УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2013 року№ 812/8071/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Твердохліб Р.С., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Державний реєстратор Новоайдарської районної Державної адміністрації про зобов'язання припинити дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
20 вересня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Державний реєстратор Новоайдарської районної Державної адміністрації про зобов'язання припинити дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Суддя розглянувши матеріали адміністративного позову, вважає, що адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Державний реєстратор Новоайдарської районної Державної адміністрації про зобов'язання припинити дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди, має бути залишений без руху, з огляду на таке.
Згідно із статтею 106 КАС України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
2. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
3. До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
4. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
5. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень, крім випадків, встановлених законом.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійснення ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п.7 ч.1 ст.1 ст.3 КАС України).
Частиною 2 статті 2 КАС України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Отже, з аналізу вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства можна зробити висновок, що обов'язковим учасником спору (стороною) в адміністративному судочинстві є суб'єкт владних повноважень.
Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;
6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Оглядом адміністративного позову суддею встановлено, що позивач - ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до громадянки України ОСОБА_2 з позовними вимогами про зобов'язання припинити дії по свавільному втручанню у сферу особистого життя позивача, що порушують його право на повагу до честі та гідності та на повагу права власності і неприпустимість посягання позбавлення права власності у розмірі 170,00 грн., стягнення матеріальної та моральної шкоди.
Позивачем не чітко викладені обставини, якими він обґрунтовує позовні вимоги, а саме конкретно не зазначено, утриматись від вчинення яких саме дій суд повинен зобов'язати відповідача, з урахуванням приписів пункту 3 частини 4 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, у разі, якщо позивач фактично оскаржує дії відповідача щодо винесення рішення від 17 травня 2013 року № 133 «Про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», відповідно до якого до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 застосовано штраф в сумі 170,00 грн., суд зазначає, що такі дії вчинені ОСОБА_2, відповідно до вказаного рішення, як керівником управління Пенсійного фонду України в Новоайдарському районі Луганської області, тобто, як посадовою особою суб'єкта владних повноважень.
З огляду на вищевикладене, суддя зазначає, що позивач звернувся з адміністративним позовом до ОСОБА_2, яка у позові ОСОБА_1 не визначена як посадова особа суб'єкта владних повноважень.
У разі, якщо позивачем позовні вимоги заявлені до ОСОБА_2 не як до суб'єкта владних повноважень, позивачу необхідно конкретно зазначити які саме дії відповідача порушують його право на повагу до честі і гідності та на повагу до права власності з відповідним нормативним обґрунтуванням, та обґрунтуванням щодо підсудності справи Луганському окружному адміністративному суду.
Тому у цій частині недоліки позовної заяви слід усунути шляхом надання уточненого позову.
Крім того, відповідно до ст. 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється:
- за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством;
- за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про скасування рішення третейського суду, заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду та заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України;
- за видачу судами документів.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» встановлена ставка судового збору у розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, за подання адміністративного позову немайнового характеру - у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України від 06 грудня 2012 року № 5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік» установлено на 2013 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1147,00 гривні.
З огляду на розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2013 року, встановленої статтею 8 Закону України від 06 грудня 2012 року № 5515-VI «Про Державний бюджет України на 2013 рік», за подання до адміністративного суду у 2013 році позовної заяви майнового характеру встановлена ставка судового збору у розмірі 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 114,70 грн. та не більше 2294,00 грн., немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, а саме 34,41 грн.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивачем, заявлені позовні вимоги про зобов'язання припинити дії по свавільному втручанню у сферу особистого життя позивача, що порушують його право на повагу до честі та гідності та на повагу права власності і неприпустимість посягання позбавлення права власності у розмірі 170,00 грн., які є немайновими вимогами та стягнення матеріальної шкоди у розмірі 138,00 грн. та моральної шкоди у розмірі 20000,00 грн., які є майновими вимогами.
Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а саме, - позивачем не сплачено судовий збір, у розмірі, встановленому Законом України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» за подання адміністративного позову майнового характеру у розмірі 201,38 грн. та немайнового характеру у розмірі 34,41 грн., відповідачем у адміністративному позові зазначена особа, яка не є суб'єктом владних повноважень з точки зору позивача, а позовні вимоги позивача не відповідають вимогам ч.4 ст.105 КАС України.
За таких обставин, на даний час суд не може вирішити питання щодо можливості відкриття провадження по адміністративній справі за наявності зазначених недоліків, у зв'язку з чим, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, надавши позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання зазначеної ухвали шляхом надання:
- документу про сплату судового збору за наведеними банківськими реквізитами, або доказів щодо звільнення від його сплати,
- уточненого адміністративного позову відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі викладеного, керуючись Законом України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» та статтями 3, 2, 105, 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа - Державний реєстратор Новоайдарської районної Державної адміністрації про зобов'язання припинити дії, стягнення матеріальної та моральної шкоди, - залишити без руху.
Запропонувати позивачу протягом 5 (п'яти) календарних днів з дня отримання зазначеної ухвали, для усунення недоліків позовної заяви, привести адміністративний позов у відповідність до статті 106 КАС України, шляхом визначення відповідача, відповідно до приписів Кодексу адміністративного судочинства, із зазначенням позовних вимог до нього, відповідно до ч.4 ст.105 КАС України.
Крім того, надати суду документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру у розмірі 201,38 грн. та немайнового характеру у розмірі 34,41 грн. в доход Державного бюджету України за такими банківськими реквізитами:
Отримувач УДКСУ у м. Луганську
Код ОКПО 37991503
МФО 804013
Банк отримувача ГУДКСУ у Луганській області
Рахунок 31213206784006
Код платежу 22030001
Символ звітності банку 206.
У разі невиконання вимог зазначеної ухвали у строк, встановлений судом, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяР.С. Твердохліб