Постанова № 33667438, 18.09.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.09.2013
Номер справи
805/7798/13-а
Номер документу
33667438
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 вересня 2013 р. Справа №805/7798/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 13:15

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Абдукадирової К.Е.,

при секретарі судового засідання Пономаренко В.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Комунального підприємства "Тепломережа", м. Донецьк

до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі міста Донецька

про визнання неправомірними дій Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька при винесенні вимоги про сплату боргу від 04.02.2013р. № Ю-714, визнання вимоги управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька від 04.02.2013р. № Ю-714 неправомірною та скасування її в повному обсязі,

за участю представників сторін:

від позивача: Чеверди Г.О. - за дов. від 03 січня 2013 року;

Прасолова С.М. - за дов. від 26 жовтня 2012 року;

від відповідача: Мирошниченко М.М. - за дов. від 12 серпня 2013 року;

Овражко Л.М. - за дов. від 10 вересня 2013 року

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Тепломережа" (далі - КП «Тепломережа», позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі міста Донецька про визнання дій незаконими та визнання рішень від 10.01.2013 року № 35, № 36, № 37, № 38 недійсними.

Під час розгляду справи позивачем надано заяву про уточнення позовних вимог, в якій він просить визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька при винесенні вимоги про сплату боргу від 04.02.2013р. № Ю-714, визнати вимогу управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька від 04.02.2013р. за № Ю-714 неправомірною та скасувати її в повному обсязі.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що 30.11.2012р. КП «Тепломережа» отримало повідомлення від Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі міста Донецька від 27.11.2012р. № 24627/03 «Про проведення планової перевірки». Згідно з направленням № 140 від 10.12.2012р. на підприємство вийшли працівники відповідача для проведення планової перевірки, на підставі плану перевірок на IV квартал 2012 р.

Предметом перевірки було: дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду. Перевірка проводилася за звітний період по єдиному соціальному внеску з 01.11.2011р. по 19.12.2012р. За результатами перевірки була складена Довідка, від 19.12.2012р. № 87, в якій у розділі IV зазначено, що перевіркою пунктів 1, 2, 3, 4, 5 та 6 плану перевірки порушень не виявлено. Однак, 14.01.2013р. підприємством були отримані рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (не перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на підставі п.2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон № 2464), прийняті першим заступником начальника Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька Глуховою І.А. від 10.01.2013р.

Зазначає, що до підприємства було застосовано штрафні санкції (за жовтень, листопад 2011р. і лютий, жовтень 2012р.) відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464 у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум, однак, при проведенні планової перевірки не були встановлені порушення ст. 25 Закону України № 2464.

Відповідач у судове засідання з'явився, надав суду письмові заперечення, в яких зазначив, що єдиний соціальний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. У зв'язку з тим, що на момент сплати єдиного внеску за 2011 - 2012 роки позивач мав заборгованість до Управління пенсійного фонду, що підтверджується карткою особового рахунку боржника та платіжними дорученнями, було автоматично погашена заборгованість за несплату єдиного внеску за попередні періоди. Зазначає, що довідка-розрахунок, надана підприємством не може бути підставою для звільнення від сплати єдиного внеску та свідченням про відсутність його заборгованості перед Управлінням пенсійного фонду.

З урахуванням викладеного, просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Вислухавши в судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Позивач - Комунальне підприємство "Тепломережа", зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Донецької міської ради, ідентифікаційний код 05473192 (арк. справи 50, том 1).

Відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька є органом виконавчої влади, який здійснює повноваження, покладені на нього Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України від 06.04.2011р. № 384/2011 (далі - Положення).

Згідно зі ст. 1 Положення, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра праці та соціальної політики України.

Пенсійний фонд України вносить у встановленому порядку Міністру праці та соціальної політики України пропозиції з питань формування державної політики у сфері пенсійного забезпечення та соціального страхування, забезпечує її реалізацію.

Згідно ст. 15 Положення, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах.

У відповідності до п.п. 5 п. 4 вказаного Положення, Пенсійний фонд України відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо: забезпечення додержання підприємствами, установами, організаціями та громадянами законодавства про пенсійне забезпечення; повного та своєчасного обліку платників страхових внесків; забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків, інших надходжень до бюджету Пенсійного фонду України відповідно до законодавства; стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не сплачених сум страхових внесків; призначення і виплати пенсій; забезпечення повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, допомоги на поховання та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України; проведення перевірок правильності сплати страхових внесків, призначення та виплати пенсій, інших виплат, що фінансуються за рахунок коштів Пенсійного фонду України; обліку коштів Пенсійного фонду України, ведення статистичної та бухгалтерської звітності.

Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі у м. Донецьку діє на підставі Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах (арк. справи 226 - 231, том 2).

30.11.2012р. КП «Тепломережа» отримало повідомлення від Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі міста Донецька від 27.11.2012р. № 24627/03 «Про проведення планової перевірки» (арк. справи 44, том 1). Перевірку проведено згідно з направленням № 140 від 10.12.2012р. (арк. справи 45, том 1).

Перевірка проводилася з 10.12.2012р. по 19.12.2012р. згідно з переліком питань для здійснення планових перевірок органами Пенсійного фонду України (арк. справи 25 - 26, том 1).

Предметом перевірки було визначено дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів, контроль за нарахуванням та сплатою яких покладено на Пенсійний фонд України, а також достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування за обліковий період з 01.11.2011 - 01.11.2012р., надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду за 01.11.2011 - 01.11.2012р., період сплати єдиного внеску з 01.11.2011 - 19.12.2012р. За результатами перевірки була складена Довідка, від 19.12.2012р. № 87, в якій у розділі IV зазначено, що перевіркою пунктів 1, 2, 3, 4, 5 та 6 плану перевірки порушень не виявлено (арк. справи 7 - 43).

Однак, 10.01.2013р. Управлінням Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька було винесено рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (не перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на підставі п.2 ч. 11 ст. 25 Закону України № 2464, а саме за жовтень, листопад 2011 року та за лютий, жовтень 2012 року:

- № 35, яким визначено штраф у розмірі 68 816,62 грн., пеню в розмірі 9 229,59 грн.;

- № 36, яким визначено штраф у розмірі 86 358,44 грн., пеню в розмірі 6 044,15 грн.;

- № 37, яким визначено штраф у розмірі 27 859,93 грн., пеню в розмірі 7 705,78 грн.;

- № 38, яким визначено штраф у розмірі 96 711,31 грн., пеню в розмірі 15 734,39 грн.

(арк. справи 46 - 49, том 1).

04.02.2013р. відповідачем було винесено вимогу про сплату боргу, до якої увійшли спірні суми за рішеннями від 10.01.2013р. №№ 35, 36, 37, 38 (арк. справи 102, том 1), а саме: 24 267,00 грн. - недоїмка, 282 766,41 грн. - штрафна санкція, 38 834,71 грн. - пеня.

До вказаної спірної вимоги також увійшло рішення № 39, яке було сплачено підприємством в повному обсязі 24.01.2013р. в сумі 3 020,11 грн. за штрафними санкціями та в сумі 120,80 грн. за пенею, про що вказано у листі позивача від 22.02.2013р.№ 235 (арк. справи 100, том 1). Цим же листом зазначено, що сума недоїмки в розмірі 24 267,00 грн. підприємством була сплачена в повному обсязі 01.02.2013р.

У відповідь на вказаний лист підприємства, відповідачем було надано позивачу лист від 07.03.2013р. № 4235/62 (арк. справи 101, том 1), в якому зазначено, що 01.02.2013р. КП «Тепломережа» погашено заборгованість в повному обсязі перед бюджетом Пенсійного фонду України по вимозі № 714 від 04.02.2013р. в розмірі 24 267,00 грн. та рішенню № 39 від 10.01.2013р. на загальну суму 3 140,91 грн. Управлінням вказані документи до органів державної виконавчої служби не направлялись. Станом на 01.03.2013р. згідно картки особового рахунку КП «Тепломережа» заборгованість зі сплати єдиного внеску відсутня.

Стосовно рішення від 10.01.2013р. № 37, слід зазначити, що суми єдиного соціального внеску за лютий 2012 року, які стали підставою для винесення вказаного рішення були сплачені позивачем, про що свідчить довідка-розрахунок від 21.03.2012р. з відміткою банківської установи філії Головного управління ПАТ «Промінвестбанк в Донецькій області» та платіжні доручення (арк. справи 115, 121 - 135, 180 - 183, том 1).

Згідно з даними, вказаними у довідці № 87 від 19.12.2012р., підприємство має клас ризику 17 та ставка єдиного соціального внеску становить 37,06%, вказане підтверджується й поданими позивачем звітами.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону № 2464, єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно ст. 8 Закону № 2464 єдиний внесок для платників, зазначених в абзаці сьомому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону (крім військових частин та органів, які виплачують грошове забезпечення особам, зазначеним у пункті 9 частини першої статті 4 цього Закону), встановлюється у розмірі 33,2 відсотка визначеної абзацом другим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Єдиний внесок для платників, зазначених у пунктах 2, 6 - 8 частини першої статті 4 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині дев'ятій цієї статті), встановлюється у розмірі 3,6 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

Сума єдиного внеску, зазначеного у частині п'ятій, абзаці другому частини шостої (крім суми єдиного внеску, що сплачується із сум грошового забезпечення батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам), частинах сьомій - дев'ятій, дванадцятій - чотирнадцятій цієї статті, розподіляється:

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 5,0906 відсотка;

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, - 5,7410 відсотка;

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 3,6354 відсотка;

на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 85,5330 відсотка.

Сума єдиного внеску, зазначеного в абзаці першому частини шостої та частині десятій цієї статті, розподіляється:

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 5,6306 відсотка;

на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 94,3694 відсотка.

Сума єдиного внеску, зазначеного в абзаці другому частини шостої цієї статті (сума єдиного внеску, що сплачується із сум грошового забезпечення батькам - вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам), спрямовується на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи).

Сума єдиного внеску, зазначеного в абзаці першому частини одинадцятої цієї статті, розподіляється:

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 4,3228 відсотка;

на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 95,6772 відсотка.

Сума єдиного внеску, зазначеного в абзаці третьому частини одинадцятої цієї статті, розподіляється:

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 4,0983 відсотка;

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, - 5,1913 відсотка;

на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 90,7104 відсотка.

Сума єдиного внеску, зазначеного в абзаці четвертому частини одинадцятої цієї статті, розподіляється:

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 4,1425 відсотка;

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 4,1701 відсотка;

на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 91,6874 відсотка.

Сума єдиного внеску, зазначеного в абзаці п'ятому частини одинадцятої цієї статті, розподіляється:

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття - 3,9360 відсотка;

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, - 4,9855 відсотка;

на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, - 3,9622 відсотка;

на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (до солідарної системи) - 87,1163 відсотка.

Відповідно до п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464, територіальний орган Пенсійного фонду застосовує до платника єдиного внеску такі штрафні санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Згідно з п. 6.10 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010р. № 21-5, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. за № 994/18289, зазначено, що при зарахуванні в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення, протягом п'яти робочих днів після закінчення базового звітного періоду орган Пенсійного фонду складає повідомлення про суми розподілу сплачених коштів за формою згідно з додатком 8 до цієї Інструкції, яке надсилається (вручається) такому платнику. Корінець повідомлення залишається в органі Пенсійного фонду. Повідомлення вважається надісланим (врученим) платнику, якщо його передано службовій особі юридичної особи або фізичній особі - підприємцю, особі, яка забезпечує себе роботою самостійно, під підпис або надіслано простим поштовим відправленням. Дата відправлення проставляється на корінці повідомлення.

Однак, під час судового розгляду справи, відповідачем не надано суду доказів того, що такі повідомлення взагалі складалися та направлялися позивачу.

Стосовно нарахування штрафних санкцій та пені по рішенням від 10.01.2013р.№№ 35, 36, 38 суд зазначає наступне:

- рішення № 35 - нарахування єдиного соціального внеску за жовтень 2011р.

КП «Тепломережа» 18.11.2011р. був зданий в ПФУ Куйбишевського району звіт про нарахування єдиного соціального внеску в сумі - 948 775,66 грн., а саме:

37,06% - 842 920,76 грн.;

8,41% - 7 705,44 грн.;

33,2% - 12 233,00 грн.;

3,6% - 85 179,53 грн.;

2% - 736,93 грн. (арк. справи 160 - 161, том 1).

- рішення № 36 - нарахування єдиного соціального внеску за листопад 2011 р.

КП «Тепломережа» 18.12.2011р. був зданий в ПФУ Куйбишевського району звіт про нарахування єдиного соціального внеску в сумі - 1 118 450,77 грн., а саме:

37,06% - 990 886,35 грн.;

8,41% - 8 207,11 грн.;

33,2% - 18 476,64 грн.;

3,6% - 99 767,62 грн.;

2% - 1 113,05 грн. (арк. справи 157 - 158, том 1).

- Рішення № 38 - нарахування єдиного соціального внеску за жовтень 2012 р.

КП «Тепломережа» 16.11.2012 р. був зданий в ПФУ Куйбишевського району звіт про нарахування єдиного соціального внеску в сумі - 1 132 702 грн. 66 коп., а саме:

37,06% - 997 361,28 грн.;

8,41% - 10 620,13 грн.;

33,2% - 21 990,27 грн.;

3,6% - 101 377,18 грн.;

2% - 1 353,80 грн. (арк. справи 153 - 155, том 1).

Відповідно до п.п. 9.3.2 п. 9.3 ст.9 Інструкції за несплату (не перерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі до нарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Розрахунок такої фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника. При застосуванні штрафів, зазначених у цьому підпункті, приймається одне рішення після сплати (погашення) у повному обсязі недоїмки окремо за кожний базовий звітний період незалежно від кількості випадків сплати за вказаний період.

Зарахування вищевказаних сум задекларованого єдиного соціального внеску підтверджується карткою особового рахунку платника єдиного внеску (арк. справи 162 - 179, 232 - 250, том1; 1 - 20, том 2).

Суд звертає увагу та приймає доводи позивача про те, що за результатами планової перевірки позивача щодо дотримання вимог законодавства щодо нарахування, обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, інших платежів та надання достовірних відомостей до органів Пенсійного фонду, фактично в довідці про перевірку від 19.12.2012р. № 87 порушень по нарахуванню та перерахуванню єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне страхування за жовтень, листопад 2011 року, жовтень 2012 р. не встановлено.

Вказане свідчить про безпідставність висновків відповідача щодо нарахування штрафних санкцій та пені за вимогою від 04.02.2013р. № Ю-714.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Комунального підприємства "Тепломережа" до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі міста Донецька про визнання неправомірними дій Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька при винесенні вимоги про сплату боргу від 04.02.2013р. № Ю-714, визнання вимоги управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька від 04.02.2013р. № Ю-714 неправомірною та скасування її в повному обсязі - задовольнити повністю.

Визнати неправомірними дії Управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька при винесенні вимоги про сплату боргу від 04.02.2013р. № Ю-714

Визнати вимогу управління пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька від 04.02.2013р. № Ю-714 неправомірною та скасувати її в повному обсязі.

Присудити з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства "Тепломережа" витрати по сплаті судового збору у розмірі 2 294 (дві тисячі двісті дев'яносто чотири) грн. 00 коп.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 вересня 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 23 вересня 2013 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.