Постанова № 33615898, 12.09.2013, Шевченківський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.09.2013
Номер справи
761/16465/13-а
Номер документу
33615898
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 761/16465/13-а

Провадження №2-а/761/364/2013

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 вересня 2013 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Кравець Д.І.,

при секретарі Костюковій М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора СОМ ДТП ВДАІ Шевченківського району РУ ГУМВС України у м. Києві Бондарчука Олександра Анатолійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1, звертаючись з адміністративним позовом до суду, просить скасувати постанову Серія АА2 № 041945 від 09 червня 2013 року по справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі - КУпАП), винесену відносно нього інспектором СОМ ДТП ВДАІ Шевченківського району РУ ГУМВС України у м. Києві Бондарчуком О.А.

Позивач в судове засідання не з'явився, подав до суду заяву, в якій просить справу розглядати у його відсутність, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час і місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини не явки суд не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів..

За таких підстав, враховуючи, що відповідач в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутність відповідача.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані по справі докази, суд приходить до наступного.

Судом встановлено, що 09 червня 2013 року інспектором СОМ ДТП ВДАІ Шевченківського району РУ ГУМВС України у м. Києві Бондарчуком О.А. складено протокол Серія АБ2 № 216475 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП, згідно якого позивач близько 22 години 15 хвилин, керуючи автомобілем «Фольксваген», державний номерний знак НОМЕР_1, по проспекту Перемоги, 67 в м. Києві не виконав вимогу дорожнього знаку «Проїзд без зупинки заборонено» (а.с. 24).

Цього ж дня, на підставі даного протоколу, інспектором СОМ ДТП ВДАІ Шевченківського району РУ ГУМВС України у м. Києві Бондарчуком О.А. винесено постанову Серія АА2 № 041945 від 09 червня 2013 року по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП, згідно якої останнього притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 255 грн. (а.с. 6).

Виходячи зі змісту адміністративного позову, позивач просить скасувати постанову Серія АА2 № 041945 від 09 червня 2013 року про притягнення його до адміністративної відповідальності, яка була складена інспектором СОМ ДТП ВДАІ Шевченківського району РУ ГУМВС України у м. Києві Бондарчуком О.А., вважаючи її неправомірною, оскільки він правил дорожнього руху не порушував.

Згідно положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до вимог ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Як вбачається зі змісту оскаржуваної постанови про притягнення позивача до адміністративної відповідальності, до неї додається тільки протокол по справі про адміністративне правопорушення. Тому, суд, враховуючи письмові пояснення позивача, приходить до висновку, що вчинення позивачем ОСОБА_1 адміністративного правопорушення не підтверджується жодним доказом, окрім протоколу про адміністративне правопорушення, складеного відповідачем.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Як вбачається з матеріалів справи, в протоколі про адміністративне правопорушення позивач в графі «по суті порушення пояснюю» вину у вчиненні правопорушення не визнавав.

Незважаючи на те, що згідно ст. 251 КУпАП доказами по справі є також пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у постанові винесеній відповідачем не наведено будь-якої оцінки вказаних пояснень.

Відповідно до положень ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Як вбачається з матеріалів справи, відповідач проти позову заперечень не надав.

Згідно з ч. 6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надає докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

З огляду на викладене, враховуючи наявні матеріали, суд вважає, що з боку ОСОБА_1 порушень, передбачених ч. 1 ст. 122 КУпАП, не вбачається, а тому в його діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення. Відповідно до положень ст. 293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги або протесту на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з таких рішень: залишає постанову без зміни, а скаргу або протест без задоволення; скасовує постанову і надсилає справу на новий розгляд; скасовує постанову і закриває справу; змінює захід стягнення в межах, передбачених нормативним актом про відповідальність за адміністративне правопорушення, з тим, однак, щоб стягнення не було посилено.

Відповідно до ст. 162 КАС України, діючи в межах наданих адміністративному суду повноважень, проаналізувавши наведені позивачем доводи, оцінивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до інспектора СОМ ДТП ВДАІ Шевченківського району РУ ГУМВС України у м. Києві Бондарчука Олександра Анатолійовича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, підлягає задоволенню.

Крім того, з метою повного захисту прав та інтересів позивача суд вважає за необхідне провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 247, 251, 252, 280, 288, 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 2, 10, 11, 70, 71, 159-163, 167, 1712 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Позов задовольнити.

Постанову Серії АА2 № 041945 від 09 червня 2013 року по справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП, винесену відносно ОСОБА_1 інспектором СОМ ДТП ВДАІ Шевченківського району РУ ГУМВС України у м. Києві Бондарчуком Олександром Анатолійовичем, - визнати протиправною та скасувати.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 122 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя: