ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа №813/5944/13-а
11 вересня 2013 року Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Кузана Р.І.,
з участю секретаря судового засідання Кончук Н.С.,
з участю представників :
позивача Василів О.А.
відповідача Бродоси А.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова до Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації про стягнення заборгованості,-
в с т а н о в и в :
Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі міста Львова звернулось з позовом до Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації з вимогою стягнути заборгованість із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, яка становить 167 801 грн. 26 коп. В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що дана заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем самостійно нарахованої суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень-липень 2013 року, застосованого до відповідача штрафу та нарахованої пені.
Ухвалою від 31.07.2013 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі.
На підставі поданих відповідачем письмових пояснень по суті позовних вимог, ухвалою від 28.08.2013р. справу призначено до розгляду в судовому засіданні.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав, вказаних в позовній заяві та додаткових письмових поясненнях, просила позов задовольнити повністю.
Представ відповідача в судовому засіданні позов визнав повністю.
Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини справи та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
З 01 січня 2011 року правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку регулює Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI (далі - Закон № 2464-VI).
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Перелік платників єдиного внеску міститься у статті 4 цього ж Закону, згідно з пунктом першим якої такими є зокрема, роботодавці-підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб; фізичні особи - підприємці; фізичні особи, які забезпечують себе роботою самостійно та фізичні особи, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту); філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), утворені відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами; працівники - громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють; особи, які працюють на виборних посадах в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян та отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на такій посаді; військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби), особи рядового і начальницького складу; особи, які отримують допомогу по тимчасовій непрацездатності; особи, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Згідно з частиною 3 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VI з дня набрання чинності цим Законом платниками єдиного внеску вважаються платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
Відповідач - Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації, є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до пункту четвертого частини другої статті 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність до територіального органу Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади у галузі статистики.
Згідно з поданими Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації щомісячних звітів про суми нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за березень-червень 2013 року, ним самостійно визначено суму єдиного внеску в розмірі 117139 грн. 44 коп. Відповідачем частково здійснено сплату заборгованості, в тому числі штрафних санкцій та пені на загальну суму 234 грн. 23 коп.
Порядок обчислення і сплати єдиного внеску визначений статтею 9 Закону № 2464-VI, згідно з якою платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно з частиною 11 статті 25 Закону N 2464-VI Управлінням Пенсійного фонду України у Галицькому районі м. Львова було прийнято рішення №260/04/23948842 від 13.03.2013р. про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску відповідачем, а саме: штрафні санкції у розмірі 4 262 грн. 30 коп. та пені 931 грн. 94 коп.
Відповідно до частини 4 статті 25 Закону № 2464-VI територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова надіслано відповідачу вимогу про сплату недоїмки по єдиному внеску, штрафах та пені № Ю-2094 від 05.07.13р. на загальну суму 136 743 грн. 27 коп.
Матеріалами справи підтверджується наявність заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування Управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації перед Управлінням Пенсійного фонду України в Галицькому районі Львівської області, яка, з врахуванням суми заборгованості по єдиному внеску, що існувала станом на 01.03.2013р., самостійно визначених зобов'язань за період березень-червень 2013 року, нарахованої позивачем пені та штрафних санкцій, становить 167 801 грн. 26 коп.
З урахуванням викладеного, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги УПФ України в Галицькому районі м. Львова є обґрунтованими, підтверджуються наявними у справі доказами, тому 167 801 грн. 26 коп. підлягають стягненню з відповідача.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями. 7-14, 69-71, 86, 159, 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Управлінням капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації (місцезнаходження: вулиця Винниченка, 18/110, місто Львів, ЄДРПОУ 23948842) на користь Управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова 167 801 (сто шістдесят сім тисяч вісімсот одна) грн. 26 коп. заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Суддя Кузан Р.І.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 16 вересня 2013 року.