Ухвала суду № 33670709, 24.09.2013, Господарський суд Черкаської області

Дата ухвалення
24.09.2013
Номер справи
01/1720
Номер документу
33670709
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

24 вересня 2013 року Справа № 01/1720

Господарський суд Черкаської області в складі: головуючого - судді Чевгуза О.В., при секретарі Олійник І.С., за участю учасників провадження у справі:

від кредиторів: Василенко В.І. - представник за довіреністю Смілянського міськрайонного центру зайнятості, Батаргіна Ю.О. - представник за довіреністю Смілянської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області (голова комітету кредиторів),

керуючий санацією та розпорядника майна - Капля С.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні господарського суду Черкаської області клопотання голови комітету кредиторів про затвердження плану санації

у справі за заявою Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник», м. Сміла, Черкаської області

про визнання банкрутом, -

ВСТАНОВИВ:

Керівник Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» (вул. Чапаєва, 2, м. Сміла, Черкаська область, код ЄДР 05431667) звернувся до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство підприємства в порядку ст. 53 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон) з метою проведення процедури санації боржника.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 01 вересня 2010 року порушено провадження у справі про банкрутство боржника.

Ухвалою господарського суду Черкаської області від 14 вересня 2010 року введено процедуру санації боржника.

10 грудня 2010 року визнанні вимоги кредиторів до Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» в наступних розмірах:

комунального підприємства «ВодГео» на суму 803 грн. 32 коп.,

комунального підприємства «Смілакомунтеплоенерго» на суму 27449 грн. 59 коп.,

товариства з обмеженою відповідальністю «Магнезол» на суму 23246 грн. 45 коп.,

Смілянської об'єднаної державної податкової інспекції (правонаступник Смілянська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Черкаській області) на суму 543214 грн. 63 коп.,

управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Черкаській області на суму 2022 грн. 11 коп.,

Смілянського районного центру зайнятості на суму 18245 грн. 76 коп.,

товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія Крона плюс» на суму 227199 грн. 60 коп.

03 вересня 2013 року керуючим санацією та розпорядником майна Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» призначено арбітражного керуючого Каплю Сергія Васильовича.

До суду з клопотанням про затвердження плану санації звернувся голова комітету кредиторів.

Розгляд клопотання призначено у судовому засіданні.

Представник товариства з обмеженою відповідальністю «Магнезол» у судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.

До початку розгляду клопотання по суті від арбітражного керуючого Бойко Людмили Іванівни, що виконувала повноваження керуючого санацією боржника до 03 вересня 2013 року, надійшло клопотання про затвердження змін та доповнень до плану санації Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник», що схвалені рішенням комітету кредиторів (протокол комітету кредиторів від 08 листопада 2012 року).

У судовому засіданні голова комітету кредиторів та керуючий санацією план санації з врахуванням змін та доповнень в частині порядку реалізації майна просили затвердити, представник Смілянського міськрайонного центру зайнятості - клопотання підтримав.

Заслухавши присутніх у судовому засіданні представників, дослідивши матеріали справи, суд вважає клопотання голови комітету кредиторів таким, що підлягає до задоволення, а план санації з доповненнями та змінами до затвердження з наступних правових підстав та мотивів.

Відповідно до п. 1.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, яка діє з 19 січня 2013 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.

Зважаючи на те, що провадження у справі про банкрутство боржника порушене ухвалою господарського суду Черкаської області від 01 вересня 2010 року, тобто до моменту набрання чинності Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції, яка діє з 19 січня 2013 року), тому положення цього Закону під час розгляду даної справи не застосовуються.

Провадження у справі відбувається з врахуванням особливостей банкрутства окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності, передбачених Розділом VI Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон).

Відповідно до ч.ч. 9-10 ст. 53 Закону комітет кредиторів у місячний строк від дати його утворення повинен подати господарському суду схвалений план санації боржника.

Господарський суд затверджує план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку. Боржник розпочинає реалізацію плану санації після його затвердження судом.

Відповідно до ст. 18 Закону протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією зобов'язаний подати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника, крім випадків, передбачених цим Законом.

План санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема шляхом переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань.

План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак банкрутства, визначених цим Законом.

У разі наявності інвесторів план санації розробляється та погоджується за участю інвесторів.

План санації може містити умови про:

виконання зобов'язань боржника третіми особами;

обмін вимог кредиторів на активи боржника та (або) його корпоративні права;

задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить закону.

2. Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містять план санації, можуть бути:

реструктуризація підприємства;

перепрофілювання виробництва;

закриття нерентабельних виробництв;

відстрочка та (або) розстрочка платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода;

ліквідація дебіторської заборгованості;

реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону;

продаж частини майна боржника;

зобов'язання інвестора про погашення боргу (частини боргу) боржника, зокрема шляхом переведення на нього боргу (частини боргу) та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань;

виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань;

продаж майна боржника як цілісного майнового комплексу (для недержавних підприємств);

одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок реалізації майна боржника;

звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації. Вихідна допомога у цьому разі виплачується за рахунок інвестора, а за його відсутності - за рахунок реалізації майна боржника або за рахунок кредиту, одержаного для цієї мети;

інші способи відновлення платоспроможності боржника.

3. Інвестор (інвестори) за умови виконання зобов'язань, передбачених планом санації, може набувати прав власності на майно боржника відповідно до законодавства та плану санації.

4. План санації розглядається зборами кредиторів, які скликаються керуючим санацією в чотиримісячний строк з дня винесення господарським судом ухвали про санацію, якщо інше не передбачено цим Законом. Керуючий санацією письмово повідомляє всіх кредиторів, включаючи кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, про дату і місце проведення зборів кредиторів і за два тижні до проведення зборів надає їм можливість попередньо ознайомитися з планом санації.

План санації вважається схваленим, якщо на зборах кредиторів таке рішення підтримане більш як половиною голосів конкурсних кредиторів та за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, письмово погодили план санації.

Якщо один з кредиторів або всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, не погоджують план санації, інші кредитори можуть прийняти одне з таких рішень:

про виділення речей, наданих у заставу з майна боржника, їх продаж на аукціоні та задоволення вимог таких кредиторів за рахунок отриманих від продажу коштів;

про викуп боргу відповідно до відомостей реєстру вимог кредиторів.

5. Збори кредиторів можуть прийняти одне з таких рішень:

схвалити план санації та подати його на затвердження господарському суду;

відхилити план санації і звернутися до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

відхилити план санації, звернутися до господарського суду з клопотанням про звільнення керуючого санацією від виконання ним обов'язків та про призначення нового керуючого санацією. Зазначене рішення повинно містити дату скликання чергових зборів кредиторів для розгляду нового плану санації, які повинні відбутися не пізніше ніж у місячний строк з дня прийняття рішення про відхилення плану санації.

Схвалений зборами кредиторів план санації та протокол зборів кредиторів разом з підтвердженням погодження плану санації кредиторами, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, подаються керуючим санацією до господарського суду на затвердження не пізніше п'яти днів з дня проведення зборів кредиторів. Протокол зборів кредиторів може містити особливу думку кредиторів, які голосували проти порядку і строків погашення заборгованості, передбачених у плані санації.

У разі якщо кредиторами прийнято рішення про викуп боргу відповідно до частини четвертої цієї статті, керуючий санацією подає до господарського суду відповідний договір.

Керуючий санацією зобов'язаний попередньо погодити план санації боржника з органом, уповноваженим управляти державним майном, стосовно підприємства-боржника, у майні якого частка державної власності перевищує п'ятдесят відсотків.

Господарський суд затверджує схвалений та погоджений план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена в установленому порядку.

6. Якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію до господарського суду не подано плану санації боржника, господарський суд приймає рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури відповідно до цього Закону.

У разі схвалення зборами кредиторів плану санації, який передбачає триваліший строк санації боржника, ніж початково встановлений, господарський суд продовжує строк санації, якщо є підстави вважати, що продовження строку санації і виконання плану санації забезпечить відновлення платоспроможності боржника.

7. Керуючий санацією щоквартально звітує перед комітетом кредиторів.

8. У разі порушення сторонами умов угод, укладених згідно з планом санації, під час проведення процедури санації захист порушеного права, що виникло у зв'язку з проведенням процедури санації, здійснюється в процедурі провадження у справі про банкрутство.

На зборах комітету кредиторів (протокол від 18 вересня 2013 року) останній прийняв рішення про звернення до суду з клопотанням про затвердження раніше поданого плану санації Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник».

План санації було погоджено комітетом кредиторів на зборах від 05 вересня 2011 року, зміни до плану санації - 08 листопада 2012 року.

Відповідно до плану санації, вона повинна забезпечити відновлення платоспроможності боржника.

У пункті 3.1.3. зазначено, що аналіз фінансово-господарського стану підприємства виявив основні внутрішні резерви та можливості відновлення платоспроможності підприємства, а саме :

- ефективне використання наявних майнових активів, в т.ч. передача в оренду юридичним та фізичним особам,

- скорочення витрат на утримання адміністративних приміщень,

- перегляд цінової політики стосовно суб'єктів підприємницької діяльності,

- надання додаткових послуг на платній основі,

- залучення на платній основі приватних та юридичних осіб для виконання частини робіт господарської діяльності боржника,

- залучення інвестора з метою покриття боргів підприємства,

- створення самостійних підрозділів (дочірніх підприємств) за видами діяльності,

- розстрочення боргів та /або їх списання (прощення) за мировими угодами.

Відповідно до пункту 3.2. основні напрямки санації:

- продаж або здача в оренду незадіяних у виробництві основних фондів, допоміжних виробництв, що негативно впливають на собівартість основної продукції,

- перегляд договорів оренди майна, надання послуг,

- скорочення загальнозаводських витрат, пов'язаних з обслуговуванням невиробничих фондів,

- забезпечення оптимального використання виробничих потужностей і раціонального використання основних фондів, (інвентаризація, виявлення безгосподарнього майна, списання морально та фізично застарілих фондів),

- ліквідація дебіторської заборгованості, проведення претензійно-позовної роботи, стягнення боргів через відділ державної виконавчої служби, через регресні вимоги,

- реструктуризація заборгованості боржниками,

- впровадження ресурсозберігаючих заходів і технологій, спрямованих на зниження витрат виробництва,

- запровадження нових видів платних послуг, зниження накладних витрат,

- перегляд рентабельності на послуги для юридичних осіб,

- перегляд цін та тарифів на послуги, доведення їх до рівня економічно обґрунтованих,

- проведення активної маркетингової політики на традиційних ринках послуг,

- передача нерухомого майна іншим балансоутримувачам (користувачам),

- залучення коштів банків, юридичних та фізичних осіб.

Згідно з додатками до плану санації визначено перелік основних засобів, які підлягають до передачі в оренду, списанню, продажу, графік погашення вимог кредиторів в період з вересня 2011 року по березень 2012 року.

Згідно зі змінами та доповненнями до плану санації, той доповнено пунктом 3.4., яким визначено матеріальні цінності, що підлягають реалізації в процедурі санації Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» та порядок їх реалізації.

Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що поданим на затвердження суду планом санації Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник» з врахуванням змін та доповнень передбачено всі вимоги, які визначені Законом для плану санації як обов'язкові.

План санації, а також зміни та доповнення до нього, схвалено комітетом кредиторів.

На підставі зазначеного, керуючись ст. 86 ГПК України, ст. ст. 18, 53 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання голови комітету кредиторів задовольнити повністю.

Затвердити план санації Смілянського комунального виробничого підприємства «Комунальник», схвалений комітетом кредиторів 05 вересня 2011 року, а також зміни та доповнення до нього, схвалені комітетом кредиторів 08 листопада 2012 року.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.

Суддя О.В. Чевгуз