ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
19 серпня 2013 року № 826/7055/13-а
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І,
відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження справу
За позовомРегіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. КиєвідоТовариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна груп» простягнення фінансових санкцій в розмірі 32 976, 00 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у м. Києві до Товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна груп» про стягнення фінансових санкцій в розмірі 32 976,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15.05.2013 р., відповідно до вимог п.4 ч.1 ст.183-2 КАС України, було відкрито скорочене провадження у справі №826/7055/13-а та запропоновано відповідачу у строк до 31.05.2013 р. або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі, була отримана відповідачем 21.05.2013 р., про що свідчить повідомлення про вручення відповідачу поштового відправлення, яке наявне в матеріалах справи.
Однак, ні станом на 31.05.2013 р., ні станом на час розгляду даної справи по суті 19.08.2013 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.
Згідно вимог ч.4 ст.183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС України у м. Києві (далі -позивач, Регіональне управління) на підставі наказу на проведення фактичної перевірки від 25.12.2012 № 725 та направлення на перевірку від 25.12.2012 № 21-131/0632, з яким ознайомилась Серьогіна Наталія Борисівна - керуюча магазином та відповідно отримала примірник наказу і направлення, було проведено фактичну перевірку магазину, що знаходиться за адресою: м. Київ, бульвар Шевчнка,2, що належить суб'єкту господарювання ТОВ «Поляна Україна груп», код ЄДРПОУ 36592399 (далі - відповідач).
Перевіркою встановлено:
1) факт зберігання з метою подальшої реалізації алкогольних напоїв, які описані в додатку № 1 без марок наявності марок акцизного податку, чим порушено ст.11 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року № 481/95-ВР (із змінами та доповненнями).
Відповідно до абз.15, ч.2, ст.17 Закону № 481 передбачено відповідальність, а саме до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
Зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
2) також перевіркою встановлено знаходження на зберіганні з метою подальшої реалізації алкогольних напоїв, маркованих марками акцизного податку, що викликають сумнів щодо легальності їх походження, які описані в додатку № 2 та додатку № 3.
Відповідно до ст. 11 Закону 481 алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.
Пункт 12 Постанови Кабінету Міністрів України від 30.07.1994 р. № 854 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями" встановлює, що зберігання та реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів, крім алкогольних напоїв з вмістом спирту етилового від 1,2 до 8,5 відсотка об'ємних одиниць, вироблених в Україні, дозволяється тільки за наявності марки акцизного збору встановленого зразка на пляшці або на іншій тарі згідно із законодавством.
Відповідно до п. 20 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.03р. № 567 "Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів".
Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів.
Для алкогольних напоїв використовуються марки із зазначенням суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, з точністю до тисячного знака, яка відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.
Марки наклеюються на пляшку П - чи Г-подібним способом через горловину.
У разі реалізації напоїв в упаковках (типу "Tetrа Раk") марки наклеюються по
осі упаковки на верхній площині.
Вважаються немаркованими: алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з порушенням вимог цього Положення та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробникові (імпортерові) зазначеної продукції; алкогольні напої з марками акцизного збору попереднього зразка, що не відповідають виду продукції та місткості тари; алкогольні напої з марками акцизного збору нового зразка, на яких зазначення суми акцизного збору, сплаченого за одиницю маркованої продукції, не відповідає сумі, визначеній з урахуванням діючих ставок акцизного збору, міцності продукції та місткості тари.
За результатами перевірки було складено акт від 04.01.2013 року №005/01/36592399.
Відповідно до ст. 86.5 Податкового кодексу України підписання акта (довідки) таких перевірок особою, яка здійснювала розрахункові операції, платником податків та/або його законними представниками та посадовими особами органу державної податкової служби, які проводили перевірку, здійснюється за місцем проведення перевірки або у приміщенні органу державної податкової служби.
У разі відмови платника податків, його законних представників або особи, яка здійснювала розрахункові операції, від підписання акта (довідки), посадовими особами органу державної податкової служби складається акт, що засвідчує факт такої відмови. Один примірник акта або довідки про результати перевірки не пізніше наступного робочого дня після його складення реєструється в журналі реєстрації актів податкового органу і не пізніше наступного дня після його реєстрації вручається або надсилається платнику податків, його законному представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції.
У разі відмови платника податків або його законних представників від отримання примірника акта (довідки) перевірки чи неможливості його вручення платнику податків або його законним представникам чи особі, яка здійснювала розрахункові операції з будь-яких причин, такий акт або довідка надсилається платнику податків у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. У зазначених в цьому абзаці випадках органом державної податкової служби складається відповідний акт або робиться позначка в акті або довідці про результати перевірки.
Так як посадові особи відповідача відмовилися від підписання акта фактичної перевірки, про що регіональним управлінням було складено акт відмови від підписання акта фактичної перевірки від 04.01.2013 року № 4/21-136/36592399 та акт відмови від отримання акта фактичної перевірки від 04.01.2013 року № 5/21-136/36592399.
За результатами перевірки, у зв'язку з порушенням чинного законодавства у сфері обігу алкогольною продукцією, Регіональним управлінням було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 12.02.2013р. № 260844/21-129/0065 на суму 32 976,00 грн.
Рішення про застосування фінансових санкцій було надіслано відповідачу поштою 13.02.2013р. та отримано ним, про що свідчить роздруківка з офіційного сайту Укрпошти.
Відповідачем було подано скаргу на дії працівників Регіонального управління.
За результатами розгляду скарги було прийнято рішення Департаментом контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, що наведені у скарзі доводи не являються правовими підставами для скасування рішення прозастосування фінансових санкцій.
Так, суб'єкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватися законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення нести відповідальність, передбачену чинним законодавством України.
Згідно листа Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва фінансові санкції відповідачем не сплачені.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Також, як вбачається з матеріалів справи, зазначені рішення про стягнення фінансових санкцій від 12.02.2013 р. № 260844/21-129/0065 на суму 32 976,00 на час подання позову відповідачем в адміністративному чи судовому порядку не оскаржувалися, та зазначені суми фінансових санкцій не були сплачені відповідачем до державного бюджету.
Згідно вимог п.4 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які він посилається.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач заперечень щодо наявності такого боргу суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом примусового стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна груп» фінансових санкцій в сумі 32 976,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.69-71, 158-163, ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Поляна Україна груп» (код ЄДРПОУ 36592399, адреса: 04053, м. Київ, вул. Обсерваторна, 12-а) фінансові санкції в сумі 32 976,00 грн. до Державного бюджету на: код платежу 21081100, Шевченківський район у м. Києві розрахунковий рахунок 31117106700011, МФО 820019, Отримувач: УДКСУ у Шевченківському районі, код 37995466, код виду сплати 135.
Стягувач - Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України в м. Києві (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 40/85, код ЄДРПОУ 35001207).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська