було 41,00 грн., у звязку з чим позивачем направлено вимога про сплату боргу за жовтень 2008р. № Ю2279С від 04.12.08р. у сумі 678,41 грн.

У порушення п.6 ч.2 ст. 17, ч.6 ст. 20 Закону відповідач надавав не достовірні відомості в систему персоніфікованого звіту за 2004-2005р.р. и не у повному обсязі (несвоєчасно) проводило сплату загальнообовязкових платежів, у звязку з чим позивачем застосована фінансова санкція у сумі 6878,24 грн., у тому числі штрафні санкції у сумі 2682,96 грн., пеня 4195,28 грн., про що винесено рішення № 853 від 28.08.08р.

Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобовязані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону один календарний місяць.

Згідно з п.п. 2,3 ст.106 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» суми страхових внесків, вчасно не нараховані й/або не сплачені страхувальниками в строки, зазначені ст.20 даного Закону, вважаються простроченою заборгованістю по сплаті страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені й застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до п. 6, 7 ст. 64 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» територіальні органи Пенсійного фонду мають право застосовувати фінансові санкції, стягувати з платників страхових внесків недоїмку по страхових внесках.

Вимога та рішення УПФУ одержано відповідачем , згідно з відміток на поштових повідомленнях.

Вимога та рішення УПФУ відповідачем не оскаржені, у встановленому законом порядку не визнані недійсними, зазначене є належним доказом наявності заборгованості позивача у сумі 7556,65грн., у тому числі по страховим внескам у розмірі 678,41 грн., фінансовим санкціям 6878,24 грн.(у тому числі штрафні санкції у сумі 2682,96 грн., пеня 4195,28 грн.).

Отже, позовні вимоги Управління ПФУ підлягають задоволенню.

Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити.

2.Стягнути з Джанкойського районного госпрозрахункового медично-виробничого підприємства «Профілактична дезінфекція» (м. Джанкой, вул. Ярморочна,3, ЄДРПОУ 20671601) на користь Управління ПФУ в Джанкойському районі ( р/р 25601010045001 у КРУ «Державний Ощадний банк України» м. Сімферополь, МФО 324805, ЗКПО 20727218) заборгованість по страховим внескам на загальнообовязкове державне пенсійне страхування у сумі 678,41 грн., фінансовим санкціям у сумі 6878,24 грн.(у тому числі штрафні санкції у сумі 2682,96 грн., пеня 4195,28 грн.).

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня проголошення у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суду АР Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).

Суддя Циганова Г.Ю.