Постанова № 335999, 08.12.2006, Господарський суд Одеської області

Дата ухвалення
08.12.2006
Номер справи
33/434-06-10529а
Номер документу
335999
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

_______________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"08" грудня 2006 р.

Справа № 33/434-06-10529А

Час прийняття постанови –15.00

Господарський суд Одеської області у складі: головуючого судді Мазур Д.Т.

секретаря судового засідання Лефтер Т.І.

розглянув матеріали справи

за позовом: відкритого акціонерного товариства „Одесавтотранс”, м. Одеса

до відповідача: державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси

про визнання нечинними податкових повідомлень - рішень

За участю представників сторін:

від позивача: Тарнакоп В.І., Сторчак Т.Т., Борисенко Г.В.,

довіреності у матеріалах справи

від відповідача: Москаленко К.О., Завадська І.В., довіреності у матеріалах справи

СУТЬ СПОРУ: ВАТ „Одесавтотранс” звернулось до господарського суду області з адміністративним позовом про визнання нечинними податкових повідомлень-рішень державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси № 0008842301/0 та № 0008832301/0 від 14 вересня 2006 року, якими позивачу були визначені податкові зобов’язання з податку на прибуток в сумі 48773,31грн. та застосовані фінансові санкції в розмірі 19509,32грн., а також з податку на додану вартість в сумі 56369,05грн. та фінансові санкції в сумі 28184,53грн., посилаючись на невідповідність зазначених повідомлень-рішень вимогам чинного законодавства.

Відповідачем позовні вимоги у справі не визнано, з мотивів наведених у запереченнях на позовну заяву.

Розглядом матеріалів справи, поясненням сторін встановлено:

10 липня 2006 року державною податковою інспекцією у Приморському районі м. Одеси оформлено акт № 2102/23-20/22479374 про результати виїзної позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ВАТ „Одесавтотранс” за період з 1 квітня 2005 року по 1 квітня 2006 року.

У вступній частині акту зазначено, що позапланова виїзна документальна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання відкритим акціонерним товариством „Одесавтотранс” вимог податкового, валютного та іншого законодавства проведена згідно наказу ДПІ у Приморському районі м. Одеси № 532 від 19 червня 2006 року та направлення № 00437/392, на підставі частини 6 пункту 6 ст.111 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”.

Відповідно до викладених у акті перевірки висновків державною податковою інспекцією у Приморському районі м. Одеси за порушення ВАТ „Одесавтотранс” п.4.1 ст.4, п.п.11.3.1, п.11.3 ст.11 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств” товариству прийнятим відповідачем податковим повідомленням - рішенням № 0008842301/0 від 14 вересня 2006 року визначено податкове зобов’язання по податку на прибуток в сумі 48773,31грн. та застосовані фінансові санкції в сумі 19509,32грн., а за порушення позивачем п.п.3.1.1 п.3.1. ст.3, п.6.1 ст.6, п.п.7.3.1. п.7.3. ст.7 Закону України „Про податок на додану вартість” № 168/97-ВР від 03.04.97р. прийнятим держподатковою інспекцією податковим повідомленням –рішенням № 0008832301/0 від 14 вересня 2006 року товариству визначено податкове зобов’язання по податку на додану вартість в сумі 56369,05грн. та застосовані фінансові санкції в розмірі 28184,53грн.

Заперечення ВАТ „Одесавтотранс” до акту документальної виїзної позапланової перевірки від 10 липня 2006 року державною податковою інспекцією у Приморському районі м. Одеси залишені без задоволення, а прийняті повідомлення –рішення без змін.

Акт перевірки від 10 липня 2006 року, всупереч положенням затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 10 серпня 2005 року „Порядку оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства” підписано не за місцезнаходженням платника податків, а направлено позивачу у справі для ознайомлення та підпису поштою. Акт перевірки не містить посилань на первинні документи, на підставі яких зроблено висновок про наявність порушень відповідачем податкового законодавства щодо заниження податкових зобов’язань з податків на прибуток та податку на додану вартість (розділи 3.1.1; 3.1.4; 3.1.5 акту).

Відповідно до вимог, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України № 540 від 2 грудня 2005 року „Методичних вказівок щодо визначення стандартів якості контрольно-перевірочної роботи” будь-який висновок акту перевірки, який стосується оцінки повноти та своєчасності виконання платником податків своїх зобов’язань перед бюджетом, має ґрунтуватись на доказах, отриманих у ході перевірки. Порядок доказування повинен бути оформлений таким чином, щоб можна було встановити безпосередній зв’язок між показниками податкової декларації (розрахунком) та регістрами бухгалтерського обліку (первинними документами).

Обґрунтування в акті перевірки факту заниження валового доходу базується на проводках які фактично не відображають правило першої події при формуванні податкового обліку, передбаченого п.п.11.3.1 п.11.3 ст.11 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств”, а відображають загальне надходження грошових коштів на розрахункові рахунки підприємства, тобто авансів, доходів поточного періоду, оскільки відповідно до зазначених норм податкового законодавства датою збільшення валового доходу вважається дата яка припадає на податковий період протягом якого відбувається будь яка з подій, що сталась раніше, або зараховані кошти, або надані послуги. Із пояснень позивача та наданих ним документів вбачається, що суми які відображені в акті як суми що не включені до складу валового доходу в перевіряємий період, включені до звіту у попередні податкові періоди за попередньо надані послуги, а розрахунки за них здійснені у перевіряємий період. Зазначене підтверджується залученими до матеріалів справи копіями головної книги, журналів-ордерів та інших документів позивача. Так в обгрунтування наявності заниження податкового зобов’язання по податку на прибуток в акті перевірки відповідача зазначено, що підприємство за квітень 2005 року, надало послуг та реалізувало товару на загальну суму 572574,63грн., в т.ч. ПДВ 114214,93грн. та отримало передплату у сумі 387848,05грн., в т.ч. ПДВ 77569,61грн. Однак відповідно до залучених до матеріалів справи та оглянутих в судовому засіданні документів позивача (головна книга, виписки банку), надходження на розрахунковий рахунок ВАТ „Одесавтотранс” у квітні 2005 року складають 571848грн., доходи від продажу товару, робіт, послуг неоплачених на кінець місяця –67543грн. Фінансовий результат від реалізації основних фондів зменшений на залишкову вартість у сумі 19154грн., загальні доходи позивача за квітень 2005 року за даними первинних документів складають 620237грн. Конкретні факти доказу заниження валового доходу на 195093,24грн. між показниками податкової декларації за 1 півріччя 2005 року і регістрами бухгалтерського обліку (первинними документами) в акті перевірки відсутні.

Викладені у запереченні на позовну заяву та в акті перевірки висновки відповідача про порушення ВАТ „Одесавтотранс” п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України „Про податок на додану вартість” не підтверджується змістом повідомлення-рішення № 0008842301/0 від 14 вересня 2006 року, у якому відсутні посилання на зазначену законодавчу норму, а порушення норм п.п.3.1.1. п.3.1 ст.3, п.6.1 ст.6, п.п.7.3.1. п.7.3.ст.7 Закону України № 168/97-ВР по об’єкту оподаткування не знайшло доказів (розділ 3.1.1 акту) з податку на прибуток.

При визначені бази оподаткування в п.3.1.1 акту допущені арифметичні помилки при виділенні сум податку на додану вартість з загальної вартості наданих послуг, реалізованого товару та отриманих передплат.

В пунктах 3.1.5 та 3.1.1 встановлені розбіжності в періодах, а саме: в розділі 3.1.5 розрахунку занижено суми податку на додану вартість в червні, липні 2005 року, які не відповідають аналогічним даним таблиці № 5 акту, де зазначені періоди, травень, червень 2005 року, а в пункті 3.1.1 акту зазначено період червень, замість квітня. Відповідачем допущені порушення вимог п.7.1, п.1.8 р.1, п.п.2.3.2, п.п.2.3.2 п.2.3. р.2 наказу ДПА України від 10.08.2005 року № 327 щодо порядку оформлення результатів перевірок, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.08.05р. за № 925/11205.

Наявність технічних помилок визнано відповідачем, що зазначено в заперечені на позовну заяву.

Відповідно до вимог ч.3 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України докази, одержані з порушенням чинних нормативних актів, судом при вирішенні справи не беруться до уваги.

Відповідно до положень ст.71 КАС України в адміністративних справах про противоправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладено на відповідача якщо він заперечує проти позову.

Державною податковою інспекцією у Приморському районі м. Одеси не спростовано належними доказами твердження ВАТ „Одесавтотранс” про відсутність у акті перевірки від 10 липня 2006 року посилань на облікові первинні документи на підставі яких контролюючий орган дорахував податок на додану вартість в сумі 56369,05грн., податок на прибуток в сумі 48773,31грн. та застосував фінансові (штрафні) санкції, відповідно у сумах 28184,53грн. та 19509,32грн., що виключає можливість перевірки правильності проведених відповідачем під час перевірки розрахунків.

За вказаних обставин позовні вимоги у справі підлягають задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71; 86; 94; 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позовні вимоги у справі задовольнити.

2. Визнати нечинними податкові повідомлення –рішення державної податкової служби у Приморському районі м. Одеси № 0008842301/0 та № 0008832301/0 від 14 вересня 2006 року прийняті на підставі акту перевірки відкритого акціонерного товариства „Одесавтотранс” № 2102/23-20/22479374 від 10 липня 2006р.

3. Стягнути з державного бюджету на користь відкритого акціонерного товариства „Одесавтотранс” (м. Одеса, вул. Транспортна,5) державне мито в сумі 3 грн. 40 коп.

Постанова підписана 12 грудня 2006 року.

Постанова набирає законної сили в порядку ст.254 КАС України.

Постанова суду може бути оскаржена відповідно до положень розділу IV КАС

України.

Виконавчий лист видати у порядку ст.259 КАС України.

Суддя Мазур Д.Т.