Постанова № 33631599, 17.09.2013, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2013
Номер справи
806/2873/13-а
Номер документу
33631599
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

справа № 806/2873/13-a

категорія 8.1

17 вересня 2013 р. м. Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Липи В.А.

розглянувши у письмовому провадженні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Житомирському районі Житомирської області Державної податкової служби до Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира про стягнення 25558,73 грн.,-

встановив:

У квітні 2013 року Державна податкова інспекція у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби звернулася до адміністративного суду з позовом, в якому просила стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира податкову заборгованість в сумі 25 558, 73 грн., з яких по екологічному податку - 5714,53 грн. та по земельному податку - 19 844, 20 грн.

У обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач як юридична особа зареєстрований виконавчим комітетом Житомирської міської ради 14.12.1990 року та як платник податків перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС. Станом на 08.04.2013 року за Квартирно-експлуатаційним відділом м. Житомира рахується податкова заборгованість, яка добровільно не погашена, а тому позивач просить стягнути її в судовому порядку.

Представник позивача просив розглядати справу у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання повідомлений вчасно та належним чином. Про причини неявки до суду не повідомив, заперечення на адміністративний позов не подав.

Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що Квартирно-експлуатаційний відділ м. Житомира як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа зареєстроване виконавчим комітетом Житомирської міської ради 14.12.1990 року, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи та як платник податків перебуває на податковому обліку в ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС.

Станом на 08.04.2013 року за Квартирно-експлуатаційним відділом м. Житомира рахується податкова заборгованість по різних платежах у сумі 25 558, 73 грн.

У судовому засіданні встановлено, що відповідно до вимог чинного податкового законодавства України, Квартирно-експлуатаційним відділом м. Житомира було подано ряд податкових декларацій, в яких самостійно було визначено суму грошового зобов'язання по платежах: екологічний податок та земельний податок, копії яких наявні в матеріалах справи.

Також, 08 жовтня 2012 року на підставі ст.ст. 75, 76, 86 Податкового кодексу України державним податковим інспектором відділу оподаткування юридичних осіб Залуською Я.О. було проведено камеральну перевірку з питання своєчасності сплати плати по земельному податку за березень - грудень 2009 року, лютий, березень, квітень, травень, серпень, жовтень, листопад, грудень 2010 року, результати якої оформлено Актом від 08.10.2012 року № 732/1502/08492505.

Перевіркою встановлено порушення вимог п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме: платником КЕВ м. Житомира несвоєчасно сплачено суму податкового збов"язання по земельному податку з юридичних осіб за березень-грудень 2009 року, лютий, березень, квітень, травень, серпень, жовтень, листопад, грудень 2010 року.

За результатами перевірки та на підставі Акту перевірки від 08.10.2012 року № 732/1502/08492505 ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС було прийнято податкове повідолення-рішення від 08.10.2012 року № 0004131500, яким відділу визначено суму грошового зобов'язання по земельному податку в розмірі 909,02 грн., яке отримано головним бухгалтером Білоус Т.С. 08.10.2012 року.

15 лютого 2013 року на підставі ст.ст. 75, 76, 86 Податкового кодексу України державним податковим інспектором відділу оподаткування юридичних осіб Залуською Я.О. було проведено камеральну перевірку з питання своєчасності сплати плати по земельному податку за лютий, березень, квітень, травень, червень, серпень, липень 2011 року, результати якої оформлено Актом від 15.02.2013 року № 26/1502/08492505.

Перевіркою встановлено порушення вимог п. 287.3 ст. 287 Податкового кодексу України, а саме: платником КЕВ м. Житомира несвоєчасно сплачено суму податкового збов"язання по земельному податку з юридичних осіб за лютий, березень, квітень, травень, червень, серпень, липень 2011 року.

За результатами перевірки та на підставі Акту перевірки від 15.02.2013 року № 26/1502/08492505 ДПІ у м. Житомирі Житомирської області ДПС було прийнято податкове повідолення-рішення від 18.02.2013 року № 0002011500, яким до відділу застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 755,30 грн., яке отримано головним бухгалтером Білоус Т.С. 18.02.2013 року.

Таким чином, загальна сума заборгованості Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира ставить 25 558, 73 грн.

Статтею 67 Конституції України закріплено обов'язок сплачувати податки і збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.п. 16.1.2, 16.1.3, 16.1.4 п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно із п.п. 14.1.156, 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк); податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 57.1 статті 57 Податкового кодексу України встановлено, що сума податкового зобов'язання, зазначена у поданій платником податків податковій декларації, повинна бути ним сплачена протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 57.3.ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

У відповідності до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Між тим, пункт 59. 5 статті 59 Податкового кодексу України передбачає, що у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Про необхідність сплатити заборгованість відповідачу направлялися податкові вимоги від 07.05.2009 року за № 1/154 та від 11.06.2009 року за № 2/197, із зазначенням суми податкового боргу.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, грошове зобов'язання у сумі 25 558, 73 коп. вважається податковим боргом.

Оскільки, наявність податкового боргу підтверджена матеріалами справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 128, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд,

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Квартирно-експлуатаційного відділу м. Житомира на користь держави в особі Державної податкової інспекції у м. Житомирі Житомирської області Державної податкової служби податкову заборгованість в сумі 25 558, 73 грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя В.А. Липа