ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
ПОСТАНОВА
Іменем України
18 квітня 2013 р. (14:23) Справа №2а-13461/12/0170/2
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Яковлєва С.В.,
при секретарі Проніні Є.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Данкан»
до Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АРКрим Державної податкової служби
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
за участю представників:
від позивача - Горохова А.К. - пред-к, дов. від 04.01.2013 р.
від відповідача - не з'явився.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю «Данкан» (далі позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної інспекції у м.Сімферополі АРКрим Державної податкової служби (далі відповідач) №0019501702 від 22.11.2012 р. Вимоги мотивовані тим,що податковий орган при проведенні перевірки зробив помилковий висновок про порушення платником податків вимог ПК України щодо надання податкової звітності.
У судовому засіданні, яке відбулось 10.12.2012 р. представник позивача наполягав на задоволенні позову з підстав, визначених у позовній заяві, представник відповідача зазначив,що відсутні підстави для задаоаовлення позовних вимог .
Суд ,керуючись ст..156 КАС України, ухавлою від 10.12.2012 р. зупинив провадження по справі до надрання законої сили рішення у справі № 2а-12286/12/0170/2.
Позивач 02.04.2013 р. надіслав клопотання про поновлення провадження по справі, ухвалою суду від 03.04.2013 р. провадження у справі було поновлено.
У судове засідання 18.04.2013р. відповідач явку свого представника не забезпечив, про день та час йог опроведення був сповіщений належним чином , клопотань про відкладення не надав, предстанки позивача наполягав на задаоаолвенні позову з підстав, визначених у позовній заяві, вважав можливим продовжити розн=гляд справи на підставі залучених до нех документів.
Вислухавши представника позивача , суд, приймаючи до уваги відсутність доказів неможливості забезпечити явку представника відповідача , не надання ним клопотання про відкладення судового засідання, наявність доказів того ,що всі учасники процесу були сповіщені про день та час проведення судового засідання , керуючись ст.128 КАС України, ухвалив здійснити розгляд справи на підставі залучених до неї документів.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача , суд
ВСТАНОВИВ
Відповідачем 23.10.2012 р. був прийнятий наказ № 2674 «Про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Данкан», згідно з яким відповідно до п.п.78.1.1. ст. 78 ПК України було зазначено про необхідність проведення документальної позапланової перевірки позивача . За результатами проведення на виконання наказу № 2674 від 23.10.2012 р. документальної позапланової перевірки позивача 08.11.2012 р. був складений акт №8788/7/35338012 ( вих.№54865/10/12-8 від 09.11.2012 р.) «Про неможливість проведення фінансово-господарських операцій ТОВ «Данкан» за період з 01.01.2011 р. по 30.06.2012р.».
У вказаному акті перевірки зафіксований висновок про порушення позивачем, зокрема, п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст.49 , п.5.1.1 ст.51, п.п. «б» п.176.2 ст.176, п.119.2 ст.119 ПК України податкові розрахунки форми ф№ 1-ДФ про суми доходів, які отримані фізичними особами - підприємцями га громадянами згідно цивільно-правових договорів за 1 квартал 2011р., 3 квартал 2011р. надані з порушенням граничних термінів.
Після вивчення матеріалів переврки відповідачем 22.11.2012 р. прийнято податкове повідомлення- рішення № 0019501702, згідно з яки позивачу нараховані штрафні санкції у розмірі 510 грн.
Ст.19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платники податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України (далі ПК України), який набрав чинність з 01.01.2011 р.
Платниками податків відповідно до п. 15.1. ст. 15 ПК України визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Відповідно п.п. 16.1.2., 16.1.3 п. 16.1. ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Згідно із п. 46.1. ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відповідно до п. 48.1 ст. 48 ПК України податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями пункту 46.5 статті 46 цього Кодексу та чинному на час її подання.
Форма податкової декларації повинна містити необхідні обов'язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору, а саме відображати інформацію, яку повинна містити форма податкової декларації та за відсутності якої документ втрачає визначений цим Кодексом статус із настанням передбачених законом юридичних наслідків (п.48.2 ст. 48 ПК України).
Згідно з п. 49.1. ст.49 ПК України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному період (п.49.2 ст.49 ПК України).
П.49.3. ст.49 ПК України передбачає, що податкова декларація подається в тому числі шляхом надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення.
П.49.8. ст. 49 ПК України встановлено, що прийняття податкової декларації є обов'язком органу державної податкової служби. Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана перевірити наявність та достовірність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктами 48.3 та 48.4 статті 48 цього Кодексу. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника податків, до її прийняття перевірці не підлягають.
Згідно з п. 49.9. ст. 49 ПК України за умови дотримання платником податків вимог цієї статті посадова особа органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов'язана зареєструвати податкову декларацію платника датою її фактичного отримання органом державної податкової служби.
Відповідно до п. 51.1. ст. 51 ПК україни податковий агент зобов'язаний подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків, а також сум нарахованого та утриманого з них податку органу державної податкової служби за місцем свого обліку.
У п. 119.2. ст.119 ПК України зазанчено,що неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не у повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 510 гривень.
Відповідно до п.176.2 ст.176 ПК України Особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані, зокрема, подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.
Судом встановлено,що відповідач при проведенні документальної позапланової невиїзної перевірки позивача позивачем, результати якої зафіксовані в акті перевірки №8788/7/35338012 від 08.11.2012 р. ( вих.№54865/10/12-8 від 09.11.2012 р.) , встановлено, зокрема, порушення гранічних термінів поданання податкових розрахунків форми ф. №1-ДФ про суми доходів, які отримані фізичними особами - підприємцями га громадянами згідно цивільно-правових договорів за 1 квартал 2011р., 3 квартал 2011р.
Матеріали справи свідчать про те,що позивач , діючи згідно з вимогами ст.49 ПК України, надіслав на адресу податкового органу поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення 05.05.2011р. та 07.11.2011р. податкову звітність , в тому числі форми ф. № 1-ДФ про суми доходів, які отримані фізичними особами - підприємцями га громадянами згідно цивільно-правових договорів за 1 квартал 2011р., 3 квартал 2011р., яки отриані податковим органом відповідно 05.05.2011р. та 07.11.2011р.
Відповідачем не надано доказів того,що зазначена звітність у наведених вище обсягах та у вказані вище дати не була отримана .
За таких обставин суд вважає,що штрафні санкції застосовані до позивача без наявності підстав для їх застосування , в наслідок чого існують підставаи для задоволення позову.
Під час судового засідання, яке відбулось 18.04.2012 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 25.04.2012р.
Керуючись ст.ст. 160-163 , 267 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити .
2. Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Державної податкової інспекції у м.Сімферополі АРКрим Державної податкової служби № 0019501702 від 22.11.2012 р.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Яковлєв С.В.