Постанова № 33544574, 10.09.2013, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.09.2013
Номер справи
821/3200/13-а
Номер документу
33544574
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 вересня 2013 р. Справа № 821/3200/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ковбій О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Новокаховської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Херсонській області до Комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" про стягнення податкового боргу в сумі 22939,10 грн.,

встановив:

Новокаховська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Херсонській області (далі-позивач, ОДПІ) звернулася до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (далі - відповідач, КП) про стягнення податкового боргу в сумі 22939,10 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами здійснення фінансово - господарської діяльності відповідач станом на 06.08.2013 року має податковий борг по податкам і зборам та обов'язковим платежам, а саме: заборгованість з неперерахованого податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2013 року по 31.03.2013 року в сумі 22939,10 грн., який самостійно не сплачено, що стало підставою для звернення до суду.

Представник позивача до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був належним чином повідомлений.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

Комунальне підприємство "Бериславтеплокомуненерго" має статус юридичної особи, зареєстроване Бериславською районною державною адміністрацією Херсонської області 01 жовтня 1990 року та включено до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України. Ідентифікаційний код - 21306772.

tyle="background-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Відповідач знаходиться на обліку в Новокаховській ОДПІ з 07.10.1994 року як платник податків.

t;">За результатами здійснення фінансово-господарської діяльності відповідач станом на 06.08.2013 року має податковий борг по податкам (зборам) та обов'язковим платежам, а саме: заборгованість з податку з доходів фізичних осіб за період з 01.01.2013 року по 31.03.2013 року в сумі 22939,10 грн.

es New Roman CYR;font-size:12pt;">Сума податкового боргу підтверджуються податковим розрахунком сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку (форма 1 - ДФ) та обліковою карткою платника податків.

Визначаючись щодо позовних вимог суд виходив з наступного.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

olor:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Статтею 6 Податкового Кодексу України визначено, що податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Пунктом 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України встановлено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Згідно з п.п.19.1.15 п.19.1 статті 19 Податкового кодексу України органи державної податкової служби здійснюють контроль за погашенням податкового боргу з податків та зборів платників податків, у тому числі тих, майно яких перебуває у податковій заставі./span>

Податковий кодекс України (пункт 14.1.175 статті 14) визначає податковий борг як суму грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

nd-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Відповідно до ст. 168 Податкового кодексу України податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 цього Кодексу.>p> p align="justify">ckground-color:#FFFFFF;font-family:Times New Roman CYR;font-size:12pt;">Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (п. 168.2 ст.168 Кодексу).

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені цим Кодексом для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 ст. 168 Податкового кодексу України).

Відповідно до п. 54.2 ст. 54 Податкового кодексу України під терміном "граничний термін сплати до бюджету податку" розуміються строки сплати податку, визначені пунктом 168.1.6 ст. 168 Податкового Кодексу України.

Підпунктом 168.4.7 пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу України визначено, що відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.

Отже, комунальне підприємство "Бериславтеплокомуненерго" в порушення вимог статті 168 Податкового кодексу України не перераховано до бюджету утриманий з працівників податок на доходи фізичних осіб при виплаті їм оподатковуваного доходу за період з 01.01.2013 по 31.03.2013 року в сумі 22939,10 грн.

Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України визначено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації або розрахунку, що подається контролюючим органом у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання вважається узгодженою.

Відповідно до пп. 14.1.175. ст. 14 Податкового кодексу України сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.

Відповідно до пп. 20.1.28 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби України мають право стягувати до бюджетів суми початкового боргу, в порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.

Заборгованість відповідача до теперішнього часу залишається несплаченою. Доказів про сплату відповідачем податкового боргу до суду не надходило.

З наведених обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (код ЄДРПОУ 21306772) заборгованість перед бюджетом в дохід місцевого бюджету м. Нова Каховка на р/р 33212800700040 в ГУ УДК у Херсонській області, код ОКПО 24103704, МФО 852010, код призначення платежу 11010100 суму податку з доходів фізичних осіб у розмірі 22939 (двадцять дві тисячі дев'ятсот тридцять дев'ять) грн. 10 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення.

В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Ковбій О.В.

кат. 8.1.5