Постанова № 33631670, 23.09.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2013
Номер справи
812/6424/13-а
Номер документу
33631670
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

9.4.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 вересня 2013 року Справа № 812/6424/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Лагутін А. А., розглянувши адміністративну справу в порядку скороченого провадження за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» про стягнення штрафних санкцій в сумі 17000,00 грн. -

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Позивач) до закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» (далі - Відповідач) про стягнення штрафних санкцій в розмірі 17000,00 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що відповідачем порушено вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» (далі - Закон № 3480) та «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 року (далі - Положення), а саме не розкрило регулярну річну інформацію за 2011 рік шляхом її подання до Комісії та розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст.9,11,12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в України», 06.07.2012 року уповноваженою особою позивача у відношенні відповідача було винесено постанову № 08-ДО-1-Е від 24.01.2013 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000,00 грн. На підставі викладеного у позові, позивач просив задовольнити позовні вимоги та стягнути з відповідача штрафні санкції у розмірі 17000,00 грн.

Відповідач повідомлявся належним чином про відкриття провадження у скороченому провадженні, але поштові відправлення були повернуті на адресу Луганського окружного адміністративного суду з позначкою «за місцем обслуговування» (аркуш справи 24).

Відповідно до ч.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду, У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

У встановлений судом строк відповідачем не подано ані заперечень проти позову, ані заяви про визнання позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суддя приходить до наступного.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч. 4 ст. 40 Закону № 3480, Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом: розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку; розміщення на власному веб-сайті.

Відповідно до п. 1 глави 3 Положення, розкриття особливої інформації має здійснюватись шляхом оприлюднення у стрічці новин, опублікування в офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Відповідно до ч.1 глави 7 розділу V Положення „Про розкриття інформації емітентами цінних паперів" (далі - Положення) Розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.

Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:

- розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- опублікування у офіційному друкованому виданні -у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;

- подання до Комісії -не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Згідно з абз. 1 п. 6 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

24.01.2013 року уповноваженою особою позивача у відношенні відповідача було винесено постанову № 08-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000,00 грн., яку направлено на адресу відповідача (аркуші справи 14-16).

Зазначену суму відповідачу необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на відповідний розрахунковий рахунок протягом 15 днів з дня отримання постанови, копії платіжних документів - направити до ДТУНКЦПФР.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не була оскаржена у судовому порядку.

Обставин, по пом'якшують відповідальність відповідача не встановлено.

Обставини, що обтяжує відповідальність відповідача не встановлено.

Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування штрафних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Щодо питання про розподіл судових витрат суд зазначає наступне.

При зверненні до суду з адміністративним позовом позивачем не було сплачено судовий збір в розмірі, встановленому Законом.

Позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю асигнувань з Державного бюджету України.

Відповідно до частини першої статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

На час розгляду справи судовий збір позивачем не сплачено.

Згідно зі статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VІ, який набрав чинності з 01 листопада 2011 року, за подання адміністративного позову майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі одного відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.

Вказані позивачем обставини в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору не є підтвердженням тяжкого матеріального стану та підставою для звільнення позивача від сплати судового збору.

Позивачем заявлено вимоги про стягнення з відповідача штрафних санкцій у сумі 17000,00 грн. Зважаючи, що позивача не звільнено від сплати судового збору, а статтею 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення з відповідача, суд дійшов висновку про стягнення з позивача на користь Державного бюджету України судового збору у розмірі 170,00 грн.

Керуючись ст. ст. 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» про стягнення штрафних санкцій в сумі 17000,00 грн., задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства «Лисичанський м'ясокомбінат» (93100, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Артемівська, 25, код ЄДРПОУ 00443192) в дохід Державного бюджету України (р/р 31110106700004 в УДКУ в м. Донецьку, МФО 834016, код платежу 21081100, ЄДРПОУ 38033949) суму штрафних санкцій у розмірі 17000,00 грн. (сімнадцять тисяч гривень 00 коп.), накладених постановою Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 08-ДО-1-Е від 24.01.2013 року.

Стягнути з Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку на користь Державного бюджету України судові витрати зі сплату судового збору в сумі 170,00 грн.(сто сімдесят гривень 00 копійок).

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка не брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя А.А. Лагутін