ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
23 вересня 2013 року В/800/3959/13
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
судді-доповідача Ємельянової В.І.
суддів: Іваненко Я.Л.
Кочана В.М.
Ліпського Д.В.
Лиски Т.О.
перевіривши заяву Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 5 вересня 2013 року (К/800/44614/13)
у справі № 820/3392/13-а
за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів
до Комунального підприємства «Харківський метрополітен»
про стягнення адміністративно-господарських санкцій,
В С Т А Н О В И В :
До Вищого адміністративного суду України надійшла заява Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів про перегляд ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 5 вересня 2013 року у названій справі.
З матеріалів доданих до заяви вбачається, що ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 5 вересня 2013 року було відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 6 червня 2013 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 24 липня 2013 року по справі № 820/3392/13-а за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Харківський метрополітен» про стягнення адміністративно-господарських санкцій.
Відповідно до положень статті 2391 Кодексу адміністративного судочинства України заява про перегляд судових рішень подається до Верховного Суду України через Вищий адміністративний суд України, який за змістом статей 2392 та 240 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряє відповідність заяви вимогам цього Кодексу та вирішує питання про допуск справи до провадження.
Згідно зі статтею 235 Кодексу адміністративного судочинства України Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 236 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право подати заяву про перегляд судових рішень в адміністративних справах після їх перегляду в касаційному порядку.
Стаття 237 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів:
1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах;
2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Тобто, пунктом 1 частини 1 статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України чітко визначено, що заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Як вбачається із змісту оскаржуваної ухвали, судом касаційної інстанції застосовувались норми процесуального права, оскільки вирішувалось питання про відкриття касаційного провадження, норми матеріального права на стадії вирішення питання про відкриття касаційного провадження судом касаційної інстанції не застосовувались.
Відтак, підстави для допуску справи за заявою Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до перегляду Верховним Судом України ухвали судді Вищого адміністративного суду України від 5 вересня 2013 року відсутні.
Керуючись статтями 236 - 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
У Х В А Л И В:
Відмовити у допуску до провадження Верховного Суду України адміністративної справи за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Комунального підприємства «Харківський метрополітен» про стягнення адміністративно-господарських санкцій.