Постанова № 33500796, 03.09.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.09.2013
Номер справи
822/3415/13-а
Номер документу
33500796
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/3415/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 вересня 2013 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіКовальчук О.К. при секретаріБесарабі І.А. за участі:представника позивача Бобрової В.В. представника відповідача Рисюка П.В.розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства "Подільські товтри" до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить скасувати прийняте на підставі акту про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість №825/152/03771123 від 22.05.13 року податкове повідомлення-рішення Кам'янець - Подільської ОДПІ від 10.06.13 № 0002671502, яким визначено податкове зобов'язання з податку на додану вартість на суму 132 215,00 грн. (88 143,00 грн. за основним платежем, 44 072,00 грн. за штрафними санкціями).

На думку позивача, зазначене податкове повідомлення-рішення є незаконним, оскільки Кам'янець - Подільською ОДПІ грубо порушені норми Конституції України та Податкового кодексу України, а тому і відсутні законні підстави для винесення податкового повідомлення-рішення, через відсутність перед цим, належним чином оформленого документу (акту перевірки).

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав та підтвердив обставини, на які посилається у позовній заяві, просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечив, вважає висновки викладені в акті перевірки від 22.05.2013 року № 825/152/03771123 та податкове повідомлення-рішення від 10.06.2013 року №0002671502 правомірними та такими, що відповідають нормам чинного законодавства, оскільки позтвачем не задекларовано суму ПДВ, яка сплачується до загального фонду державного бюджету в сумі 88143 грн., чим порушено підпункт 4.6.8 пункт 4.6 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.12.2011р за №1490/20228 (із змінами та доповненнями).

В обґрунтування заперечень відповідач зазначив, що посадовою особою Кам'янець-Подільської ОДПІ, яка проводила перевірку помилково направлено платнику акт № 825/152/03771123 від 22.05.2013 року без підпису посадової особи. Проте, 29.06.2013 року на адресу ПАТ «Подільські товтри» повторно направлено належним чином оформлений Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 825/І52/03771123 від 22.05.2013 року .

Заслухавши представників сторін, дослідивши зібрані в матеріалах справи докази в їх взаємному зв'язку та сукупності, суд вважає, що позов не підлягає до задоволення з урахуванням викладеного нижче.

Суд встановив, що позивач - публічне акціонерне товариство "Подільські товтри", код ЄДРПОУ 03771123, зареєстроване 09.10.1995 року та перебуває на податковому обліку в Кам'янець - Подільській ОДПІ (Виписка з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Серія АА №535977).

Основним видом діяльності позивача є добування декоративного та будівельного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю.

В травні 2013 року на підставі п.200.10 ст.200 розділу V Податкового кодексу України (далі - ПК України) в порядку ст.76 розділу ІІ ПК України працівниками Кам'янець-Подільської ОДПІ проведено камеральну перевірку податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2013 року ПАТ "Подільські товтри", за результами якої складений акт за №825/152/03771123 від 22.05.2013 року, на підставі якого відповідач прийняв спірне податкове повідомлення-рішення 10.06.2013 року №0002671502.

Камеральною перевіркою встановлено, що ПАТ «Подільські товтри» 17.04.2013 року засобами електронного зв'язку подано до Кам'янець-Подільської ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2013 року за №9021029654, в якій в розділі III «Розрахунки з бюджетом за звітний період» в рядку 18 платником визначено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту поточного (податкового) періоду в сумі 88 143 грн., в рядку 25 «Сума податку на додану вартість яка підлягає нарахуванню та сплаті в бюджет за підсумками поточного звітного податкового періоду з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного періоду» платником задекларовано в сумі 88143 грн. та в рядку 25.1 «Сплачується до загального/спеціального фонду державного бюджету» платником задекларовано в сумі 0 грн.

Наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492 «Про затвердження форм та Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість» затверджена єдина форма податкової декларації з податку на додану вартість, яка використовується як платниками, які перераховують суми податку на додану вартість, так і тими, які здійснюють цільове використання коштів сум ПДВ.

При цьому платники ПДВ згідно з п. 2 р. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість (далі - Порядок № 1492), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.11.2011 № 1492, у спеціальних полях податкової декларації з ПДВ (далі - декларація) для відміток рядків 0110 - 0140 указують відповідну позначку (х): у полі 0110 декларації, у якій відображаються розрахунки з бюджетом; у полях 0121 - 0123 декларації платника податку - сільськогосподарського підприємства, який застосовує спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, для тих видів діяльності, які провадить таке сільськогосподарське підприємство;

у полі 0130 декларації платника податку - сільськогосподарського підприємства, який відповідає вимогам ст.209 р. У ПК України від 02 грудня 2010 року № 2755 - VI зі змінами та доповненнями, але не обрав спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського, лісового господарства і рибальства та реалізує молоко, худобу, птицю, вовну власного виробництва, а також молочні продукти, молочну сировину та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах;

у полі 0140 декларації платника податку - переробного підприємства, який згідно із п.1 підрозд.2 р. ХХ ПКУ застосовує особливий порядок сплати податку на додану вартість за реалізовані ним молоко, молочну сировину та молочні продукти, м'ясо та м'ясопродукти, іншу продукцію переробки тварин, закуплених у живій вазі (шкури, субпродукти, м'ясо-кісткове борошно).

Відповідно до п.п. 4.6.8 р. V Порядку № 1492 у рядку 25 декларації вказується сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду, з урахуванням залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, та:

сплачується до загального фонду державного бюджету - рядок 25.1 декларації 0110; частково сплачується до спеціального фонду державного бюджету - рядок 25.1 декларації 0140;

спрямовується на спеціальний рахунок сільськогосподарського підприємства - рядок 25.2 декларації 0121 - 0123;

частково спрямовується на спеціальний рахунок переробного підприємства - рядок 25.2 декларації 0140;

залишається у розпорядженні сільськогосподарського підприємства - рядок 25.2 декларації 0130.

Тобто платники ПДВ у декларації окрім відображення у спеціальних полях для відміток типу декларації (рядки 0110 - 0140) відображають суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню за підсумками поточного звітного (податкового) періоду (рядок 25) та напрямок спрямування цих коштів (рядок 25.1 або рядок 25.2).

Отже, за результатами камеральної перевірки встановлено, що позивач всупереч підпункту 4.6.8 пункту 4.6 розділу V Порядку № 1492 не задекларував суму ПДВ, яка сплачується до загального фонду державного бюджету, в сумі 88143 грн., ч

Згідно п.75.1. ст.75 ПК України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні перевірки. Камеральні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п.76.2. ст.76 ПК України, порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 цього Кодексу.

Пунктом 86.2. ст. 86 ПК України, який кореспондується з абз.2 п.4 розділу IX Порядку № 1492, передбачено, що за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Пунктом 42.1. ст.42 Кодексу, передбачено, що податкові повідомлення - рішення, податкові вимоги або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, відповідним чином підписані та у випадках, передбачених законодавством, завірені печаткою такого контролюючого органу.

В силу п.42.2 ст.42 ПК України документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

Суд встановив, що Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 825/152/03771123 від 22.05.2013 року направлено позивачу рекомендованим листом з повідомленням відповідно до п.86.2 ст.86 Податкового кодексу України, та отримано ним 29.05.2013 року. Зазначений акт надісланий без підпису посадової особи, яка здійснювала перевірку.

Суд вважає, що відсутність підпису посадової особи на акті перевірки не спростовує, встановлений перевіркою факт порушення ПАТ «Подільські товтри» порядку заповнення податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2013 року, що призвело до заниження нарахування ПДВ до бюджету в сумі 88143 грн.

Крім того, позивачем не надано суду жодних доказів, які б свідчили про відсутність порушення ПАТ «Подільські товтри» порядку заповнення податкової звітності з податку на додану вартість за березень 2013 року і спростовували висновки викладені в Акті про результати камеральної перевірки № 825/152/03771123 від 22.05.2013 року.

В подальшому 29.06.2013 року на адресу ПАТ «Подільські товтри» повторно надісланий належним чином оформлений Акт про результати камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість № 825/І52/03771123 від 22.05.2013 року, який отриманий позивачем 03.07.2013 року.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставах, в межах та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

Частиною 2 статті 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на викладене відповідачем доведено правомірність спірного податкового повідомлення-рішення, тому позовні вимоги про його скасування не підлягають до задоволення.

Керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України та ст.ст. 11, 70, 71, 94, 99, 158 - 163, 186, 254 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову публічного акціонерного товариства "Подільські товтри" до Кам'янець-Подільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області про скасування податкового повідомлення-рішення від 10.06.2013 року №0002671502 відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 05 вересня 2013 року

Суддя/підпис/О.К. Ковальчук"Згідно з оригіналом" Суддя