Постанова № 33590785, 16.09.2013, Господарський суд Київської області

Дата ухвалення
16.09.2013
Номер справи
911/3447/13
Номер документу
33590785
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

01032, м. Київ, вул. Комінтерну, 16 тел. 235-24-26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"16" вересня 2013 р. Справа № 911/3447/13

Господарський суд Київської області в складі судді Скутельника П.Ф., при секретарі Каплі А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали

за заявою: голови ліквідаційної комісії приватного підприємства «ОФІС-2000», ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17, поштова адреса: 03087, м. Київ, поштове відділення № 087, а/с 73 (Заявник / Боржник),

до боржника, - приватного підприємства «ОФІС-2000», ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17, поштова адреса: 03087, м. Київ, поштове відділення № 087, а/с 73,

про банкрутство, -

за участю представників учасників у справі про банкрутство:

від Боржника: Шулик К.В., який діє на підставі довіреності б/№ від 02 вересня 2013 року, -

В С Т А Н О В И В:

до господарського суду Київської області звернувся голова ліквідаційної комісії приватного підприємства «ОФІС-2000» (ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17) (Заявник-боржник / Заявник) з заявою № 4 від 03 серпня 2013 року (вх. № 3352/13 від 04 вересня 2013 року) про порушення справи про банкрутство боржника, - приватного підприємства «ОФІС-2000» (ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17) (Боржник), з підстав, як вказує Заявник, наявності у Боржника перед кредитором заборгованості в сумі 45 000,00 грн., що не оспорюється боржником, в той час як вартості майна Боржника, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів та на підставі ст. 95 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі за текстом: "Закон про банкрутство").

В своїй заяві Заявник просить суд: прийняти заяву і порушити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства «ОФІС-2000»; визнати Боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Шилова О.А.

Ухвалою господарського суду Київської області від 05 вересня 2013 року про прийняття заяви про порушення провадження у справі про банкрутство прийнято заяву № 4 від 03 серпня 2013 року голови ліквідаційної комісії приватного підприємства «ОФІС-2000» про порушення справи про банкрутство до розгляду; призначено справу до розгляду у підготовчому засіданні на 09 вересня 2013 року; зобов'язано Заявника/ Боржника надати документальні докази у справі.

Ухвалою господарського суду Київської області від 09 вересня 2013 року порушено провадження за заявою голови ліквідаційної комісії приватного підприємства «ОФІС-2000» № 4 від 03 серпня 2013 року у справі про банкрутство приватного підприємства «ОФІС-2000»; введено мораторій на задоволення вимог кредиторів відповідно до ст. 19 Закону про банкрутство; призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 16 вересня 2013 року; зобов'язано приватне підприємство «ОФІС-2000» подати суду інші наявні, але не подані документи на підтвердження своєї неплатоспроможності; вирішено інші процедурні питання у справі.

16 вересня 2013 року через відділ діловодства господарського суду Київської області від Боржника надійшло клопотання б/№ від 16 вересня 2013 року (вх. № 19604 від 16 вересня 2013 року) з відомостями наданими на виконання вимог ухвал господарського суду Київської області від 05 вересня 2013 року та від 09 вересня 2013 року.

В судове засідання 16 вересня 2013 року з'явився Боржник, підтримав подану ним заяву, просить задовольнити її, визнати Боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру; ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Шилова О.А.; в судовому засіданні представником Боржника надано пояснення згідно яких майно, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб у Боржника не має, відомості про всі рахунки на яких обліковуються цінні папери, що належать Боржнику - відсутні; відкритий один рахунок.

Згідно ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, рішення приймається господарським судом за результатами оцінки доказів, поданих сторонами та іншими учасниками господарського процесу, а також доказів, які були витребувані господарським судом, у нарадчій кімнаті.

Статтею 75 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що якщо відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи не подано, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України, сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Дослідивши детально, всебічно, об'єктивно матеріали справи, обставини справи, заслухавши пояснення представника Боржника, суд приходить до висновку про банкрутство Боржника на підставі наступного.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 17113302 від 03 вересня 2013 року долученого до матеріалів справи, 07 серпня 2013 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено відомості про прийняте рішення про припинення підприємницької діяльності Боржника за рішенням засновників.

Згідно статті 209 Господарського кодексу України (надалі за текстом «ГК України»), у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.

Відповідно до ч. 1 ст. 95 Закону про банкрутство, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Згідно з вимогами ч.ч. 1, 3 ст. 110 Цивільного кодексу України (надалі за текстом «ЦК України»), юридична особа ліквідується: 1) за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами …; якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Відповідно до вимог ч.ч. 1-3, 5 ст. 105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію. Після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації. Учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Відповідно до ч. 8 ст. 111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Частиною 5 ст. 60 Господарського Кодексу України встановлено, що ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.

У відповідності до ч. 1 ст. 22 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", інформація про проведення державної реєстрації юридичної особи, про прийняття засновниками (учасниками) або уповноваженим ними органом рішення щодо припинення юридичної особи тощо підлягає обов'язковому опублікуванню в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Згідно з статтею 1 вказаного Закону спеціалізованим друкованим засобом масової інформації є видання центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, в якому відповідно до цього Закону публікуються відомості з Єдиного державного реєстру.

Відповідно до листа Держкомпідприємництва № 5530 «Про надання роз'яснень деяких норм Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 16 серпня 2004 року, Бюлетень державної реєстрації - є спеціалізованим друкованим засобом масової інформації про дані з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який офіційно зареєстровано в Державному комітеті телебачення і радіомовлення України.

Зазначене повідомлення здійснюється за встановленою формою і містить всі передбачені законом обов'язкові реквізити.

Відповідно до заяви Боржника та долучених доказів, рішенням № 24/07 власника Боржника від 05 серпня 2013 року прийнято рішення про припинення приватного підприємства «ОФІС-2000» шляхом його ліквідації у добровільному порядку, відповідно до чинного законодавства в зв'язку з відсутністю можливості займатися прибутковою підприємницькою діяльністю і відсутністю перспектив такої діяльності; призначено голову ліквідаційної комісії - Шилова О.А.; затверджено порядок проведення ліквідаційної процедури Боржника, разом з вирішенням інших питань організації ліквідації підприємства, на підтвердження чого долучено Рішення № 24/07 власника Боржника від 05 серпня 2013 року; факт того, що Лозовий В.П. є єдиним власником Боржника підтверджено п. 1.4. Статуту приватного підприємства «ОФІС-2000», затвердженого рішенням власника Боржника від 27 липня 2011 року.

Згідно заяви Заявника та доданих документів, в Бюлетені державної реєстрації № 256 (21) опубліковано повідомлення про ліквідацію Боржника, на підтвердження чого Заявником долучено копію обкладинки Бюлетеня державної реєстрації № 256 (21) та повідомлення про ліквідацію Боржника № 3103 в Бюлетені державної реєстрації № 256 (21).

Відповідно до вимог ч. 8 ст. 111 ЦК України, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи, судом або органом, що прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Згідно матеріалів заяви, на підставі наказу голови ліквідаційної комісії від 05 серпня 2013 року проведено інвентаризацію активів Боржника, на підтвердження чого долучено копії інвентаризаційного опису основних засобів Боржника від 02 вересня 2013 року, акту інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 02 вересня 2013 року, довідки до акту інвентаризації розрахунків з покупцями, постачальниками та іншими дебіторами і кредиторами від 02 вересня 2013 року, акту № 1 про результати інвентаризації наявних коштів, що зберігаються у Боржника від 02 вересня 2013 року, - складені за результатом проведеної інвентаризації майна Боржника. За результатом проведеної інвентаризації ліквідаційною комісією складено ліквідаційний баланс Боржника станом на 02 вересня 2013 року, який за змістом є проміжним, за даними якого у Боржника відсутні активи, вартість пасиву Боржника дорівнює 45 тис. грн.

02 вересня 2013 року рішенням власника Боржника № 02/09 від 02 вересня 2013 року прийнято рішення про затвердження ліквідаційного балансу Боржника станом на 02 вересня 2013 року, який за змістом є проміжним, за результатами проведеної інвентаризації; 02 вересня 2013 року власником приватного підприємства «ОФІС-2000» прийнято рішення звернутись до господарського суду Київської області з заявою про порушення справи про банкрутство Боржника в порядку, передбаченому ст. 95 Закону про банкрутство в зв'язку з встановленням за результатом проведеного аналізу фінансового становища та інвентаризації майна Боржника, відсутності у Боржника майна та ліквідної дебіторської заборгованості, а також наявності кредиторської заборгованості на суму 45 000,00 грн., а саме як слідує з матеріалів справи, до Боржника звернувся кредитор з вимогами до нього, які підтверджені документально та встановлено за наслідками інвентаризації, що активів Боржника не достатньо для погашення заборгованості перед кредитором, на підтвердження вказаного Заявником надано рішення № 03/09 власника приватного підприємства «ОФІС-2000» від 03 вересня 2013 року. Таким чином, Заявником надано документально підтверджені відомості про відсутність у Боржника станом на 03 вересня 2013 року будь-яких активів, що було встановлено головою ліквідаційної комісії за результатом проведеної інвентаризації майна Боржника, а також встановлено наявність кредиторської заборгованості (в сумі 45 000,00 грн.), яку Боржник не спроможний погасити в зв'язку з відсутністю майна.

Розглядаючи підстави виникнення кредиторської заборгованості Боржника судом встановлено, що відповідно до матеріалів заяви, після публікації оголошення про ліквідацію Боржника до Боржника звернувся з заявою кредитор - ПП «СКБ ГРУП» з вимогою погасити борг у сумі 45 000,00 грн., який виник на підставі договору про надання юридичних послуг № 09 від 22 червня 2011 року, та підтверджений актом прийому-передачі виконаних робіт від 30 червня 2011 року, актом взаємозвірки розрахунків від 02 липня 2011 року. За результатом розгляду вимог кредитора Боржником визнано наявність заборгованості, на підтвердження чого надано суду повідомлення № 57/1 від 30 серпня 2013 року, адресованого директору ПП «СКБ ГРУП». Відповідно до п. 4.2. договору про надання консультативних юридичних послуг № 09 від 22 червня 2011 року, оплата наданих юридичних послуг здійснюється Боржником на розрахунковий рахунок ПП «СКБ ГРУП», на протязі двох банківських днів з дня підписання актів передачі послуг. Акт приймання-передачі виконаних робіт по договору про надання консультативних юридичних послуг № 09 від 22 червня 2011 року, підписаний сторонами 30 червня 2011 року. Перевіривши вказані докази, судом встановлено наявність підтвердженої заборгованості Боржника перед ПП «СКБ ГРУП» в сумі 45 000,00 грн., строк вимоги за якою настав.

Згідно заяви Заявника, поданих документів та наданих у судовому засіданні пояснень представника Боржника, дебіторська заборгованість у Боржника відсутня; Боржник не має майна, грошових коштів, інших матеріальних цінностей; майно, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб - не має; відомості про всі рахунки на яких обліковуються цінні папери, що належать Боржнику - відсутні; відкритий один рахунок. Ліквідаційною комісією встановлено, що загальна сума кредиторської заборгованості боржника складає 45 000,00 грн., яка складається з заборгованості перед ПП «СКБ ГРУП», у зв'язку з наведеним, власником приватного підприємства «ОФІС-2000» прийнято рішення про звернення головою ліквідаційної комісії до суду з заявою про порушення провадження у справі про банкрутство Боржника.

Таким чином ліквідаційною комісією виявлено непогашену кредиторську заборгованість, строк сплати якої сплив та відсутність будь-яких майнових активів Боржника, необхідних для погашення грошових зобов'язань Боржника, що підтверджено документально та перевірено судом. Останнє є свідченням неспроможності Боржника погасити кредиторську заборгованість та становить підставу для звернення до суду з заявою про порушення справи про банкрутство.

Судом встановлено, що головою ліквідаційної комісії направлено ДПІ ДПС (м. Бориспіль), ДПІ ДПС (м. Черкаси), Управлінню Пенсійного фонду України у м. Бориспіль, Бориспільському міському відділу управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, міжрайонній виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, міському центру зайнятості, Державній виконавчій службі, - повідомлення ліквідатора про прийняте рішення про припинення діяльності Боржника, що підтверджено копією повідомлення ліквідатора від 06 серпня 2013 року та копією реєстру поштового відправлення від 08 серпня 2013 року.

За даними ліквідаційної комісії у підприємства відсутня кредиторська заборгованість по виплаті заробітної плати, у складі активів Боржника, майна, грошових коштів, інших матеріальних цінностей немає, дебіторська заборгованість відсутня.

Наявності в статутному капіталі Заявника, згідно статуту Боржника, частки державної власності не встановлено.

Окрім викладеного, суд бере до уваги наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство, для цілей цього Закону терміни вживаються у наступному значенні: неплатоспроможністю є - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності.

Відповідно до п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, - «Аналіз наявності (відсутності) ознак дій з приховування чи доведення до банкрутства або фіктивного банкрутства підприємства та визначення ознак втрати або відновлення платоспроможності», - ч. 3 п. п 3.3. - ознаками стійкої фінансової неспроможності можуть уважатися: збитковість діяльності протягом двох років; відхилення показників ліквідності від граничного значення; зупинення платежів, що триває понад три місяці, за наявності боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали; наявність значної (понад триста мінімальних розмірів заробітної плати) суми непогашених боргових зобов'язань, строки платежів за якими настали більше як три місяці тому; наявність значної суми непогашених боргових зобов'язань, визнаних юридичною особою - боржником або підтверджені виконавчими документами; наявність у підприємства значної суми непогашених штрафів, пені, неустойки, визнаних у судовому порядку, за невиконання умов договорів та недотримання вимог законодавства; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

Детально дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про наявність з перелічених ознак, ознак які вказують на стійку фінансову неплатоспроможність Боржника, зокрема відхилення показників ліквідності від граничного значення; наявність заяви про порушення провадження у справі про банкрутство даної юридичної особи, прийнятої до розгляду господарським судом, або провадження у справі про банкрутство цієї юридичної особи.

За наслідками дослідження матеріалів справи судом встановлено доведеність тверджень голови ліквідаційної комісії Боржника про неспроможність виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредитором, що встановлено головою ліквідаційної комісії під час ліквідації Боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства.

Відповідно до ч. 1 ст. 37 Закону про банкрутство, у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Згідно ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Таким чином на підставі наявних матеріалів справи, даних поданого ліквідаційного балансу Боржника встановлено, що пасив Боржника перевищує актив Боржника, що свідчить про недостатність майна боржника для погашення вимог його кредиторів, а отже про його неплатоспроможність, - у Боржника відсутнє майно, що встановлене ліквідаційною комісією, за рахунок якого можливе задоволення вимог кредиторів; а також відповідно до норми ст. 1 Закону про банкрутство, яким визначено поняття неплатоспроможності для цілей вказаного закону, п. 3 Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року № 14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року № 1361, встановлено, що Боржник на момент подачі заяви про порушення справи про банкрутство та на момент винесення даної постанови є неплатоспроможним. Зазначені фактичні обставини вказують на нездатність Боржника своєчасно та в повному обсязі задовольнити вимоги кредиторів, що є підставою для застосування відносно Боржника відповідних заходів та процедур в порядку, встановленому Законом про банкрутство зокрема, є підставою для визнання Боржника банкрутом.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази та встановлені в ході судового розгляду обставини, господарський суд приходить до висновку щодо наявності підстав для визнання боржника банкрутом та введення процедури ліквідації.

Судом встановлено, що в заяві про порушення справи про банкрутство, Заявником заявлено вимогу призначити голову ліквідаційної комісії ліквідатором приватного підприємства «ОФІС-2000» Шилова Олександра Анатолійовича. Дослідивши клопотання Боржника про призначення Шилова О.А.- голову ліквідаційної комісії ліквідатором Боржника, суд дійшов наступних висновків.

Згідно з ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство суд призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Відповідно до ч. 1 ст. 114 Закону про банкрутство, кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України. Таким чином, у відповідності до положень Закону про банкрутство, кандидатура ліквідатора або обирається судом в порядку передбаченому для призначення розпорядника майна, тобто визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи, або обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Відповідно до ч. 2 ст. 114 Закону про банкрутство, розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі: 1) які є заінтересованими у цій справі; 2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років; 3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом; 4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого). До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Господарський вважає за необхідне зазначити, що приписами ст. 95 Закону про банкрутство не визначений порядок або особливості здійснення ліквідаційної процедури у справі про банкрутство, в зв'язку з чим ліквідаційна процедура щодо боржника, що ліквідується власником, здійснюється також відповідно до вимог, що передбачені розділом ІІІ Закону - "Ліквідаційна процедура".

Керуючись ст. ст. 37-41, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 82 Господарського процесуального кодексу України, Методичними рекомендаціями щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2006 року №14 у редакції наказу Міністерства економіки України від 26 жовтня 2010 року №1361, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати банкрутом приватне підприємство «ОФІС-2000», ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17.

2. Відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором приватного підприємства «ОФІС-2000», ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17, Шилова Олександра Анатолійовича, ідентифікаційний номер: 2800524297, місце проживання: Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. 6-го Грудня, б. 141, корп. 2, кв. 12 (голову ліквідаційної комісії).

Задовольнити вимогу п. 3 прохальної частини заяви голови ліквідаційної комісії боржника № 4 від 03 серпня 2013 року про призначення ліквідатором (вх. № 3352/13 від 04 вересня 2013 року).

3. Скасувати арешти, накладені на майно приватного підприємства «ОФІС-2000», ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17.

4. Припинити повноваження засновників, власників майна приватного підприємства «ОФІС-2000», ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17 та припинити повноваження всіх органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном; звільнити керівника приватного підприємства «ОФІС-2000».

5. Зобов'язати ліквідатора приватного підприємства «ОФІС-2000» (ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17) у п'ятиденний строк з дня отримання даної постанови подати до офіційного друкованого органу Верховної Ради України «Голос України» чи Кабінету Міністрів України «Урядовий кур'єр» оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, про що надати суду відповідні докази. Примірник газети протягом 5 днів після публікації подати до господарського суду.

Газетне оголошення має містити повне найменування боржника, визнаного банкрутом, та інші реквізити банкрута, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування господарського суду в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство, номер справи, дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).

6. Протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання цієї постанови, керівнику, головному бухгалтеру і засновникам (учасникам) приватного підприємства «ОФІС-2000» (ідентифікаційний код: 22810828, місцезнаходження: 08325, Київська обл., Бориспільський р-н, с. Щасливе, вул. Шкільна, буд. 17) передати ліквідатору всю бухгалтерську та всю іншу документацію Банкрута, печатки і штампи, матеріальні та всі інші цінності Банкрута.

Ліквідатору прийняти бухгалтерську та всю іншу документацію, печатки, штампи, матеріальні та всі інші цінності від колишніх керівника Банкрута, головного бухгалтера та засновників (учасників) Боржника визнаного банкрутом.

7. Ліквідатору до завершення ліквідаційної процедури забезпечити виконання дій та заходів, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в тому числі ст.ст. 41-49.

8. Зобов'язати Ліквідатора раз на два місяці надавати господарському суду Київської області звіт про вжиті ним заходи в ході ліквідаційної процедури з долученням доказів вжитих ним заходів.

9. Призначити наступне судове засідання для розгляду звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу банкрута на 20 січня 2014 року на 14 год. 30 хв., яке відбудеться в приміщенні господарського суду Київської області (м. Київ, вул. Комінтерну, 16, зал судових засідань № 2).

Ліквідатору банкрута надати суду до 13 січня 2014 року звіт ліквідатора, довідку обслуговуючого банку банкрута про закриття рахунків та довідку банкрута про рух коштів по основному рахунку Банкрута, визначеного ч.ч. 7, 8 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; ліквідаційний баланс банкрута з долученням доказів вжитих ним заходів в ході проведення ліквідаційної процедури. До звіту ліквідатора повинні додаватись письмові пояснення та докази проведення ліквідаційної процедури, визначені ст. 46 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

10. Постанову надіслати: відділу державної виконавчої служби за місцезнаходженням Банкрута, державному реєстратору Реєстраційної служби за місцезнаходженням Банкрута;

Копію постанови надіслати: ліквідатору Банкрута, Управлінню з питань банкрутства Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу Міністерства юстиції України (04071, м. Київ, вул. Ярославська, буд. 5/2, каб. 2); податковому органу за місцезнаходженням Банкрута, Банкруту, ПП «СКБ ГРУП» (03057, м. Київ, вул. Довженка, буд. 18), Центру зайнятості за місцезнаходженням Банкрута, виконавчій дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності за місцезнаходженням Банкрута, виконавчій дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві за місцезнаходженням Банкрута; УПФ за місцезнаходженням Банкрута.

Дата набрання чинності постановою - 16 вересня 2013 року.

Термін пред'явлення виконавчого документу до виконання - до 16 вересня 2014 року.

Суддя Скутельник П.Ф.