ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-602, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Полонець С.М.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
УХВАЛА
іменем України
"05" вересня 2013 р. Справа № 295/3546/13-а
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Бондарчука І.Ф.
Хаюка С.М.,
при секретарі Кошиль О.Ю. ,
за участю сторін:
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районої ради м.Житомира на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "23" квітня 2013 р. у справі за позовом ОСОБА_4 до Управління праці та соціального захисту населення Богунської районої ради м.Житомира про встановлення статусу інваліда війни,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо відмови йому у встановленні статусу інваліда війни та зобов'язати відповідача встановити йому статус інваліда війни відповідно до вимог п.9 ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видати відповідне посвідчення.
В обґрунтування своїх вимог зазначив, що є ліквідатором наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії, внаслідок чого став інвалідом 3 групи. Однак, відповідач відмовив у встановленні статусу інваліда війни, оскільки ним не надано достатньо доказів на підтвердження факту залучення до складу формувань Цивільної оборони.
Постановою Богунського районного суду від 23.04.2013 р. позов задоволено.
Визнано неправомірними дії Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира щодо відмови ОСОБА_4 у встановленні статусу інваліда війни згідно п.9 ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".
Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира встановити ОСОБА_4 статус інваліда війни відповідно до вимог п.9 ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та видати відповідне посвідчення.
Не погоджуючись з вищезазначеним рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати рішення суду першої інстанції як таке, що постановлене з порушенням норм матеріального права та ухвалити нове рішення про відмову в задоволенні позову.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи в межах вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів прийшла до висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач є учасником ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС 1 категорії, інвалідом 3 групи захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (а.с.10-11). Позивач звертався до відповідача по питанню встановлення йому статусу інваліда війни, проте отримав відмову з посиланням на відсутність необхідних для розгляду цього питання документів.
Відповідно до п.9 ст.7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 22.10.1993 року до інвалідів війни належать також інваліди з числа: осіб залучених до складу формувань Цивільної оборони, які стали інвалідами внаслідок захворювання, пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи .
Згідно ст.9 Закону України "Про Цивільну оборону України" - силами цивільної оборони є її війська, спеціалізовані та невоєнізовані формування.
Відповідно до ст.11 цього Закону - невоєнізовані формування цивільної оборони створюються в областях, районах, містах Києві та Севастополі, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності і підпорядкування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
До невоєнізованих формувань цивільної оборони зараховуються працездатні громадяни України.
Згідно ст. 12 Закону України "Про Цивільну оборону України" - для забезпечення заходів з цивільної оборони, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій та проведення спеціальних робіт у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, місцевих державних адміністраціях, на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності і підпорядкування створюються спеціалізовані служби цивільної оборони: енергетики, захисту сільськогосподарських тварин і рослин, інженерні, комунально-технічні, матеріального забезпечення, медичні, оповіщення і зв'язку, протипожежні, торгівлі і харчування, технічні, транспортного забезпечення та інші. Для проведення евакуаційних заходів в умовах надзвичайних ситуацій на базі місцевих державних адміністрацій створюються евакуаційні комісії.
У ліквідації наслідків ЧАЕС брали участь три зведенні загони Цивільної оборони (Київської, Житомирської та Чернігівської областей), що були сформованні на базі об'єднання "Хімволокно", а також інших невоєнізованих формувань Цивільної оборони.
Як вбачається з Рішення звуженого засідання виконкому Житомирської обласної Ради народних депутатів №6 від 02.05.1986 р. "Про заходи з підготовки і відправки звідного мобільного загону спеціального захисту цивільної оборони по наданню допомоги з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС", воно було прийнято на виконання Розпорядження Ради Міністрів УРСР від 01.02.1986 р. №3/199.
Цим рішенням було сформовано звідний мобільний загін спеціального захисту цивільної оборони по наданню допомоги з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС на базі заводу "Хімволокно", управління внутрішніх справ та інших організацій, серед яких була і автоколона №2193, на базі якої було створено групу підвозу в кількості 21 особа (а.с.29-30).
З трудової книжки позивача, довідок ВАТ "Житомирське АТП 11855" від 06.12.2005 р., наказу начальника автоколони №2193 від 23.05.1986 р., довідки АТП 11858 вбачається, що ОСОБА_4 був відряджений у складі загону спеціального захисту цивільної оборони в числі групи підвозу автоколони №2193 (а.с.3-8, 14-17,29-30). Та обставина, що в деяких документах не вживається словосполучення "загін цивільної оборони" не спростовує цього факту.
На думку колегії суддів відомості, відображені у цих документах в їх сукупності вказують, що вони стосуються одного і того самого загону цивільної оборони .
Крім того, ці відомості підтвердили двоє свідків, допитаних під час розгляду справи. Зазначеним особам встановлено статус інваліда війни і вони засвідчили, що позивач разом з ними приймав участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС в складі зведеного загону цивільної оборони (а.с.27, 32-33).
Досліджених судом доказів, на думку колегії суддів, достатньо для задоволення позовних вимог. Листи Мінпраці та соціальної політики України, на які посилається відповідач, не можуть створювати нових правових норм у спірних правовідносинах і застосуванню в даному випадку не підлягають (а.с.47, 49).
Незбереження інших документів щодо складу зведеного мобільного загону цивільної оборони не може позбавляти права позивача на встановлення йому відповідного статусу. Тим більше, що Управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Житомирської облдержадміністрації своїм листом від 16.02.2006 р. №169/5-12 підтверджує, що цей загін був створений рішенням облвиконкому. Долучена до матеріалів справи копія цього рішення облвиконкому свідчить, що у складі цього загону були не лише працівники об'єднання "Хімволокно", а й працівники інших установ та організацій.
Під час розгляду справи відповідач не оспорював автентичності поданих позивачем документів, а лише вказував на те, що їх недостатньо.
За таких обставин постанова суду є законною, обґрунтованою, підстав для її скасування немає.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районої ради м.Житомира залишити без задоволення, а постанову Богунського районного суду м. Житомира від "23" квітня 2013 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис) Б.С. Моніч
судді: (підпис) (підпис) І.Ф.Бондарчук С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя _______ Б.С. Моніч
Повний текст cудового рішення виготовлено "10" вересня 2013 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_4 АДРЕСА_1,10029
3- відповідачу Управління праці та соціального захисту населення Богунської районої ради м.Житомира вул.Перемоги,55,м.Житомир,10003