Постанова № 33516086, 18.06.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.06.2013
Номер справи
2а/0470/12102/12
Номер документу
33516086
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2013 р. Справа № 2а/0470/12102/12 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

Дніпропетровськийокружнийадміністративний суд у складі:

головуючогосудді - Луніної О.С.,

при секретарі - Кравці Є.С.,

за участю:

представників позивача - Савельєва К.В., Івіаннікова А.Ю.,

представників відповідача - Ополоник Л.В., Рудько А.М., Дербида А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень від 13.04.2012р. за № 0000082301 та від 13.04.2012р. за № 0000092301, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби, у якому позивач просить:

- визнати податкове повідомлення-рішення Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції (Жовтоводського відділення) від 13.04.2012р. № 0000082301 про збільшення податкового зобов'язання приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» з податку на прибуток підприємств на суму 15728593,02 грн. і нарахування штрафних санкцій у розмірі 1589870,94 грн. неправомірним і скасувати його;

- визнати податкове повідомлення-рішення Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції (Жовтоводського відділення) від 13.04.2012р. № 0000092301 про збільшення податкового зобов'язання приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» з податку на додану вартість на суму 2973999,75 грн. і нарахування штрафних санкцій у розмірі 584870,75 грн. неправомірним і скасувати його.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті на підставі висновків акту перевірки від 27.02.2012р. за № 9/23-31184098, однак, позивач не погоджується із викладеними у акті перевірки висновками, а саме про: фіктивність угод, укладених між позивачем та ТОВ «ВБК «Стандарт-сервіс», ТОВ «Промстройанльянс», ПП «АКМ-Метал», реальність операцій, ненадання документів, які б підтверджували фактичне отримання та використання у господарській діяльності товару; заниження показника «Прирост балансової вартості запасів»;заниження відображених підприємством у рядку 0.16 декларації «Інші доходи» показників за 4 квартал 2010 року на суму 8832988,36 грн.; наявність по підприємству ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» кредиторської заборгованості у сумі 60002,00 грн., по якій минув термін позовної давності; завищення підприємством валових витрат у сумі 14599043,70 грн.; завищення підприємством задекларованих показників у рядку 04.13 декларації «Інші витрати» на суму 913893,00 грн. за 1 квартал 2011 року; не встановлення причини проведеного коригування відображених у рядку 05.2 декларації «Самостійне виявлення помилки за результатами минулих періодів» у сумі 237500,00 грн.; завищення задекларованих підприємством показників рядку 06.4 декларації «Фінансові витрати відповідно до підпункту 138.10.5 підпункту 138.10 статті 10 Податкового кодексу» на суму 1504965,47 грн.; завищення підприємством задекларованих показників у рядку 10.1 колонки Б декларації «Придбання товарів (послуг)з ПДВ для здійснення операцій, які підлягають оподаткуванню за ставкою 20%» на суму 2668059,00 гривень. Спростовуючи вищезазначені висновки перевірки позивач посилається на наступне: підприємством під час перевірки були надані всі первинні документи, які підтверджують факт здійснення операції з придбання товарів у ТОВ «ВБК «Стандарт-сервіс»; відсутні рішення суду щодо визнання недійсними правочинів, укладених між позивачем та ТОВ «ВБК «Стандарт-сервіс»; на сторінці 21 акту перевірки відповідач невірно визначив залишок придбаної, але не реалізованої сірки; за даними бухгалтерського обліку у підприємства відсутня заборгованість по фінансовій допомозі; результатами звірки взаєморозрахунків між позивачем та ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», проведеної на початку 2012 року, підтверджена відсутність кредиторської заборгованості; діюче законодавство України не надає права контролюючому органу визнавати первинні документи суб'єкта господарювання недійсними; у акті перевірки містяться лише припущення про відсутність у контрагента позивача достатніх виробничих потужностей, працівників, офісних та складських приміщень, інших основних засобів для забезпечення ведення фінансово-господарської діяльності в обсягах задекларованих показників; у акті перевірки не наведено доказів того, що для надання підприємствам безоплатної поворотної фінансової допомоги підприємство використало саме кредитні кошти АБ «Діамант»; під час перевірки відповідач не зміг визначити причини проведеного коригування відображених у рядку 05.2 декларації «Самостійне виявлення помилки за результатами минулих періодів» у сумі 237500,00 грн. у зв'язку із тим, що підприємство уточнювало витрати попереднього перевіряє мого періоду; при проведенні перевірки податковим органом необґрунтовано зроблені висновки про завищення валових витрат підприємства та, як наслідок, про невірне визначення об'єкта оподаткування податком на прибуток; при наявності факту оплати товару та виписаної податкової накладної від продавця товару, підприємство правомірно збільшило податковий кредит з ПДВ.Позивачем зазначено, що ним зі свого боку виконані всі вимоги щодо формування податкового кредиту за операціями із вищезазначеними контрагентами, до податкової перевірки надавались усі первинні документи, дані бухгалтерського обліку. На підставі вищевикладених обставин, оскаржуване податковы повідомлення-рішення є неправомірними та підлягають скасуванню.

У судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги та просили позов задовольнити у повномуобсязі.

Представники відповідача у судовому засіданні позов не визнали та просили суд відмовити у його задоволенні, в обґрунтування своєїпозиції посилалися на обставини та висновки, викладені у актіперевірки і зазначили, що під час проведення перевірки та винесення оскаржуваних рішень державний орган діяв у межах чинного законодавства.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення та доводи представників сторін, дослідивши подані до суду докази, оцінившиїх за своїмвнутрішнімпереконанням, щоґрунтується на всебічному, повному та об'єктивномурозгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановивнаступне.

Судом встановлено та матеріаламисправипідтверджено, щопозивач - приватне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» (код ЄДРПОУ 31184098) зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Жовтоводської міської ради Дніпропетровської області 27.10.2000р. та перебуває на податковому обліку в Верхньодніпровській об'єднаній державній податковій інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби з 07.11.2000р. за № 668.

Згідно п.75.1 ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Відповідно до п. 77.1 ст. 77 ПК України документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

Згідно із п. 77.4 ст. 77 ПК України про проведення документальної планової перевірки керівником органу державної податкової служби приймається рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної планової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Згідно із п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати.

Підпунктом 86.3 ст. 86 ПК України встановлено, що акт (довідка) документальної виїзної перевірки, що визначено статтями 77 і 78 цього Кодексу, складається у двох примірниках, підписується посадовими особами органу державної податкової служби, які проводили перевірку, та реєструється в органі державної податкової служби протягом п'яти робочих днів з дня, що настає за днем закінчення установленого для проведення перевірки строку (для платників податків, які мають філії та/або перебувають на консолідованій сплаті, - протягом 10 робочих днів).

Згідно із п. 86.10 ст. 86 ПК України у акті перевірки зазначаються як факти заниження, так і факти завищення податкових зобов'язань платника.

На підставі направлень від 10.01.2011р. за № 6/23, № 7/23, № 8/23, № 9/23, № 10/23, від 18.01.2012р. за № 40/23, від 23.01.2012р. за № 44/23, від 24.01.2012р. за № 48/23, від 25.01.2012р. за № 53/23, № 54/23, від 26.01.2012р. за № 63/23, виданих Жовтоводською об'єднаною державною податковою інспекцією Дніпропетровської області, уповноваженими особами Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області згідно п.п. 20.1.4 ст. 20, абз. 2 п.п 75.1.2 ст. 75 та ст.. 77 ПК України, відповідно до наказу Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області від 30.12.2011р. за № 421 та відповідно до плану-графіку проведення планових виїзних перевірок суб'єктів господарювання, проведена планова виїзна перевірка приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» з питань дотримання вимог податкового законодавств за період з 01.10.2010р. по 30.09.2011р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010р. по 30.09.2011р., відповідно до затвердженого плану перевірки.

Повідомлення про проведення планової перевірки від 30.12.2011р. за № 32/10/23-012 та наказ від 30.12.2011р. за № 421 про проведення планової перевірки вручено 30.12.2011р. під розписку директору підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс».

Направлення на проведення перевірки від 10.01.2011р. за № 6/23, № 7/23, № 8/23, № 9/23, № 10/23, від 18.01.2012р. за № 40/23, від 23.01.2012р. за № 44/23, від 24.01.2012р. за № 48/23, від 25.01.2012р. за № 53/23, № 54/23, від 26.01.2012р. за № 63/23 вручено під розписку директору підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс».

Перевірка проводилась з 10.01.2012р. по 06.02.2012р., термін проведення перевірки було подовжено на 10 робочих днів - з 07.12.2011р. по 20.02.2012р. згідно із наказом Жовтоводської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області від 06.02.2012р. за № 73.

За результатами перевірки уповноваженими особами відповідача складено акт «Про результати планової виїзної перевірки ПМТЗ «Буд-Сервіс», код ЄДРПОУ 31184098, з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2010р. по 30.09.2011р., валютного та іншого законодавства за період з 01.10.2010р. по 30.09.2011р.» від 27.02.2012р. за № 9/23-31184098 (далі - акт перевірки від 27.02.2012р. за № 9/23-31184098).

Перевіркою встановлено порушення приватним підприємством «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс»:

- п. 1.32 ст.1, п.п.4.1.4, п.п. 4.1.6 п.4.1 ст.4, п.5.1, п.п. 5.2.1, п.п. 5.2.2 п. 5.2, п.5.9, п.5.1 ст.5, п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5, п.п. 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. за № 334/94-ВР (був чинним на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон України № 334/94-ВР); п. 155.1 ст. 135, п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14, п. 138.8, п.п. 138.8.1 п. 138.8, п. 138.4, п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст.14, п. 141.1 ст. 141 ПК України, у результаті чого донараховано податок на прибуток всього у сумі 16344177,35 грн., у тому числі: за 4 квартал 2010 року у сумі 6737830,85 грн.; за 1 квартал 2011 року у сумі 1141136,25 грн.; за 2 квартал 2011 року у сумі 2843078,42 грн.; за 3 квартал 2011 року у сумі 5622131,83 грн.;

- п. 1.4 п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. за № 168/97-ВР (був чинним на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон України№ 168/97-ВР), п. 198.3 ст. 198 ПК України, в результаті чого донараховано податок на додану вартість на загальну суму 2389129,00 грн., в т.ч. за жовтень 2010 року у сумі 475074,00 грн.; за листопад 2010 року у сумі 416667,00 грн.; за грудень 2010 року у сумі 1447738,00 грн.; за січень 2011 року у сумі 7609,00 грн.; за лютий 2011 року у сумі 25375,00 грн.; за березень 2011 року у сумі 16666,00 гривень;

- п. 240.2 ст. 240, п. 241.1, п. 241.2 ст. 241, п.п. 242.1.4 п. 242 ПК України (у редакції, яка діяла у період з 01.01.2011р. до 01.10.2011р.), у результаті чого донараховано екологічний податок у сумі 28666,91 грн., у т.ч. за 1 квартал 2011 року у сумі 28537,62 грн., за 2 квартал 2011 року у сумі 129,29 грн.;

- абз. «б» п.п. 4.2.9, п.4.2 ст. 4 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» від 22.05.03р. № 889-IV (був чинним на момент виникнення спірних правовідносин) (далі - Закон України №889-IV), п.п. «б», п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 ПК України, у результаті чого занижено податок з доходів фізичних осіб у періоді, що перевірявся на загальну суму 24214,80 грн.;

- абз. «б» п. 19.2 ст. 19 Закону України № 889-IV, п.п. 1.1 п.1 та п.п. 2.1 п. 2 Порядку заповнення податкового розрахунку, затвердженого наказом ДПА України від 29.09.2003р. за № 451 (зі змінами та доповненнями, п. 119.2 ст. 119 ПК України, що призвело до порушень у наданні інформації стосовно сплачених на користь платників податку доходів та застосування ознаки доходу;

- положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р.за № 265/95-ВР (далі - Закон України № 265/95-ВР) - не роздрукування щоденно фіскальних звітних чеків РРО (7 випадків);

- абз. 23 п.1.2, ч.2 п. 2.2, п.2.6 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою НБУ від 15.12.2004р. за № 637 (далі - Положення № 637) - не оприбуткування готівкових коштів на загальну суму 3133,66 грн. у день їх фактичного надходження у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків;

- п.п. 7.41 п.п. 7.43, п.п. 3.1 Положення № 637 - встановлено відсутність підтверджених документів про витрачені кошти згідно авансових звітів ОСОБА_8 на загальну суму 2214,50 гривень.

Відповідно до п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка. Акт (довідка), складений за результатами перевірки та підписаний посадовими особами, які проводили перевірку, у строки визначені цим Кодексом, надається платнику податків або його законному представнику, який зобов'язаний його підписати. У разі незгоди платника податків з висновками акта такий платник зобов'язаний підписати такий акт перевірки із зауваженнями, які він має право надати разом з підписаним примірником акта або окремо у строки, передбачені цим Кодексом.

Згідно із п. 86.7 ст. 86 ПК України у разі незгоди платника податків або його законних представників з висновками перевірки чи фактами та даними, викладеними в акті (довідці) перевірки, вони мають право подати свої заперечення протягом п'яти робочих днів з дня отримання акта (довідки). Такі заперечення розглядаються органом державної податкової служби протягом п'яти робочих днів, що настають за днем їх отримання (днем завершення перевірки, проведеної у зв'язку з необхідністю з'ясування обставин, що не були досліджені під час перевірки та зазначені у зауваженнях), та платнику податків надсилається відповідь у порядку, визначеному статтею 58 цього Кодексу для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень. Платник податку (його уповноважена особа та/або представник) має право брати участь у розгляді заперечень, про що такий платник податку зазначає у запереченнях. Участь керівника відповідного органу державної податкової служби (або уповноваженого ним представника) у розгляді заперечень платника податків до акта перевірки є обов'язковою. Такі заперечення є невід'ємною частиною акта (довідки) перевірки. Рішення про визначення грошових зобов'язань приймається керівником органу державної податкової служби (або його заступником) з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків (у разі їх наявності). Платник податків або його законний представник може бути присутнім під час прийняття такого рішення.

Позивач скористався зазначеним правом та подав до Верхньодніпровської ОДПІ заперечення на акт перевірки за вих. № 172 від 05.04.2012 року.

Відповідно до п.п. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 ПК України контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Згідно з п. 86.8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником податкового органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень, а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.

Згідно п.п. 54.3 ст. 54 ПК України та відповідно до п. 123.1 ст. 123, п. 6,7 пр. 10 р. ХХ ПК України на підставі акта перевірки від 27.02.2012р. за № 9/23-31184098 щодо приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» були прийняті за порушення:

- п. 1.4 ст. 1, п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4, п.п. 7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України № 168/97-ВР, п. 198.3 ст. 198 ПК України - податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 13.04.2012р. за № 0000092301, яким нараховано суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість за основним платежем у розмірі 2389129,00 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 584870,75 грн.;

- п. 1.32 ст.1, п.п.4.1.4, п.п. 4.1.6 п.4.1 ст.4, п.5.1, п.п. 5.2.1, п.п. 5.2.2 п. 5.2, п.5.9, п.5.1 ст.5, п.п. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5, п.п. 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР; п. 155.1 ст. 135, п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14, п. 138.8, п.п. 138.8.1 п. 138.8, п. 138.4, п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст.14, п. 141.1 ст. 141 ПК України- податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 13.04.2012р. за № 0000082301, яким нараховано суму грошового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств за основним платежем у розмірі 15728593,02 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями у розмірі 1589870,94 гривень.

Згідно із п. 55.1 ст. 55 ПК України податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства. Процедура адміністративного оскарження рішень органів державної податкової служби є дворівневою.

Відповідно до п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.

Згідно із п. 56.2 ст. 56 ПК України у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.

Відповідно до п. 56.3 ст. 56 ПК України скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (та у разі потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Скарги на рішення державних податкових інспекцій подаються до державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Скарги на рішення державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі подаються до Державної податкової адміністрації України.

Пунктом 56.6 ст. 56 ПК України у разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня.

Згідно із п. 56.8 ст. 56 ПК України контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, наступних за днем отримання скарги, на адресу платника податків поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

Відповідно до 56.9 ст. 56 ПК України керівник (або його заступник) відповідного контролюючого органу може прийняти рішення про продовження строку розгляду скарги платника податків понад 20-денний строк, визначений у пункті 56.8 цієї статті, але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника податків до закінчення строку, визначеного у пункті 56.8 цієї статті.

Пунктом 56.10 ст. 56 ПК України встановлено, що рішення Державної податкової адміністрації України та спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в галузі митної справи, прийняте за розглядом скарги платника податків, є остаточним і не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Позивач оскаржував зазначені податкові повідомлення-рішення у адміністративному порядку до Державної податкової служби у Дніпропетровській області (скарги від 28.05.2012р. за № 257, за № 258), до Державної податкової служби України (скарги від 23.08.2012р. за № 400), проте, його скарги були залишені без задоволення (рішення про результати розгляду скарг від 01.08.2012р. за № 18290/10/10-014, від 14.09.2012р. за № 1941/0/61-12/10-2115).

Надаючи правову оцінку оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням суд виходив з такого.

Щодо обґрунтованості встановлених у акті перевірки від 27.02.2012р. за № 9/23-31184098 порушень, суд встановив наступне.

У акті перевірки податковий орган посилається на наступні порушення:

1) по взаємовідносинам з ТОВ «Стандарт-Сервіс»:

- п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4, п. 1.32 ст. 1, п.5.1, п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст.5 Закону України № 334/94-ВР - завищення валових доходів у сумі 1 394 652,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі «-» 348 663,00 гривень;

- п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 334/94-ВР - заниження валових доходів на суму 8 686 422,59 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі «+» 2 171 605,64 гривень;

- п. 5.1 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР - завищення валових витрат на суму 13 092 041,15 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі «+» 3 273 010,29 гривень;

- п. 1.4 ст. 1, п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3, п. 4.1 ст. 4 Закону України № 168/97-ВР -завищення податкових зобов'язань на суму 278 930, 00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на додану вартість у розмірі «-» 278 930,00 гривень;

- п. 3.1 ст. 3, п.п. 7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України № 168/97-ВР - завищення податкового кредиту у сумі 2 618 408,34 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на додану вартість у розмірі «+» 2 618 408,34 гривень;

2) розрахунок приросту/убутку ТМЦ:

- п. 5.9 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР - заниження валового доходу у сумі 6 909 234,24 грн.;за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі «+» 1 727 308,56 гривень;

- п. 5.9 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР - завищення валових витрат на суму 355 609,00 грн.;за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі «+» 88 902,25 гривень;

3) не включення до складу інших доходів умовні відсотки на суму неповернутої фінансової допомоги: п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 334/94-ВР, п.п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 ПК України - заниження валового доходу на суму 692 801,62 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 164 701,97 гривень;

4) не включення до складу інших доходів дотації від Жовтоводського міського центру зайнятості: п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 334/94-ВР - заниження валового доходу на суму 37 632,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 9 408,00 гривень;

5) не включення до складу інших доходів по кредиторській заборгованості, за якою минув строк позовної давності по ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: п. 135.1 ст. 135 ПК України - заниження валового доходу на суму 60 002,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 13800,46 гривень;

6) не включення до складу валових витрат на оплату праці, суми страхового збору до фонду державного загальнообов'язкового страхування, суми нарахованих податків та інших витрат; п. 135.1 ст. 135 ПК України - заниження валових витрат на суму 92 023,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі «-» 23 005,75 гривень;

7) включення до складу валових витрат суму відсотків по кредиторам, які не використовувались у господарській діяльності: п. 1.32 ст. 1, п.п. 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР, п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 141.1 ст. 141 ПК України - завищення валових витрат на суму 2 418 858,47 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 574 615,31 гривень;

8) включення до складу прямих матеріальних витрат витрати на нереалізовані ТМЦ: п.п. 138.8.1 п. 138.8, п. 138.4 ст. 138 ПК України - завищення прямих витрат, що нереалізовані у перевіряємому періоді на суму 34 815 366,47 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 8 007 534,29 гривень;

9) не підтвердження первинними документами коригування валових витрат: п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5, п.1.32 ст. 1 Закону України № 334/94-ВР - завищення валових витрат на суму 237 500,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 59 375,00 гривень;

10) по взаємовідносинам з ПП «АКМ-Метал»: п. 198.3 ст. 198 ПК України - завищення податкового кредиту на 7609,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на додану вартість у розмірі 7609,00 гривень;

11) по взаємовідносинам з ТОВ «Промстройальянс»: п. 198.3 ст. 198 ПК України - завищення податкового кредиту на 42 041,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на додану вартість у розмірі 42 041,00 гривень.

Щодо порушень позивачем положень п.5.1 ст.5, п.п.5.3.9 п.5.3 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР (завищення валових витрат у 4 кварталі 2010 року у сумі 13092041,15 грн.), п.3.1 ст. 3, п.п. 7.4.5 п. 7.4, п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України № 168/97-ВР (завищення податкового кредиту у сумі 2 618 408,34 грн.), п. 198.3 ст. 198 ПК України внаслідок господарських взаємовідносин із контрагентамиТОВ «Стандарт-Сервіс»,ПП «АКМ-Метал», ТОВ «Промстройальянс», які підпадають під ознаки фіктивності, суд встановив наступне.

У обґрунтування зазначенихпорушень у акті перевірки відповідач посилається на те, що господарські взаємовідносини між приватним підприємством «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» та ТОВ «ВБК Стандарт-Сервіс» носять фіктивний характер, не спрямовані на створення правових наслідків, відсутнє постачання та продаж товарів по угодам, які визнані нікчемними.

Нормами статті 202 Цивільного кодексу України (далі - ЦКУ) визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Відповідно до ч. 1 ст. 205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що приватне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» у перівіряємий період перебувало у господарських договірних відносинах із, зокрема, ТОВ «ВБК Стандарт-Сервіс», ТОВ «Фірма «Торгсервіс», ТОВ «Промстройальянс», ПП «АКМ-Метал», ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Згідно з ч.1 статті 215 ЦКУ підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, встановлених частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 ЦКУ.

Частиною 1 ст. 203 ЦКУ встановлено, що зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства.

Відповідно до ч. 5 ст. 203 ЦКУ правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Статтею 228 ЦК України передбачено: правочин вважається таким, що порушує публічний порядок, якщо він був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним. Правочин, який порушує публічний порядок, є нікчемним.

Разом з тим, висновок суду стосовно нікчемності правочину має бути викладений у мотивувальній частині судового рішення.

Пленум Верховного Суду України в своїй постанові від 06 листопада 2009 року за № 9 «Про судову практику розгляду цивільних справ про визнання правочинів недійсними» роз'яснив, що нікчемними правочинами, які порушують публічний порядок, визначені ст. 228 ЦК України, є:

1) правочини, спрямовані на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина;

2) правочини, спрямовані на знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, Автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним.

Правочини, які посягають на суспільні, економічні та соціальні основи держави, зокрема є: правочини, спрямовані на використання всупереч закону комунальної, державної або приватної власності; правочини, спрямовані на незаконне відчуження або незаконне володіння, користування, розпорядження об'єктами права власності українського народу - землею як основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави, її надрами, іншими природними ресурсами (стаття 14 Конституції України); правочини щодо відчуження викраденого майна; правочини, що порушують правовий режими вилучення з обігу або обмеження в обігу об'єктів цивільного права, тощо. Усі інші правочини, спрямовані на порушення інших об'єктів права, передбачені іншими нормами публічного права, не є такими, що порушують публічний порядок. При кваліфікації правочину за статтею 228 ЦК України має враховуватися вина, яка виражається в намірі порушити публічний порядок сторонами правочину або однією зі сторін. Доказом вини може бути вирок суду, постановлений у кримінальній справі щодо знищення, пошкодження майна чи незаконного заволодіння ним, тощо.

Акт перевірки від 27.02.2012р. за № 9/23-31184098не тільки не містить посилань про вину позивача, яка виразилася в намірі позивача порушити публічний порядок, а й не доводить умислу позивача на порушення публічного порядку, не містить посилань і на обставину в чому таке порушення полягає.

Статтею 207 ГК України встановлено, що господарське зобов'язання, що відповідає вимогам закону, або вчинено з метою, яка завідомо суперечить інтересам держави і суспільства, або укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції (спеціальної правосуб'єктивності), може бути на вимогу однієї із сторін, або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині.

Аналізуючи наведені норми, суд дійшов висновку, що відповідно до презумпції правомірності правочину укладені між сторонами правочини є чинними, якщо їх недійсність прямо не встановлена законом (нікчемні правочини). В усіх інших випадках питання про недійсність правочину має бути встановлено судом на підставі заяви зацікавленої особи після повного та всебічного розгляду питання про недійсність такого правочину. Про недійсність правочину може ухвалюватись судове рішення.

Отже, позиція відповідача про те, що ці правочини очевидно суперечить інтересам держави, не підкріплені належними доказами, а саме: рішеннями суду про визнання їх такими або вироком суду відносно посадових осіб позивача, який би свідчив про наявність умислу у діях посадових осіб позивача на порушення публічного порядку.

Окремо, суд зазначає про таке. За змістом ст.215 ЦК України нікчемним правочином визнається лише той правочин, недійсність якого встановлена законом. У такому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. Зокрема, ст.228 ЦК України (в редакції чинній з 01.01.2011р.) визначено, що правочин, який порушує публічний порядок, тобто такий який був спрямований на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним, є нікчемним, а відтак визнання такого правочину недійсним судом не вимагається. За змістом ч.3 ст.228 ЦК України правочин, при здійсненні якого недодержуються вимоги щодо його відповідності інтересам держави і суспільства, його моральним засадам, може бути визнаний недійсним судом.

З наведених приписів слідує, що законодавець з 01.01.2011р. виключив правочини, які були укладені з метою суперечною інтересам держави та суспільства, з кола нікчемних правочинів і відніс такі правочини до оспорюваних, тобто таких, які можуть бути визнані недійсними виключно судом.

Фактів спрямованості правочину між позивачем та його контрагентом на порушення конституційних прав і свобод людини і громадянина, знищення, пошкодження майна фізичної або юридичної особи, держави, автономної Республіки Крим, територіальної громади, незаконне заволодіння ним, податковим органом в ході перевірки не досліджувалось та в акті перевірки не наводиться. Рішення суду про визнання правочину між позивачем і його контрагентомнедійсним через недодержання вимог щодо його відповідності інтересам держави і суспільства, моральним засадам, податковим органом до суду не надано, в акті перевірки про наявність такого рішення не зазначено.

Відповідно до ст. 3 Господарського кодексу України під господарською діяльністю у цьому Кодексі розуміється діяльність суб'єктів господарювання у сфері суспільного виробництва, спрямована на виготовлення та реалізацію продукції, виконання робіт чи надання послуг вартісного характеру, що мають цінову визначеність.

Господарська діяльність здійснюється у загальній економічній сфері, а тому має суто економічні властивості, що неможливо без вартісної оцінки і взаємооцінки, еквівалентності обміну, відповідних обчислень і розрахунків. Тому така ознака результатів господарської діяльності, як цінова визначеність, наявна в абсолютній більшості випадків, хоча в некомерційній господарській діяльності можливе безкоштовне надання результатів останньої.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР валові витрати виробництва та обігу (далі - валові витрати) - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як

компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Підпунктом п.п.5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР до складу валових витрат включаються суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.

Підпунтом 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України № 168/97-ВР встановлено, що об'єктом оподаткування є операції платників податку з:

1)поставки товарів та послуг, місце поставки яких знаходиться на митній території України, у тому числі операції з:

- передачі права власності на об'єкт застави позичальнику (кредитору) для погашення заборгованості заставодавця;

- передачі об'єкта фінансового лізингу в розпорядження лізингоотримувача;

- поставки послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів автомобільним транспортом, а також міжнародних відправлень будь-яким видом транспорту на відрізку від пункту їх відправлення (прийняття для перевезення) на митній території України до пункту їх митного оформлення, а також від пункту їх митного оформлення до пункту призначення (доставки) на митній території України;

- поставки послуг з міжнародних перевезень пасажирів, багажу та вантажів (крім міжнародних відправлень) будь-яким видом транспорту (крім автомобільного) на відрізку від пункту їх відправлення (прийняття для перевезення) на митній території України до пункту проведення прикордонного контролю з їх випуску за межі державного кордону України, а також від пункту прикордонного контролю з їх впуску у межі державного кордону України до пункту їх призначення (доставки) на митній території України;

- в інших випадках, визначених цим Законом;

2)ввезення товарів (супутніх послуг) у митному режимі імпорту або реімпорту (далі - імпорту) згідно з положеннями глав 29-30 Митного кодексу України. З З метою оподаткування цим податком до імпорту також прирівнюються операції з ввезення на митну територію України:

- об'єкта лізингу (крім повернення об'єкта оперативного лізингу, раніше наданого (вивезеного) лізингодавцем чи іншою особою за його дорученням з території України у митному режимі тимчасового вивезення (ввезення) для вільного обігу згідно з положеннями глави 34 Митного кодексу України);

- об'єкта майнової застави на користь заставодержателя (іншої особи за його дорученням);

- майна, переданого у схов (відповідальне зберігання) або в користування чи розпорядження;

- товарів (супутніх послуг) з-під митного режиму магазину безмитної торгівлі, митного складу або спеціальної митної зони згідно з положеннями глав 35-37 Митного кодексу України для їх подальшого вільного обігу на території України (крім поставки на територію іншого магазину безмитної торгівлі, митного складу та спеціальної митної зони (тільки для спеціальних митних зон, які відповідно до закону мають тотожні умови оподаткування цим податком);

- продуктів переробки (готової продукції) з-під митного режиму переробки на митній території України згідно з положеннями глави 38 Митного кодексу України;

- продуктів переробки (готової продукції) з-під митного режиму переробки за межами митної території України згідно з положеннями глави 39 Митного кодексу України (крім транспортних засобів, які відправлялися під митним режимом переробки за межі митного кордону України з метою їх ремонту та повертаються на митну територію України для їх подальшого вільного обігу);

- товарів (супутніх послуг) за будь-якими іншими договорами, які не передбачають передання права власності на такі товари (супутні послуги) або передбачають їх обмін на корпоративні права чи цінні папери, у тому числі якщо таке ввезення пов'язано з поверненням товарів у зв'язку з припиненням дії зазначених договорів;

- в інших випадках, визначених цим Законом.

Не вважаються імпортом та звільняються від оподаткування цим податком операції з поставки товарів (супутніх послуг) на митну територію України під митним режимом знищення або зруйнування згідно з положеннями глави 40 Митного кодексу України чи під митним режимом відмови на користь держави згідно з положеннями глави 41 Митного кодексу України ( 92-15 ). Подальші операції з поставки таких товарів (супутніх послуг) на митній території України оподатковуються у загальному порядку;

3)поставка (вивезення, пересилання) товарів (супутніх послуг) у митному режимі експорту або реекспорту (далі - експорту) згідно з положеннями глав 31-32 Митного кодексу України за кошти або інші види компенсацій (винагороди).

З метою оподаткування цим податком до експорту також прирівнюються:

- поставка послуг з міжнародного перевезення пасажирів, багажу та вантажів, а також міжнародних відправлень у випадках, визначених підпунктом 6.2.4 пункту 6.2 статті 6 цього Закону;

- поставка товарів (супутніх послуг), які перебувають у вільному обігу на території України, до митного режиму магазину безмитної торгівлі, митного складу або спеціальної митної зони, створених згідно з положеннями глав 35-37 Митного кодексу України;

- поставка об'єкта фінансового лізингу за межі митного кордону України;

- в інших випадках, визначених цим Законом.

Не вважаються експортом операції з поставки товарів або послуг за межі митного або державного кордону України, які не є об'єктом оподаткування цим податком згідно з пунктом 3.2 статті 3 цього Закону або звільняються від оподаткування цим податком згідно з пунктом 5 статті 5 цього Закону (крім підпунктів 5.1.2 і 5.1.7 пункту 5.1 та пункту 5.2 статті 5 цього Закону).

Згідно із п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України № 168/97-ВР не підлягають включенню до складу податкового кредиту суми сплаченого (нарахованого) податку у зв'язку з придбанням товарів (послуг), не підтверджені податковими накладними чи

митними деклараціями (іншими подібними документами згідно з підпунктом 7.2.6 цього пункту).

У разі коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.

Для банківських установ при одержані ними права власності на заставлене майно з метою подальшого продажу таке право зберігається до моменту продажу такого заставленого майна.

Відповідно до п.п. 7.7.1 п. 7.7 ст. 7 Закону України № 168/97-ВР сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду.

При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з цього податку, що виник за попередні податкові періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до закону), а при його відсутності - зараховується до складу податкового кредиту наступного податкового періоду.

Відповідно до п.п.14.1.27 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України витрати - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником)

Розділом ІІІ Податкового кодексу України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на прибуток.

Відповідно до п.п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі статтями 135 - 137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138 - 143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу.

Відповідно до п.п.139.1.1 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України не включаються до складу витрат витрати, не пов'язані з провадженням господарської діяльності.

Отже, до складу валових витрат можуть бути віднесені витрати, які безпосередньо пов'язані з підготовкою, організацією, веденням виробництва, реалізацією продукції (робіт, послуг).

Розділом V ПК України врегульовані питання, пов'язані з обчисленням та сплатою податку на додану вартість.

Відповідно до п.185.1 ст.185 ПК України об'єктом оподаткування (податком на додану вартість) є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу.

Відповідно до п. 44.1 ст. 44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту. У випадках, передбачених статтею 216 Цивільного кодексу України, платники податків мають право вносити відповідні зміни до податкової звітності у порядку, визначеному статтею 50 цього Кодексу.

Відповідно до п. 187.1 ст. 187 ПК України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Пунктом 198.1 ст. 198 ПК України встановлено, що право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Згідно із п. 198.2 ст. 198 ПК України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

- дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

- дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою виникнення права на віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов'язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов'язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього періоду.

Датою виникнення права орендаря (лізингоотримувача) на збільшення податкового кредиту для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об'єкта фінансового лізингу таким орендарем.

Датою виникнення права замовника на віднесення сум до податкового кредиту з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).

Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку:

- з придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку;

- з придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Відповідно до п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Відповідно до п. 201.10 ст. 201 ПК України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.

Згідно п.135.1 ст.135 Податкового кодексу України, доходи, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включаються до доходів звітного періоду за датою, визначеною відповідно до статті 137, на підставі документів, зазначених у пункті 135.2 цієї статті, та складаються з: доходу від операційної діяльності, який визначається відповідно до пункту 135.4 цієї статті; інших доходів, які визначаються відповідно до пункту 135.5 цієї статті, за винятком доходів, визначених у пункті 135.3 цієї статті та у статті 136 цього Кодексу.

П.135.2 ст.135 Податкового кодексу України вказує, що доходи визначаються на підставі первинних документів, що підтверджують отримання платником податку доходів, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Згідно п.п.135.5.4, 135.5.5 п.135.5 ст.135 Податкового кодексу України, до інших доходів включають: вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих платником податку у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, суми безповоротної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, безнадійної кредиторської заборгованості, крім випадків, коли операції з надання/отримання безповоротної фінансової допомоги проводяться між платником податку та його відокремленими підрозділами, які не мають статусу юридичної особи; суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному податковому періоді, що залишаються неповерненими на кінець такого звітного періоду, від осіб, які не є платниками цього податку (в тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із цим Кодексом мають пільги з цього податку, в тому числі право застосовувати ставки податку нижчі, ніж установлені пунктом 151.1 статті 151 цього Кодексу.

Вимогами п.138.1 ст.138 Податкового кодексу України передбачено, що витрати, які враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із:

- витрат операційної діяльності які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6-138.9, підпунктами 138.10.2-138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті;

- інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, підпунктами 138.10.5,138.10.6 пункту 138.10, пунктами 138.11, 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 і статтею 141 цього Кодексу;

- крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 цього Кодексу.

Згідно до п.138.2 ст.138 Податкового кодексу України, витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

У разі якщо платник податку здійснює виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва за умови, що договорами, укладеними на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапної їх здачі, до витрат звітного податкового періоду включаються витрати, пов'язані з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг у цьому періоді.

Платник податку для визначення об'єкта оподаткування має право на врахування витрат, підтверджених документами, що складені нерезидентами відповідно до правил інших країн.

На підставі п.138.4 та п.138.5 статті 138 Податкового кодексу України, витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку, з урахуванням того, що датою здійснення витрат, нарахованих платником податку у вигляді сум податків та зборів, вважається останній день звітного податкового періоду, за який проводиться нарахування податкового зобов'язання з податку та збору.

Відповідно до п.п.139.1.9 п.139.1 ст.139 Податкового кодексу України, не включаються до складу витрат: витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Всі податкові та видаткові накладні були складені сторонами у відповідності вимогам ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», тобто містять такі обов'язкові реквізити, як: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис.

Відповідно до ст.133 Податкового кодексу України, платниками податку на прибуток підприємств є у тому числі суб'єкти господарювання-юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами. Згідно із пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 ПК України, об'єктом оподаткування податку на прибуток підприємств є прибуток із джерелом походження в Україні та за її межами, який визначається шляхом зменшення суми доходів звітного періоду, визначених згідно зі ст.ст.135-137 цього Кодексу, на собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та суму інших витрат звітного податкового періоду, визначених згідно зі статтями 138-143 цього Кодексу, з урахуванням правил, встановлених статтею 152 цього Кодексу.

Згідно із п.п.14.1.26 п.14.1 ст.14 ПК України, під витратами розуміють суму будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних для провадження господарської діяльності платника податку, в результаті яких відбувається зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, внаслідок чого відбувається зменшення власного капіталу (крім змін капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником). До валових витрат не включається сума ПДВ, сплаченого у зв'язку із придбанням таких товарів, не належать до складу валових витрат будь-які витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення податкового обліку (ст.139 ПК України).

Аналізуючи положення даних статей Розділу ІІІ Податкового кодексу України, суд дійшов висновку, що для визначення суми видатків підприємства як валових витрат, необхідно встановити: наявність належної податкової правосуб'єктності сторін; факт документального підтвердження видатків платника податку (договори, відповідно до яких придбавається товар, послуга, видаткові накладні, та інші первинні документи); встановити реальність здійснення господарських операцій, суми за якими віднесені до валових витрат.

Положеннями п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Статтею 1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

З матеріалів справи встановлено, що всі первинні документи бухгалтерського та податкового обліку позивача, які надані ним в підтвердження формування валових витрат відповідають вимогам Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», виписані підприємством, яке станом на момент спірних правовідносин є платником ПДВ, що не заперечується відповідачем, під час здійснення господарських операцій перебувало на обліку в органах ДПІ. Доказів зворотного судовим розглядом справи не встановлено і актом перевірки не заперечується та не спростовано.

Чинне податкове законодавство не ставить в залежність право позивача на формування валових витрат від податкового обліку (стану) інших осіб і фактичної сплати контрагентом податку до бюджету. Питання формування валових витрат поширюється тільки на окремо взятого платника податків і не ставить цей факт у залежність від розрахунку з бюджетом третіх осіб.

Суд зазначає, що у відповідності до ст. 21 ПК України посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з Податковим кодексом України та іншими законами і нормативними актами.

У відповідності до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України «Проблемні питання застосування законодавства у справах за участю органів державної податкової служби» від 20.07.2010 року за № 1112/11/13-10 процесуальна діяльність суду із встановлення обґрунтованості права платника податку на податковий кредит та/або бюджетне відшкодування з податку на додану вартість повинна включати такі етапи:

1.Встановлення факту здійснення господарської операції. При цьому дослідженню підлягають усі первинні документи, які належить складати залежно від певного виду господарської операції - договори, акти виконаних робіт, документи про перевезення, зберігання товарів тощо. Необхідно перевірити фізичні, технічні та технологічні можливості певної особи до вчинення тих чи інших дій, що становлять зміст господарської операції, як-от: наявність кваліфікованого персоналу, основних фондів, у тому числі транспортних засобів для перевезення, приміщень для зберігання товарів тощо; можливість здійснення операцій з відповідною кількістю певного товару у відповідні строки з урахуванням терміну його придатності, доступності на ринку тощо; наявність відповідних ліцензій та інших дозвільних документів, що необхідні для ведення певного виду господарської діяльності.

2.Встановлення спеціальної правосуб'єктності учасників господарської операції. Особа, яка видає податкову накладну, повинна бути зареєстрована як платник податку на додану вартість на момент вчинення відповідної господарської операції.

3.Встановлення зв'язку між фактом придбання товарів (послуг), спорудженням основних фондів, імпортом товарів (послуг) і господарською діяльністю платника податку.

4.Встановлення дотримання платником податку спеціальних вимог щодо документального підтвердження сум податкового кредиту та/або бюджетного відшкодування з податку на додану вартість

5.Встановлення факту надмірної сплати податку на додану вартість у ціні товарів (послуг), що придбані платником податку.

Аналогічна позиція викладена також у листі Вищого адміністративного суду України від 02.06.2011 року за № 742/11/13-11.

Також у цьому листі Вищого адміністративного суду України зазначено, що не є обов'язковою передумовою для визначення контролюючим органом грошових зобов'язань визнання недійсними (у тому числі і нікчемними) правочинів, які укладалися за ланцюгом між попередніми посередниками, через ланцюг яких декларувався рух товарів чи послуг, нібито придбаних останнім у такому ланцюгу платником податку. При цьому взаємовідносини між учасниками попередніх ланцюгів постачань товарів та послуг не мають безпосереднього впливу на дослідження факту реальності господарської операції, вчиненої між останнім у ланцюгу постачань платником податків та його безпосереднім контрагентом.

Оцінюватися при дослідженні факту здійснення господарської операції повинні відносини безпосередньо між учасниками тієї операції, на підставі якої сформовані дані податкового обліку.

Вищевикладена позиція також сформульована у постанові Вищого адміністративного суду України від 14.11.2012 року по справі № 2а-9864/11/2670 (K/9991/50772/12).

У відповідності до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України за № 1936/11/13-11 від 01.11.2011 року «Щодо підтвердження даних податкового обліку» документи та інші дані, що спростовують реальність здійснення господарської операції, яка відображена в податковому обліку, повинні оцінюватися з урахуванням специфіки кожної господарської операції - умов перевезення, зберігання товарів, змісту послуг, що надаються тощо.

При цьому сама собою наявність або відсутність окремих документів, а так само помилки у їх оформленні не є підставою для висновків про відсутність господарської операції, якщо з інших даних вбачається, що фактичний рух активів або зміни у власному капіталі чи зобов'язаннях платника податків у зв'язку з його господарською діяльністю мали місце. Водночас наявність формально складених, але недостовірних первинних документів, відповідність яких фактичним обставинам спростована належними доказами, не є безумовним підтвердженням реальності господарської операції.

На підставі викладеного, суд вважає, що відповідач не довів належними засобами доказування, що господарські операції між приватним підприємством «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» та ТОВ «ВБК Стандарт-Сервіс», ТОВ «Промстройальянс», ПП «АКМ-Метал»здійснені без мети настання реальних наслідків.

У матеріалах справи відсутні докази визнання недійсним правочинів, укладених між позивачем та ТОВ «ВБК Стандарт-Сервіс», ТОВ «Промстройальянс», ПП «АКМ-Метал». Крім того, докази щодо порушення кримінальних справ проти посадових осіб підприємства-контрагентів позивача або наявність таких, що набрали законної сили вироків суду в акті перевірки відсутні. Не надавались такі докази і під час судового розгляду справи.

Відповідач у процесі судового розгляду справи у обґрунтування своєї позиції щодо фіктивності господарських взаємовідносин між позивачем та вищезгаданими контрагентами посилався на те, що стосовно директора приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» ОСОБА_8 була порушена кримінальна справа за фактом скоєння ним злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів».

Оцінюючи це твердження відповідача, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що стосовно директора приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» ОСОБА_8 була порушена кримінальна справа № 99127008 за фактом скоєння ним злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів».

При цьому, як зазначено у постанові про направлення кримінальної справи в суд для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності від 12.09.2012 року, злочинна діяльність ОСОБА_8, яка полягала у ухиленні від сплати податків у особливо великих розмірах, відбувалась у період з 22.11.2010р. по 30.01.2011 року.

Відповідно до вищезазначеної постанови ОСОБА_8 визнав себе винним в інкримінованому йому злочині та сплатив в бюджет держави у повному обсязі несплачену суму податкових зобов'язань із ПДВ у розмірі 2 618 408,34 грн. (платіжне доручення від 06.09.2012р. за № 500) до притягнення його у якості обвинуваченого.

Проте, відповідно до пункту 58.4 ПК України складання та надсилання платнику податків податкового повідомлення-рішення за податковими зобов'язаннями забороняється до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні або винесення ухвали про закриття такого кримінального провадження за нереабілітуючими підставами.

Враховуючи те, що перевірка була проведена у період з 10.01.2012р. по 06.02.2012р., а постанова про направлення кримінальної справи в суд для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності винесена 12.09.2012 року, станом на дату складання акта перевірки та оскаржуваних податкових повідомлень-рішень з нарахуванням підприємству податкових зобов'язань судове рішення по обвинуваченню ОСОБА_8 за фактом скоєння ним злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів» або ухвала про закриття такого кримінального провадження за нереабілітуючими підставами не набрали законної сили.

Крім того, суд звертає увагу, що у постанові про направлення кримінальної справи в суд для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності від 12.09.2012 року йдеться про господарські взаємовідносини між приватним підприємством «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» та ТОВ «ВБК Стандарт-Сервіс». Про взаємовідносини позивача із ТОВ «Промстройальянс» та ПП «АКМ-Метал» у зазначеній постанові не йдеться.

Факт укладення правочинівміж приватним підприємством «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» та ТОВ «ВБК Стандарт-Сервіс», ТОВ «Промстройальянс», ПП «АКМ-Метал»і його виконання обома сторонами підтверджується фактичними обставинами по справі, зокрема, первинними документами, які фіксують здійснення господарських операцій на виконання умов договорів, зокрема:

1) по взаємовідносинам з ТОВ «ВБК «Стандарт»:

- договором поставки від 01.12.2010р. за № 01/12-10 (зі специфікаціями), договором поставки від 01.10.2010р. за № 1, договором підряду від 01.12.2010р. за № 2/12-2010р. (з договірними цінами);

- видатковими накладними за № 0000033, № 0000032, № 0000051, № 0000050, № 0000100, № 0000101, № 0000102, № 0000103, № 0000104, № 0000031;

- рахунками-фактурами за № 0000033, № 0000032, № 0000094, № 000093, № 0000111, № 0000113, № 0000114, № 0000116, № 0000117, 0000031;

- податковими накладними за № 0000000200, № 0000000189, № 0000000341, № 0000000315, № 0000000733, № 0000000735, № 0000000736, № 0000000738, № 0000000739, № 0000000185, № 0000000734, № 0000000737, № 0000000740;

- платіжними дорученнями за № 2782, № 2703, № 2784, № 2624, № 3034, № 2869, № 2914, № 2783, № 3069, № 3067, № 3070, № 3068, № 2504, № 29, 82, № 2981;

- довідками про вартість виконаних робіт та актами приймання виконаних робіт за формою № КБ-2;

- витягом з ЄДРПОУ станом на час здійснення господарських операцій;

2) по взаємовідносинам з ТОВ «Фірма «Торгсервіс»:

- видатковими накладними за № 4809, № 4808, № 4807, № 4840, № 4810;

- актами приймання-передачі від 30.11.2010р. за № 47, № 48, № 49, 50;

3) по взаємовідносинам з ТОВ «Промстройальянс»:

- договором від 01.02.2010р. за № 01/02-БС (зі специфікацією);

- видатковою накладною за № 110202;

- податковими накладними за № 110202, № 90205;

- товарно-транспортною накладною за № 02 АБГ;

- витягом з ЄДРПОУ станом на час здійснення господарських операцій;

4) по взаємовідносинам із ПП «АКМ-Метал»:

- договором від 15.01.2011р. за № 15\01-11;

- рахунками-фактурами за № 0000041, № 0000036;

- видатковими накладними за № 25.01.1, № 25.01.2;

- податковими накладними за № 24011, № 21011;

- витягом з ЄДРПОУ станом на час здійснення господарських операцій;

5) по взаємовідносинам з ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- актом звірки взаєморозрахунків від 08.02.2012р.

Крім того, на підтвердження реальності здійснення господарських операцій судом були досліджені у процесу судового розгляду справи наступні первинні бухгалтерські документи:

А) за IV квартал 2010 року на загальну суму 31 485 601,68 грн.:

- рахунки-фактури: № 0000033 від 11.10.2010р., №0000032 від 05.10.2010р., №0000031 від 01.10.2010р., №0000094 від 05.11.2010р., №0000093 від 01.11.2010р. № 0000111 від 31.12.2010р., № 0000113 від 31.12.2010р., № 0000114 від31.12.2010р., № 0000116 від 31.12.2010р., № 0000117 від 31.12.2010р.;

- видаткові накладні: № РН-0000033 від 11.10.2010р., №РН-0000032 від 05.10.2010р., №РН-0000031 від 01.10.2010р., № РН-0000051 від 05.11.2010р., №РН-0000050 від 01.11.2010р., № РН-0000100 від 31.12.2010р., № РН-0000101 від 31.12.2010р., № РН- 0000102 від 31.12.2010р., № РН-0000103 від 31.12.2010р., № РН-0000104 від 31.12.2010р.;

- акти прийому - передачі: № 1 від 01.10.2010р., № 2 від 07.10.2010р., № 3 від 14.10.2010р., № 4 від 03.11.2010р., № 5 від 08.11.2010р., № 1 від 31.12.2010р., № 2 від 31.12.2010р., № 3 від 31.12.2010р., № 4 від 31.12.2010р., № 5 від 31.12.2010р.;

- актами КБ-2В: від 03.12.2010р., від 15.12.2010р., від 24.12.2010р., від 28.12.2010р., від 28.12.2010р.;

Б) за І квартал 2011 року на суму неврахованих витрат IV кварталу в розмірі 3 101 015,45 грн.:

- акт КБ-2В від 28.12.2010р.;

В) за II квартал 2011 року на суму 9 917 493 грн.:

- видатковими накладними: №ТС-1046 від 01.04.2011 - 910 664,97 грн.; №00989 від 01.04.2011 - 70,00 грн.;

№ПТ-0001201 від 01.04.2011 - 1 184,11грн.; №Те-1258 від 01.04.2011 -585,00грн.; №ПТ-0001572 від 01.04.2011- 204,48грн.; №ПТ-0001571 від 01.04.2011- 100,77грн.; №ПТ-0001569 від 01.04.2011 - 53,35грн.; №2 від 01.04.2011 -83 525,00грн.; №408 від 01.04.2011 - 533,00грн.; №01388 від 01.04.2011- 978,75грн.; №000029981 від 04.04.2011 -247,22грн.; №00003409 від 04.04.2011 - 297,61грн.; №0000300053 від 04.04.2011 -29,12грн.; №1634від 04.04.2011 - 9 837,50 грн.; №402від 04.04.2011 - 76 212,06 грн.; №1-00000083 від 04.04.2011 - 1 668,35 грн.; №РН-0000430 від 04.04.2011 - 125,58 грн.; №000000101від 04.04.2011 - 1 829,37грн.; №0000000102 від 04.04.2011 - 34 903,51грн.; №04043від 04.04.2011 - 137 274,98грн.; №25-0001798 від 05.04.2011 - 567,33грн.; № По422 від 05.04.2011 - 1 190,21грн.; №Те-1274 від 05.04.2011 - 450,00грн.; №МП-0005046 від 05.04.2011 - 2 027,84грн.; №06042 від 06.04.2011 - 135 529,04грн.; №24від 06.04.2011 - 2 399,63грн.; №23від 06.04.2011 - 238,88грн.; №РН-0000064від 06.04.2011 - 599,40грн.; №РН-0000906від 06.04.2011 - 714,88грн.; №3від 06.04.2011 -218,75грн.; №415від 07.04.2011 -75 488,42грн.; №8/4-00000003 від 08.04.2011 - 2 863,01грн.; №ПТ-0001718 від 08.04.2011 - 113,60грн.; №ПТ-0001719 від 08.04.2011 - 201,01грн.; №ПТ-0001725 від 08.04.2011 - 69,20грн.; №ПТ-0001341 від 08.04.2011 - 800,31грн.; №Те-1292 від 08.04.2011 - 750,00грн.; №ДС00000291від 11.04.2011 - 2 720,00грн.; №000032406 від 11.04.2011 - 275,83грн.; №000032426 від 11.04.2011 - 37,04грн.; №000032516 від 11.04.2011 - 230,72грн.; №00003740 від 11.04.2011 - 614,53грн.; №РН-0000158 від 11.04.2011 - 755,60грн.; №РН-0000465 від 11.04.2011 - 244,19грн.; №РН-0000464 від 11.04.2011 - 1 505,09грн.; №000032480 від 11.04.2011 -314,20грн.; №000032425 від 11.04.2011 - 265,92грн.; №РМ-0000010 від 12.04.2011 - 14 500,00грн.; №0\-00002450 від 12.04.2011 - 362,79грн.; №0\-00002449 від 12.04.2011 - 298,41грн.; №25-0002074 від 12.04.2011 - 835,03грн.; №А\-00000324 від 12.04.2011 - 416,24грн.; №РН-0000475 від 12.04.2011 - 314,17грн.; №01601 від 12.04.2011 - 6 145,94грн.; №РН-0000065 від 13.04.2011 - 2 617,49грн.; №ВД-0013177 від 13.04.2011 - 1 988,89грн.; №ВД-0013176 від 13.04.2011 - 1 743,85грн.; №ВД-0013175 від 13.04.2011 - 4 684,66грн.; №26 від 13.04.2011 - 3 752,63грн.; №МП-0005286 від 13.04.2011 - 1 024,24грн.; №ТС-14045 від 14.04.2011 - 147 784,04грн.; №Те-1312 від 14.04.2011 - 600,00грн.; №Те1653 від 22.04.2011 - 650,00грн.; №69 від 14.04.2011 - 413,20грн.; №70 від 14.04.2011 - 487,50грн.; №71 від 14.04.2011 - 200,50грн.; №701 від 14.04.2011 - 23 320,85грн.; №140411/002від 14.04.2011 - 33 833,33грн.; №42/7від 14.04.2011 - 2 794,42грн.; №259від 14.04.2011 - 13 433,55грн.; №00000022227 від 14.04.2011 - 17 311,41грн.; №72від 15.04.2011 - 1 600,00грн.; №75від 15.04.2011 - 186,50грн.; №74 від 15.04.2011 - 400,00грн.; №73 від 15.04.2011 -262,50грн.; №1504 від 15.04.2011 -267 500,00грн.; №РНК-15/04-5 від 15.04.2011 - 206,27грн.; №РНК-15/04-6 від 15.04.2011 - 249,01грн.; №РНК-15/04-7 від 15.04.2011 - 2 395,23грн.; №РНК-15/04-8 від 15.04.2011 - 2 612,39грн.; №166 від 15.04.2011 - 11 000,00грн.; №ПТ-0001882 від 15.04.201 1 - 35,40грн.;№ПТ-0001883 від 15.04.2011 - 188,23грн.; №ПТ-0001884від 15.04.2011 - 36,85грн.; №ДП-0000347 від 15.04.2011 - 31 1,53грн.; №РН-0000502 від 15.04.2011 - 40,72грн.; №27 від 15.04.2011 - 6 788,69грн.; №РН00180 від 15.04.2011 - 5 507,29грн.; №МА\-0000084 від 18.04.2011 - 24 791,67грн.; №4343 від 18.04.2011 - 19 462,50 грн.; №ЗТ-0000176 від 18.04.2011 -2 333,33грн.; №264 від 18.04.2011 - 41 331,12 грн.; №000034626 від 18.04.2011 - 41,30 грн.; №00004070 від 18.04.2011 - 43,22 грн.;

№РН-0000512 від 18.04.2011 - 53,80грн.; №РН-0000513 від 18.04.2011 - 136,14грн.; №01601/1 від 18.04.2011 -753,75грн.; №01774 від 15.04.2011 - 967,20грн.; №1904 від 19.04.2011 - 110 495,00грн.; №РН-0000043 від 19.04.2011 - 172 000,08 грн.; №А\-00000517 від 19.04.2011 - 216,79грн.; №0\-00002658 від 19.04.2011 - 103,63грн.; №25-0002356 від 19.04.2011 - 1 955,07грн.; №56 від 19.04.2011 - 54 875,00грн.; №РН-0000520 від 19.04.2011 - 81,40грн.; №20/4-0000004 від 20.04.2011 - 6 127,12грн.; №РН-0000047 від 20.04.2011 -215 000,10грн.; №2072 від 20.04.2011 - 13 070,83грн.; №ВД-0014494 від 20.04.2011 - 4 054,97грн.; №РН-0000527 від 20.04.2011 - 142,87грн.; №РН-0000530 від 20.04.2011 -445,83грн.; №МП-0005312 від 20.04.2011 - 1 514,00грн.; №КБК-Г-000002 від 21.04.2011 - 736,00грн.; №65/7 від 21.04.2011 - 1 784,29грн.; №ЗТ-0000199 від 21.04.2011 - 2 333,33грн.; №РК04122 від 21.04.2011 - 2 954,29грн.; №8 від 21.04.2011 -856,18грн.; №000000107 від 21.04.2011 -503,79грн.; №000000106 від 21.04.2011 - 4 875,25грн.;

№000000105 від 21.04.2011 - 1 024,31грн.; №000000104 від 21.04.2011 -875,31грн.; №РН-0000075 від 21.04.2011 - 670,85грн.; №ПТ-0002096 від 22.04.2011 - 150,50грн.; №ПТ-0002097 від 22.04.2011 - 698,80грн.; №ПТ-0002095 від 22.04.2011 - 493,38грн.; №555423 від 22.04.2011 - 215,47грн.; №555427 від 22.04.2011 - 1 314,60грн.; №РН-0000416 від 22.04.2011 - 408,50грн.; №РН-0000415 від 12.04.2011 -316,67грн.; №494 від 22.04.2011 - 78 390,88грн.; №РН-0000547 від 22.04.2011 - 226,67грн.; №ПТ-0002094 від 22.04.2011 -231,38грн.; №ПТ-0001632 від 23.04.2011 - 1 917,67грн.; №ДН-0001136 від 23.04.2011 -3 502,83грн.; №ДН-0001138 від 23.04.2011 - 7 780,00грн.; №ДН-0001137 від 23.04.2011 - 3 628,19грн.; №00000045520 від 25.04.2011 - 2 350,78грн.; №45521 від 25.04.2011 -14 345,42грн.; №35 від 25.04.2011 -289,65грн.; №32 від 25.04.2011 - 432,65грн.; №28 від 25.04.2011 -599,40грн.; №36 від 25.04.2011 - 294,45грн.; №29 від 25.04.2011 - 328,05грн.; №24 від 25.04.2011 - 301,40грн.; №25 від 25.04.2011 -276,10грн.; №22 від 25.04.2011 -525,10грн.; №ДнДЦ-0786 від 26.04.2011 - 4 090,36грн.; №2187 від 26.04.2011 - 7 916,67грн.; №28 від 26.04.2011 - 33 413,40грн.; №ДнДЦ-0787 від 26.04.2011 - 823,20грн.; №П0573 від 27.04.2011 - 1 284,29грн.; №РН-0000578 від 27.04.2011 - 81,40грн.; №29 від 27.04.2011 - 1 046,88грн.; №28 від 27.04.2011 - 3 512,04грн.; №000000100 від 27.04.2011 - 1 748,88грн.; №000000099 від 27.04.2011 - 768,24грн.; №РН-0000002 від 27.04.2011 - 1 700,00грн.; №46636 від 27.04.2011 - 7 237,54грн.; №46637 від 27.04.2011 - 202,67грн.; №62 від 27.04.2011 - 18 291,67грн.; №МП-0005341 від 27.04.2011 - 1 460,56грн.; №ВД-0015512 від 27.04.2011 - 5 776,14грн.; №79/7 від 28.04.2011 - 3 257,24грн.; №0000754422 від 28.04.2011 - 650 418,20грн.; №РН-042807 від 28.04.2011 - 1 249,60грн.; №РН-0000280 від 28.04.2011 - 31 890,92грн.; №2804002 від 28.04.2011 - 2 666,67грн.; №2804003 від 28.04.2011 - 14 166,67грн.; №ТС-29043 від 29.04.2011 - 458 501,00грн.; №РНК-29/04-1 від 29.04.2011 - 701,47грн.; №РН-0000109 від 29.04.2011 - 8 160,00грн.; №1-00000118 від 29.04.2011 - 1 643,01грн.; №000000120 від 29.04.2011 - 42 843,27грн.; №РНК-29/04-3 від 29.04.2011 - 85,77грн.; №РНК-29/04-2 від 29.04.2011 - 4 484,82грн.; №РНК-29/04-4 від 29.04.2011 - 3 351,24грн.; №РНК-29/04-5 від 29.04.2011 - 160,00грн.; №РНК-29/04-6 від 29.04.2011 - 1 238,93грн.; №РНК-29/04-7 від 29.04.2011 - 130,02грн.; №577443 від 29.04.2011 - 65,84грн.; №579295 від 29.04.2011 - 29,66грн.; №577445 від 29.04.2011 - 300,96грн.; №ПТ-0002230 від 29.04.2011 - 177,42грн.; №ПТ-0002234 від 29.04.2011 - 307,28грн.; №ПТ-0002231 від 29.04.2011 - 89,15грн.; №РНК-29/4-8 від 29.04.2011 - 11 007,15грн.; №2320 від 29.04.2011 - 2 375,00грн.; №0-00000682 від 29.04.2011 - 5 032,63грн.; №А\-00000679 від 30.04.2011 - 596,50грн.; №0\00002957 від 30.04.2011 - 59,18грн.; №ПТ-0001757 від 30.04.2011 - 3 178,10грн.; №РН-0000079 від 30.04.2011 - 41 013,50грн.; №0\00002959 від 30.04.2011 - 130,09грн.; №000000098 від 22.04.2011 -3 824,22грн.; №МА\-0000084 від 18.04.2011 - 24 791,67грн.; №ТС-40514 від 04.05.2011 - 307 300,00грн.; №ДП-0000455 від 04.05.2011 - 739,31грн.; №ДП-0000454 від 04.05.2011 - 2 121,50грн.; №РН-0000085 від 04.05.2011 - 1 482,50грн.; №ДП-0000453 від 04.05.2011 - 366,99грн.; №РН-77 від 04.05.2011 - 52 250,00грн.; №5/7 від 05.05.2011 - 2 548,20грн.; №ДнДЦ-0845 від 05.05.2011 - 246,60грн.; №30 від 05.05.2011 - 5 567,50грн.; №000001055 від 05.05.2011 - 46 904,20грн.; №61109774 від 05.05.2011 - 2 910,03грн.; №РК05677 від 05.05.2011 - 1 306,60грн.; №РН-0000604 від 06.05.2011 - 162,82грн.; №ДнДЦ-0852 від 06.05.2011 - 187,50грн.; №РН-0000605 від 06.05.2011 - 534,17грн.; №61109826 від 06.05.2011 - 186,49грн.; №РН00209 від 06.05.2011 - 1 231,32грн.; №050511/002 від 06.05.2011 - 47 625,00грн.; №060511/001 від 06.05.2011 - 148 333,33грн.; №ПТ-0001810 від 06.05.2011 - 945,33грн.; №25-0003082 від 06.05.2011 - 6 644,19грн.; №РН-0000112 від 06.05.2011 - 17 500,00грн.; №ТС-10058 від 10.05.2011 - 989 967,50грн.; №РН-0000623 від 10.05.2011 - 91,87грн.; №ДН-0001263 від 10.05.2011 - 8 011,50грн.; №РН-0000624 від 10.05.2011 - 121,67грн.; №РН-0000032 від 10.05.2011 - 13 083,33 грн.; №02189 від 10.05.2011 - 3 420,20грн.; №167 від 16.05.2011 - 450,00грн.; №МП-0005369 від 11.05.2011 - 1 126,24грн.; №01106 від 11.05.2011 - 881,64грн.; №РН-0000659 від 11.05.2011 - 3 246,20грн.; №ВД-0017517 від 1 1.05.2011 - 4 555,28грн.; №65 від 11.05.2011 - 1 829,17грн.; №ВД-0017528 від 11.05.2011 - 480,16грн.; №РН-0000633 від 11.05.2011 - 210,07грн.; №МП-0005368 від 11.05.2011 - 46,82грн.; №СИ-0000399 від 11.05.2011 - 5 707,50грн.; №СИ-0000345 від 21.04.2011 - 2 894,67грн.; №Те1408 від 11.05.2011 - 650,00грн.; №Те1427 від 17.05.2011 - 650,00грн.; №9 від 11.05.2011 - 3 160,54грн.; №77 від 12.05.2011 - 604,00грн.; №КБК-Г-000032 від 12.05.2011 - 1 941,75грн.; №78 від 12.05.2011 - 480,00грн.; №79 від 12.05.2011 - 291,00грн.; №23/7 від 12.05.2011 - 1 496,29грн.; №РК05677 від 05.05.2011 - 1 306,60грн.; №РН-0000094 від 12.05.2011 - 2 091,63грн.; №РН-0000651 від 12.05.2011 - 230,74грн.; №12/5-2 від 12.05.2011 - 2 175,60грн.; №ПТ-000194 від 13.05.2011 - 2 564,42грн.; №ДнДЦ-0894 від 13.05.2011 - 1 190,70грн.; №ДнДЦ-0893 від 13.05.2011 - 3 996,35грн.; №ПТ-0002554 від 13.05.2011 - 93,73грн.; №ПТ-0002553 від 13.05.2011 - 29,30грн.; №ПТ-0002555 від 13.05.2011 - 32,90грн.; №13/5-1 від 13.05.2011 - 2 175,60грн.; №98 від 13.05.2011 - 10 736,40грн.; №587 від 13.05.2011 - 78 714,62грн.; №КрРг-01538 від 13.05.2011 - 1 380,60грн.; №17 160 від 13.05.2011 - 5 616,67грн.; №ДП-0000499 від 13.05.2011 - 2 274,48грн.; №1-00000131 від 13.05.2011 - 5 637,51грн.; №1-00000132 від 13.05.2011 - 2 791,15грн.; №РНК-13/05-4 від 13.05.2011 - 5 212,30грн.; №РНК-13/05-5 від 13.05.2011 - 270,41грн.; №34 від 15.05.2011 - 281,25грн.; №40 від 15.05.2011 - 210,00грн.; №38 від 15.05.2011 - 87,30грн.; №41 від 15.05.2011 - 26,00грн.; №29 від 16.05.2011 - 464,75грн.; №35 від 15.05.2011 - 1 208,45грн.; №31 від 16.05.2011 - 221,65грн.; №36 від 15.05.2011 - 327,75грн.; №32 від 15.05.2011 - 64,70грн.; №39 від 15.05.2011 - 88,00грн.; №25 від 16.05.2011 - 554,90грн.; №37 від 15.05.2011 - 275,00грн.; №30 від 16.05.2011 - 233,40грн.; №28 від 16.05.2011 - 675,75грн.; №13280 від 15.05.2011 - 5 670,00грн.; №00005406 від 16.05.2011 - 534,88грн.; №00000046636 від 16.05.2011 - 6 471.46грн.; №000043731 від 16.05.2011 - 99.05грн.; №000043509 від 16.05.2011 - 65,80грн.; №000043712 від 16.05.2011 - 57,55грн.; №000043609 від 16.05.2011 - 49,55грн.; №2659 від 16.05.2011 - 4 637,50грн.; №2581 від 12.05.2011 -4 391,67грн.; №596 від 16.05.2011 - 74 294,12грн.; №33 від 16.05.2011 - 6 103,00грн.; №РН-0000669 від 16.05.2011 - 390,11грн.; №РН-0000670 від 16.05.2011 - 218,99грн.; №000043711 від 16.05.2011 - 14,90грн.; №000043730 від 17.05.2011 - 487,57грн.; №04)0003333 від 17.05.2011 - 629,86грн.; №0\00003332 від 17.05.2011 - 87,28грн.; №2872 від 23.05.2011 - 1 738,33грн.; №0000754422 від 16.05.2011 - 206 629,56грн.; №РН-0000378 від 17.05.2011 - 381,55грн.; №ВД-0018927 від 18.05.2011 - 2 945,44грн.; №25-0003413 від 18.05.2011 -3 983,92грн.; №70 від 18.05.2011 - 9 145,83грн.; №305 від 18.05.2011 -3 645,00грн.; №РН-0000098 від 18.05.2011 - 2 218,94грн.; №МП-0005382 від 18.05.2011 - 958,46грн.; №25-0003411 від 18.05.2011 - 2 364,73грн.; №0-00000797 від 18.05.2011 -2 601,73грн.; №МП-0005383 від 18.05.2011 - 740,38грн.; №34 від 18.05.2011 -2 100,60грн.; №644744 від 19.05.2011 - 477,11грн.; №643319 від 19.05.2011 - 282,03грн.; №644453 від 19.05.2011 - 78,26грн.; №КБК-Г-000054 від 19.05.2011 - 1 638,74грн.; №544 від 19.05.2011 - 72 500,00грн.; №300 від 19.05.2011 - 4 838,75грн.; №пк-0000653 від 31.05.2011 -5 600,00грн.; №РН-0000170 від 19.05.2011 -2 500,00грн.; №РН-0000707 від 19.05.201 1 -241.78грн.; №РН-0000714 від 20.05.2011 - 790,00грн.; №ПТ-0002742 від 20.05.2011 - 114,85грн.; №ПТ-0002740 від 20.05.2011 - 96,42грн.; №ПТ-0002739 від 20.05.2011 - 183,80грн.; №ПТ-0002741 від 20.05.2011 - 42,40грн.; №РН-0000390 від 20.05.2011 - 9 540,57грн.; №0000690937 від 20.05.2011 - 2 804,05грн.; №632 від 20.05.2011 - 76 497,22грн.; №РН-0000543 від 20.05.2011 - 468.35грн.; №РН-0000542 від 23.05.2011 - 95,32грн.; №641021731 від 20.05.2011 - 3 358.93грн.; №00000045521 від 20.05.2011 - 14 345,42грн.; №305 від 20.05.2011 - 636,75грн.; №000046282 від 23.05.2011 - 283,19грн.; №000046437 від 23.05.2011 - 67,00грн.; №000046474 від 23.05.2011 - 383,87грн.; №54 від 23.05.2011 - 362,25грн.; №02462 від 23.05.2011 - 460,50грн.; №РН-0000733 від 24.05.2011 - 361,00грн.; №РН-0000002 від 26.05.2011 - 131,04грн.; №000000173 від 24.05.2011 - 1 593,81грн.; №А\-00000917 від 24.05.2011 - 978,20грн.; №00000061533 від 24.05.2011 - 7 419,50грн.; №00000046637 від 24.05.2011 - 202,68грн.; №25-0003743 від 24.05.2011 - 955,32грн.; №СК-0001789 від 26.05.2011 - 696,50грн.; №34 від 24.05.2011 - 10 772,84грн.; №РН-0000757 від 24.05.2011 - 8 137,88грн.; №РН-0000726 від 23.05.2011 - 110,00грн.; №РН-0000677 від 16.05.2011 - 108,00грн.; №РН-0000745 від 25.05.2011 - 132,08грн.; №ВД-0020293 від 25.05.2011 - 4 050,12грн.; №0-00000863 від 26.05.2011 - 392,44грн.; №РН-0000003 від 26.05.2011 - 234,00грн.; №РН-0000004 від 26.05.2011 - 70,00грн.; №РН-260501 від 26.05.2011 - 146,40грн.; №РН-0000076 від 26.05.2011 - 465,00грн.; №02288 від 13.05.2011 - 1 302,92грн.; №11 від 26.05.2011 - 3 691.40грн.; №1-00000153 від 26.05.2011 - 77,92грн.; №669143 від 26.05.2011 - 261,80грн.; №1-26.05.2011 від 26.05.2011 - 80 000,00грн.; №669144 від 26.05.2011 - 185,39грн.; №КБК-Г-000077 від 26.05.2011 - 597,37грн.; №РН-0000003 від 27.05.2011 - 9 582,50грн.; №ДнДТ1-1013 від 27.05.2011 - 1 353,13грн.; №ДП-0000633 від 27.05.2011 - 525,00грн.; №ДП-0000632 від 27.05.2011 - 3 937,07грн.; №3-00000429 від 27.05.2011 - 452,00грн.; №8217 від 27.05.2011 - 69,00грн.; №3071 від 27.05.2011 - 9 232,71 грн.; №РН-0000544 від 30.05.2011 - 62.50грн.; №ПТ-0002948 від 27.05.2011 - 99,60грн.; №ПТ-0002164 від 27.05.2011 - 484,00грн.; №ПТ-0002947 від 27.05.2011 - 35,13грн.;

№ПТ-0002954 від 27.05.2011 - 19,95грн.; №38 від 28.05.2011 - 473,90грн.; №39 від 28.05.2011 - 105,90грн.;

№40 від 28.05.2011 - 291,4грн.; №42 від 28.05.2011 - 485,25грн.; №45 від 28.05.2011 - 369,65грн.; №44 від 28.05.2011 - 412,50грн.; №001164 від 30.05.2011 - 26 756,263грн.; №35 від 30.05.2011 - 6 024,66грн.; №30055 від 30.05.2011 - 20 996,25грн.; №000049433 від 30.05.2011 - 55,24грн.; №000049498 від 30.05.2011 - 30,36грн.; №000049497 від 30.05.2011 - 333,61грн.; №000049496 від 30.05.2011 - 60,84грн.; №ЛНА-000001 від 31.05.2011 - 1 040,00грн.; №РН-0015 від 31.05.2011 - 20 500,00грн.; №02717 від 31.05.2011 - 124,07грн.; №02103 від 04.05.2011 - 43,04грн.; №25-0004040 від 31.05.2011 - 1 347,61грн.; №ДН-0001507 від 31.05.2011 - 335,00грн.; №РН-0000143 від 31.05.2011 - 640,00грн.; №РН-0000137 від 27.05.2011 - 31 200,00грн.; №1-00000161 від 31.05.2011 - 88,50грн.; №00000064424 від 31.05.201 1 - 550,00грн.; №31/5-0000011 від 31.05.2011 - 8 034,70грн.; №8081 від 20.05.2011 - 4 000,00грн.; №РН-0000086 від 31.05.2011 - 43 517,72грн.; №0\-00003748 від 31.05.2011 - 141,81грн.; №Те-1462 від 24.05.2011 - 650,00грн.; №Те-1493 від 31.05.2011 - 550,00грн.; №176 від 13.05.2011 -5 909,20грн.; №РН-0000103 від 27.05.2011 - 3 721,06грн.; №ВД №0021609 від 01.06.2011 - 4 308,07грн.; №МП-0005421 від 01.06.2011 - 1 377,12грн.; №РН-0000117 від 01.06.2011 - 2 533,78грн.; №МП-0005420 від 01.06.2011 - 52,02грн.; №698163 від 02.06.2011 - 253.71грн.; №698173 від 02.06.2011 - 411.53грн.; №020611/003 від 02.06.2011 - 34 250,00грн.; №6 від 02.06.2011 - 119 000,00грн.; №7 від 09.06.2011 - 275 683,33грн.; №001211 від 02.06.2011 - 19 246,63грн.; №2/7 від 02.06.2011 - 1 883,54грн.; №ПТ-0002308 від 03.06.2011 - 2 411,98грн.; №3/6-1 від 03.06.2011 - 2 175,60грн.; №3/6-2 від 03.06.2011 - 2 175,60грн.; №542 від 03.06.2011 - 71 250,00грн.; №РН-0000031 від 03.06.2011 - 143,33грн.; №РН-0000030 від 03.06.2011 - 3 996,35грн.; №П-00000542 від 06.06.2011 - 61 680,84грн.; №710 від 06.06.2011 - 76 238,16грн.; №РН-0000377 від 06.06.2011 - 291,67грн.; №По853 від 06.06.2011 - 983,00грн.; №00006710 від 14.06.2011 - 114,83грн.; №СИ-0000472 від 07.06.2011 - 3 688,12грн.; №0\-00003929 від 07.06.2011 - 146,70грн.; №Те1521 від 07.06.2011 - 650,00грн.; №Те1539 від 10.06.2011 - 550,00грн.; №02878 від 07.06.2011 - 6 539,75грн.; №000000230 від 17.06.2011 - 160,88грн.; №25-0004314 від 07.06.2011 - 3 275,72грн.; №РН-0000037 від 07.06.2011 - 270,82грн.; №РН-0000036 від 07.06.2011 - 122,12грн.; №001291 від 08.06.2011 -8 812,50грн.; №000052274 від 06.06.2011 - 74,30грн.; №П-0002395 від 08.06.2011 - 484,00грн.; №ДП-0000838 від 15.06.2011 - 858,78грн.; №МП-0005448 від 08.06.2011 - 646,00грн.; №ВД-0022756 від 08.06.2011 - 1 710,65грн.; №80601 від 08.06.2011 - 336 798,00грн.; №38 від 08.06.2011 - 7 589,57грн.; №РН-0000044 від 08.06.2011 - 118,83грн.; №РН-0000038 від 07.06.2011 - 92,50грн.; №725225 від 09.06.2011 - 125,12грн.; №723987 від 09.06.2011 - 112,56грн.; №18/7 від 09.06.2011 - 2 022,03грн.; №РК08759 від 09.06.2011 - 1 844,90грн.; №КБК-Г-000137 від 08.06.2011 - 1 488,01грн.; №723956 від 09.06.2011 - 169,14грн.; №000000229 від 09.06.2011 - 4 783,12грн.; №РН-0000692 від 10.06.2011 - 168,23грн.; №РН-0000058 від 10.06.2011 - 179,66грн.; №РН-0000064 від 14.06.2011 - 582.51грн.; №02996 від 10.06.2011 - 252.22грн., №02976 від 10.06.2011 - 1 633.00грн.; №03052 від 15.06.2011 - 27.00грн.; №758 від 10.06.2011 - 75 714.00грн.; №751 від 10.06.2011 - 61 250.00грн.; №ПТ-0002468 від 10.06.2011 - 6 404,24грн.; №ДН-0001687 від 11.06.2011 - 26 224.02грн.; № ПТ-0003378 від 13.06.2011 - 43,53грн.; №ПТ-0003375 від 13.06.2011 - 926,60грн.; №25-0004579 від 13.06.2011 - 2 327,75грн.; №ПТ-0003375 від 13.06.2011 - 43,53грн.; №1406002 від 14.06.2011 - 14 166,67грн.; №206002 від 02.06.2011 - 16 666,67грн.; №РН-0000040 від 14.06.2011 - 200 000,00грн.; №000000280 від 17.06.2011 - 4 666,56грн.; №000000279 від 14.06.2011 - 1 720,93грн.; №3569 від 14.06.2011 - 9 658,33грн.; №4099 від 15.06.2011 - 1 400,00грн.; №13 від 14.06.2011 - 28 689,16грн.; №000056658 від 20.06.2011 - 71,49грн.; №ДнДЦ-1148 від 15.06.2011 - 4 865,81грн.; №РНК-15/06-10 від 15.06.2011 - 1 018,64грн.; №РНК-15/06-12 від 15.06.2011 - 2 128,52грн.; №РНК-15/06-8 від 15.06.2011 - 2 776,71грн.; №РНК-15/06-11 від 15.06.2011 - 1 661,87грн.; №39 від 15.06.2011 - 8 009,80грн.; №ВД-0024210 від 15.06.2011 - 827,12грн.; №ВД-0024185 від 15.06.2011 - 2 881,08грн.; №00000064425 від 15.06.2011 - 6 061,12грн.; №РНК-15/06-9 від 15.06.2011 - 649,92грн.; №РНК-15/06-7 від 15.06.2011 - 968,38грн.; №РНК-15/06-13 від 15.06.2011 - 2 180,17грн.; №34/7 від 16.06.2011 - 703,60грн.; №752564 від 16.06.2011 - 43,75грн.; №752555 від 16.06.2011 - 449,52грн.; №752576 від 16.06.2011 - 186,07грн.; №РН-0000044 від 16.06.2011 - 281 833,33грн.; №РН-0000633 від 16.06.2011 - 247,00грн.; №РН-0000691 від 20.06.2011 - 639,30грн.; №ПТ-0003525 від 17.06.2011 - 339,79грн.; №ПТ-0003523 від 17.06.2011 - 333,85грн.; №ПТ-0003524 від 17.06.2011 - 24,70грн.; №ПТ-0002531 від 16.06.2011 - 263, 54грн.; №РН-0000049 від 17.06.2011 - 168 729,10грн.; №000000281 від 17.06.2011 - 3 547,38грн.; №000000282 від 17.06.2011 - 7 502,59грн.; №РН-0000086 від 17.06.2011 - 209,17грн.; №РН-0000085 від 17.06.2011 - 141,30грн.; №66 від 20.06.2011 - 1 078,73грн.; №По938 від 20.06.2011 - 1 048,82грн.; №25-0004824 від 21.04.2011 - 303.20грн.; №РН-0000093 від 20.06.2011 - 214.17грн.; №18 470 від 21.06.2011 -3 290,00грн.; №48 від 20.06.2011 - 429,50грн.; №47 від 20.06.2011 - 194,10грн.; №49 від 20.06.2011 - 122,00грн.; №58 від 20.06.2011 - 747,70грн.; №000056667 від 20.06.2011 - 98,46грн.; №000056659 від 20.06.2011 - 121,72грн.; №25-0004814 від 21.06.2011 - 1 977,30грн.; №0\-00004313 від 21.06.2011 -265,07грн.; №ДП-0000891 від 21.06.2011 -327,67грн.; №ДнДТІ-1201 від 21.06.2011 -548,05грн.; №ДП-0000890 від 21.06.2011 - 685,98грн.; №А\-00001162 від 21.06.2011 -773,67грн.; №2104 від 10.06.2011 -5 693,00грн.; №РН00294/1 від 21.06.2011 -2 439,89грн.; №75354 від 21.06.2011 -13 303,62грн.; №549 від 21.06.2011 - 916,24грн.; №548 від 21.06.2011 -885,50грн.; №РН-0000923 від 21.06.2011 - 1 257,70грн.; №75712 від 21.06.2011 - 1 138,01грн.; №РНК-21/06-5 від 21.06.2011 -431,62грн.; №РНК-21/06-4 від 21.06.2011 - 2 800,28грн.; №РНК-21/06-8 від 21.06.2011 - 770,00грн.; №РН-0000933 від 21.06.2011 - 15 694,40грн.; №РН-0000132 від 22.06.2011 - 1 168,34грн.; №РН-0000130 від 22.06.2011 - 3 045,35грн.; №РН-0000131 від 22.06.2011 - 2 725,21грн.; №1-00000192 від 22.06.2011 - 1 006,64грн.; №785582 від 23.06.2011 - 124,70грн.; №785580 від 23.06.2011 - 129,59грн.; №786129 від 23.06.2011 - 56,49грн.; №РН-222 від 23.06.2011 - 741,67грн.; №41 від 23.06.2011 - 5 490,45грн.; №РН-0000861 від 23.06.2011 - 91,67грн.; №РН-0000860 від 23.06.2011 - 43,33грн.; №3969 від 23.06.2011 - 18 862,92грн.; №47/7 від 23.06.2011 - 2 563,66грн.; №МП-0005483 від 23.06.2011 - 1 030.00грн.; №641022775 від 23.06.2011 - 718,03грн.; №641022801 від 24.06.2011 - 867,90грн.; №001505 від 24.06.2011 - 69 533,91грн.; №262 від 30.06.2011 - 1 210,00грн.; №СИ-0000516 від 24.06.2011 - 4 220.92грн.; №Те-1587 від 24.06.2011 - 700,00грн.; №86 від 20.06.2011 - 774,00грн.; №03260 від 24.06.2011 - 838,05грн.; №0287/1 від 07.06.2011 - 404,14грн.; №ДН-0001848 від 25.06.2011 - 5 198,155грн.; №РН-0000690 від 29.06.2011 - 238,29грн.; №14 від 30.06.2011 - 1 417,50грн.; №РН-2906-0001 від 29.06.2011 - 43 010,73грн.; №РН-0000074 від 29.06.2011 - 1 334,31грн.; №РН-0000096 від 30.06.2011 - 601,66грн.; №РН-0019 від 30.06.2011 - 11 200,00грн.; №РН-0018 від 30.06.2011 - 13 800,00грн.; №РН-0000899 від 30.06.2011 - 64,17грн.; №РН-0000150 від 30.06.2011 - 1 184,66грн.; №0\-00004551 від 30.06.2011 - 156,47грн.; №2906 від 29.06.2011 - 45 000,00 грн.; №2566 від 30.06.2011 - 7 973,05грн.; №ДП-0000696 від 30.06.2011 - 1 414,34грн.; №РН-0000091 від 30.06.2011 - 45 740,59грн.; №1/30.06.2011 від 30.06.2011 - 252 800,00грн.;

- актами здачі - прийняття робіт (надання послуг): №0000000058 від 01.04.2011 -221,81грн.; №НП/42-000081 від 04.04.2011 - 100,25грн; від 05.04.2011 - 1 046,15грн.; №ОУ-0000152 від 08.04.2011 - 2 930,00грн.; №000000135 від 12.04.2011 - 62,50грн.; №000000136 від 15.04.2011 - 63,33грн.; №000000134 від 12.04.2011 - 33,33грн.; акт від 13.04.2011 - 57.61грн.; №000000125 від 15.04.2011 - 241,45грн.; №000000127 від 15.04.2011 - 47,50грн.; №Р 1-0000045 від 19.04.2011 - 250,00грн.; №1517 від 19.04.2011 -2 412,90грн.; від 27.04.2011 - 6 144,00грн.; №ОУ-0000185 від 28.04.201 1 - 37,50грн.; №ОУ-0000187 від 28.04.2011 - 333.33грн.; №ОУ-0000192 від 28.04.2011 - 516.67грн.; №ОУ-0000183 від 28.04.2011 - 208,33грн.; №ОУ-0000197 від 28.04.2011 - 200,00грн.; №ОУ-0000196 від 28.04.2011 - 1 750.00грн.; №ОУ-0000193 від 28.04.2011 - 333.33грн.; №ОУ-0000184 від 28.04.2011 - 333.33грн.; №ОУ-0000186 від 28.04.2011 - 333.33грн.; №ОУ-0000111 від 28.04.2011 - 333.33грн.; №ОУ-0000201 від 29.04.2011 - 5 835.00грн.; від 29.04.2011 -3 404,00грн.; №1124 від 29.04.2011 - 33 333.33грн.; від 29.04.2011 -615,00грн.; №ОУ-0000054 від 30.04.2011- 16,00грн.; №ОУ-000053 від 30.04.2011 - 131,25грн.; №ОУ-0000050 від 30.04.2011 -100,00грн.; №ОУ-0000051 від 30.04.2011 - 7 039,65грн.; №ОУ-0000052 від 30.04.2011 - 62,47грн.; №ОУ-0000049 від 30.04.2011 - 7 965,29грн.; №1710 від 30.04.2011 - 8 882,01грн.; №4 від 01.04.2011 - 32 930,00грн.; акт - реєстр №10566 від 30.04.2011 - 37,70грн.; №1281/4 від 30.04.2011 -5 680,49грн.; №НП/42-000112 від 04.05.2011 - 283,54грн.; від 11.05.2011 - 57,91грн.; №НП/42-000123 від 12.05.2011 - 221,67грн.; №НП/42-000131 від 20.05.2011 -34,67грн.; від 16.05.2011 - 431,88грн.; №АТЕ№7 від 17.05.2011 - 165,00грн.; №ОУ-0000222 від 23.05.2011 - 8 019,19грн.; від 23.05.2011 -805,35грн.; №АТЕ8 від 24.05.2011 - 165,00грн.; №ОУ-0000239 від 26.05.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000244 від 516,67грн.; №ОУ-0000248 від 26.05.2011 - 1 750,00грн.; №ОУ-0000249 від 26.05.2011 - 206,67грн.; №ОУ-0000235 від 26.05.2011 - 208,33грн.; №ОУ-0000245 від 26.05.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000236 від 26.05.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000238 від 26.05.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000240 ввід 26.05.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000237 від 26.05.2011 - 37,50грн.; від 30.05.2011 -6 144,00грн.; від 30.05.2011 -3 404,00грн.; №ОУ-0000058 від 31.05.2011 - 7 695,29грн.; №ОУ-0000059 від 31.05.2011 - 100,00грн.; №ОУ-0000060 від 31.05.2011 - 7 039,65грн.; №ОУ-0000061 від 31.05.2011 -62,47грн.; №ОУ-0000062 від 31.05.2011 - 131,25грн.; №ОУ-0000063 від 31.05.2011 - 16,00грн.; №00424 від 31.05.2011 - 1 183,80грн.; №НП/42-000139 від 31.05.2011 - 164,17грн.; акт - реєстр №20285 від 31.05.2011 -78,73грн.; №2171 від 31.05.2011 - 12 481,47грн.; від 31.05.2011 -615,00грн.; від 31.05.2011 - 20 500,00грн.; №000000225 від 31.05.2011 -187,50грн.; №ОУ-0000259 від 31.05.2011 -6 123,54грн.; №24-0000001 від 31.05.2011 -521,96грн.; №1281/5 від 31.05.2011 -6 298,01грн.; №000000174 від 14.06.2011 - 277,08грн.; №ОУ-0000270 від 14.06.2011 - 7 371,89грн.; №ОУ-0000284 від 21.06.2011 - 4 537,50грн.; від 24.06.2011 -6 144,00грн.; №3082 від 24.06.2011 - 4 760,11грн.; №0000000043 від 24.06.2011 - 5 064,62грн.; №СЗ-0000655 від 24.06.2011 - 6 916,65грн.; №ОУ-0000298 від 25.06.2011 - 37,50грн.; №ОУ-0000300 від 25.06.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000307 від 25.06.2011 - 516,67грн.; №ОУ-0000303 від 25.06.2011 - 1 750,00грн.; №ОУ-0000304 від 25.06.2011 - 200,00грн.; №ОУ-0000296 від 25.06.2011 - 208,33грн.; №ОУ-0000308 від 25.06.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000297 від 25.06.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000301 від 25.06.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000299 від 25.06.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000024 від 30.06.2011 - 250,00грн.; №НП/42-000161 від 30.06.2011 - 12,92грн.; №НП/42-000147 від 09.06.2011 - 44,29грн.; №2665 від 30.06.2011 - 11 597,64грн.; №24-0000002 від 23.06.2011 - 81,05грн.; №1281/6 від 30.06.2011 - 2 486,75грн.; від 30.06.2011 -57,91грн.; №ОУ-0000070 від 30.06.2011 - 7 965,29грн.; №ОУ-0000071 від 30.06.2011 - 100,00грн.; №ОУ-0000072 від 30.06.2011 - 7 039,65грн.; №ОУ-0000073 від 30.06.2011 - 62,47грн.; №ОУ-0000074 від 30.06.201 1 - 131,25грн.; №ОУ-0000075 від 30.06.2011 - 16,00грн.; від 30.06.2011 -3 404,00грн.; від 30.06.2011 - 25 000,00грн.; №696 від 30.06.2011 - 1000,00грн.; акт - реєстр №30241 від 30.06.2011 - 514,59грн.; №00424 від 30.06.2011 - 1 326,72грн.; №ОУ-0000311 від 30.06.2011 - 7 302,08грн.;

Г) по III кварталу 2011 року на загальну суму 14 546 731 грн.:

- видатковими накладними: №ДН-0001138 від 23.04.2011 - 7 780,00грн.; №ВД-0011949 від 06.04.2011 - 1 988,89грн.; №РН-0000542 від 19.04.2011 - 756,20грн.; №00000045519 від 15.04.2011 - 3 052,92грн.; №ДнДЦ-0832 від 04.05.2011 - 4 899,20грн.; №02103 від 04.05.2011 -43,04грн.; №1 105331 від 2,5.05.2011 -32 016,50грн.; №60002 від 06.05.2011 - 14 000,00грн.; №605001 від 06.05.2011 - 14 166,67грн.; №ВД-0017566 від 11.05.2011 - 1 504,85грн.; №РМ-0000017 від 20.05.2011 - 14 500,00грн.; №РК07241 від 19.05.2011 - 2 336,67грн.; №РК07236 від 19.05.2011 - 726,98грн.; №40/7 від 19.05.2011 - 2 535,46грн.; №4від 20.05.2011 - 120 629,17грн.; №0-00000797 від 18.05.2011 - 2 601,73грн.; №РН-0000391від 21.05.2011 - 1 737,45грн.; №5 від 23.05.2011 - 117 866,67грн.; №3від 21.05.2011 - 106 220,83грн.; №25-0003710 від 24.05.2011 - 2 085,73грн.; №61/7 від 28.05.2011 - 2 777,38грн.; №18від 31.05.2011 - 26 569,60грн.; №УБ-0003240 від 31.05.2011 - 10 036,00грн.; №ВД-0020305 від 31.05.2011 - 2 881,08грн.; №18229 від 07.06.2011 - 5 916,82 грн.; №25-0004342від 07.06.2011 - 1 304,16грн.; №0\-00003928від 07.06.2011 - 27,77грн.; №РН-0000840 від 08.06.2011 - 1 136,70грн.; №ВД-0023045 від 08.06.2011 - 6 566,83грн.; №РК08759 від 09.06.2011 - 1 844,90грн.; №РН-0000064 від 09.06.2011 -3 081,99грн.; №ДН-0001688 від 11.06.2011 - 13 606,49грн.; №ДН-0001688 від 11.06.2011 - 13 606,49грн.; №КБК-Г-000156 від 15.06.201 1 -2 557,14грн.; №000056671 від 20.06.2011 -49,79грн.; №000056986 від 20.06.2011 - 220,80грн.; №21061/002від 21.06.2011 - 7 416.67грн.; №0\-00004312від 21.06.2011 -452,66грн.; №18від 22.06.2011 - 372 900,00грн.; №641022776від 23.06.2011 - 2 955.00грн.; №7від 22.06.2011 -425 000,00грн.; №ВД-0025523від 22.06.2011 - 4 561,20грн.; №РН00295від 23.06.2011 - 1 432,22грн.; №25/6-0000003 від 25.06.2011 - 71 726,76грн.; №РН-0000367від 29.06.2011 - 13 333,16грн.; №КБК-Г-000212 від 29.06.2011 - 2 378,27грн.; №834331 від 30.06.2011 -359,368грн.; №0\-00004552 від 30.06.201 1 - 780,93грн.; №66/7від 30.06.2011 - 3 772,48грн.; №РН-0000084 від 01.07.2011 - 114 420,00грн.; №61113188від 01.07.2011 - 1 282,43грн.; №2566 від 01.07.2011 - 7 973,05грн.; №765від 08.07.2011 - 67 000,00грн.; №РНК-1/07-4від 01.07.2011 - 80,00грн.; №РНК-1/07-3 від 01.07.2011 - 171,09грн.; №46від 01.07.2011 - 322,55грн.; №3003/5087від 21.07.2011 - 82,00грн.; №55від 01.07.2011 - 403,55грн.; №59від 01.07.2011 - 140,10грн.; №54від 01.07.2011 - 359,50грн.; №58від 01.07.2011 - 631,00грн.; №64від 01.07.2011 - 396,20грн.; №66від 01.07.2011 - 247,25грн.; №68від 01.07.2011 - 867,75грн.; №49від 01.07.2011 - 144,70грн.; №50від 01.07.2011 - 456,70грн.; №63від 01.07.2011 - 264,95грн.; №67 від 01.07.2011 - 402,95грн.; №1-00000536 від 04.07.2011 - 7 575,00грн.; №000062463 від 04.07.2011 - 517,75грн.; №881 від 04.07.2011 - 76 787,07грн.; №877 від 04.07.2011 - 24 259,87грн.; №РН-0000921 від 04.07.2011 - 616,00грн.; №117від 04.07.2011 - 147 010,28грн.; №000062421від 04.07.2011 - 79,66грн.; №000062695 від 04.07.2011 - 216,00грн.; №000062485 від 04.07.2011 - 75,36грн.; №000062484від 04.07.2011 - 38,07грн.; №РН-0000152 від 04.07.2011 - 183.33грн.; №00007497 від 04.07.2011 - 576,73грн.; №000062486 від 04.07.2011 - 33,30грн.; №ДН-0001922 від 05.07.2011 - 2 569,87грн.; №РН-0000929 від 05.07.2011 - 283,76грн.; №РН-0000928 від 05.07.2011 - 243,94грн.; №РН-0000927від 05.07.2011 - 481,80грн.; №РН-0001089 від 29.07.2011 - 119,07грн.; №А\-00001262 від 05.07.2011 - 477,61грн.; №140711/001 від 14.07.2011 - 127 758,33грн.; №84388від 05.07.2011 - 212,50грн.; №84386від 05.07.2011 - 374,17грн.; №84390 від 05.07.2011 - 907,43грн.; №84391 від 05.07.2011 - 4 745,00грн.; №84387 від 05.07.2011 - 1 363,42грн.; №0705 від 05.07.2011 - 3 360,00грн.; №86 від 19.07.2011 - 28 750,00грн.; №1555 від 05.07.2011 - 2 513,73грн.; №Те1647 від 12.07.2011 - 650,00грн.; №Те-1622 від 06.07.2011 - 650,00грн.; №6/7-1 від 06.07.2011 - 2 175,60грн.; №ВД-0027760 від 06.07.2011 - 8 114,64грн.; №13466 від 06.07.2011 - 5 670,00грн.; №268 від 11.06.2011 - 31,90грн.; №ВД-0027759 від 06.07.2011 - 219,94грн.; №МП-0005507 від 06.07.2011 - 426,20грн.; №844164 від 07.07.2011 - 535,36грн.; №7/7-3 від 07.07.2011 - 2 175,60грн.; №7/7-1 від 07.07.2011 - 2 175,60грн.; № 17/7 від 07.07.2011 - 2 409,69грн.; №47 від 07.07.2011 - 6 455,05грн.; №46 від 07.07.2011 - 5 448,57грн.; №ДнДЦ-1342 від 07.07.2011 - 1 587,60грн.; №ДнДЦ-1338 від 07.07.2011 - 1 503,09грн.; №241 від 07.07.2011 - 190 923,05грн.; №6 від 07.07.2011 - 6 079,90грн.; №ДнДІЇ-1340 від 07.07.2011 - 3 923,70грн.; №2/128 від 08.07.2011 - 94,00грн.; №ПТ-0004041 від 08.07.2011 - 516,35грн.; №ПТ-0004040 від 08.07.2011 - 339,05грн.; №ПТ-0004038 від 08.07.2011 - 631,18грн.; №ЯН-0000835 від 08.07.2011 - 1 518,00грн.; №03386 від 05.07.2011 - 2 558,95грн.; №РН-0000332 від 08.07.2011 - 1 351,98грн.; №4374 від 08.07.2011 - 27 188,33грн.; №ВБКШ-05212 від 07.07.2011 - 3 978,00грн.; №РНК-8/07-4 від 08.07.2011 - 2 158,20грн.; №РНК-8/07-2 від 08.07.2011 - 249,92грн.; №РНК-8/07-3 від 08.07.2011 - 115,29грн.; №ПТ-0004039 від 08.07.2011 - 31,90грн.; №РНК-8/07-5 від 08.07.2011 - 283,26грн.; №ДнДЦ-1365 від 08.07.2011 - 4 024,86грн.; №ДП-0001088 від 08.07.2011 - 66,47грн.; №ВБКШ-05211 від 07.07.2011 - 36 599,18грн.; №00007771 від 11.07.2011 - 100,45 грн.; №000064955 від 11.07.2011 - 104,68грн.; №000064789 від 11.07.2011 - 67,00грн.; №11/7-0000001 від 11.07.2011 - 43 333,34грн.; №247 від 11.07.2011 - 171675,13грн.; №П-00000673 від 11.07.2011 - 301 979,98грн.; №16/7 від 06.07.2011 - 481,50грн.; №239 від 12.07.2011 - 1 701,00грн.; №25-0005574 від 12.07.2011 - 4 578,62грн.; №0\-00004891 від 12.07.2011 - 516,22грн.; №310 від 12.07.2011 - 345 833,40грн.; №86 від 19.07.2011 - 28 750,00грн.; №614 від 12.07.2011 - 11 787,70грн.; №613 від 12.07.2011 - 1 597,90грн.; №РН-0000975 від 12.07.2011 - 88,43грн.; №25-0005575 від 12.07.2011 - 1 440,20грн.; №37/7 від 14.07.2011 - 2 077,46грн.; №03583 від 12.07.2011 - 1 247,64грн.; №12/7-0000002 від 12.07.2011 - 10 833,33грн.; №13/7-0000001 від 13.07.2011 - 21 666,66грн.; №001732 від 13.07.2011 - 7 381,42грн.; №246 від 13.07.2011 - 232 106,00грн.; №03656/1 від 13.07.2011 - 3 111,40грн.; №03656 від 13.07.2011 - 1 295,00грн.; №793 від 13.07.2011 - 30,50грн.; №0-00001197 від 13.07.2011 - 671,50грн.; №4574 від 18.07.2011 - 15 183,33грн.; №000000365 від 13.07.2011 - 143,38грн.; №03656 від 13.07.2011 - 2 151,86грн.; №03656/1 від 13.07.2011 - 3 256,84грн.; №РН-0000164 від 13.07.2011 - 3 256,41грн.; №556 від 13.07.201 1 - 57 150,00грн.;

№РН-0000165 від 13.07.2011 - 3 757,14грн.; №Те-1663 від 14.07.2011 - 650,00грн.; №Те-1676 від 18.07.2011 - 650,00грн.; №УБ-0004451 від 14.07.2011 - 16 850,00грн.; №876796 від 14.07.2011 - 533,13грн.; №РН-0000988 від 14.07.2011 - 112,27грн.; №393 від 14.07.2011 - 156 150,43грн.; №000000451 від 14.07.2011 - 4 668,38грн.; №000000367 від 14.07.2011 - 2 126,67грн.; №000000366 від 14.07.2011 - 3 352,45грн.; №55 від 15.07.2011 - 500,00грн.; №РН-0000907 від 26.07.2011 - 35,83грн.; №051798 від 15.07.2011 - 15 878,18грн.; №ПТ-0004201 від 15.07.2011 - 167,15грн.; №П-0004204 від 15.07.2011 - 189,60грн.; №№РН-048 від 15.07.2011 - 4 290,00грн.; №РНК-15/07-8 від 15.07.2011 - 369,14грн.; №18/7-0000001 від 18.07.2011 - 10 833,33грн.; №14 від 19.07.2011 - 372 900,00грн.; №3-00000605 від 18.07.2011 - 1 406,00грн.; №РН-0001012 від 18.07.2011 - 80,16грн.; №РН-0001011 від 18.07.2011 - 38,41грн.; №1807002 від 18.07.2011 - 14479,17грн.; №1807001 від 18.07.2011 - 16 666,67грн.; №000067088 від 18.07.2011 - 119,98грн.; №000067211 від 18.07.2011 - 249,23грн.; №000067157 від 18.07.2011 - 162,46грн.; №000067089 від 18.07.2011 - 162,91грн.; №000067224 від 18.07.2011 - 278,30грн.; №А\-00001439 від 19.07.2011 - 460,94грн.; №ПТ-0004200 від 15.07.2011 - 66,53грн.; №244 від 19.07.2011 - 900,00грн.; №2107002 від 21.07.2011 - 14479,17грн.; №03778 від 19.07.2011 - 2 081,00грн.; №03720 від 15.07.2011 - 957,60грн.; №155 від 19.07.2011 - 800,06грн.; №РН-0002198 від 12.07.2011 - 2 958,33грн.; №25-0005865 від 19.07.2011 - 2 535,97грн.; №20/7-0000001 від 20.07.2011 - 21 666,66грн.; №МП-0005536 від 20.07.2011 - 1 038,46грн.; №МП-0005535 від 20.07.2011 - 48,90грн.; №791 від 13.07.2011 - 73,00грн.; №ВД-0030248 від 20.07.2011 - 6 430,34грн.; №62 від 20.07.2011 - 407,00грн.; №95 від 20.07.2011 - 419,00грн.; №60 від 20.07.2011 - 290,00грн.; №61 від 20.07.2011 - 599,00грн.; №94 від 20.07.2011 - 612,50грн.; №93 від 20.07.2011 - 1 010,90грн.; №Те-1685 від 20.07.2011 - 800,00грн.; №Те-1721 від 27.07.2011 - 650,00грн.; №643 від 20.07.2011 - 738,45грн.; №644 від 20.07.2011 - 6 688,96грн.; №ВД-0030259 від 20.07.2011 - 627,26грн.; №1-000000240 від 20.07.201 1 - 3 456,65грн.; №823 від 21.07.2011 - 2 439,10грн.; №901310 від 21.07.2011 - 584,71грн.; №824 від 21.07.2011 - 2 812,50грн.; №901306 від 21.07.2011 - 148,61грн.; №901308 від 21.07.2011 - 84,57грн.; №904126 від 21.07.2011 - 421,88грн.; №826 від 21.07.2011 - 1 112,00грн.; №825 від 21.07.2011 - 120,00грн.; №РН-0000052 від 21.07.2011 - 102 500,00грн.; №69 від 01.07.2011 -318,90грн.; №СИ-0000582 від 21.07.2011 - 7 102,16грн.; №47/7 від 21.07.2011 - 3 882,35грн.; №0607 від 06.07.2011 - 135 000,00грн.; №802 від 21.07.2011 - 34 500,00грн.; №53 від 2.1.07.2011 - 25 814,23грн.; №51 від 21.07.2011 - 6 075,71грн.; №55 від 21.07.2011 - 1 241,92грн.; №РН-0000420 від 21.07.2011 - 2 867,74грн.; №КР-0004140 від 21.07.2011 - 1 888,33грн.; №4779 від 22.07.2011 - 15 379,17грн.; №РН-0000056 від 22.07.2011 - 166 250,05грн.; №РН-0000172 від 25.07.2011 - 6 301,16грн.; №2507/4 від 25.07.2011 - 25 145,83грн.; №16 від 25.07.2011 - 215,69грн.; №17 від 25.07.2011 - 13 838,97грн.; №20 від 25.07.2011 - 57 604,94грн.; №18 від 25.07.2011 - 1 845,53грн.; №19 від 25.07.2011 - 4 263,44грн.; №000069294 від 25.07.2011 - 122,93грн.; №000069338 від 25.07.2011 - 201,38грн.; №25-0006120 від 26.07.2011 - 1 115,66грн.; №0\-00005312 від 26.07.2011 - 529,79грн.; №282 від 26.07.2011 - 1 067,90грн.; №РН-0001149 від 26.07.2011 - 3 362,90грн.; №641023683 від 26.07.2011 - 7 394,23грн.; №9 від 27.07.2011 - 1 614,92грн.; №РН-0001060 від 27.07.2011 - 100,22грн.; №КБІ<-Г-000335 від 27.07.2011 - 1 181,92грн.; №ВД-0031525 від 27.07.2011 - 3 789,40грн.; №КБК-Г-000334 від 27.07.2011 - 829,68грн.; №РН-0001064 від 27.07.2011 - 156,08грн.; №277 від 29.07.2011 - 1 359,96грн.; №МП-0005551 від 27.07.2011 - 1 132,64грн.; №64/7 від 28.07.2011 - 1 953,68грн.; №5070 від 28.07.2011 - 13 712,50грн.; №394 від 22.07.2011 - 12 200,00грн.; №932943 від 28.07.2011 - 331,02грн.; №934239 від 28.07.2011 - 54,90грн.; №439 від 28.07.2011 - 4 985,25грн.; №Те-1728 від 29.07.2011 - 650,00грн.; №3т-0000357 від 28.07.2011 - 2 710,00грн.; №РНК-29/07-7 від 29.07.2011 - 76,68грн.; №РНК-29/07-8 від 29.07.2011 - 6 215,45грн.; №РН-0000188 від 29.07.2011 - 2 135,11грн.; №000000447 від 29.07.2011 - 2 266,08грн.; №000000446 від 29.07.2011 - 2 005,02грн.; №РНК-29/07-6 від 29.07.201 1 - 593,36грн.; №ПТ-0004542 від 29.07.2011 - 101,50грн.; №04052 від 29.07.2011 - 2 591,33грн.; №58 від 29.07.2011 - 5 126,45грн.; №РН-0001088 від 29.07.2011 - 164,62грн.; №РН0000187 від 29.07.2011 - 502,18грн.; №РН-0001091 від 29.07.2011 - 141,02грн.; №РН-0001090 від 29.07.2011 - 171,15грн.; №ПТ-0004532 від 29.07.2011 - 217,12грн.; №ПТ-0004531 від 29.07.2011 - 57,50грн.; №59 від 29.07.2011 - 357,94грн.; №60 від 29.07.2011 - 4 079,92грн.; №0000971894 від 29.07.2011 - 899 370,75грн.; №РН-0022 від 29.07.2011 - 25 000,00грн.; №ДН-0002270 від 30.07.2011 - 1 906,53грн.; №ПТ-0003344 від 30.07.2011 - 4 171,14грн.; №РН-0000075 від 30.07.2011 - 53 382,59грн.; №0000100697 від 01.08.2011 - 1 334,36грн.; №РН-1375 від 01.08.2011 - 491 260,25грн.; №100767 від 01.08.2011 - 195,70 грн.; №100768 від 01.08.2011 - 25,00грн.; №888 від 01.08.2011 - 1 233,50грн.; №889 від 01.08.2011 - 1 418,90грн.; №996 від 01.08.2011 - 79 696,27грн.; №000072338 від 01.08.2011 - 141,11грн.; №000072327 від 01.08.2011 - 192,98грн.; №№00008997 від 01.08.2011 - 444,76грн.; №000072485 від 01.08.2011 - 126,77грн.; №057530 від 01.08.2011 - 6 827,72грн.; №РН-0001198 від 01.08.2011 - 1344,60грн.; №РН-0001107 від 02.08.2011 - 30,83грн.; №696 від 02.08.2011 - 5 114,16грн.; №3163 від 02.08.2011 - 8 503,49грн.; №020803 від 02.08.2011 - 1 906,25грн.; №695 від 02.08.2011 - 193,95грн.; №0208/5 від 02.08.2011 - 6 373,47грн.; №24 від 02.08.2011 - 6 662,07грн.; №22 від 02.08.2011 - 8 149,04грн.; №208001 від 02.08.2011 - 14 479,17грн.; №РН000090 від 02.08.2011 - 3 179,58грн.; №Те-1758 від 05.08.2011 - 650,00грн.; №Те-1744 від 03.08.2011 - 650,00грн.; №441 від 03.08.2011 - 11 488,21грн.; №002022 від 03.08.2011 - 12 628,00грн.; №РН-1412 від 03.08.2011 - 492 666,67грн.; №1013 від 03.08.2011 - 81 703,68грн.; №4/7 від 04.08.2011 - 2 934,35грн.; №РН-0000095 від 04.08.2011 - 399,33грн.; №04071/1 від 04.08.2011 - 973,70грн.; №574 від 25.08.2011 - 660,00грн.; №75 від 04.08.2011 - 326,60грн.; №76 від 04.08.2011 - 246,70грн.; №77 від 04.08.2011 - 423,75грн.; №70 від 04.08.2011 - 361,55грн.; №72 від 04.08.2011 - 693,05грн.; №73 від 04.08.2011 - 321,10грн.; №74 від 04.08.2011 - 291,10грн.; №957533 від 04.08.2011 - 612,97грн.; №РН-000141 від 04.08.2011 - 196,67грн.; №РН-0001137 від 04.08.2011 - 238,33грн.; №1-00000268 від 05.08.2011 - 116,70грн.; №ПТ-0004694 від 05.08.2011 - 46,60грн.; №ПТ-0004707 від 05.08.2011 - 115,62грн.; №ПТ-0004695 від 05.08.2011 - 216,10грн.; №61 від 05.08.2011 - 1 339,25грн.; №62 від 05.08.2011 - 3 098,62грн.; №РН-0001146 від 05.08.2011 - 100,88грн.; №РН-1454 від 06.08.2011 - 359 350,88грн.; №ПТ-0003458 від 06.08.2011 - 1 342,32грн.; №00009260 від 08.08.2011 - 300,49грн.; №000074856 від 08.08.2011 - 89,93грн.; №000074834 від 08.08.2011 - 52,44грн.; №926 від 08.08.2011 - 770,00грн.; №Те1767 від 08.08.2011 - 650,00грн.; №Те1782 від 12.08.2011 - 650,00грн.; №105005 від 08.08.2011 - 29.17грн.; №РН-1455 від 08.08.201 1 - 399 438,00грн.; №0808/4 від 08.08.2011 - 10 107,84грн.; №725 від 08.08.2011 - 1 859,50грн.; №0\-00005640 від 09.08.2011 - 142,83грн.; №А\-00001667 від 09.08.2011 - 230,79грн.; №0\-00005641 від 09.08.2011 - 634,56грн.; №25-0006711 від 09.08.2011 - 3 559,59грн.; №РН-0001165 від 09.08.2011 - 182,50грн.; №25-0006717 від 09.08.2011 - 1 625,26грн.; №641024213 від 10.08.2011 - 911,64грн.; №04348/2 від 10.08.2011 - 364,23грн.; №ЗТ-0000426 від 10.08.2011 - 3 000,00грн.; №РН-0000654 від 10.08.2011 - 56 910,00грн.; №РН-0000023 від 10.08.2011 - 289 500,00грн.; №04573 від 19.08.2011 - 602,00грн.; №1008005 від 10.08.2011 - 14 479,17грн.; №04348 від 10.08.2011 - 1 763,02грн.; №04348/1 від 10.08.2011 - 1 886,75грн.; №04052/1 від 10.08.2011 - 51,28грн.; №04071/2 від 10.08.2011 - 642,80грн.; №0-00001367 від 10.08.2011 - 4 162,50грн.; №1-00000275 від 10.08.2011 - 77,50грн.; №ВД-0034050 від 10.08.2011 - 1 047,61грн.; №РН-0000100 від 10.08.2011 - 432,12грн.; №РК 12283 від 11.08.2011 - 1 264,97грн.; №6875 від 11.08.2011 - 1 715,50 грн.; №5509 від 11.08.2011 - 31 410,00грн.; №РН-0001177 від 11.08.2011 - 616,42грн.; №РН-0001181 від 11.08.2011 - 5 075,55грн.; №983437 від 11.08.2011 - 688,97грн.; №24/7 від 11.08.2011 - 1 429,41грн.; №983724 від 11.08.2011 - 120,58грн.; №РК 15767 від 11.08.2011 - 3 585,54грн.; №РН-0000984 від 12.08.2011 - 1 235,33грн.; №260 від 12.08.2011 - 10 715,00грн.; №РНК-12/08-4 від 12.08.2011 - 365,77грн.; №РНК-12/08-3 від 12.08.2011 - 859,07грн.; №РНК-12/08-5 від 12.08.2011 - 758,42грн.; №РНК-12/08-2 від 12.08.2011 - 250,02грн.; №65 від 12.08.2011 - 7 378,75грн.; №66 від 12.08.2011 - 2 513,17грн.; №П-0004860 від 12.08.2011 - 278,72грн.; №ПТ-0004859 від 12.08.2011 - 105,03грн.; №484 від 12.08.2011 - 4 985,25грн.; №ПТ-0004861 від 12.08.2011 - 108,70грн.; №04418 від 12.08.2011 - 1 045,16грн.; №108668 від 13.08.2011 - 1 733,33грн.; №108672 від 13.08.2011 - 3 996,30грн.; №06161 від 15.08.2011 - 379,98грн.; №РН-1540 від 15.08.2011 - 496 777,60грн.; №1508/1 від 15.08.2011 - 8 840,00грн.; №РН00372 від 15.08.2011 - 856,33грн.; №00009592 від 15.08.2011 - 302,20грн.; №000076925 від 15.08.2011 - 130,58грн.; №000076945 від 15.08.2011 - 106,17грн.; №000076970 від 15.08.2011 - 104,00грн.; №000077101 від 15.08.2011 - 122,00грн.; №000077147 від 15.08.2011 - 177,58грн.; №000077148 від 15.08.2011 - 21,06грн.; №25-0006996 від 16.08.2011 - 2 378,65грн.; №Те1819 від 22.08.2011 - 650,00грн.; №Те1795 від 16.08.2011 - 650,00грн.; №ДнДЦ-1687 від 16.08.2011 - 1 601,09грн.; №ДнДЦ-1688 від 16.08.2011 - 3 572,10грн.; №ВД-0035389 від 17.08.2011 - 5 077,17грн.; №РН-0001218 від 17.08.2011 - 904,37грн.; №14 від 17.08.2011 - 12 557,42грн.; №РН-1575 від 17.08.2011 - 496 925,00грн.; №РН-0001218 від 17.08.2011 - 904,37грн.; №РН-0000198 від 17.08.2011 - 2 093,37грн.; №46/7 від 18.08.2011 - 2 679,37грн.; №1076 від 18.08.2011 - 83 047,05грн.; №РК16418 від 18.08.2011 - 2 191,98грн.; №68 від 18.08.2011 - 10 775,42грн.; №67 від 18.08.2011 - 7 689,67грн.; №РН-0000205 від 18.08.2011 - 6 051,91грн.; №РН-0001230 від 19.08.2011 - 846,67грн.; №000000553 від 19.08.2011 - 143,38грн.; №000000554 від 19.08.2011 - 227,90грн.; №000000555 від 19.08.2011 - 3 823,73грн.; №04553 від 19.08.2011 - 10 926,40грн.; №5867 від 19.08.2011 - 37 200,00грн.; №87 від 20.08.2011 - 297,80грн.; №89 від 20.08.2011 - 93,80грн.; №924 від 22.08.2011 - 67 000,00грн.; №81 від 19.08.2011 - 370,95грн.; №80 від 19.08.2011 - 570,40грн.; №98 від 19.08.2011 - 255,45грн.; №85 від 19.08.2011 - 381,50грн.; №97 від 20.08.2011 - 426.20грн.; №82 від 20.08.201 1 - 503.05грн.; №79 від 19.08.2011 - 930.00грн.; №РН-0000825 від 22.08.2011 - 2 069,90грн.; №РН-1637 від 22.08.2011 - 492 700,00грн.; №УБ-0005494 від 22.08.2011 - 18 190,33грн.; №25-0007250 від 22.08.2011 - 3 099,91грн.; №25-0007247 від 22.08.2011 - 348,84грн.; №69 від 23.08.2011 - 14 856,25грн.; №641024644 від 23.08.2011 - 459,36грн.; №000002946 від 23.08.2011 - 1 072,50грн.; №ВД-0036604 від 23.08.2011 - 2 419,38грн.; №13822 від 24.08.2011 - 6 345,00грн.; №1-00000291 від 25.08.2011 - 3 720,06грн.; №98 від 25.08.2011 - 108 550,00грн.; №29 від 25.08.2011 - 2 641,00грн.; №РН-0001260 від 26.08.2011 - 494,76грн.; №РН-0001258 від 26.08.201 1 - 35,33грн.; №РН-0000212 від 26.08.2011 - 6 367,46грн.; №71 від 29.08.2011 - 2 091,59грн.; №70 від 29.08.2011 - 2 069,34грн.; №Те1830 від 25.08.2011 - 650,00грн.; №Те-1848 від 30.08.2011 - 650,00грн.; №РН-0000062 від 30.08.2011 - 205 583,32грн.; №30/8-2 від 30.08.2011 - 2 421,05грн.; №РН-0000060 від 30.08.2011 - 214 833,32грн.; №№А\-00001748 від 30.08.2011 - 1 706,05грн.; №РН-0001073 від 30.08.2011 - 158,33грн.; №04840 від 31.08.2011 - 8 668,95грн.; №РН-3108-0001 від 31.08.2011 - 41 376,35грн.; №С00001498 від 31.08.2011 - 22 362,13грн.; №06161/2 від 31.08.2011 - 480,00грн.; №РН-0000065 від 31.08.2011 - 51 576,46грн.; №РН0001286 від 31.08.2011 - 144,13грн.; №ВД-0037877 від 31.08.2011 - 1 202,00грн.; №РН-0025 від 31.08.2011 - 20 820,00грн.; №1146/08-11 від 31.08.2011 - 362,00грн.; №РН-000106 від 01.09.2011 - 488 333,33грн.; №1/7 від 01.09.2011 - 1 401,23грн.; №9/001 -1 від 01.09.2011 - 20 700,00грн.; №97 від 01.09.2011 - 243,75грн.; №101 від 02.09.2011 - 525,00грн.; №104 від 02.09.2011 - 299,00грн.; №102 від 02.09.2011 - 325,85грн.; №103 від 02.09.2011 - 50,30грн.; №105 від 02.09.2011 - 528,00грн.; №98 від 03.09.2011 - 500,00грн.; №99 від 02.09.2011 - 234,00грн.; № 100 від 02.09.2011 -100,00грн.; №02/9-1 від 02.09.2011 - 2 175,60грн.; №05//9-1 від 02.09.2011 - 2 175,60грн.; №1157 від 03.09.2011 - 81 557,24грн.; №0509/1 від 05.09.2011 - 36 925,59грн.; №000083170 від 05.09.2011 - 195,75грн.; №000083342 від 05.09.2011 - 211,80грн.; №20 від 05.09.2011 - 8 731,00грн.; №000083184 від 05.09.2011 - 199,40грн.; №00010530 від 05.09.2011 - 525,79грн.; №РН-0001318 від 05.09.2011 - 260,52грн.;

№00-0001576 від 05.09.201 1 - 916,67грн.; №Те-1870 від 05.09.2011 - 650,00грн.; №Те-1880 від 07.09.2011 - 600,00грн.; №73 від 06.09.2011 - 12 837,34грн.; №25-0007731 від 06.09.2011 - 1 197,26грн.; №ТДС-303813 від 06.09.2011 - 65 342,09грн.; №РН-0001330 від 06.09.2011 - 62,50грн.; №0\-00006220 від 06.09.2011 - 524,71грн.; №0\-00006219 від 06.09.2011 - 306,64грн.; №1173 від 06.09.2011 - 80 359,85грн.; №61117733 від 06.09.2011 - 1 366,66грн.; №1109102 від 06.09.2011 - 10 511,67грн.; №1109103 від 06.09.2011 - 1 435,54грн.; №0709/4 від 07.09.2011 - 1 182,02грн.; №1174 від 07.09.2011 - 78 319,30грн.; №1205 від 07.09.2011 - 70,00грн.; №3 від 07.09.2011 - 9 284,44грн.; №РН-0000087 від 07.09.2011 - 1 338,76грн.; №1018/2011 від 07.09.2011 - 3 100,00грн.; №1019/2011 від 07.09.2011 - 1 633,33грн.; №1090440 від 08.09.2011 - 425,35грн.; №26/7 від 08.09.2011 - 4 308,43грн.; №1086349 від 08.09.2011 - 1 733,04грн.; №647 від 08.09.2011 - 117 221,60рн.; №КБК-Г-000494 від 08.09.2011 - 1 259,30грн.; №ПТ-0005451 від 08.09.2011 - 258,78грн.; №33 від 09.09.2011 - 9 211,86грн.; №0-00001572 від 09.09.2011 - 2 169,26грн.; №856 від 12.09.2011 - 625,70грн.; №1220 від 14.09.2011 - 84 620,03грн.; №05073 від 14.09.2011 - 3 077,50грн.; №04840/1 від 14.09.2011 - 760,30грн.; №1086 від 14.09.2011 - 34 500,00грн.; №Те-1916 від 14.09.2011 - 650,00грн.; №Те-1909 від 13.09.2011 - 650,00грн.; №ГН0000049 від 14.09.2011 - 6 845,31грн.; №ВД-0040813 від 15.09.2011 - 3 644,04грн.; №РК17881 від 15.09.2011 - 2 359,16грн.; №0000754422. від 15.09.2011 - 71 573,70грн.; №0000971894 від 15.09.2011 - 268 397,12грн.; №04553/1 від 15.09.2011 - 472,50грн.; №03294 від 16.09.2011 - 4 324,50грн.; №1231 від 16.09.2011 - 79 740,24грн.; №05036 від 16.09.2011 - 99,33грн.; №77 від 16.09.2011 - 4 988,67грн.; №79 від 16.09.2011 - 10 116,79грн.; №80 від 16.09.2011 - 2 425,36грн.; №78 від 16.09.2011 - 333,77грн.; №70 від 16.09.2011 - 441,70грн.; №73 від 31.09.2011 -318,70грн.; №ДН-0002883 від 17.09.2011 - 6 022,96грн.; №РН-0000835 від 19.09.2011 - 62 475,00грн.; №48 від 19.09.2011 - 820,00грн.; №00011139 від 19.09.2011 - 159,58грн.; №000087749 від 19.09.2011 - 170,71грн.; №ДнДЦ-1976 від 19.09.2011 - 11 021,60грн.; №СИ-000764 від 19.09.2011 - 8 578,75грн.; №000087587 від 19.09.2011 - 114,15грн.; №000087794 від 19.09.2011 - 113,22грн.; №641025508 від 19.09.2011 - 1 474,40грн.; №1909002 від 19.09.2011 - 14 791,67грн.; №РН-0000247 від 20.09.2011 - 2 945,62грн.; №06161/3 від 21.09.2011 - 166,98грн.; №3014/5087 від 21.09.2011 - 82,00грн.; №РН-0000253 від 21.09.2011 - 4975,81грн.; №РН-0000251 від 21.09.2011 - 4 425,30грн.; №РН-0000252 від 21.09.2011 - 3 457,92грн.; №1-00000325 від 21.09.2011 - 4 325,12грн.; №64/7 від 22.09.2011 - 2 862,22грн.; №000000756 від 22.09.2011 - 2 991,40грн.; №114 від 22.09.2011 - 56 996,30грн.; №2209 від 22.09.2011 - 20 407,00грн.; №РН-00166 від 22.09.2011 - 70,83грн.; №230903 від 23.09.2011 - 2 891,67грн.; №81 від 23.09.2011 - 10 313,63грн.; №РН-000009 від 23.09.2011 - 60 600,00грн.; №РН-2709-0001 від 27.09.2011 - 21 025,00грн.; №83 від 27.09.2011 - 7 130,70грн.; №А\-00001993 від 27.09.2011 - 28,60грн.; №Те-1948 від 21.09.2011 - 650,00грн.; №Те-1977 від 28.09.2011 - 650,00грн.; №ЗТ-0000515 від 28.09.2011 - 2 875,00грн.; №05481 від 28.09.2011 - 9 301,37грн.; №РН-0001217 від 28.09.201 1 - 3 705,75грн.; №РН-0001216 від 28.09.2011 - 465,83грн.; №РН-0001214 від 28.09.2011 - 5 578,92грн.; №14052 від 28.09.2011- 10 340,00грн.; №ВД-0043658 від 28.09.2011 - 3 470,66грн.; №28/9-0000001 від 28.09.2011 - 26 030,25грн.; №Те-1959 від 23.09.2011 - 650,00грн.; №52 від 29.09.2011 - 1 860,00грн.; №РН-0000665 від 29.09.2011 - 18 894,64грн.; №2222/1 від 29.09.2011 - 95 100,00грн.; №88 від 29.09.2011 - 354,60грн.; №89 від 29.09.2011 - 267,10грн.; №87 від 29.09.2011 - 144,00грн.; №86 від 29.09.2011 - 583,00грн.; №85 від 29.09.2011 - 237,50грн.; №84 від 29.09.2011 - 315,00грн.; №76 від 31.09.2011 - 134,90грн.; №86 від 29.09.2011 - 405,75грн.; №РН-0001440 від 29.09.201 1 - 679,10грн.; №РН-0001441 від 29.09.2011 - 309,70грн.; №РН-0001439 від 29.09.201 1 - 38,55грн.; №Рн-0000909 від 29.09.2011 - 62 475,00грн.; №РН-0000264 від 29.09.2011 - 491,67грн.; №РН0000086 від 30.09.2011 - 36 137,92грн.; №38 від 30.09.2011 - 3 342,13грн.; №40 від 30.09.2011 - 5413,20грн.; №41 від 30.09.2011 - 39 220,16грн.; №39 від 30.09.2011 - 63 633,33грн.; №75 від 30.09.2011 - 454,10грн.; №74 від 30.09.2011 - 361,85грн.; №1019 від 06.08.2011 - 78 841,38грн.; №ПТ-00004693 від 05.08.2011 - 913,40грн.; №0408/2 від 04.08.2011 - 83 665,74грн.; №04071 від 02.08.2011 - 1 387,30грн.; №660 від 26.07.2011 - 430,33грн.; №659 від 26.07.2011 -2 553,21грн.; №919 від 13.07.2011 -78 528,54грн.; №ВД-0027761 від 06.07.2011 - 7 345,51грн.; №ДН-0001687 від 11.06.2011 -31 468,82грн.;

- актами здачі - прийняття робіт (надання послуг): №000000195 від 01.07.2011 - 195,83грн.; №000000219 від 29.07.2011 - 62,50грн.; №НП/42-000178 від 11.07.2011 - 117,50грн.; №ОУ-0000333 від 11.07.2011 - 5 505,50грн.; №ОУ-0000332 від 11.07.2011 - 1 272,87грн.; від 15.07.2011 - 1 494,00грн.; №0000000049 від 20.07.2011 - 5 329,16грн.; №3420 від 22.07.2011 - 1 446,07грн.; №ОУ-0000361 від 25.072011 - 10 483,60грн.; №3591 від 26.07.2011 -3 553,71грн.; №ОУ-0000374 від 28.07.2011 - 37,50грн.; №ОУ-0000376 від 28.07.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000377 від 28.07.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000375 від 28.07.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000373 від 28.07.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000384 від 28.07.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000372 від 28.07.2011 - 208,33грн.; №ОУ-0000380 від 28.07.2011 - 206,67грн.; №ОУ-0000379 від 28.07.2011 - 1 750,00грн.; №ОУ-0000383 від 28.07.2011 - 516,67грн.; від 29.07.2011 -615,00грн.; №3685 від 29.07.2011 - 1 660,25грн.; №ОУ-0000394 від 29.07.2011 -5 905,17грн.; №3695 від 29.07.2011 - 1 154,89грн.;

№1281/7 від 31.07.2011 - 1 309,39грн.; №3275 від 31.07.2011 - 4 876,80грн.; від 31.07.2011 - 6 144,00грн.; №00424 від 31.07.2011 - 1 509,29грн.; від 31.07.2011 - 57,91грн.; від 31.07.2011 - 25 000,00грн.; №40407 від 31.07.2011 - 151,25грн.; від 31.07.2011 - 3 404,00грн.; б/н - 223 540,51грн.; №6 за липень 2011 року б/д - 100 416,67грн.; №1 за липень 2011 року б/д - 83 333,33грн.; №ОУ-0000054 від 01.08.2011 - 938,00грн.; №ОУ-0000055 від 01.08.2011 - 354,16грн.; №У-АА0000000462 від 02.08.2011 - 600,00грн.; №000000224 від 02.08.2011 - 104,17грн.; №ОУ-0000405 від 08.08.2011 - 1354,80грн.; №ОУ-0000417 від 11.08.2011 - 2 584,90грн.; №ОУ-0000421 від 12.08.2011 - 1 254,80грн.; №ОУ-0000422 від 12.08.2011 - 7 561,08грн.; №000000239 від 16.08.201 1 - 283,33грн.; №НП/42-000223 від 17.08.2011 - 57,89грн.; №3765 від 18.08.2011 - 2 178,35грн.; №ОУ-0000449 від 22.08.2011 - 1 750,00грн.; №ОУ-0000436 від 22.08.2011 - 1 815,00грн.; №ВЗ-0001807 від 22.08.2011 - 257 850,00грн.; №ОУ-0000445 від 22.08.2011 - 37,50грн.; №ОУ-0000454 від 22.08.2011 - 516,67грн.; №ОУ-0000447 від 22.08.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000448 від 22.08.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000446 від 22.08.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000444 від 22.08.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000455 від 22.08.2011 - 340,00грн.; №ОУ-0000443 від 22.08.2011 - 208,33грн.; №ОУ-0000450 від 22.08.2011 - 206,67грн.; №4022 від 23.08.2011 - 1 561,97грн.; №4269 від 29.08.2011 - 1 336,08грн.; №24-0000004 від 29.08.2011 - 551,14грн.; №1281/8 від 31.08.2011 - 1 399,63грн.; №1 від 31.08.2011 - 2 030,00грн.; №2 від 31.08.2011 - 2 030,00грн.; №3 від 31.08.2011 - 3 640,00грн.; від 31.08.2011 - 20 820,00грн.; №4294 від 31.08.2011 - 3 645,83грн.; №00424 від 31.08.2011 - 1 685,32грн.; від 31.08.2011 - 615,00грн.; від 31.08.2011 - 3 404,00грн.; від 31.08.2011 - 57,91грн.; від 31.08.2011 - 6 144,00грн.; №3642 від 31.08.2011 - 4 321,22грн.; №ОУ-0000474 від 31.08.2011 - 5 808,00грн.; від 31.08.2011 - 12 916,15грн.; №2 за серпень 2011 року б/д - 84 240,18грн.; №4 за серпень 2011 б/д - 83 333,33грн.; №ЧП-0000827 від 01.09.2011 - 139,00грн.; №4318 від 06.09.2011 - 431,88грн.; №ОУ-0000035від 07.09.2011 - 1 500,00грн.; №НП/42-000275 від 12.09.2011 - 147,08грн.; №ОУ-0000483 від 31.08.2011 - 8 675,98грн.; №ОУ-0000482 від 12.09.2011 - 2 545,73грн.; №4369 від 16.09.2011 - 1 111,22грн.; №ОУ-0000498 від 20.09.2011 - 5 371,69грн.; №ОУ-0000497 від 20.09.2011 - 1 156,90грн.; №НП/42-000297 від 21.09.2011 - 16,67грн.; №4621 від 22.09.2011 - 1 277,26грн.; №ОУ-0000511 від 26.09.2011 - 5 551,36грн.; №ОУ-0000512 від 26.09.2011 - 2 459,60грн.; №ОУ-0000524 від 28.09.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000522 від 28.09.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000520 від 28.09.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000531 від 28.09.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000519 від 28.09.2011 - 208,33грн.; №ОУ-0000526 від 28.09.2011 - 200,00грн.; №ОУ-0000525 від 28.09.2011 - 1 750,00грн.; №ОУ-0000530 від 28.09.2011 - 516,67грн.; №ОУ-0000523 від 28.09.2011 - 333,33грн.; №ОУ-0000521 від 28.09.2011 - 37,50грн.; №Ж-00000003 від 29.09.2011 - 3 916,67грн.; №КЖР873 від 29.09.2011 - 133,33грн.; №00424 від 30.09.2011 - 1 219,78грн.; №4247 від 30.09.2011 - 4 545,84грн.; №1281/9 від 30.09.2011 - 2 272,83грн.; №ОУ-0000540 від 30.09.2011 - 5 692,50грн.; №4886 від 30.09.2011 - 533,55грн.; від 30.09.2011 - 615,00грн.; №000000332 від 30.09.2011 - 139,33грн.; від 30.09.2011 - 6 144,00грн.; від 30.09.2011 - 3 404,00грн.; №4870 від 30.09.2011 - 5 961,70грн.; №24-0000665 від 30.09.2011 - 493,59грн.; №61330 від 30.09.201 1 - 477,08грн.; від 30.09.2011 - 12 499,50грн.; №НП/42-000312 від 30.09.2011 - 936,46грн.; №Р 1-09-72 від 30.09.2011 - 75,00 гривень.

Суд зазначає, що дослідити інші первинні бухгалтерські документи не є можливим з огляду на те, що вони були вилучені у процесі проведення слідчих дій (обшуку, виїмки) по здійсненню досудового розслідуваннякримінальної справи № 99127008 за фактом скоєння ОСОБА_8 злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України «Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів» про, що зазначено у постанові про направлення кримінальної справи в суд для вирішення питання про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності від 12.09.2012 року.

Відповідно до ст. 2 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

Відповідно до ст.13 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Згідно зі ст. 9 зазначеного Закону підставою для бухгалтерського обліку господарської операції є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа; дату і місце складання; назву підприємства від імені якого складений документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

У акті перевірки відсутні будь-які посилання на дефекти форми, змісту або походження первинних і розрахункових документів, які, в силу ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», Податкового кодексу України, п. 2.4 Положення про документальне забезпечення записів бухгалтерському обліку (затверджено наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. за № 88) спричиняють втрату первинними документами юридичної сили і доказовості.

Отже, оглянуті у судовому засіданні вищезазначені первинні документи позивача та контрагентівТОВ «ВБК Стандарт-Сервіс», ТОВ «Промстройальянс», ПП «АКМ-Метал» відповідають вище переліченим вимогам, містять всі необхідні реквізити (печатки підприємств, підписи уповноважених осіб тощо) як наслідок - вони є такими, які підлягають обов'язковому врахуванню як в бухгалтерському, так і в податковому обліку.

З огляду на зазначене у підприємства відсутній факт безоплатного отримання товарів, в зв'язку з їх повною оплатою, а тому висновки податкового органу про заниження доходу на суму 8686422,59 грн., завищення витрат на суму 13092041,15 грн., завищення доходів на суму реалізованих товарів 1 394 652 грн. є безпідставними.

Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що позивач виконав вимоги чинного законодавства України і правомірно на підставі даних бухгалтерського обліку (первинних бухгалтерських документів) відобразив у даних податкового обліку операції із зазначеними контрагентами.

Крім того, будь-яка неправомірна діяльність контрагентів (наприклад, їх «фіктивні» відносини з іншими контрагентами) не впливають на результати діяльності позивача і не можуть бути підставою для притягнення до відповідальності платника податку, оскільки згідно ч. 2 ст. 61 Конституції України, юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Відповідно до ч. 2 ст. 161 КАС України при виборі правової норми, що підлягає застосуванню до спірних правовідносин, суд зобов'язаний враховувати висновки Верховного Суду України, викладені у рішеннях, прийнятих за результатами розгляду заяв про перегляд судового рішення з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського Суду з прав людини» практика Європейського Суду з прав людини є джерелом права та свідчить про те, що якщо державні органи мають інформацію про зловживання в системі оподаткування конкретною компанією, вони повинні застосовувати відповідні заходи саме до цього суб'єкту, а не розповсюджувати негативні наслідки на інших осіб при відсутності зловживання з їх боку (рішення Європейського Суду від 09.01.2007р. у справі «Інтерсплав проти України»).

Щодо порушення позивачем п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 334/94-ВР - заниження валових доходів на суму 8 686 422,59 грн., за яке податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі «+» 2 171 605,64 гривень, суд встановив наступне.

Перевіркою встановлено, що у перевіряємому періоді підприємство користувалося поворотною фінансовою допомогою згідно наступних договорів:

- договір №17/12/2010 від 17.12.2010 року з ТОВ «ТД «Еко-Сервіс» (код 35935908) на надання поворотної безпроцентної позики в розмірі 3124000 грн.;

договір №25/03/11 від 25.03.2011 року з ТОВ «ТД «Еко-Сервіс» на надання поворотної безпроцентної позики в розмірі 2490000 грн.;

- договір № 23/08 від 23.08.11 з ТОВ «ТД «Еко-Сервіс» на надання безпроцентної позики в розмірі 1413000 грн.;

- договір № 19/09 від 19.09.2011 року з ТОВ «ТД «Еко-Сервіс» на надання безпроцентної позики в розмірі 165000 грн.;

- договір № 14/04-11 від 14.04.11 з ТОВ «Світ сталі» на надання поворотної безпроцентної позики в розмірі 10 495 000 гривень.

При перевірці встановлено, що згідно договору № 17/12/2010 від 17.12.2010 року платіжним дорученням №2781 від 23.12.2010 року на суму 1000000 грн. фінансова допомога частково повернена.

Станом на 01.01.2011 року кредиторська позивача перед ТОВ «ТД «Еко-Сервіс» складала 2124000,00 гривень.

Відповідно, за 4 квартал 2010 року умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою (2124000 х 7,75% / 365 х 15 = 6783,38 грн.), розрахунок (у тому числі умовних відсотків відповідно до абзацу 5 підпункту 1.22.1 пункту 1.22 статті 1 Закону №354).

Розрахунок відсотків за 2-3 квартали 2011 року здійснювався відповідно до положень статті 14 ПК України:

- у 1 кварталі 2011 року відповідно до зазначеного договору здійснювалось повернення грошових коштів; залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.04.2011р. становить 449000 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 2 квартал 2011 року склали 8603,78 грн.;

- у 2 кварталі 2011 року повернення фінансової допомоги відбулось платіжним дорученням №3412 від 29.04.2011 року на суму 220000,00 грн.; залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.07.2011 року складав 229000,00 грн., відповідно користування фінансовою поворотною допомогою за 2 квартал 2011 року склали 4436,88 грн.;

- у 3 кварталі 2011 року фінансова допомога не поверталась фінансової допомоги станом на 01.10.2011 року складав 229000,00 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 3 квартал 2011 року склали 4485,63 гривень.

Згідно договору №25/03/11 від 25.03.2011 року, поворотна фінансова допомога отримана по платіжному дорученню №127 від 25.03.2011 у сумі 2490000,00 грн.

Станом на 01.04.2011 року допомога не повернена, кредиторська заборгованість ТОВ «ТД «Еко-Сервіс» по договору № 25/03/11 від 25.03.2011 року складала 2490000,00 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною за 1 квартал 2011 року склали 3711,06 грн.:

- у 2 кварталі 2011 року повернення фінансової допомоги відповідно до платіжних доручень №3539 від 31.05.2011 року на суму 224400 грн. та №б\н від 10.06.2011р. на суму 300000,00 грн.; залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.07.2011р. складає 1945600,00 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою допомогою за 2квартал 2011 року склали 37696,00 грн.;

- у 3 кварталі 2011 року повернення фінансової допомоги відповідно до платіжних доручень №3742 від 18.07.2011 року на суму 590000,00 грн., та № 3787 від 28.07.2011р. складає 500000,00 грн., залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.10.2011р. складає 500000,00 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 3 квартал 2011 року склали 16759,42 грн.

Згідно договору №23/08 від 23.08.2011 року, поворотна безоплатна позика була отримана згідно платіжного доручення №443 від 23.08.2011 року у сумі 1413000 року і не повернена. Залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.10.2011р. року складає 1413000,00 грн., відповідно, умовні відсотки за користуванні допомогою за 3 квартал 2011 року склали 11732,95 грн.

Згідно договору №19/09 від 19.09.2011 року, поворотна безоплатна позика , отримана по платіжному дорученню №505 від 19.09.2011 року у сумі 165000,00 грн. не повернена; залишок не поверненої фінансової допомога складає 165000,00 грн.; відповідно, умовні відсотки за користування допомогою за 3 квартал 2011 року склали 421,57 гривень.

Згідно договору № 14/04-11 від 14.04.2011 року поворотна безпроцентна позика була надана за період 2-3 квартали; згідно платіжних доручень у загальній сумі 10495000,00 грн., протягом квітня-червня 2011 року здійснювалось повернення зазначеної позики. Не повернений залишок станом на 01.07.2011 року складав 2930000,00 грн. Відповідно, умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 2 квартал 2011 року склали 14 484,41 грн., залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.10.2011 року складав 5387000,00 грн., відповідно, відсотки за 3 квартал 2011 року склали 84 769,67 грн.

Станом на 30.09.2010 року на балансі підприємства рахувалася кредиторська заборгованість ПМТЗ «Буд-Сервіс» перед ТОВ «ІК «Будинок металу» згідно наступних договорів:

- №01/09-09 безпроцентної позики від 01.09.2009 року у сумі 370000 грн.; залишок неповерної фінансової допомоги станом на 01.01.2011 року складав 370 000 грн.;

- №16/07-10 безпроцентної позики від 16.07.2010 року у сумі 6050000 грн., залишок неповерної фінансової допомоги станом на 01.01.2011 року складає 6050000 грн.

Згідно договору №01/09-09 від 01.09.2009 року умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 4 квартал 2010 року склали 7247,53 грн.:

- 1 кварталі 2011 року фінансова допомога по Договору №01/09-09 від 01.09.2009 року не поверталась. Залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.04.2011 року складав370 000 грн., таким чином умовні відсотки за використання фінансової поворотної допомоги за 1 квартал 2011 року склали 7089,97 грн.;

- у 2 кварталі 2011 року фінансова допомога по Договору № 01/09-09 від 01.09.2009 року не поверталась. Залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.07.2011 року складав 370 000 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 2 квартал 2011 року склали 7168,75 грн.;

- у 3 кварталі 2011 року фінансова допомога по договору № 01/09-09 від 01.09.2009 року не поверталась. Залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.10.2011 року складав 370 00 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 3 квартал 2011 року склали 7247,53 грн.

Згідно договору №16/07-10 від 16.07.2010 року умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 4 квартал 2010 року склали 118 506,87 грн.:

- у 1 кварталі 2011 року фінансова допомога по Договору №16/07-10 від 16.07.2010 року не поверталась. Залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.04.2011 року складав 605 0000.00 грн., відповідно умовні відсотки за використання фінансової поворотної допомоги за 1 квартал 2011 року склали 115 930,63 грн.;

- у 2 кварталі 2011 року фінансова допомога по зазначеному договору не поверталась, залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.07.2011 року складав 6050000,00 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 2 квартал 2011 склали 117218,75 грн.;

- у 3 кварталі 2011 року фінансова допомога по зазначеному договору не поверталась, залишок не поверненої фінансової допомоги станом на 01.10.2011 року складає 6050000,00 грн., відповідно умовні відсотки за користування фінансовою поворотною допомогою за 3 квартал 2011 склали 118506,87 гривень

Підпунктом 1.22.2 п. 1.22 ст. 1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» встановлено, що поворотна фінансова допомога - це сума коштів, передана платнику податку у користування на визначений строк відповідно до договорів, які не передбачають нарахування процентів або надання інших видів компенсацій як плати за користування такими коштами.

Згідно з пп. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», валовий доход включає доходи з інших джерел у тому числі, але не виключно у вигляді сум поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку (у тому числі нерезидентів), або осіб, які згідно із законодавством мають пільги з цього податку, включаючи право застосовувати ставку податку нижчу, ніж установлена п. 7.2 ст. 7 або ст. 10 цього Закону.

Відповідно до визначення термінів, наведених в ПК України:

1) фінансова допомога - фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі;

2) поворотна фінансова допомога - сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов'язковою до повернення.

З огляду на пп. 136.1.20 п. 136.1 ст. 136 ПК України отримання поворотної фінансової допомоги не приводить до збільшення доходу платника податку. Надалі податкові наслідки такої операції мають певні особливості, обумовлені податковим статусом надавача та строком повернення фінансової допомоги останньому.

Сума отриманої поворотної фінансової допомоги не включається до складу доходу платника податку, оскільки з огляду на ПБО 15 «Дохід» отримання запозичених коштів не приводить до збільшення активів або зменшення зобов'язань, що обумовлює зростання власного капіталу.

Підприємство відображає отриману ним поворотну фінансову допомогу у складі кредиторської заборгованості, керуючись нормами пунктів 6 та 7 ПБО 11 «Зобов'язання»:

- поточні зобов'язання (враховує на субрахунку 685 «Розрахунки з іншими кредиторами», якщо заборгованість буде погашено протягом 12 місяців);

- довгострокові зобов'язання (враховує на рахунку 55 «Інші довгострокові зобов'язання», якщо заборгованість буде погашено протягом строку, що перевищує 12 місяців, починаючи з дати балансу).

Якщо на дату балансу термін погашення за договором не більше року, таку заборгованість слід перевести до складу поточних зобов'язань записом:

- Дт 55 «Інші довгострокові зобов'язання»;

- Кт 611 «Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями».

Відповідно до роз'яснень, наданих у листі № 31-04200-30-25/5432, сума умовно нарахованих процентів у бухгалтерському обліку не відображається. На підставі бухгалтерської довідки такі суми відображаються в оподаткуванні прибутку підприємств.

З огляду на пп. 136.1.20 п. 136.1 ст. 136 ПК України отримання поворотної фінансової допомоги не приводить до збільшення доходу платника податку. Надалі податкові наслідки такої операції мають певні особливості, обумовлені податковим статусом надавача та строком повернення фінансової допомоги останньому.

З огляду на норми п. 135.1 ст. 135 ПК України сума поворотної фінансової допомоги, отримана платником податку від особи, що є платником податку на прибуток на загальних підставах (сплачують податок на прибуток за ставкою, встановленою п. 151.1 ст. 151 цього Кодексу), не включається до доходів, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування. Таким чином, у разі якщо платник податку не повертає суму отриманої поворотної фінансової допомоги на кінець звітного періоду особі, що є платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, до доходів звітного періоду, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включається сума процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається не поверненою на кінець такого звітного періоду. Умовні проценти розраховуються відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу.

Нараховуються умовні проценти таким чином: суму не поверненої на кінець звітного періоду поворотної фінансової допомоги помножити на кількість днів користування та на облікову ставку Нацбанку України і поділити на 365 днів.

З метою оподаткування умовні проценти відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 ПК України віднесено до складу безповоротної фінансової допомоги. Відповідно, сума умовно нарахованих процентів підлягає включенню до доходу платника податку в період їх нарахування згідно з пп. 135.5.4 п. 135.5 ст. 135 Податкового кодексу.

Виходячи із норм пп. 14.1.257 ПКУ, суму процентів, умовно нарахованих на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, вважають безповоротною фінансовою допомогою. А вона в свою чергу включається до складу інших доходів платника податку згідно з пп. 135.5.4 ПКУ.

Приймаючи до уваги обидві приведені вище норми, а також те, що звітним періодом для звичайних платників податку на прибуток є календарний квартал, умовно нараховані відсотки слід відображати у Декларації з прибутку що кварталу доти, доки така поворотна фінансова допомога не буде погашена. Для цього в декларації передбачено спецрядок 03.10.1 додатка ІД, відповідно рядок 03 ІД основної частини Декларації з прибутку.

Сума процентів, умовно нарахованих у розмірі облікової ставки Нацбанку України, розрахованої за кожен день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги з метою оподаткування, належить до безповоротної фінансової допомоги (пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 ПК України) та враховується у складі доходів.

У разі якщо в майбутніх звітних податкових періодах платник податку повертає таку поворотну фінансову допомогу (її частину) особі, яка її надала, такий платник збільшує суму витрат на суму такої поворотної фінансової допомоги (її частини) за наслідками звітного податкового періоду, в якому відбулося таке повернення.

При цьому доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів, а податкові зобов'язання особи, яка надала поворотну фінансову допомогу, не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні.

Отже, якщо у платника податку на кінець звітного періоду залишається неповерненою поворотна фінансова допомога, то доходи платника збільшуються на суму умовно нарахованих процентів у розмірі облікової ставки Нацбанку України, розрахованої за кожен день фактичного використання такої допомоги.

Проте, відповідно до ст. 601 ЦК України зобов'язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги.

У випадку якщо за домовленістю сторін буде проведено зарахування однорідних вимог, а саме залік неповерненої суми поворотної фінансової допомоги та дебіторської заборгованості, яка виникла внаслідок відвантаження позикодавцю товарів (робіт, послуг), то на дату такого заліку поворотна фінансова допомога вважається поверненою, а відвантажені товари (роботи, послуги) оплаченими.

Таким чином, враховуючи те, що поворотна фінансова допомога була повернена, порушення позивачем п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 334/94-ВР було встановлено податковим органом не обґрунтовано.

Щодо не включенні позивачем до складу інших доходів дотації від Жовтоводського міського центру зайнятості: п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 334/94-ВР - заниження валового доходу на суму 37 632,00 грн.; за зазначене порушення податковим органом визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 9 408,00 гривень, та щодо порушення позивачем п. 135.1 ст. 135 ПК України - не включення до складу валових витрат на оплату праці, суми страхового збору до фонду державного загальнообов'язкового страхування, суми нарахованих податків та інших витрат, що призвело до заниження валових витрат на суму 92 023,00 грн., суд встановив наступне.

Згідно із п. 135.1 ст. 135 ПК України доходи, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включаються до доходів звітного періоду за датою, визначеною відповідно до статті 137, на підставі документів, зазначених у пункті 135.2 цієї статті, та складаються з:

- доходу від операційної діяльності, який визначається відповідно до пункту 135.4 цієї статті;

- інших доходів, які визначаються відповідно до пункту 135.5 цієї статті, за винятком доходів, визначених у пункті 135.3 цієї статті та у статті 136 цього Кодексу.

Відповідно до Порядку надання роботодавцю дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики Українивід 10 січня 2001 року №1 визначено, що дотація - це кошти Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, надані роботодавцю, який створює додаткові робочі місця для працевлаштування безробітних за направленням державної служби зайнятості, на покриття витрат на заробітну плату прийнятих на них осіб.

Зазначена дотація надається щомісяця протягом року в розмірі фактичних витрат на заробітну плату прийнятих за направленням державної служби зайнятості осіб. Ці витрати включають основну та додаткову заробітну плату, визначену відповідно до першої та другої частин статті 2 Закону України «Про оплату праці», та суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до п. 4.1 ст.4 Закону України № 334/94-ВР валовий доход - загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.

Підпунктом 4.1.1 п. 4.1 ст.4 Закону України № 334/94-ВР встановлено, що валовий доход включає загальні доходи від продажу товарів (робіт, послуг), у тому числі допоміжних та обслуговуючих виробництв, що не мають статусу юридичної особи, а також доходи від продажу цінних паперів, деривативів, іпотечних сертифікатів участі, іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, сертифікатів фондів операцій з нерухомістю (за винятком операцій з їх первинного випуску (розміщення), операцій з їх кінцевого погашення (ліквідації) та операцій з консолідованим іпотечним боргом відповідно до закону).

Таким чином, відповідно до п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» валовий доход включає доходи з інших джерел, у тому числі, але не виключно, у вигляді сум дотацій і субсидій з фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або бюджетів, отриманих платником податку.

Відповідно до матеріалів перевірки, встановлено, що протягом перевіреного періоду підприємство отримувало дотації на створення додаткових робочих місць від Жовтоводського міського центра зайнятості на загальну суму 37632,00 грн., в тому числі за 4 квартал 2010 року на суму 14028,00 грн., за 1 квартал 2011 року на суму 23604,00 грн. Отримання грошових коштів здійснювалось згідно платіжних доручень.

Встановлено, що при формуванні показників за рядком 01.6 «Інші доходи» декларації з податку на прибуток за 4 квартал 2010 року та 1 квартал 2011 року, підприємство незадекларувало суму отриманої дотації на створення додаткових робочих місць від центра зайнятості усього на суму 37632,00 гривень.

Таким чином, з огляду на викладені обставини, податковим органом правомірно встановлено у акті перевірки порушення позивачем п.п. 4.1.6 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 334/94-ВР - заниження валового доходу на суму 37 632,00 грн. та за зазначене порушення визначене підприємству податкове зобов'язання із податку на прибуток у розмірі 9 408,00 гривень, а також порушення позивачем п. 135.1 ст. 135 ПК України - не включення до складу валових витрат на оплату праці, суми страхового збору до фонду державного загальнообов'язкового страхування, суми нарахованих податків та інших витрат, що призвело до заниження валових витрат на суму 92 023,00 гривень.

Щодо порушення позивачем п. 135.1 ст. 135 ПК України - не включення до складу інших доходів по кредиторській заборгованості, за якою минув строк позовної давності по ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що призвело до заниження валового доходу на суму 60 002,00 грн., суд встановив наступне.

Згідно із п. 135.1 ст. 135 ПК України доходи, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, включаються до доходів звітного періоду за датою, визначеною відповідно до статті 137, на підставі документів, зазначених у пункті 135.2 цієї статті, та складаються з:

- доходу від операційної діяльності, який визначається відповідно до пункту 135.4 цієї статті;

- інших доходів, які визначаються відповідно до пункту 135.5 цієї статті, за винятком доходів, визначених у пункті 135.3 цієї статті та у статті 136 цього Кодексу.

Згідно з підп. 14.1.11 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (далі - ПКУ), безнадійна заборгованість - це заборгованість, яка відповідає одній з таких ознак:

а) заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності;

б) прострочена заборгованість, яка не погашена внаслідок недостатності майна фізичної особи, за умови, що дії кредитора, спрямовані на примусове стягнення майна боржника, не призвели до повного погашення заборгованості;

в) заборгованість суб'єктів господарювання, визнаних банкрутами у встановленому законом порядку або припинених як юридичні особи у зв'язку з їх ліквідацією;

г) заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності коштів, одержаних після звернення кредитором стягнення на заставлене майно відповідно до закону та договору, за умови, що інші дії кредитора щодо примусового стягнення іншого майна позичальника, визначені нормативно-правовими актами, не призвели до повного покриття заборгованості;

ґ) заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв'язку з дією обставин непереборної сили, стихійного лиха (форс-мажорних обставин), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством;

д) прострочена заборгованість померлих фізичних осіб, а також осіб, які у судовому порядку визнані безвісно відсутніми, недієздатними або оголошені померлими, а також прострочена заборгованість фізичних осіб, засуджених до позбавлення волі.

Позовна давність, відповідно до ст. 256 ЦК України - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу.

У цивільному праві розрізняють загальну і спеціальну позовну давність. Загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки (ст. 257 ЦКУкраїни). Спеціальна позовна давність - скорочена або більш тривала порівняно із загальною позовною давністю - може встановлюватися законом для окремих видів вимог (ст. 258 ЦКУкраїни).

Позовна давність, відповідно до ст. 268 ЦКУ, не поширюється на вимогу:

- яка випливає із порушення особистих немайнових прав, крім випадків, встановлених законом;

- вкладника до банку (фінансової установи) про видачу вкладу;

- про відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, крім випадків завдання такої шкоди внаслідок недоліків товару, який є рухомим майном, у тому числі таким, що є складовою частиною іншого рухомого чи нерухомого майна, включаючи електроенергію;

- страхувальника (застрахованої особи) до страховика про здійснення страхової виплати (страхового відшкодування);

- центрального органу виконавчої влади, який здійснює управління державним резервом, стосовно виконання зобов'язань, котрі випливають із Закону України «Про державний матеріальний резерв» від 24.01.1997 р. № 51/97-ВР.

Встановлений перелік вимог, на які не поширюється позовна давність, не є вичерпним, оскільки в ч. 2 ст. 268 ЦКУкраїни вказано, що законом можуть бути встановлені також інші вимоги, на які не поширюється позовна давність.

Обчислюється позовна давність за загальними правилами визначення строків, встановленими ст.ст. 253- 255 ЦКУ. Так, згідно зі ст. 253 ЦКУ, перебіг строку позовної давності починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.

Стаття 261 ЦКУкраїни уточнює, що перебіг строку позовної давності починається:

- від дня, коли особа довідалася або могла довідатися про порушення свого права або про особу, яка його порушила;

- із закінченням строку виконання - за зобов'язаннями з визначеним строком виконання;

- від дня, коли у кредитора виникає право пред'явити вимогу про виконання зобов'язання - за зобов'язаннями, строк виконання яких не визначений або визначений моментом вимоги. (Якщо боржникові надається пільговий строк для виконання такої вимоги, перебіг позовної давності починається з закінченням цього строку);

- від дня, коли почалося його виконання - за вимогами про застосування наслідків нікчемного правочину.

Виконати свої зобов'язання боржник може аж до закінчення останнього дня такого строку (ст. 255 ЦКУ). Цей день буде днем закінчення строку позовної давності, після чого заборгованість з простроченої перетворюється на заборгованість, щодо якої минув строк позовної давності (тобто безнадійну).

В акті перевірки стверджується, що початком перебігу позовної давності є виникнення зобов'язання в липні 2008 року. Між тим, перебіг строку позовної давності починається з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права. В господарських правовідносинах такої подією є не сам факт виникнення господарського зобов'язання, а настання строків оплати по ньому та її нездійснення.

Матеріалами перевірки встановлено, що станом на 01.10.2010р. за рахунком №361 «Розрахунки з покупцями» рахується кредиторська заборгованість ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (код ЄДРПОУ 24432974) у сумі 60002,00 грн. за липень 2008 року.

Підприємству під час проведення перевірки було надано запит надання первинних бухгалтерських документів, що підтверджують операції у сумі 60002,00 грн. з підприємством ВАТ «АрселорМіттал надання інформації щодо відображення у податковому обліку кредиторської минув термін позовної давності. Документи, що підтверджують здійснення операцій на зазначену суму для перевірки не надані. Термін позовної давності щодо повернення кредиторської заборгованості закінчився у 2011 році. Відповідно, при складанні декларації з податку на прибуток за підприємство не задекларовано у рядку 03 Декларації суму 60 002,00 грн.

Відповідно до п. 85.2 ст. 85 ПК України платник податків зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам органів державної податкової служби у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.

Згідно із п. 85.4 ст. 85 ПК України при проведенні перевірок посадові особи органу державної податкової служби мають право отримувати у платників податків належним чином завірені копії первинних фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, зборів (обов'язкових платежів), порушення вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Позивач не міг надати первинні документи за 2008 рік, адже вони були знищені за наказом від 17.05.2010р. за № 6/1 у зв'язку з закінченням планової податкової перевірки вказаного податкового періоду.

Позивач пояснив, що кредиторська заборгованість даного підприємства перед ПМТЗ «Буд-сервіс» в сумі 60 002 грн. в бухгалтерському обліку була відображена помилково.

В податковому обліку підприємства валові доходи та податкові зобов'язання по даній операції були відображені в Декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2008 року та липень 2008 року відповідно. А в бухгалтерському обліку підприємства по рахунку 361 заборгованість була відображена у зв'язку з тим, що ПМТЗ «Буд-Сервіс» не було отримано підписаного акту виконаних робіт.

Однак, на початку 2012 року підприємство провело звірку з ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і за її результатами була підтверджена відсутність кредиторської заборгованості, про що був підписаний відповідний акт звірки станом на 01.10.2011 року.

Таким чином, у перевіряємому періоді між позивачем та ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відсутня прострочена кредиторська заборгованість, а тому порушення позивачем п. 135.1 ст. 135 ПК України - не включення до складу інших доходів по кредиторській заборгованості, за якою минув строк позовної давності по ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що призвело до заниження валового доходу на суму 60 002,00 грн., яке зафіксоване у акті перевірки, не знайшло свого підтвердження у процесі судового розгляду справи.

Щодо порушення позивачем п. 1.32 ст. 1, п.п. 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР, п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п. 141.1 ст. 141 ПК України - включення до складу валових витрат суму відсотків по кредиторам, які не використовувались у господарській діяльності, що призвело до завищення валових витрат на суму 2 418 858,47 грн.,суд встановив наступне.

Відповідно до матеріалів перевірки встановлено, що у періоді, що перевірявсяпідприємство-позивач користувалося кредитними коштами відповідно договору кредитної позиви від 19.03.2010 року, укладеного з АБ «Діамант».

Встановлено, що кредитні кошти ПМТЗ «Буд-Сервіс» використовувались для розрахунків із постачальниками за товари та надання суб'єктам господарювання фінансової допомоги.

У ст. 42 ГК визначено, що підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку.

Крім того, підпунктом 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону України № 334/94-ВРпередбачено, що до складу валових витрат відносяться будь-які витрати, пов'язані з виплатою або нарахуванням процентів за борговими зобов'язаннями (у тому числі за будь-якими кредитами, депозитами) протягом звітного періоду, якщо такі виплати або нарахування здійснюються у зв'язку з веденням господарської діяльності платника податку.

Відповідно до п. 1.32 ст. 1 Закону України № 334/94-ВР господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.

Згідно із п.п. 5.5.1 п. 5.5 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР до складу валових витрат відносяться будь-які витрати, пов'язані з виплатою або нарахуванням процентів за борговими зобов'язаннями (у тому числі за будь-якими кредитами, депозитами) протягом звітного періоду, якщо такі виплати або нарахування здійснюються у зв'язку з веденням господарської діяльності платника податку.

Відповідно до п.п. 14.1.36 п. 14.1 ст. 14 ПК України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Підпунктом 141.1 ст. 141 ПК України встановлено, що до складу витрат включаються будь-які витрати, пов'язані з нарахуванням процентів за борговими зобов'язаннями (в тому числі за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв'язку з провадженням господарської діяльності платника податку.

Відповідно до пункту 138.1. статті 138 Податкового кодексу України витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із:

1) витрат операційної діяльності, які визначаються згідно з пунктами 138.4, 138.6 - 138.9, підпунктами 138.10.2 - 138.10.4 пункту 138.10, пунктом 138.11 цієї статті:

2) інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, підпунктами 138.10.5, 138.10.6 пункту 138.10, пунктами 138.11, 138.12 цієї статті, пунктом 140.1 статті 140 і статтею 141 цього Кодексу;

3) крім витрат, визначених у пунктах 138.3 цієї статті та у статті 139 цього Кодексу.

Пунктом 138.2. статті 138 ПК України передбачено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу.

Згідно з підпунктом 138.5.2 п. 138.5 статті 138 ПК України інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку, з урахуванням того, що датою збільшення витрат платника податку від здійснення кредитно-депозитних операцій, у тому числі субординованого боргу, є дата визнання процентів (комісійних та інших платежів, пов'язаних зі створенням або придбанням кредитів, вкладів (депозитів), визначена згідно з правилами бухгалтерського обліку.

Відповідно до підпункту 138.10.5. пункту 138.10 статті 138 ПКУ до складу інших витрат включаються: фінансові витрати, до яких належать витрати на нарахування процентів (за користування кредитами та позиками, за випущеними облігаціями та фінансовою орендою) та інші витрати підприємства в межах норм, встановлених цим Кодексом, пов'язані із запозиченнями (крім фінансових витрат, які включені до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку).

Згідно з пунктом 141.1 статті 141 ПКУ до складу витрат включаються будь-які витрати, пов'язані з нарахуванням процентів за борговими зобов'язаннями (в тому числі за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв'язку з провадженням господарської діяльності платника податку.

Позики за кредитною лінією в АБ «Діамант Банк» отримувалися ПМТЗ «Буд-сервіс» для поповнення власних обігових коштів. Власні обігові кошти підприємства є основою його роботи та їх поповнення безумовно пов'язано з господарською діяльністю суб'єкта господарювання.

У процесі судового розгляду справи судом встановлено, що у період, що перевірявся, позивач надавав іншим підприємствам поворотну фінансову допомогу, проте, доказів того, що саме кошти, отримані за договором кредитної позики від 19.03.2010 року, укладеного з АБ «Діамант», були використані позивачем для надання такої фінансової допомоги надані не були.

Крім того, суд звернув увагу і на той факт, що договір кредитної позики був укладений у 1-му кварталі 2010 року (договір від 19.03.2010 року), а підприємствам позивачем надавалась фінансова допомога у 4-му кварталі 2010 року (договори від 30.10.2010р. за № 30/10-10, від 18.11.2010р. за № 121/01, від 30.12.2010р. за № 1498/12).

Перерахування кредитних коштів ПМТЗ «Буд-сервіс» іншим підприємствам від АБ «Діамант Банк» не мало місця, а тому твердження про надання поворотної фінансової допомоги за рахунок кредитних коштів є безпідставним.

Зазначене свідчить про використання отриманих за кредитним договором коштів у власній господарській діяльності позивача, а саме використання цих коштів для отримання прибутку за договором банківського вкладу та для закупівлі продукції у третіх осіб з подальшою реалізацією та отримання економічного результату від таких господарських операцій. Враховуючи наведене, суд вважає, що Податковий кодекс передбачає порядок віднесення фінансових витрат на погашення відсотків за користування кредитом до складу валових витрат підприємства, якщо такі фінансові витрат здійснюються у зв'язку з провадженням господарської діяльності платника податку.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем правомірно з дотриманням вимог ПК України включено до складу валових витрат підприємства фінансові витрати підприємства, здійснені ним у зв'язку з провадженням господарської діяльності, направлені на погашення відсотків за користування кредитом.

Щодо порушення позивачем п.п. 138.8.1 п. 138.8, п. 138.4 ст. 138 ПК України - включення до складу прямих матеріальних витрат витрати на нереалізовані ТМЦ, що призвело до завищення прямих витрат, що нереалізовані у періоді, що перевіряється на суму 34 815 366,47 грн., суд встановив наступне.

Відповідно до п.п. 138.8.1 п. 138.8 ПК України до складу прямих матеріальних витрат включається вартість сировини та основних матеріалів, що утворюють основу виготовленого товару, виконаної роботи, наданої послуги, придбаних напівфабрикатів та комплектувальних виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат. Прямі матеріальні витрати зменшуються на вартість зворотних відходів, отриманих у процесі виробництва, які оцінюються у порядку, визначеному в положеннях (стандартах) бухгалтерського обліку;

Згідно із п. 138.4 ст. 138 ПК України витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Відповідно до Закону України у №334/94-ВР, платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).

Вартість запасів оплачених, але не отриманих (не оприбуткованих) платником податку - покупцем, до приросту запасів не включається.

Вартість запасів оплачених, але не відвантажених (не знятих з обліку) платником податку - продавцем, до убутку запасів не включається.

Суд звертає увагу на те, що у разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду перевищує їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку у такому звітному періоді.

У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою за їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді.

Згідно п. 138.4 ст. 138 ПКУ витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг.

Відповідно до підрозділу 4 Перехідних положень до ПК України розділ III Кодексу застосовується під час розрахунків з бюджетом починаючи з доходів і витрат, що отримані і проведені з 1 квітня 2010 року.

В таблиці 2 на стор. 43 Акту податковий здійснив розрахунок доходів та витрат підприємства за операціями з грудковою сіркою.

При цьому до вказаної таблиці включені і періоди 4 квартал 2010 та І квартал 2011 року, визначаються обсяги придбання, реалізації, залишків сірки, тоді як Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» № 334-ВР не передбачав для цього часу включення витрат на придбання товарів до складу валових витрат по факту реалізації та отримання доходу.

Крім того, як вже зазначалося раніше, податківцями невірно визначено реалізацію та залишок сірки грудкової за 4 квартал 2010 року, а тому і будь-які подальші розрахунки цих операцій є невірними.

ПМТЗ «Буд-сервіс» за операціями з грудковою сіркою за 4 квартал 2010 року та І квартал 2011 року відображено валові витрати на суми придбання в періоді їх фактичного отримання, як передбачено Законом № 334-ВР.

В подальшому, починаючи з II кварталу 2011 року витрати на придбання сірки відображалися в періоді, в якому були отримані доходи від її реалізації, при цьому підприємство в 2-3 кварталах 2011 року також відображало і доходи з реалізації сірки, витрати на придбання якої було відображено в обліку підприємства в періоді фактичного отримання, до вступу в дію розділу III ПК України.

Аналогічна ситуація склалася з операціями з напіввагонами моделі 12-955, що були придбані ПМТЗ «Буд-сервіс» у ВАТ «Стаханівський вагонобудівний завод» в III кварталі 2011 року: 18.08.2011 року за накладною № 0001806 вказаний товар був отриманий у продавця, а 22.08.2011 за видатковою накладною від 22.08.2011 реалізований покупцю - ТОВ «ЕнерджіТрейд Груп».

Таким чином, відображення витрат на придбання в складі валових витрат було також здійснено у періоді отримання доходу від реалізації - у III кварталі 2011 року і порушення позивачем положень п.п. 138.8.1 п. 138.8, п. 138.4 ст. 138 ПК України встановлено відповідачем не обґрунтовано.

Щодо порушення позивачем п. 5.9 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР - заниження валового доходу у сумі 6 909 234,24 грн., суд встановив наступне.

Згідно із п. 5.9 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).

Вартість запасів оплачених, але не отриманих (не оприбуткованих) платником податку - покупцем, до приросту запасів не включається.

Вартість запасів оплачених, але не відвантажених (не знятих з обліку) платником податку - продавцем, до убутку запасів не включається.

У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду перевищує їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку у такому звітному періоді.

У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою за їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді.

Для виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, норми цього пункту застосовуються для податкового періоду, що дорівнює дванадцяти календарним місяцям, починаючи з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.

Якщо платник податку приймає рішення про уцінку (дооцінку) запасів згідно з правилами бухгалтерського обліку, то така уцінка (дооцінка) з метою податкового обліку не змінює балансову вартість запасів та валові доходи або валові витрати такого платника податку, пов'язані з придбанням таких запасів.

З метою податкового обліку платник податку за своїм вибором здійснює оцінку вибуття запасів за одним з таких методів бухгалтерського обліку, визначених у відповідному стандарті: ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів; середньозваженої вартості однорідних запасів; вартості перших за часом надходження запасів (ФІФО); нормативних затрат; ціни продажу запасів (виключно для запасів, що реалізуються через роздрібну торгівлю).

Для всіх одиниць податкового обліку запасів, що мають однакове призначення та однакові умови використання, застосовується тільки один із наведених методів.

У разі обрання платником податку методу оцінки вартості вибуття запасів зміна такого методу протягом податкового року для цілей податкового обліку не дозволяється.

Податковий облік приросту (убутку) балансової вартості запасів, які використовуються з метою виробництва електроенергії за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, здійснюється за наслідками звітного (податкового) року, а решта запасів підлягає коригуванню в загальному порядку.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що 31.03.2011р. приватним підприємством «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» придбало у ПП «Хімсервіс» сірку грудкову у кількості 964,95 т. Зазначена господарська операція підтверджується видатковою накладною від 31.03.2011р. за № 31/03 та актом приймання-передачі від 31.03.2011р. за № 46.

При перевірці валових витрат на придбання сірки грудкової, на сторінці 15 Акта перевірки, рядки 19-20 таблиці придбання сірки, перевіряючими було задвоєно суму придбання 405 279 грн., оскільки видаткова накладна від 31.03.2011 № 31/03 та акт прийому-передачі до неї від 31.03.2011 № 46, включено до таблиці придбання як два самостійні приходні документи, однак, ці документи фіксують одно й ту саму господарську операцію з придбання сірки (співпадають дати складення документів, номери залізничних вагонів, у яких перевозилась сірка).

Таким чином визначення витрат на придбання сірки вагою 964,95 тони та відображення показника залишків сірки грудкової податковим органом зроблено невірно.

Крім того, у судовому засіданні позивачем було надано, а судом досліджено, первинні господарські документи, які підтверджують придбання та реалізацію сірки вагою 964,95 тон.

Дослідивши зазначені документи, суд встановив, що підприємство-позивач не має приросту запасів сірки в межах звітного перевіряє мого податкового періоду.

Представник позивача у судовому засіданні пояснив, що кількість придбаної та реалізованої протягом місяця сірки грудкової співпадає, що пов'язано з технологічними особливостями цих операцій, оскільки поставки сірки грудкової здійснюються вагонними нормами та реалізуються покупцями - ТОВ «ТД «Еко-сервіс» та ТОВ «Фірма «Торгсервіс» залізничним транспортом і у зв'язку з особливостями товару така торгівля не передбачає зберігання товару на складах.

Таким чином, дані по залишкам сірки, які приватне підприємство «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» відобразило у декларації є вірними, а висновок акта перевірки про заниження позивачем показника «Прирост балансової вартості запасів» і порушення позивачем п. 5.9 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР є необґрунтованим.

Щодо порушення позивачем п. 5.9 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР - завищення валових витрат на суму 355 609,00 грн., суд встановив наступне.

Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що позивачем було відображено у декларації з податку на прибуток за 2010 рік убуток балансової вартості товарів на суму 355 609,00 гривень. Крім того, підприємство задекларувало залишок товару на складах у загальному розмірі 197 172 гривні.

Відповідач не визнає наявність убутку балансової вартості товарів на суму 355 609,00 гривень, оскільки у акті перевірки встановлено, що операції на зазначену суму з ТОВ «Стандарт-сервіс» за жовтень - листопад 2010 року є нікчемними, що призвело до відсутності реальної зміни балансової вартості запасів.

Щодо нікчемності господарських операцій з ТОВ «ВБК «Стандарт-сервіс», то зазначений висновок податкового органу спростовувався судом вище.

Що ж до правомірності відображення позивачем у декларації з податку на прибуток за 2010 рік убуток балансової вартості товарів на суму 355 609,00 гривень, то судом встановлено наступне.

Згідно із п. 5.9 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (далі - запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).

Вартість запасів оплачених, але не отриманих (не оприбуткованих) платником податку - покупцем, до приросту запасів не включається.

Вартість запасів оплачених, але не відвантажених (не знятих з обліку) платником податку - продавцем, до убутку запасів не включається.

У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду перевищує їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових доходів платника податку у такому звітному періоді.

У разі коли балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою за їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, різниця включається до складу валових витрат платника податку у такому звітному періоді.

Для виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, норми цього пункту застосовуються для податкового періоду, що дорівнює дванадцяти календарним місяцям, починаючи з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.

Якщо платник податку приймає рішення про уцінку (дооцінку) запасів згідно з правилами бухгалтерського обліку, то така уцінка (дооцінка) з метою податкового обліку не змінює балансову вартість запасів та валові доходи або валові витрати такого платника податку, пов'язані з придбанням таких запасів.

З метою податкового обліку платник податку за своїм вибором здійснює оцінку вибуття запасів за одним з таких методів бухгалтерського обліку, визначених у відповідному стандарті: ідентифікованої вартості відповідної одиниці запасів; середньозваженої вартості однорідних запасів; вартості перших за часом надходження запасів (ФІФО); нормативних затрат; ціни продажу запасів (виключно для запасів, що реалізуються через роздрібну торгівлю).

Для всіх одиниць податкового обліку запасів, що мають однакове призначення та однакові умови використання, застосовується тільки один із наведених методів.

У разі обрання платником податку методу оцінки вартості вибуття запасів зміна такого методу протягом податкового року для цілей податкового обліку не дозволяється.

Податковий облік приросту (убутку) балансової вартості запасів, які використовуються з метою виробництва електроенергії за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, здійснюється за наслідками звітного (податкового) року, а решта запасів підлягає коригуванню в загальному порядку.

Таким чином, враховуючи те, що висновок податкового органу щодо нікчемності господарських операцій з ТОВ «ВБК «Стандарт-сервіс» є неправомірним, а також враховуючи те, що на кінець звітного періоду на складах підприємства був залишок товару у загальному розмірі 197 172 гривні, тобто балансова вартість таких запасів на кінець звітного періоду є меншою за їх балансову вартість на початок того ж звітного періоду, позивачем правомірно включено до складу валових витрат платника податку у звітному періоді та відображено у декларації з податку на прибуток за 2010 рік убуток балансової вартості товарів на суму 355 609,00 гривень.

Щодо порушення позивачем п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5, п.1.32 ст. 1 Закону України № 334/94-ВР - не підтвердження первинними документами коригування валових витрат, що призвело до завищення валових витрат на суму 237 500,00 грн., суд встановив наступне.

Відповідно до п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 334/94-ВР суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати з придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установлених пунктами 5.3-5.7 цієї статті.

Пунктом 1.32 ст. 1 Закону України № 334/94-ВР встановлено, що господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, направлена на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та суттєвою. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої постійні представництва, філіали, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також через довірену особу, агента або будь-яку іншу особу, яка діє від імені та на користь першої особи.

Коригування валових доходів та валових витрат за 9 місяців 2010 року на суму 237500 грн. було здійснено ПМТЗ «Буд-Сервіс» у зв'язку з тим, що в Декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2010 року ці суми були не включені. Згідно Акту з підприємства знімаються лише валові витрати, а валові доходи залишаються без змін. Однак, під час проведення попередньої планової виїзної перевірки підприємства за період 01.01.2010 року по30.09.2010 року зауважень не виникло(акт № 45/23-31184098 від 18.02.2011 року).

Наявність підстав для коригування валових витрат та валового доходу підприємства підтверджується рахунком-фактурою № ГЕ-93005 від 02.09.2010р. (ТОВ «Новий Геліодор»), видатковою накладною № 1538 від 02.09.2010р. ТОВ «Новий Геліодор»), довідкою № 89 від 25.02.2013 року.

Таким чином, підприємство правомірно, у відповідності до п. 5.2.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», включило до складу валових витрат суми витрат, не враховані у минулих податкових періодах у зв'язку з допущенням помилок та виявлених у звітному податковому періоді у розрахунку податкового зобов'язання, на загальну суму 237 500,00 грн., а тому позивачем не було порушено п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5, п.1.32 ст. 1 Закону України № 334/94-ВР.

Отже, враховуючи сукупність досліджених судом доказів та сукупність встановлених обставин, не всі встановлені у акті перевірки від 06.04.20112р. за № 836/223/36295902 порушення знайшли свого підтвердження у процесі судового розгляду справи.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 та ч. 3 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини першої статті 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно ч. 1, 2 ст. 71, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Отже, обов'язок доведення обставин, які стали підставою для прийняття оскаржуваного повідомлення - рішення покладено на податковий орган.

В даному випадку відповідач не довів правомірність всіх висновків щодо порушень, виявлених в ході перевірки, а отже - правомірність прийняття оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

З урахуванням всього викладеного, суд приходить до висновку про часткове визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 13.04.2012р. за № 0000082301 та від 13.04.2012р. за № 0000092301, а саме: податкове повідомлення-рішення Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби № 0000092301 від 13.04.2013р., яким приватному підприємству «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» збільшено податкове зобов'язання по податку на додану вартість на 2389129 грн. та нараховані штрафні санкції у сумі 584870,75 грн.; податкове повідомлення-рішення Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Дніпропетровської області Державної податкової служби № 0000082301 від 13.04.2013р. у частині збільшення податкового зобов'язання з податку на прибуток на суму 15719185,02 грн. та нарахування штрафних санкцій у розмірі 1586362,94 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 162 КАС України при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково.

Частиною 2 ст. 162 КАС України встановлено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову, зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Таким чином, суд перевіривши матеріали справи, оцінивши надані докази, дійшов висновку, що позовні вимоги є частково обґрунтованими та підтвердженими наявними матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню у частині.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 КАС України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

Таким чином, відшкодуванню із Державного бюджету України на користь приватного підприємства «Підприємство матеріально-технічного забезпечення «Буд-Сервіс» підлягають здійснені ним і документально підтверджені судові витрати відповідно до частини задоволених позовних вимог у розмірі 2144 грн. 63 копійок.

Керуючись статтями 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинстваУкраїни, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Приватного підприємства "Підприємство матеріально-технічного забезпечення "Буд-Сервіс" до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області Державної податкової служби про визнання незаконними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області Державної податкової служби №0000092301 від 13.04.2013, яким Приватному підприємству "Підприємство матеріально-технічного забезпечення "Буд-Сервіс" збільшено податкове зобов'язання по податку на додану вартість на 2389129 грн. та нараховані штрафні санкції у сумі 584870,75 грн.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції у Дніпропетровській області Державної податкової служби №0000082301 від 13.04.2013 в частині збільшення податкового зобов'язання з податку на прибуток на суму 15719185,02 грн. та нарахування штрафних санкцій у розмірі 1586362,94 грн.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Підприємство матеріального-технічного забезпечення "Буд-Сервіс" суму сплаченого судового збору у розмірі 2144,63 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України. Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Повний текст постанови складено 24.06.2013.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 24.06.2013. СуддяО.С. Луніна О.С. Луніна